Registrace miminka u dětského lékaře. Už před porodem?

werminka
28. pro 2007

Ahojte holky, chci se zeptat zkušenějších 😉 jak je to s registrací miminka u dětského lékaře? Mělo by se to provést před narozením, ne? Tak jsem to alespoň slyšela, ale nevím, co je na tom pravdy.... A je k tomu potřeba nějaké dokumenty? Které? Prosím o vaše zkušenosti..... A přeji všem krásné svátky!!!!

schnek
28. pro 2007

to je ok 🙂 není zač, ono je toho halda. Tu matriku fakt doporučuju zařídit předem, odpadne ti po porodu jedna starost k vyřízení. Já byla šťastná jak blecha, že mám jednu věc předem z krku 😉

lukajda
28. pro 2007

Třeba v Motole to dělají tak, že když k nim začneš chodit kolem toho 36.tt do poradny, tak ti dají papír - prohlášení o jméně, který si doma vyplníš a při příjmu v porodnici po mě už chtěli jen oddací list, který si ofotili a možná ještě občanku - zbytek už vyřídí matrikář z porodnice. Navíc v té poradně jsem dostala spoustu info papírů, kde bylo přesně popsáno jaké dokumenty chtějí po vdaných maminkách, svobodných nebo rozvedených. Myslím, že v Praze to takhle bude fungovat ve všech porodnicích. Jakmile začneš chodit do "své" porodnice do poradny, tak ti sestřičky poradí - určitě nebudeš první ani poslední, kdo se na něco podobného zeptá. Nebo si tam zavolej už teď a budeš mít klid, když budeš vědět, jestli to za tebe porodnice vyřídí.

ceeruti
28. pro 2007

lukajdo-jsem registrovana u Apolinare,tak snad to bude stejne..dekuji moc 😀

lukajda
28. pro 2007

Není za co...tak to bude stejné 😵 A buď v klidu, protože před půl rokem jsem byla naprosto stejně zmatená...toho úřadování je prostě moc.