Vyšetření nosní mandle u 15m dítěte. Máte zkušenosti?

eloana
26. zář 2011

Ahoj holky, nemáte některá zkušenost s vyšetřením nosní mandle u 15 měsíčního dítěte?
Syn má 4 zánět str. ucha. Rýmy se nemůžeme zbavit.... dětská nám doporučila vyšetření nosní mandle. Nicméně u takto malých dětí to prý dělají jen specializovaná pracoviště.
Máte nějaké zkušenosti, kam jet....
Diky

hanule05
26. zář 2011

Ahoj,
dceři vyšetřili nosní mandli normálně na ORL, bylo jí tehdy 14 měsíců. Doktorka měla takovou mašinku, laicky řečeno na hadičce, kterou strčila hluboko do nosu byla miniaturní kamera a tou si to prohlídla přes počítač.

Nic příjemného, ale lepší než strkat celou ruku hluboko do pusy a hmatem promačkávat, to zažila starší dcera, to bylo strašný, doteď z toho máme (a to už jsou dva roky) - ona i já nočí můru - ona tentkát zvracela krev a od té doby nechce žádnýho doktora pustit do krku, a já když si na to vzpomenu, tak mi tečou slzy. To nikdy žádnýmu doktorovi nedovol, aby takhle vyšetřil nosní mandli.

eloana
autor
27. zář 2011

@hanule05 ahoj moc diky.... prave doktorka chce aby ho take takto vysetrili, ALE MALO KDO MA TAK SLABOUNKOU OPTIKU ... pry jen fakultni nemocnice, tak nevim...
jak drzela mala?? me ot delaji ted stale, takze vim ,ze ot nic prijemneho neni.. tak nevim jak by malej drzel