S miminkem k lékaři do jiného města, když nemáme auto?

simonafri
25. lis 2013

Vybírám dětského lékaře pro naše miminko, které teprve čekáme (v březnu).
V našem malém městě je pouze jeden pediatr. Bohužel jej nepovažuji za dobrého lékaře. Přijde vám rozumné dojíždět s miminkem k lékaři do jiného města, když nemáme auto a musela bych jezdit autobusem? Je to zhruba půlhodinka cesty a lékařka, která se mi zamlouvá je max. 10 minut chůze od autobusové zastávky. Nebo se mám raději smířit s lékařem, který u nás je a necestovat s miminkem?
Poradíte prosím či případně napíšete vlastní zkušenost? Děkuji Simona

sarkad2856
25. lis 2013

Myslím si že dojíždět za lékařem není nic špatného,pokud jsou spoje a doktorka je dobrá.Kamarádka taky dojíždí několik km Takže já bych raději dojížděla 😉

elvira
25. lis 2013

Pokud by to jen trochu šlo, nedojížděla bych.
Nejde o to, že tam potáhneš dítě v teplotách, nevrlé, nemocné půl hodiny autobusem, ale nazpět ti nemusí sedět spojení a kde budeš s dítětem v teplotách čekat třeba hodinu na autobus?
A ty máš s tím doktorem u vás osobní zkušenost, nebo je to přes někoho?
Já bych to asi risknula a začala chodit v místě bydliště, pokud bych nebyla spokojená, přešla bych i potom, později...

blahova_andrea
25. lis 2013

Budu mluvit čistě za sebe. My máme ve městě 3 pediatry, o kterých si tedy myslím svoje asi stejně jako ty o tom vašem. Zkusila jsem jednu dr. a po třech měsících velké nejistoty a obřího zklamání jsem si našla lékařku v Brně a raději jsem s malým začala dojíždět vlakem za lepším dr. Takže je to asi 45min od domu k domu, což mi nepřijde tak strašné. Přeci jen, kdybych bydlela v Brně a neměla dr. za rohem, ale také z nějakého důvodu na druhé straně Brna, tak bych za ním kolikrát taky jela hodinu a to narvanou MHD. Takto jedeme pohodlně vlakem, kam se vejdeme vždy. Ono asi taky záleží jak často vám tam ten autobus jezdí a jak moc bývá plný atd. Auto není všechno. Dřív maminky také neměly auta a jezdily s dětmi z vesnic do měst za lékaři a zvládly to 😉

iluss
25. lis 2013

Kdybys měla auto, je to něco jiného, ale dojíždět s nemocným dítětem autobusem za doktorkou, tak to mě osobně nepřijde jako dobrý nápad. mít auto, tak to není problém, ale autobusem bych si to nelajzla. Když bude v kočárku, tak budiž, to třeba ještě jo, ale potom až bude starší, tak ho v horečkách a nemoci někam vláčet, no nevím nevím.

beritek
25. lis 2013

My dojíždíme-vlakem by to bylo asi 25 minut, ale jezdíme autem. Za dobrým doktorem bych jezdila i bez auta-než si pak rvát vlasy, že je něco špatně, protože např. doktor nebyl dostatečně vnímavý, důkladný, atd. Dojíždět s nemocným mrňouskem vlakem je nepochybně nepříjemné-ale pokud je to jen nějaké nachlazení, zvládne to. A pokud je to něco komplikovanějšího, je tím spíš důležitý doktor, kterému věřím. Je ale pravda, že ta logistika bude asi dost náročná.

leni78
25. lis 2013

Určitě bych bez auta necestovala. To v žádném případě. Bude mít hnisave cepy v krku, zimnici...a stát na zastávce...to ne. Já chodím u nas ve městě, taky tu není žádný výběr pediatru..a holt se o zdravotní stav dítěte zajímám a co chci tak si reknu ( odběry, vytery )Spíš zapracujte asi na tom autě. Bez toho je to dnes s dětmi blbý. Pohotovost, lékárna...

klaire22
25. lis 2013

osobně bych jezdila raději za lepším pediatrem. Ale já mám auto, takže to je o něčem jiném. U vás připadá v úvahu jen cesta autobusem, auto není možné?

bledulka
25. lis 2013

no nevím..na preventivní prohlídky a očkování- proč ne.. to bych taky klidně jela veřejnou dopravou... Ale když vidím nyní, co to je jít s dítětem (a leckdy padnou oba dva) k lékaři s horečkou - je dost naprd.. Před cca 3 týdny jsem vlekla 6 a 4 letého syna s 38,8 k mudře, kde mi oba usínali v čekárně-úplně hotoví..
Takže v tvé situaci by to byl pro mě impuls k udělání řidičáku a pořízení auta - nebo k zajištění možnosti si auto půjčit na potřebnou dobu (sousedka,kamarádka atd)
zvážila bych, zda by pro mě bylo ( v případě, že by bylo dítěti fakt zle) akceptovatelná varianta zaplatit si taxi.., či zda vedle nebydlí ochotná sousedka atd... Pokud máš fajn kámošku,která by tě mohla kdykoliv v nouzi odvézt a pokud by vypadla, ak bys vzala taxika, tak by se o tom dalo uvažovat...

