Registrace miminka u dětského lékaře. Už před porodem?

werminka
28. pro 2007

Ahojte holky, chci se zeptat zkušenějších 😉 jak je to s registrací miminka u dětského lékaře? Mělo by se to provést před narozením, ne? Tak jsem to alespoň slyšela, ale nevím, co je na tom pravdy.... A je k tomu potřeba nějaké dokumenty? Které? Prosím o vaše zkušenosti..... A přeji všem krásné svátky!!!!

mkr
28. pro 2007

ahoj, tak já malou nahlásila ke svý dětský už tak v 5 měsíci, abych věděla jestli přibírá a dala mi razítko do průkazky, prý to v porodnici chtějí vědět a po narození jí mám brnknout, abysme se domluvily dál

mobina
28. pro 2007

Já jsem tam osobně zašla, jestli mi mimíse v únoru vezme. Žádný papír taky nemám, jen jí mám brnknout až přijedeme z porodnice. Přijde se na něj juknout domu.

lukajda
28. pro 2007

Ahojky, malého jsem zaregistrovala asi měsíc před porodem a vůbec nic jsem k tomu nepotřebovala, jen chtěla vědět, kdy je termín porodu. Žádné dokumenty nebyly nutné - pouze mi řekla, ať jí po návratu z porodnice zavolám a domluvíme se, kdy se u nás doma zastaví. Při propouštění z porodnice chtěli vědět, jestli už máme vybraného pediatra.

vendy01
28. pro 2007

Ahoj, já jsem si dětskou doktorku domlouvala asi v 8 měsíci. Zašla jsem tam osobně. Nic k tomu potřeba není,jen se mě paní doktorka ptala kde bydlíme a kdy se má mimčo narodit a až nás propustí z porodnice, tak mám zavolat. Jméno dětské doktorky po mně chtěli vědět v porodnici 🙂

kachnik
28. pro 2007

Taky jsem si domlouvala dr. asi před měsícem, byla jsem tam osobně, jen jsem jí nahlásila své jméno, mobil a termín porodu. Než odjedeme z porodnice a nebo hned jak dorazíme domů, tak mám volat a domluvíme se na návštěvě.

werminka
autor
28. pro 2007

Holky, moc díky za rady 🙂 určitě si tam taky zajdu osobně a zjistím co a jak.

hanik
28. pro 2007

werminka ..tak ja jsem si zajistovala detskou dr. mesic pred planovanym terminem porodu a nakonec to bylo jentak tak. ...tyden pred porodem. 😉
rekla jsem Dr. ze bych chtela doktorku pro mimco ..tak si nechala dat termin myho porodu, dala mi telefon a ze az se vratim z porodnice, at ji zavolam a ze prijde domu a at si sepisu dotazy.
..a v porodnici po me chteli jmeno doktorky.

ceeruti
28. pro 2007

Holky a to chodí Dr do bytu jako proc?? A zaleži na mem trv.bydlisti??A jeste se zeptam,jak je to s trv.bydlištem miminka??Ja mam trv.bydliste stale u rodicu,ale jelikož se s nima nestykam a jsem odhlasena i ze služeb,nevím,kam mimiska prihlasim??Teda zda se hlasi,nebo ma automaticky bydliste tam kde ja a jeste jak je to s pojistovnou??To musim také dojit na VZP a miminko prihlasit?? A kdy??Ja vim,ž s eptam jako debil,ale ja važne nevím 😝

zuzik03
28. pro 2007

ceeruti, do bytu chodi jednak proto, ze je to pro matku po porodu pohodlnejsi, ale taky je to trochu pozustatek komunismu, ze kontroluje podminky, v jakych mimino je. kazdy ale do bytu nechodi, muzes se s nim domluvit a prijit sama s prckem. na trvalem bydlisti nesejde, jde o to, kde bydlis. na tom taky zalezi, jestli ho musis do bytu nahlasit - my platime poplatky podle poctu m2 a ne podle poctu osob v byte, takze ho hlasit nikde nemusime, ale jestli bydlis v najmu, tak bys ho pronajimateli nahlasit mela. Na pojistovnu ho nahlasit musis, tam je to myslim do 8 dnu, ale ruku do ohne bych za to nedala.

schnek
28. pro 2007

zašla jsem si k vybraní mudr, zeptala se, jestli přijímá děti do péče a domluvily jsme se. Nic jsem nepotřebovala. Zapsala si mě a dala mi tel, že až se vrátíme z porodnice, tak mám zavolat a přijde 😉 a ještě jsme si pokecaly, poradila mi co a jak s kosmetikou, .... 🙂

ceeruti
28. pro 2007

zuzik-no jsme zatim v podnajmu,majitelka o tom vi,maji tady nahlaseny 3 osoby..ja spis jen jestli musi mit miminko nekde trvale bydliste 😅 Musela bych malou nahlasit u tchyne a to se me nechce.. 😠

schnek
28. pro 2007

mimi má trvalé bydliště podle trvalého bydliště matky

zuzik03
28. pro 2007

aha, schnek, to jsem nevedela, ale to ma automaticky, to asi nikam ani hlasit nemusis, ne ? dite zadny prukaz nema, tak kam by se to psalo ? ja to uradovani nesnasim...

