• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Registrace miminka u dětského lékaře. Už před porodem?

28. prosince 2007 
Ahojte holky, chci se zeptat zkušenějších :wink: jak je to s registrací miminka u dětského lékaře? Mělo by se to provést před narozením, ne? Tak jsem to alespoň slyšela, ale nevím, co je na tom pravdy.... A je k tomu potřeba nějaké dokumenty? Které? Prosím o vaše zkušenosti..... A přeji všem krásné svátky!!!!
28. pro 2007 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak já malou nahlásila ke svý dětský už tak v 5 měsíci, abych věděla jestli přibírá a dala mi razítko do průkazky, prý to v porodnici chtějí vědět a po narození jí mám brnknout, abysme se domluvily dál
28. pro 2007 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem tam osobně zašla, jestli mi mimíse v únoru vezme. Žádný papír taky nemám, jen jí mám brnknout až přijedeme z porodnice. Přijde se na něj juknout domu.
28. pro 2007 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, malého jsem zaregistrovala asi měsíc před porodem a vůbec nic jsem k tomu nepotřebovala, jen chtěla vědět, kdy je termín porodu. Žádné dokumenty nebyly nutné - pouze mi řekla, ať jí po návratu z porodnice zavolám a domluvíme se, kdy se u nás doma zastaví. Při propouštění z porodnice chtěli vědět, jestli už máme vybraného pediatra.
28. pro 2007 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já jsem si dětskou doktorku domlouvala asi v 8 měsíci. Zašla jsem tam osobně. Nic k tomu potřeba není,jen se mě paní doktorka ptala kde bydlíme a kdy se má mimčo narodit a až nás propustí z porodnice, tak mám zavolat. Jméno dětské doktorky po mně chtěli vědět v porodnici :slight_smile:
28. pro 2007 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem si domlouvala dr. asi před měsícem, byla jsem tam osobně, jen jsem jí nahlásila své jméno, mobil a termín porodu. Než odjedeme z porodnice a nebo hned jak dorazíme domů, tak mám volat a domluvíme se na návštěvě.
28. pro 2007 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, moc díky za rady :slight_smile: určitě si tam taky zajdu osobně a zjistím co a jak.
28. pro 2007 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
werminka ..tak ja jsem si zajistovala detskou dr. mesic pred planovanym terminem porodu a nakonec to bylo jentak tak. ...tyden pred porodem. :wink:
rekla jsem Dr. ze bych chtela doktorku pro mimco ..tak si nechala dat termin myho porodu, dala mi telefon a ze az se vratim z porodnice, at ji zavolam a ze prijde domu a at si sepisu dotazy.
..a v porodnici po me chteli jmeno doktorky.
28. pro 2007 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a to chodí Dr do bytu jako proc?? A zaleži na mem trv.bydlisti??A jeste se zeptam,jak je to s trv.bydlištem miminka??Ja mam trv.bydliste stale u rodicu,ale jelikož se s nima nestykam a jsem odhlasena i ze služeb,nevím,kam mimiska prihlasim??Teda zda se hlasi,nebo ma automaticky bydliste tam kde ja a jeste jak je to s pojistovnou??To musim také dojit na VZP a miminko prihlasit?? A kdy??Ja vim,ž s eptam jako debil,ale ja važne nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. pro 2007 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ceeruti, do bytu chodi jednak proto, ze je to pro matku po porodu pohodlnejsi, ale taky je to trochu pozustatek komunismu, ze kontroluje podminky, v jakych mimino je. kazdy ale do bytu nechodi, muzes se s nim domluvit a prijit sama s prckem. na trvalem bydlisti nesejde, jde o to, kde bydlis. na tom taky zalezi, jestli ho musis do bytu nahlasit - my platime poplatky podle poctu m2 a ne podle poctu osob v byte, takze ho hlasit nikde nemusime, ale jestli bydlis v najmu, tak bys ho pronajimateli nahlasit mela. Na pojistovnu ho nahlasit musis, tam je to myslim do 8 dnu, ale ruku do ohne bych za to nedala.
28. pro 2007 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
zašla jsem si k vybraní mudr, zeptala se, jestli přijímá děti do péče a domluvily jsme se. Nic jsem nepotřebovala. Zapsala si mě a dala mi tel, že až se vrátíme z porodnice, tak mám zavolat a přijde :wink: a ještě jsme si pokecaly, poradila mi co a jak s kosmetikou, .... :slight_smile:
28. pro 2007 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzik-no jsme zatim v podnajmu,majitelka o tom vi,maji tady nahlaseny 3 osoby..ja spis jen jestli musi mit miminko nekde trvale bydliste :sweat_smile: Musela bych malou nahlasit u tchyne a to se me nechce.. :angry:
28. pro 2007 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
mimi má trvalé bydliště podle trvalého bydliště matky
28. pro 2007 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, schnek, to jsem nevedela, ale to ma automaticky, to asi nikam ani hlasit nemusis, ne ? dite zadny prukaz nema, tak kam by se to psalo ? ja to uradovani nesnasim...
28. pro 2007 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
schnek-aha,ale pokud se to musi nahlasit,tak to me matka malou neprihlasi,ona ani neví,že jsem tehotna..co pak??
28. pro 2007 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
to nevím, my to na společenství nenahlásili anic se neděje. Jenom teď přijdou odečíst vodu a teplo a to jsme jim hlásili, že od červa jsme tři, byl tu chlapík a zapisoval si to. Adresu má mimi napsanou ve zdravotním průkazu, ale jestli je to TB nebo faktická adresa, to netuším
28. pro 2007 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
schnek-tak to budu muset vypatrat.jinak to bude papírove bezdomoveček :grinning:
28. pro 2007 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
však musíš mít někde TB, ne? :confused:
28. pro 2007 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ceeruti, byt tebou, tak to neresim a aktivne to nikam nehlasim, ono se to nejak vyvrbi. ja uz takhle od svatby (2 roky) nemam vymeneny ridicak kvuli zmene trvaleho bydliste, uz me nekolikrat kontrolovali policajti a nikdy nerekli ani slovo.
28. pro 2007 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
schnek-mam u sve matky,ale my se nestykame a ona je majitelka bytu..ja se na to poptam,ale dalsi infarktova situace by nastala,kdybych ji musela prihlasit u tchyne..s ni nemluvim už skoro rok a nehodlam to menit..ch jo..
28. pro 2007 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
no uvidíš, tak na matrice budou vědět, ne :wink:
28. pro 2007 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ceeruti - u té pojišťovny stačí, když jim zavoláš, jakmile ti dorazí rodný list miminka. Stačí to vyřídit telefonicky, budou po tobě chtít jen rodné číslo a jméno. Během pár dní ti pošlou takové prozatimní potvrzení, že má miminko zdravotní pojištění a později i kartičku. Já jsem u OZP a dorazila asi do dvou týdnů.