Já bydlím ve městě dost daleko od Mudry (pěšky daleko,autem tam jsem za chvilku,ale pěšky bych tam dítě s horečkou netáhla) a když měl jednou manžel auto na služebce, brala jsem si taxika a bylo..

každopádně počítej s tím, že přijde období,kdy budeš u dr. jako doma 😉 zalezeš tam na podzim a vylezeš na jaře- to je naše realita po nástupu do školky...a dítěti většinou nebude úplně dobře na to,aby jezdil busem...

prostě doktora jinde ano,ale za předpokladu, že nebudeš vázana jen na veřejnou dopravu ,ale budeš mít i v záloze jiné varianty

petra49
25. lis 2013

Za mě teda také ne, já jsm ráda, že mám dobrého pediatra 5minut od baráku. pak ještě třeba,když je druhé 😒

kikimaruska
25. lis 2013

Já sem se starším dojížděla i 3x týdně do jiného města k odborníkům (riziková poradna,neurologie,rehabilitace,oční,kardiologie...),ale je pravda, že autem. Dojížděla sem 30 km a přišlo mi to prostě normální, kolikrát bylo víc jak pul dne zabitého. Hodně hlavně nyní s mladším chodím k dr.cca.2 km a téměř vždy pěšky, protože trolejbusové spojení je komplikované a nic moc, i do nemocnice (cca.4 km) co jde chodím pěšky a to od miminka. Záleží i jak autobus jezdí-jak často, zda se do spoje vubec vejdeš (náš spoj do nemocnice je tak přeplněný, že se tam kolikrát prostě nevejdu a čekám třeba až na třetí spoj! 😖 😠 a to se tam pak musím prostě sprostě už nacpat...a ještě musím přestupovat a téměř nikdo mi nepomůže s kočárkem-samí důchodci o holích) ...takže i proto chodím co jde všude pěšky. Pokud máš spoj nízkopodlažní, je to zase plus. Co bych vubec nedala je vlak...do spousty vlaků se s rozloženým kočárkem ani nevejdeš a nenastoupíš a mít mimo na ruce a kočár ve služebním voze, no děkuju 😝 😒 . Takže to záleží na docela dosti věcech...jak to tam máte vy... 😉

hohe
25. lis 2013

Pediatra je třeba vybírat pečlivě,přece jenom mu svěřuješ své dítě. My tady máme 3 pediatry, ale máme stejně jezdím vedle do města cca 10km, je pravda, že mám k dispozici auto. Neměnila bych. Jsem spokojená.

pejtho
25. lis 2013

Proč ne. Na vesnicích, samotách apod. pediatra také nemají a musí dojíždět do města. Někdy i mnohem dál.
Je pravda, že bez auta je vše komplikovanější, ale pokud máte dobré spojení, tak proč ne. Nakonec i dítě s teplotou se musí obléci, dát do sedačky, přenést z auta. Takhle by bylo dítko zachumlané v kočárku a určitě by s teplotou nebylo někde nahaté na nádraží, že 🙂
Důvěra v lékaře je podle mě důležitější.
Já mám sice doktora pod kopcem, ale za tímhle bych klidně i jezdila, než abych šla k někomu jinému 🙂

houpacikonik
26. lis 2013

vyber si dobrého pediatra. My jsme museli dojíždět k doktorce z vesnice a šlo to. Pak jsme změnili doktorku a jezdili s 2 přestupy. Brala nás pokud to šlo bez čekání. Pokud měl malej horečku, tak jsem ho busem netáhla, ale zavolala jí a ona po obědě objížděla pacienty. Tak dojela. Je to o domluvě. Dnes mám druhého syna, bydlím jinde a taky dojíždím. Auto nemá každej.
Hodně odborných doktorů máme v Brně, rehabku, a jiné lékaře v blízkém městě. Takže za mě bych se dojíždění nebála. Jen vybrat dobrej lehkej kočárek a nastudovat jízdní řády. 🙂

ivaanka
28. lis 2013

Já taky dojíždím dost daleko, ale bez auta bych do toho nešla. Navíc zatím jezdíme jen na preventivky 🙂 Počítám s nástupem do školky to budeme muset asi změnit blíže, což mě dost ničí, protože ani já nejsem přesvědčená o kvalitách místních pediatrů.

Kdo měl někdy nemocné dítě, ví, jak je neskutečně protivné. Já nemyslím miminko v kočárku, které tam šoupnete a jedete. Myslím třeba 3 leté dítě, kterému je zle, mrčí, brečí, zlobí, já se s ním táhnu na autobus, on se někde klepe na zastávce, pak čeká u doktorky a pak se zase klepe někde na zastávce. Výlet na celý den a ani já bych nebyla nadšená, kdyby mi bylo blbě a někdo mě někam tahal autobusem.

