Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

kiwisek
18. kvě 2012

@tatinka cervenec je jul 🙂 inak predstava inekcii netesi ani mna, ale uz to beriem ako nevyhnutnu sucat cesty za babetkom a da sa to zvladnut...

kiwisek
18. kvě 2012

@radina ahojky, tak super, ze konecne si sa dockala a pustite sa do toho. myslim, ze s liekmi urcite nebude problem zohnat. Budes pouzivat to aplikacne pero, ci klasicke injekcie? Zacinas myslim 2 DC, po UTZ.
ako pises o tych predoperacnych tak vobec neviem co to su za vysetrenia. Mne pred OPU iba brali krv (na HP, a testy na zltacku a HIV) a bola som na EKG. inak nic. Teda este pred 1 IVF mi robili prefuk vajcovodov (to bolo dost neprijemne vysetrenie)
tak drzim palce, aby sa Ti v stredu rozbehol vlak s konecnou v porodnici 😉

radina
18. kvě 2012

@kiwisek ahoooj , dnes som z toho v strese, dobre ma od nervov toci v zaludku 😀
Ja asi uprednostnim to pero....presne tie testy som myslela, co si spominala, a mam pocit , ze aj rengen pluc, ale mozno pri tomto type operacie, sa to nerobi, lebo inak vraj ano......ja mam vajcovody OK, lebo mi prednedavnom robili rengen maternice, ani nehovor, bolelo riadne 😖
Dakujem za povzbudenie 🙂 Dufam, ze sa nam to vsetkym podari ! 🙂

tatinka
19. kvě 2012

@radina ahoj moja, juj tak to ti v pohode vybavili ,,,,som zvedava kolko mne to budu, genetika mi uz dosla,,inzulinova rezistencia je ze mi zoberu krv, potom vypijem taku vodu sladku a daco zjem a zas asi o hodinu zoberu je to ze ci sa mi jajka neobaluju cukrom kedze mam pco ,,,predoperacne?to pojdes k svojmu gyndosovi kde ti vezmu krv, ked bude vyledok pojdes na interne a tam ti len ohmata tusim brucho a bude sa len pytat somariny ,,,takze toho sa neboj tam nic nerobia, len sa na interne treba objednat bez toho ta asi nevezmu, na anesteziologiu chodit netreba kedze tuna je len kratka narkoza ...nic hrozne to nie je nebojkaj 🙂

tatinka
19. kvě 2012

@kiwisek ach uz co by to bolo lebo uz som dost netrpezliva, genetika mi uz prisla este pondelok idem na tu rezistenciu a asi v stredu budem zas volat do poistovne 🙂 aby tam nahodou nezaspali 🙂 uz si chystam penazenku to zas bude urcite cez okolo 300 e za lieky, pero by mali zapozicat v centre tak dufam ze to este nezmenili 🙂

radina
19. kvě 2012

@tatinka Ahoj, dakujem za infosky, v stredu idem do caru ,tak uvidim co mi povie, dnes som si kupila kyselinu listovu. Ja verim, ze ti to schvalia cim skor, skus im sem tam cinknut a zahrat na city, ako to co najskor potrebujes 🙂 A co ty, nepozeras hokej ? Ja mam z toho take nervy, ze odbieham na MK 😀

tatinka
19. kvě 2012

@radina pozeram hokej , sama som doma , moj je v robote ale ked sme vyhrali nad kanadou tak skakal po celej obyvacke a teraz mia kurat volal ze mam flasu chystat 🙂 pozeram to veru, ja nejak take nemusim ale toto je napinave ze sa neda nepozerat🙂,,no volala som im stredu a povedaliz e je to na posudzovani uz u dr tak ze mamz avolat o tyzden tak teraz stredu zas budem im volat

tatinka
19. kvě 2012

@tatinka jezkovi oci je hokej je napinavy riadne, este ze nemam vo zvyku obhryzanie nechtov lebo teraz uz by som si ich ohlodala aj na nohach 🙂

tatinka
19. kvě 2012

@radina jezkovi oci je hokej je napinavy riadne, este ze nemam vo zvyku obhryzanie nechtov lebo teraz uz by som si ich ohlodala aj na nohach 🙂

tatinka
19. kvě 2012

@radina zabudla som aky ty mas protokol,,,kratky sa zacina pichanim od druheho dna menzesu,dlhy neviem ako,,,v martine je lekaren ktora ti da lieky hned , v inych ich zrejme musia objednavat,takze radsej pozistuj aby sa ti to potom zbytocne nenatahovalo aj na liekoch

radina
19. kvě 2012

@tatinka Tak to boli dnes riadne nervy , jacala som jak besna 😀 zajtra sa chystam povzbudzovat na namestie 🙂
Este neviem aky mam protokol, lebo v podstate DR. cakala, kym im pride ziadost, takze vsetko sa dozviem v stredu a vraj mi tam hned aj vezmu krv a este daco, ale uz si nepamatam 😝 tusim vysetrenie ci nahodou nemam chlamydie, daju mi recept na tie hormon. injekcie a papier na predoperacne vysetrenie. Menzes mi zacne tak cca za 10 - 12 dni, tak dufam , ze to dovtedy vsetko stihnem povybavovat a zohnat lieky, snad to v BA nebude az taky problem.