ceeruti
28. pro 2007

schnek-aha,ale pokud se to musi nahlasit,tak to me matka malou neprihlasi,ona ani neví,že jsem tehotna..co pak??

schnek
28. pro 2007

to nevím, my to na společenství nenahlásili anic se neděje. Jenom teď přijdou odečíst vodu a teplo a to jsme jim hlásili, že od červa jsme tři, byl tu chlapík a zapisoval si to. Adresu má mimi napsanou ve zdravotním průkazu, ale jestli je to TB nebo faktická adresa, to netuším

ceeruti
28. pro 2007

schnek-tak to budu muset vypatrat.jinak to bude papírove bezdomoveček 😀

schnek
28. pro 2007

však musíš mít někde TB, ne? 😕

zuzik03
28. pro 2007

ceeruti, byt tebou, tak to neresim a aktivne to nikam nehlasim, ono se to nejak vyvrbi. ja uz takhle od svatby (2 roky) nemam vymeneny ridicak kvuli zmene trvaleho bydliste, uz me nekolikrat kontrolovali policajti a nikdy nerekli ani slovo.

ceeruti
28. pro 2007

schnek-mam u sve matky,ale my se nestykame a ona je majitelka bytu..ja se na to poptam,ale dalsi infarktova situace by nastala,kdybych ji musela prihlasit u tchyne..s ni nemluvim už skoro rok a nehodlam to menit..ch jo..

schnek
28. pro 2007

no uvidíš, tak na matrice budou vědět, ne 😉

lukajda
28. pro 2007

ceeruti - u té pojišťovny stačí, když jim zavoláš, jakmile ti dorazí rodný list miminka. Stačí to vyřídit telefonicky, budou po tobě chtít jen rodné číslo a jméno. Během pár dní ti pošlou takové prozatimní potvrzení, že má miminko zdravotní pojištění a později i kartičku. Já jsem u OZP a dorazila asi do dvou týdnů.

Pokud jde o to trvalé bydliště, tak miminko má vždycky automaticky trvalý pobyt, tam kde ho má i maminka. Já jsem synovi měnila trvalý pobyt, když mu byl asi týden a to dohadování s úřednicema bylo docela o nervy 😒

ceeruti
28. pro 2007

Holky a jak je to s tou matrikou,tam mam jit kdy?? Ja na takové veci zatim nepremyslela 😲 Takže bude mit automaticky trv.bydliste jako ja..a dozvi se to nejak ma matka?? 😅

schnek
28. pro 2007

já byla na matrice měsíc před termínem, vyřídili jsme jméno, příjmení a vydání RL, fakt to za těch 10 minut stálo, byla jsem moc ráda, že jsem to měla dopředu zařízený 🙂

ceeruti
28. pro 2007

schnek a zase otazka..kam na matriku??Tam kde jse hlasena?? Tam normalne prijdu a reknu co??Moc se omlouvam,ptam se jak debil..je me trapne.. 😅

lukajda
28. pro 2007

Já si myslím, že se to vlastně asi ani nedozví, pokud nebude řešit něco kolem bytu, ne? V porodnici po tobě budou chtít vědět místo trvalého pobytu a tam miminko automaticky nahlásí a ty na matriku chodit nemusíš, šla bys tam jenom v případě, že bys miminku chtěla ten trvalý pobyt změnit.

Nestresuj se s tím, ono se to nějak vyvrbí.

lukajda
28. pro 2007

Ono je to asi jak kde. Protože tohle všechno jsem řešit nemusela a vyřešila to porodnice (Motol) tam jsem jenom odevzdala papír o jméně, ofotili si oddací list, zeptali se na jakou adresu budu chtít zaslat rodný list a bylo to vyřízené. Na matriku jsem vůbec nemusela.

ceeruti
28. pro 2007

lukajda..ja na takové veci uplne zapomela..resp.jsem to neřešila 😅 A stou matrikou-tam nemusim jit zažadat o rodný list miminka??To se dela automaticky??

schnek
28. pro 2007

jo tak to nevím. V Plzni je jedna, jak je to v Praze, to nevim. Zeptej se svojí gynekoložky, ta ti poradí 😉

Normálně tam půjdete s manželem/přítelem s občankama (případně oddacím listem) a rodnými listy a řeknete, že chcete udělat prohlášení o jméně (pokud nejste svoji a chceš dát přijmení po taťkovi, tak o příjmení) a oni vám dají vyplnit formulář, podepíšete a dají vám papír, který odevzdáš po porodu v porodnici matrikářce 😉 a RL pak může vyzvednout taťka na občanku a nemusíš tam chodit.

schnek
28. pro 2007

to nemusíš, to vyřídí matrikář z porodnice, ale takhle tam nebudeš muset 😉 bude stačit taťka 😉 musíš požádat o kartičku pojištěnce, ale to až s RL 😉

ceeruti
28. pro 2007

schnek-aha,tak dekuji za informace..jsem jak z Marsu..