Rehabilitace dětí v Přerově, Hranicích, Olomouci a okolí

ashca
26. led 2015

Mám s tříměsíční dcerkou chodit na vojtování, ale přístup MUDr. Skulinové v Hranicích mě docela srazil na kolena. Na mou otázku, zda děti u té techniky pláčou mi odpověděla, cituji: "A co chcete, když vám dcerka pláče i při oblékání." 😖 A na dotaz, zda máme ještě jinou možnost než vojtování (vím minimálně o polohování a NDT Bobath metodě), docela nepěkně mě odbyla, že od takto malého dítěte přeci neočekávám, že se bude sama zapojovat do nějakého cvičení, takže vojtování a šmitec. ☹
Poraďte, prosím, neznáte nějakého příjemnějšího fyzioterapeuta v okolí Hranice-Přerov-Olomouc? Jelikož kvůli dlouhému objednávání se mi podařilo na našem problému "zamakat", ráda bych náš stav konzultovala s nějakým jiným, spolehlivým odborníkem. 😉

p_ch
26. led 2015

S klukama jsem chodila do přerovské nemocnice. Vojtovku tam dělá jen jeden fyzioterapeut. Jmenuje se Jamal - to je křestní jméno. Příjmení jsem si nezapamatovala :D ( je to Ind nebo tak něco) Když zavoláš normálně na oddělení rehabilitace a řekneš že se chceš obj. na vojtu tak tě objedná... je hodný a umí to s dětmi. Při Vojtovce ale řvou všechny děti.

bartoskovi
24. srp 2015

Nevím, ale my ke skulinové chodime na KO a bobatha v Hranicích cvičíme. Jsem sním spokojena během pul roku syn poskočil hodně. Kdo mě zná ví o čem mluvíme z ležícího dítka udělala chodicího kolem nábydku. Takže za mě jsem spokojena a cvičitelka paní Adriana je skvěla k dětem. A na otázku jestli u toho pláčou, tak někdy ano a někdy né. A hlavně co je pro mého syna super, tak vím že ho doma nemusím 4x denně natahovat jak na špagát jak jsme u vojtovky dělali. Jen si sním více hraju a motivuji, jak nám Bobatka ukáže. Můj názor sice paní Skulinová KO, ale necvičí. Je škoda že jste nepostoupili k paní Adrianě.

bartoskovi
24. srp 2015

@ashca
A tady video jak děti i nepláčou

https://www.youtube.com/watch?v=vd4hrRswDDc
ashca
autor
25. srp 2015

No, na Dr. Skulinovou a vojtování u fyzioterapeutky Richterové v Hranicích jsem hoooodně zanevřela: jelikož mi dcerka s vývojem pěkně postupovala, zkusmo jsem přestala "cvičit" doma. Vlastně mi impulzem bylo i to, že mě při vojtování párkrát sledovala zkušená fyzioterapeutka (která ovšem nedělá s dětmi, tak své názory předkládala spíše opatrně) a tak úplně se jí to nezdálo. Zajela jsem si do Ostravy na konzultaci ke dvěma kapactikám v oboru, nezávisle jedna na druhé - obě se divily, proč chodím s dítětem, které je naprosto v pořádku, na vojtování. Teď je dcerka s vývojem naprosto v normě (vlastně je na tom prý hodně dobře - pro jistotu jsem si nedávno opět zajela na prohlídku motorických funkcí), aniž bych ji musela trápit.
Trochu jsem se pídila po tom, proč nás tedy v Hranicích tak trápili (při každém postupu ve vývoji jsem měla obrovskou radost, ale jen do doby, než jsem si vždy vyslechla, že je to vlastně úplně špatně...). Bylo mi řečeno, že ústavy jako je hranická nemocnice na kurzy typu vojtování své fyzioterapeuty povětšinou vysílají samy, přičemž cena takového kurzu není zanedbatelná. Zpětně je pak zapotřebí vykázat v tomto směru aktivitu, takže se "vojtuje, co se jen dá", což je samozřejmě špatně... 😨 Je to smutné a jsem moc ráda, že jsme tomu nakonec unilkly. 😎

bartoskovi
25. srp 2015

@ashca Tak to máte štěstí, my také štěstí nemáme, my opravdu musíme cvičit. Syn má tři roky a nechodí, nemluví a sam se ani nenají. Odpovída váhově a mentálně na roční dítko. Tak at se vám daří 🙂

01evik
6. lis 2017

@ashca dobrý den, tato diskuze je už dva roky stará, ale stejně zkusím štěstí. Můžete mi prosím napsat jména terapeutek z Ostravy? Děkuji