tatinka
19. kvě 2012

@radina ak mas dlhy protokol ten zacina dakedy inak ako kratky, to len kratky je od druhehod na menzesu,ten dlhy neviem ako je,,,,neviem ja chodim do martina a tu v ramci bydliska bys om tie lieky urcite nezohnala hned,,len objednat,,,ale v centre mi povedali hned lekaren kde ich zozeniem hned takze som tam rovno aj sla ked ta lekaren tiez je v mt,,,som zvedava kolko budes doplacat za lieky

tatinka
19. kvě 2012

@radina moj bude zajtra zas v robote takze ja na namestie sama nejdem 🙂 budem povzbudzovat doma z gauca🙂 clovece ale napinave to bolo dneska🙂

radina
19. kvě 2012

@tatinka Aj ja som zvedava, ze co za to vyvalim. Vobec netusim co to moze stat, plus k tomu za icsi a pripadne asistovany hatching. Snad mi Dr. vypise PNku. Otazne , co poviem v praci, lebo u nas je to strasny kurin 😀
Asi poviem ze mam zapal mechura alebo daco take.

radina
19. kvě 2012

@tatinka Chudak muzik, ze takto musi makat este aj cez vikend. Ale nenavymerame si, ze? clovek je rad, ze ma pracu 😉

tatinka
19. kvě 2012

@radina rataj okolo 200 az 300 e lieky,,,za icsi som platila 671 e ale tam je to od poctu jajok ktore das na icsi, inak mne dali v centre cennik tam sa vsetko dalo pekne pozriet teda okrem liekov,,on ti daju gyndos , aspom mne tak daval on ,,,ved v praci nebudu vediet preco sina pn kludne si daco vymysli , je to tvoja osobna vec a nemusi to vediet kazdy no nie 🙂?

radina
19. kvě 2012

@tatinka urcite si daco vymyslim 🙂 len im to bude asi dost podozrive, ze budem prec aj 3 tyzdne. A ta vyplata , co potom pride 😒 ... samozrejme , to je v tomto pripade druhorade. Snad sa doma nezblaznim od nudy.

tatinka
19. kvě 2012

@radina a ako si sa rozhodla ze ides na pn hned od zaciatku stimulky ci az od odberu? ked budes tehu tak budes na pn mozno aj 9 mesiacov nie len tri tyzdne🙂

radina
19. kvě 2012

@tatinka To by bolo idealne 🙂 Asi pojdem hned od zaciatku , lebo bohvie co mi tie hormony sposobia, a nechcem riskovat, ze budem v praci besnit alebo co 😀 Uvidim asi ako sa budem citit, do vkladu budem urcite, a hlavne podla toho ,ci vobec dajake vajka vysedim. Kolko dni to vlastne dokopy trva, cize od zaciatku stimulky az do tehu testu ?

tatinka
19. kvě 2012

@radina napisem ti to podla kratkeho protokolu ...kratky trva cca 14 dni stimulka potom je odber, od odberu 5-7 dni je vklad a potom o 12-14 dni si robis mocovy test doma, ked je pozitivny zavolas do centra alebo gyndoske svojej a pojdes na krvne testy , vysledok testu vies hned po obede v den odberu...ale dlhy protokol je iny v tom ze tam ta stimulka je asi mesiac ale to uz neviem presne kolko,,inak je postup ako pri kratkom uz potom

radina
19. kvě 2012

@tatinka super, diky za info 🙂 ja si myslim ze budem mat kratky. .... mozno by som po vklade sla aj do prace, nech mi doma nezacne hrabat 😝

tatinka
19. kvě 2012

@radina ja som nesla sa priznam, som ostala na pn aj po vklade, ale daktore kocky idu pracovat, vsak budes vidiet co ti odporucia a tiez akos a budes citit,,,,doma je cloveku dlho ale zas ja som mala nariadeny kludovy rezit, lezanie, podlozena prdel vankusom ...

radina
19. kvě 2012

@tatinka Asi to fakt budem musiet zvazit, podla situacie a tak, hlavne ako sa budem citit, lebo vobec nemam predstavu co ma caka, ale skor si myslim ,ze cez stimulku budem mat riadne bolesti, lebo ja citim beznu ovulku, ked som mala vo vajku 2 folikuly, tak to riadne bolelo, takze co potom pri viacerych po stimulke 😕

tatinka
20. kvě 2012

@radina vies co pri stimulke to budes citit uz taks kor ku koncu ze jajka budu uz pobolievat, zo zaciatku asi nie,,ale uz potom to pride 🙂 ,,,ale co by clovek pre mimi nurobil pravda 🙂 ale uz konecne sa ti to blizi a uz pomaly zacnes,,ja si este trosku pockam ale hadam nie dlho uz...neviem ci som sa ta uz pytala reku kolko si chcete dat vlozit?

kiwisek
21. kvě 2012

@tatinka @radina riadne fanynky ako tu citam 😉 ale kto by nefandil, ze? super sme hrali s Kanadou aj s Cechmi, konecne sme im ukazali, ze sa ich nebojime! 😀
@radina nech vsetky vsetrenia dopadnu OK a ty mozes zacat pekne stimulku! uz sa Ti to blizi 😉
ja si kvoli malovaniu v CARe pockam doo jula 😖 ale uz sa zmierujem s tym, ze to tak asi malo byt... no ved ked uz skoro 3 roky cakam, tak o mesiac dlhsie zvladnem snad 😉

tatinka
22. kvě 2012

@kiwisek ja som ti taka nastvana, som volala do poistovne pred tyzdnom a povedali mi ze uz je to na schalovani a ze si mam zavolat o tyzden , tak ti tam dnes volam a ona ti mi povie ze sa to pozatavilo kvoly dakemu nedoplatku, tak som sa rozculila lebo v zivote som nedoplatok nemala a ani nemam, aj som jej to povedala, a to mi tetuska oznamila ze no ved uz nemam lebo ze uz som ho asi vyrvnala tak som sa rozculila a jej hovorim ze nic som nevyrovnavala lebo nemam ziadny nedoplatok ani som nikdy nemala, a to uz tetuska povedala ze ved uz je to v poriadku ze uz je to na posudzovani a ked som jej zas oponovala ze na posudzovani to bolo uz minuly tyzden tak rychlo zas povedala ze ale pani doktorka na posudkovom bola chora, jedna vyhovorka za druhou, klamu az sa im z huby prasi,,,kokso je toto normalne ? ja som ti tak nahnevana ze dovidenia

kiwisek
22. kvě 2012

@tatinka ach mojko, uuuupne ta chapem!!! clovek by im rozkopal tie ich lenive zadky 😠 uz nevedia, ze co by si vymyslali... ja som tiez volala na poistovnu, 27.3 ked som chcela vediet ako to bude so 4 hradenym pokusom od aprila, tak som pol hodinu visela na linke a asi 5x si ma navzajom prepojovali, lebo ani nevedeli, kto mi ma vlastne podat info... no a oni 3 dni pred tym ako zakon nadobudol platnost nevedeli, ze ako to bude!! ze vraj v CARe mi povedia.. tiez som nechapala 😝
pevne nervy, zlatko 😵 nech uz Ti to konecne schvalia a muzes zacat stimulku!!

tatinka
22. kvě 2012

@kiwisek mam tam zavolat piatokt ak som zvedava, ak mi zas povie daku hlupost tak tam pojdem osobne a urobim bordel,,,mam to sice tri hodiny cesty do blavy ale uz kaslem na to...kludne tam pojdem osobne,,,inak vies co ti poviem?ze ked som si volala tej istej tetuske do poistovne zaciatkom maja tak mi povedala ze mam vsetko vcas uhradene a potom o dva tyzdne mi povie ze mam nedoplatok ale ze uz som si hoa si uhradila ,,a to ja som na pn uz dlho takze mi ani nema z coho byt nedoplatok lebo ked si na pn ako zivnostnik odvody si neplatis do zdravotnej a este som aj priamo bola zaciatkom maja v poistovni tu u nas zaniest papiere dake a som sa aj pytala nech mi povie ci je tam vsekto uhradene v poriadku a povedala ze ano je vsetko v poriadku...a teraz ta ista mi povie toto,,,ach ja neviem preco to takto komplikuju a len nam robia nervy takto,,,sila aj tebe co povedali tiez, ale tak to vyzera ze hlavne ze kavicky stihnu si vypit aj tri ale zeby pohli ritou a daco pre nas urobili tak to nie

zujanka
22. kvě 2012

dievčatá moje, po dlhšom čase som pri Vás zas. Čo sa deje u nás, to radšej nebudem rozoberať, sme na pokraji rozvodu, žijeme oddelene, chodíme na terapiu k psychológovi, nielen kvôli neplodnosti, ale máme aj iné vážne problémy. Môj manžel má panický strach zo zákroku M/T nedokáže ho zadefinovať, len stále melie dookola, že on nevedel aký to je zákrok, ale ked už to vie tak tam nepôjde, že sa bojí a stále dookola to isté. Neviem, čo mám robiť, nedarí sa nám to ani na sedeniach, tak mi napadlo poprosiť vás, či by sa tu nenašiel niektorej odvážny mužík, ktorý to už má úspešne za sebou, aby povzbudil toho môjho. Je to asi priveľmi odvážne, možno aj trúfalé prosiť o niečo také, ale ak sa nepokúsim, nedozviem sa. Ďakujem

radina
22. kvě 2012

@tatinka Ahoj, ano uz som z toho trosku nervozna ale sa aj tesim. ved na to cakam uz pol roka 🙂
Vlozit si nechame podla toho co mi odporuci DR. asi jedno 🙂