Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

kacula87
5. dub 2011

@simona80 Hm, tak to máte do Olomouce pěknej kus. U vás určitě podle mého názoru 100% něco najdou měly jste je přece i na těch prvních SPG ikdyž ne třeba úplně fit ale měl je tam a to znamená, že tam určitě budou. 🙂

simona80
5. dub 2011

Jenomže to právě nevíme. s jejich přítupem bych se fakt nedivila kdyby to tam nějak našmelili. Když jsem teď dodatečně chtěla nějaké bližší info pro Kočího (množství atd.) tak nebyli schopni mi odpovědět...

kacula87
5. dub 2011

Tak uvidíte každopádně pak dej vědět jak to dopadlo, ale to je až zadlouho. pro mě je teďka každej den navíc napínavej. Chci to už mít zasebou a vědět na čem jsme. 😠

dyny
6. dub 2011

Holky já jen chci potvrdit tu cenu - M/T+ICSI+AH+PK=18.500,- byli jsme loni ve FN OL. M/T se dělá jako odběr vzorků na urologii na pojišťovnu, zbytek klasika v IVF centru
Simi čau 😉

boruuvka
6. dub 2011

@dyny cože??? M/T jde uhrát na pojišťovnu? Jak to? My jsme jen za tese dali 18 tisíc v Sanusu...

simona80
6. dub 2011

@dyny Ahojky - jak to s tebou vypadá??? Dlouho jsem tě nikde "nezahlídla" - sem chodím jen pár dnů...

dyny
6. dub 2011

Boruuvka my jsme byli na M/T 2x - poprvé ve Zlíně 16.500,- s narkózou (soukromý CAR) a ve FN zdarma na pojišťovnu jak jsem psala - platili jsme jen mražení spermií.

Simi vidíš a já vlezu na koníka po docela dlouhé době a hned jsem na Tebe narazila 😉 Já jsem si teď dávala zase přestávku - absolvovali jsme konečně tu Plzeň - imuno máme v pořádku, tak se pomalu budeme chystat na tu naši 3. A jak vy? Už jste se rozmysleli kam?

simona80
7. dub 2011

@dyny já jsem to psala kousek nahoře - my jsme u Kočího - říkal nám, že pokud se dá věřit druhému spg ze Zlína (krytpoazoo... - pár spermijek našli) tak je šance na obnovu spermatogeneze. Jenomže Zlínu se podle mě věřit nedá - takže čekáme - na konci dubna jdeme na kontrolu po více jak 3 měsících jestli se ukážou. Když ne tak to zřejmě nemá smysl dál hrotit hormonama a zkusíme tu operaci. Chodíme co 5 týdnů na kontrolu ke Kočímu, zatím pořád spg na nule...
Jo jinak Kočí nám konečně odpověděl na otázku PROČ - taky jsem měla stoprocentní pravdu ohledně jeho HP - měl to celé rozhozené - teď po dvou měsících pichání Pregnylu už je v normě.

a už jsem se rozmyslela - jdeme do Olmiku - FN - nebudu prostě dotovaz hajzlíky co jen z lidského neštěstí tahají peníze. nepochopím proč to někde jde jako odběr materiálu a někde ne??? Zbytek za ISCI a další věci k tomu mileráda zaplatím ale proč bych měla platit za něco co se někomu nechce papírovat? to je jednodušší si ty prachy vybrat ode mě a to nekomentuju služby k tomu (jmenotivě v CARu ve Zlíně) to je kapitola sama pro sebe.

Mimochodem o kvalitě NĚKTERÝCH zlínských doktorů - jsem v kontaktu s holkou co měli problémy s spg - měli málo spermijek - jeli ke Kočímu a on diagnostikoval "obyčejnou" varikokelu - po 2 měsících normální léčby jsou v normě. Jako dává ti to smysl? on jde na vyšetření k primáři urologie z nemocnice ze Zlína a ten neobjeví banální varikokelu??? k tomu moc nejde dodat.