Zvážila bych ten řidičák 😉

glimmer
28. lis 2013

já bych raději cestovala k dobrému lékaři, než chodila někam s nejistotou a nedůvěrou. Je pravda, že pokud půjdeš jen na prohlídku a očkování bude to lepší cestování než když bude mít dítko horečku, průjem nebo bude prostě protivné, že ho něco bolí. Taky záleží na spojení, k nám do vesnice jezdí bus každou hodinu, tak je to relativně v poho. Sice máme MUDr. vedle ve vesnici (2km), ale po tom paní "doktorka" nepoznala zánět středního ucha a udělala ze mě matku, co neví, že miminka mají prdíky a proto prý pořád Vítek řve (bylo mu 7 týdnů), tak od té doby jezdím do Žatce (15 km) a z autobusáku to mám tak 15 min. pěšky. Zdraví dětí je mi přednější.

maudn
28. lis 2013

já se bohužel přikloním k názoru, že lepší blíže... (lékařku můžeš změnit kdykoliv) , já to mám k doktorce asi 30 min dopravou a i cestou pěšky a sama jsem si musela změnit obvodačku, která je od nás 10 minut pěšky, protože s dětma se dvě hodiny do města mhd cestovat nedá a to nemluvím o tom, že zavedla objednávání, takže jinak tam člověk nemůže

amabilis
12. pro 2013

No nevím, ale docela mi připadá, že jsme pěkně jako národ zpohodlněli 🙂 Já jsem taky dala přednost lepšímu pediatrovi před tím, co mám deset minut pěšky od baráku. Sice máme auto, ale my jsme zvyklí docela cestovat vlakem, autobusem... Dodneška si pamatuju, jak jsme jako děti absolvovali cestu k lékaři 2km - většinou pěšky, protože autobus prostě nejezdil tak často.
Takže je všechno o prioritách. Dá se to. I pětileté dítě se dá v horečkách narvat do kočárku, pokud je to potřeba 😉 Jinak pokud má člověk dětí víc, tak zrovna tohle je důvod, proč si pořídit tandemový kočárek 🙂 Když už nic jiného, má obrovskou nosnost. Ten náš má celkovou nosnost 40kg, hlavní sedátko má nosnost 25kg, takže když mi letos onemocnil můj téměř pětiletý syn, mohla jsem ho normálně vozit v kočárku. Na kontroly do nemocnice jsme jezdili vlakem plus přes celé město pěšky (syn v kočárku - nesměl běhat). Musím říct, že to pro mě byl mnohem menší stres, než autem a syn se na naše "výlety" těšil.

killi
12. pro 2013

My po několika letech přešli k jiné mudře, která taky není u nás ve městě. Radši budu dojíždět než chodit ke špatnému lékaři. Ke konci už jsme pak stejně raději jeli na ambulanci. I když jedu nějakou dobu buď vlakem nebo busem tak jsem na tom líp, než když jsme čekala v čekárně s dítětem, které mělo třeba horečky i 3 hodiny než na nás došla řada a stejně podělala co mohla a nikdy nevyléčila. 😒 Zdraví dítěte je to nejdůležitější.

pettule
12. pro 2013

Já bych osobně raději dojížděla, ale upřímně si neumím představit, že MHD ☹ . Také s dětimi dojíždím, ale autem. Několikrát jsme byli s dětmi i třeba ve dvě ráno na pohotovosti (trpí na ouška), takže pak musíš počítat, že stejně budeš muset někam jet. Je to jen otázka a nemůžeš na ni reagovat, tak je to těžké, tak nevíme, zda máš možnost si půjčit auto či tak.. Ale jak už psaly holky, běžné prevenčky jsou v pohodě, ale nemoc nevím, nevím :(. Nevím, zda máte v rodině vůbec auto, zda třeba manžel má, že by v případě nemoci mohl nechat doma a ty by jsi to s prckem objela autem.

salomee
14. pro 2013

..my máme sice dr. v městě, půl hodiny pěšky, auto k dispozici nemáme- a v nutných případech i k dr. a nebo když jsme potřebovali na pohotovost, prostě volám taxi...ale asi je více pohodlnější mít dr. co nejblíž.. asi bych napřed zkusila tu místní a pak třeba přešla, kdyby nebyla dobrá..

paolin
14. pro 2013

S dětmi dojíždím MHD cca půl hodiny a Mudr mi za to fakt stojí 🙂 Když je někdo z kluků nemocný, snažím se je vést autem, ale jinak jsme to zatím v poho zvládli.

anetka1701
14. pro 2013

Raději cestovat, než nebýt spokojena... To každopádně. Nicméně bych se pokusila si domluvit odvoz autem pro případ nouze - kdyby bylo fakt mrněti zle, tak aby bylo u lékaře co nejdříve :o) A nebo fakt řidičák a auto (v září jsem si koupila 16 let staré WV polo za 5tisíc - jako druhé auto, abych měla u ruky auto, kdyby se něco přihodilo, nestojí to tolik...)

saminomimino
14. pro 2013

já dojíždím i se třemi dětmi k pediatrovi cca 25 min autem,to že mám kvalitní péči a slušného doktora mi za dojíždění stojí 😉