Za co se platí u zubaře, když ošetřuje dítě?

magi.b
25. únor 2013

Dobrý den,

mám problém sehnat zubaře pro své dvě děti. Když jsem volala na zubní komoru, dali mi pouze tři kontakty na zubaře v Ostravě, kteří ještě berou. Všichni tři ale patří k těm dražším, mají dobré vyvavení a zázemí, ale já mám trochu strach z cen. Zajímalo by mě, za co se u zubaře platí (zajímá mě běžné ošetření, plomby, popř. později rovnátka atd.), a jestli tedy bude velký rozdíl v cenách nebo jestli ošetření dětí platí pojišťovny (jsme u RBP) a tak je tedy celkem jedno, ke komu s dětmi půjdu? Moc děkuji za odpovědi.

veruska007
26. únor 2013

Zrovna včera jsem byla s dětmi u zubaře, mám je o půl roku starší než ty. Za běžné vyšetření se neplatí nic, plomby ani rovnátka neměli. Nicméně co si pamatuju, tak na střední škole jsem si uz plomby i rovnátka platila. Myslím, že teď to máš na prvních pár let jedno. A až začnou kazy, tak to můžeš řešit. Manžel má třeba první plombu až teď 😉

werunka21
26. únor 2013

A tvůj nebo manželův zubař ti děti nevezme? Moje zubařka nové nepřijímá, ale rodinné příslušníky ano. Jinak já za malého nic neplatila (zatím byl bez problému) ani poplatek 30kč. Vždy jen za sebe.

lucinka_jirackova
26. únor 2013

mě také vzala moje zubařka syna, ještě není u nikoho registrovaný tak by ho správně měla vzít! jinak u malého jsem zatím nic neplatila..

zuza01
26. únor 2013

Záleží, zda má zubař smlouvu s pojišťovnami. Pokud ne, pak vybírá vlastní stanovené částky za prohlídku, plomby atd. Pokud má, pak se u dětí hradí nadstandart - (bílé plomby...), na rovnátka přispívá pojišťovna. Manželův zubař smlouvy nemá a bere za amalgámovou tmavou plombu 900 Kč.

anina32
26. únor 2013

U nás je taky problém se zubaři, chodíme k dražšímu jinde nás nevzali. Už nepřijímá, ale děti mi ještě vzal. Má smlouvu s pojišťovnami ale nedělá amalgánové plomby, jenom bílé, které si musíme platit. Třeba já jsem teď naposledy platila 1200 za jeden větší kaz. Za syna jsem platila poprvé v jeho 5 letech, asi 500 za plombu, jsou to už 4 roky zpátky, teď by to bylo víc. S rovnátky naštěstí zatím zkušenost nemáme.

edeltraut
26. únor 2013

Nikdy jsem nic neplatila. A máme za sebou i takový zákrok jako je odstranění uzdičky.

elephant
26. únor 2013

Ceny najlepšie zistíš, keď si tam zavoláš a popýtaš sa...
Ja chodím s deťmi k zubárke, kde som za priehliadku nič neplatila, biela plomba pre syna ale stála 350Kč.

pehaka
26. únor 2013

platíme pouze 30 kč poplatek jinak sem u zubaře nikdy nic neplatila a to jsem tam každou chvilku - pouze pokud bych chtěla bílou plombu / kterou nechci páč ,nic nevydrží - dala bych si jí pouze v případě, že je to viditelné/ a manžel platil když mu dělal můstek, jinak nic děti nám vzal automaticky 😉 rovnátka se platili i za nás tak te´d to bude jistě o něco dražší 😲

kammka
26. únor 2013

já nikdy nic u své zubařky neplatila... ani když jsem tam byla s holkou. a to mi moje dr. píchá vždycky anestetikum.. ani těch 30káčé nikdy nechtěla...prostě anděl.

jetynka
26. únor 2013

Podle mě díte do 18let by měli ošetřit zdarma - plomby co hradí pojišťovna a už vůbec nesmí po vás chtít 30kč za dítě, děti přece do 18let neplatí regulační poplatky u lékaře, jasně nadstandartní služby si hradí pacient sám.

eloana
26. únor 2013

Platime jen nadstandartni vykoyny..... jako peceteni novych zubu plus mela dcera kaz na nove 6,tak jsme ji tam nechala dat rovnu bilou plombu... u syna jsem pouzili rajsky plyn (entonox) ten jsme take platili,ale docela prijatelnou cenu. Jinak nic.... amalgamove plomby, byt u teto zunbarky se plati..... deti neplatily

hav81
26. únor 2013

Já za dceru u zubaře nikdy nic neplatila.už jí trhal i vrtal zuby a nikdy nic,ani 30Kč.Myslim,že rovnátka se platí.
Nejlepší je se opravdu na to kontrétního zubaře předem zeptat,každý to může mít jiné.
Hlavně při výběru zubaře bych se zeptala zda je zvyklí ošetřovat malé děti.Většina starších zubařů ( i sestřiček) zvyklí nejsou (dřív malé děti k zubaři nechodili),jsou z toho pak nervózní a dítě má zbytečně strach a trauma.
S dcerou chodim k zubaři od roka,pan doktor je mladý,příjemný a zvyklí na děti.A dcera, ikdyž už má hodně zubů vyvrtaných,nemá poroblém k němu jít a již od 5 let sedí sama na křesle a nechá se ošetřit.

jaru30
26. únor 2013

Já za malého taky nikdy nic neplatila. Ani 30 korun, ani za plomby, kvůli kterým jsme tam byli před měsícem.
Chodí k mojí zubařce. Vzala ho bez problémů, byť už normálně nepřijímá.
Přeju hodně štěstí při hledání! 🙂

tkanicka
26. únor 2013

rovnátka nedělá zubař, ale ortodontista, takže to teď vůbec nemusíte řešit, zubař napíše jen doporučení

anushka111
29. srp 2013

Tak my s malou byli u zubaře už tak 7 krát (jsou jí 4 roky). Bohužel byla 4 měsíce vkuse nemocná a díky sirupům to odnesli 4 zuby, čili 4 plomby (platili jsme jen jednu plombu to bylo asi 350 kč ) jinak nikdy nic. A podle internetu naše zubařka patří k těm lepším.