kacula87
7. dub 2011

@dyny Ahuj Dyny to je zvláštní všichni teda platí něco jiného moje známá teď v únoru porodila krásnou holčičku a byli na všem cosi psala všechny nadstandartní výkony a platili jen 12.000Kč nicméně se to všechno dneska dovím právě v poradně v CARU ve FN nemocnici tak jsem zvědavá čeká nás to totiž taky ☹

simona80
7. dub 2011

Kačko držím palce ať jsou co nejlepší zprávičky - určitě napiš jak jsi dopadla

kacula87
7. dub 2011

Určitě dám odpoledne vědět jdu tam na 12 hod. takže potom budu vědět více 🙂

dyny
7. dub 2011

Simi naprosto souhlasím, že je to hodně o rýžování na lidském neštěstí - bohužel 😒 A o Zlínu se bavit už ani nebudu - jejich přístup byl prostě i u nás na naštvání

Kaci ještě v té ceně bylo mražení spermií po M/T (3.000,-) - to jsem tam neuvedla a záleží taky na tom kolik máš vajíček - ICSI do 6 oocytů je za 6.000,- a za každé další 3 je 1.000,- navíc. Takže ta cena se potom může lišit podle toho - my jsme třeba měli 15 vajíček - takže jsme za ICSI dali 9.000,- ,ale když má někdo třeba 3 tak to má jen za těch 6.000,- Proto možná ty rozdíly - počet vajíček a taky to mražení pokaždé být nemusí...

mějte se

simona80
7. dub 2011

@dyny Tak nějak z toho všeho začínám mít hlavu jak pátrací balon. Moc bych chtěla by se to konečně hnulo nějakým směrem. Mám toho jaksi plné zuby. Už bych moc chtěla aby se něco začalo dít. Zatím jsme pořád na stejném místě...

kacula87
7. dub 2011

Tak holky byla jsem v té poradně a dyny máš pravdu že 13000Kč to třeba stojí ale pokud chceš více vajíček tak se připlácí ale sestřička říkala, že se do těch 15000Kč většinou vkezeš a to si jich měla teda hodně těch vajíček 🙂 .No jinak jsem se musela objednat na genetikiu u mě a to bude až za 5 t ýdnů takže předběžně sme domluveni na ten červen. Jinak doktoři úplně nejvíc milý jak MUDr. Michnová tak i MUDr. Dostál fakt musím říct přístup úplně skvělej akorát mi teda moc nedodalo na energii když vedle mě v čekárně seěla mladá paní a té přišla sestřička oznámit, že po IVF embryjko nějak zaniklo, že nejspíše zamlklý potrat a složila se tam, no hrůza. Tak doufám, že do toho června se to stihne ptž červenec, srpen bude v CARU probíhat rekonstrukce a tak by se to muselo posunout až na září tak uvidíme 😒 🙂

simona80
7. dub 2011

@kacula87 tak to jsou super zprávičky Kačko
a pokud by ti to nevyšlo do toho srpna tak se tam v září sejdeme spolu...

kacula87
8. dub 2011

To by bylo perfektní tak uvidíme ještě máme jít na další SPG tak uvidíme co tam 😒

lucishek007
12. dub 2011

můžu se přidat. partner má azoospermii a pomalu se připravujeme na Mesa/Tese operaci a umělé oplodnění

simona80
12. dub 2011

@lucishek007
Luci hlavně ne do Zlína!!! dej si na ně bacha

pitrisek26
12. dub 2011

@simona80 proč né zlín?

kacula87
12. dub 2011

@pitrisek26 Ahuj a kdy jdete? 🙂

pitrisek26
12. dub 2011

@kacula87 no my jdeme až v červenci, ty máš špatnou zkušenost?

kacula87
12. dub 2011

@pitrisek26 Já? nejá ne s tím Zlínem to psal někdo jiný. Nás to teprve čeká jdeme nejspíš v červnu podle stimulace. A jaký měl manžel Spermiogram teda jestli se můžu zeptat?aha já jsem si tě spletla s Luckou ona psala že jdou na Mesa tese

pitrisek26
12. dub 2011

@kacula87 ahá promiň já jsem si nevšimla 🙂

kacula87
12. dub 2011

@lucishek007 Ahoj Luci a kdy jdete vy my jdeme v červnu 😒

pitrisek26
12. dub 2011

@kacula87 my máme teda špatnou pohyblivost a morfologii, mě jen zaujalo, že ti simona psala, že né zlín 🙂