Pokud jde o to trvalé bydliště, tak miminko má vždycky automaticky trvalý pobyt, tam kde ho má i maminka. Já jsem synovi měnila trvalý pobyt, když mu byl asi týden a to dohadování s úřednicema bylo docela o nervy :unamused:
28. pro 2007 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a jak je to s tou matrikou,tam mam jit kdy?? Ja na takové veci zatim nepremyslela :astonished: Takže bude mit automaticky trv.bydliste jako ja..a dozvi se to nejak ma matka?? :sweat_smile:
28. pro 2007 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
já byla na matrice měsíc před termínem, vyřídili jsme jméno, příjmení a vydání RL, fakt to za těch 10 minut stálo, byla jsem moc ráda, že jsem to měla dopředu zařízený :slight_smile:
28. pro 2007 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
schnek a zase otazka..kam na matriku??Tam kde jse hlasena?? Tam normalne prijdu a reknu co??Moc se omlouvam,ptam se jak debil..je me trapne.. :sweat_smile:
28. pro 2007 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si myslím, že se to vlastně asi ani nedozví, pokud nebude řešit něco kolem bytu, ne? V porodnici po tobě budou chtít vědět místo trvalého pobytu a tam miminko automaticky nahlásí a ty na matriku chodit nemusíš, šla bys tam jenom v případě, že bys miminku chtěla ten trvalý pobyt změnit.

Nestresuj se s tím, ono se to nějak vyvrbí.
28. pro 2007 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono je to asi jak kde. Protože tohle všechno jsem řešit nemusela a vyřešila to porodnice (Motol) tam jsem jenom odevzdala papír o jméně, ofotili si oddací list, zeptali se na jakou adresu budu chtít zaslat rodný list a bylo to vyřízené. Na matriku jsem vůbec nemusela.
28. pro 2007 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
lukajda..ja na takové veci uplne zapomela..resp.jsem to neřešila :sweat_smile: A stou matrikou-tam nemusim jit zažadat o rodný list miminka??To se dela automaticky??
28. pro 2007 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo tak to nevím. V Plzni je jedna, jak je to v Praze, to nevim. Zeptej se svojí gynekoložky, ta ti poradí :wink:

Normálně tam půjdete s manželem/přítelem s občankama (případně oddacím listem) a rodnými listy a řeknete, že chcete udělat prohlášení o jméně (pokud nejste svoji a chceš dát přijmení po taťkovi, tak o příjmení) a oni vám dají vyplnit formulář, podepíšete a dají vám papír, který odevzdáš po porodu v porodnici matrikářce :wink: a RL pak může vyzvednout taťka na občanku a nemusíš tam chodit.
28. pro 2007 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
to nemusíš, to vyřídí matrikář z porodnice, ale takhle tam nebudeš muset :wink: bude stačit taťka :wink: musíš požádat o kartičku pojištěnce, ale to až s RL :wink:
28. pro 2007 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
schnek-aha,tak dekuji za informace..jsem jak z Marsu..
28. pro 2007 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek