4. císařský řez, jak probíhalo těhotenství a následné hojení?

lucka_g
1. kvě 2018
lucka_g
autor
1. kvě 2018

Ahojky, je tu prosím někdo, kdo má za sebou 4 císařské řezy? Mám tři, ale jen dvě dětičky, a teď přemýšlím, že bych si pořídila ještě jedno dítko. Zajímalo by mě, jak probíhalo těhotenství a pak následný porod a hojení. A jak dlouhé byly rozestupy od jednotlivých sekcí. Díky za odpovědi 🙂

oveckaluky
1. kvě 2018

@lucka_g Nejsem si jistá, jestli to půjde...já rodila císařem první dceru, při druhé se snažili, abych porodila vaginálně (což se nakonec naštěstí povedlo), protože u druhé sekce už se prý ptají na podvázání vaječníků - to se ptali předem i mě, kdyby to náhodou sklouzlo zase do císaře. No a potřetí už to prý dělají automaticky...ale je to dvanáct let, třeba už to tak není, nevím...ale co vím, tak vždy říkali max. tři sekce, pak už je to ohrožující pro matku i dítě...

oveckaluky
1. kvě 2018

Tady na to odpovídá přímo doktor 🙂
http://www.porodnice.cz/poradny/4-cisarsky-rez

sssssisina
1. kvě 2018

Mám první cs a druhý mám taky nakonec cs. Nejsem prý schopná porodit normálně (kontrakce mám,ale nemám bolesti...a pak špatné ozvy ddětí) Primář mi říkal, že není problém mít další, ale určitě to bude rovnou plánovaný cs. Teď je malému 5měsíců tak uvidíme. Každý dr. říká něco jiného.

nikyselen
1. kvě 2018

mam dva SC a ptali se me zda chci podvazat,odmitla jsem.

ckei
1. kvě 2018

Mám velmi dobrou kamarádku, která podstoupila 4císaře. Dětem je 1; 3,5; 6 a 9 let. Třetí císař byl velmi komplikovaný, nakonec vše dobře dopadlo. Ostatní císaře zcela pohodové.

mirii30
1. kvě 2018

Mám tři deti sekcí a teď v září mě čeká čtvrtá ,zatím vše ok. Jinak detem je 16,10,5

anetka1701
1. kvě 2018

Záleží na stavu jizvy... Mně u třetího císaře řekl doktor že ta děloha už je dost blbá, že tam kolem jizvy není svalovina a že čtvrtý zásadně nedoporučuje....

kladpol
2. kvě 2018

To je hodně individuální, záleží jak je na tom jizva a děloha v jakém jsou stavu, zajdi si na prohlídku k lékaři a prober to s ním jak jsi na tom a co by šlo a nešlo. Kamarádka jde teď na třetí a čtvrté by jí už nedoporučili. Jizvu má sice krásnou, ale dělohu už slabou, takže to bude její poslední.

klartes
2. kvě 2018

@lucka_g Každý doktor to má jinak a doporučí ti něco jiného. Myslím že ty čtyři císaře jsou maximum, ale někteří nedoporučují už po druhém mít třetí. Poraď se se svým lékařem jak na tom jsi a jak je na tom jizva a jestli by to zvládla ještě jednou.

veraakubik
2. kvě 2018

Kamarádka má 3 děti-8,6 a 2 roky a všechny císařem,tak asi záleží opravdu na doporučení lékaře..

emilkamilka
13. zář 2018

holky, jak to pak děláte s tou jizvou? Jakým způsobem o ni pečujete, aby jste byly hned v pořádku?

nazka
13. zář 2018

@emilkamilka musí se promastovat a pak i masirovat. ja mela bricho v pohode hned jak mo vytahly dreny a stehy. ale kazdy to ma jinak. jen vstavani bylo slabsi. Ceka Te to?