kacula87
12. dub 2011

@pitrisek26 No ptž oni tam mají špatnou zkušenost psala to, že se nějak špatně zachovali však ona ti to určitě napíšeš když ji řekneš. Tak to máte dobrý to máte spoň něco mi nemáme nic ☹

simona80
12. dub 2011

@pitrisek26 Jsem v kontaktu s pár holkama co chodí do Zlína a mají problémy se spg. nejsou na tom tak špatně jako my, ale problém tam je. Mají stejný pocit jako já s manželem, že se zaměřují na ženu a na chlapa kašlou. Jedna holčina dostala od Kočího papír, že nedoporučuje IVF - ICSI a přesto ji na to nutí. U Kočího výsledek 26 mil spermií a najednou ve zlíně zase "jen" 16 mil... Není možné aby byly tak velké výkyvy ve výsledcích. Kočí doporušil IUI - a to se zlínu nelíbí - z IUI není tolik peněz jako z IVF. toto je cizí případ...

v našem případě pan doktor od pohledu poznal, že manžel má hormonální profil v pořádku - podle něj když má chlap hrubší hlas a chlupaté ruce znamená, že má v pořádku hormonální profil. NEMÁ
v druhém spg našli manželovi pár spermijek a podle paní embrioložky to bude stačit na ICSI - nestačí to na zamražení ale můžeme to risknout. s odstupem času jsem chtěla znát nějaké detaily pro Kočího a najednou to bylo o tom, že s takovým spg IVF nedoporučují, protože by se embrijko nevyvíjelo. Tak co si o tom mám myslet?

Nemyslím si že jsem zaujatá - stejný názor na to má i můj muž. Prostě nechtějí řešit tvůj problém, chtějí po tobě "jen" peníze.

kacula87
12. dub 2011

Jo to máš pravdu Simi tam už bych taky nešla jsou to zvířata fakt, jako ono je to lehký někomu říct no vy možná nebudete mít děti však co! Jsou prostě nelidčtí! 😠

pitrisek26
12. dub 2011

@simona80 a k tomu kočímu jsi došla jak? my jsme měli v nemocnici pohyblivost 60% a ve zlíně máme 11% a hned nás ženou na umělé, taky mě to zaráží

simona80
12. dub 2011

@pitrisek26 nelíbil se mi přístup doktora, který prostě neřešil manželův problém. Tak jsem začala shánět info čím může být způosbena azoo - no a když v konečném důsledku na vysokou hladinu FSH nasadil manželovi tabletky na testosteron 😒 jsem se naštvala a všechny podklady (HP + oba spermiogramy a genetiku) jsem poslala mailem Kočímu ať mi řekne svůj názor.
Myslela jsem si, že by to mohlo být v hormonech a Kočí mi tuhle myšlenku jen potvrdil. Řekl, že u manžela je problém ve spermatogenezi - vlivem špatné stavby varlat - nepamatuju si přesně jak to řekl, ale podstata je v tom, že má porušenou funkci varlat a tím se netvoří spemie. to bylo vidět právě na tom HP - kdy měl strašně vysoké hodnoty ženských hormonů. Jmenovitě u FSH měl hodnotu 26 a limitní hodnoty jsou 2 - 15. To je právě důsledek nefunkčnosti varlat. Takže nasadil hormony a v tuto chvíli už je HP upravený. Jestli to pomůže i produkci spermií to se uvidí. Zatím se nenašli. doufáme že na návštěvě 28.4. budou nějaké - pokud ne tak nás objednávám do FN Olomouc na M/T + ivf

Už prostě čekat na nic nebudu.

Mám ještě jednu holčinu - ta je po neúspěšném IVF ve Zlíně - opět stejný problém - ve spermiogramu chlapa našli nějaké nadlimitní hodnoty ale neřešili je - Kočí je vyřešil za dvě návštěvy. Neříkám že Kočí je bůh - i když to tak může vypadat.
Stojím si za tím, že ve zlíně jde jen o peníze a o snahu vyrýžovat na cizím neštěstí maximum.