Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

cokoladaaa
11. dub 2016

@ellisabetha proč ne zkusite jen IUI s dárcem ?

ellisabetha
12. dub 2016

@cokoladaaa to jsme zloušeli už 2x a nic. ☹

verulix
13. dub 2016

@ellisabetha Ahojky, teď mi přišlo to vyúčtování a celkem nás to vyšlo na 14 520Kč za IVF +icsi (12vajíček) + ztenčení obalu embrya laserem. Takže nám ještě vrátí přes 2000,- juhůů. Teď ještě aby to vyšlo,už začínám být fakt nervozní 😖 nechci se nějak extra pozorovat,ale moc mi to nejde.

ellisabetha
13. dub 2016

@verulix Tak to je krásné !!! Docela "levné" !!!! 🙂 Věřím že to nejde se nepozorovat a nemyslet na to. Tak budu držet palce !!! Moc a moc.

verulix
13. dub 2016

@ellisabetha Že? taky mě ta cena potěšila, v tom ceníku to mají tak nejasně napsané a tohle mě vážně mile překvapilo 🙂 Díky moc , pokusím se zase přinést dobré zprávy 🙂

cokoladaaa
13. dub 2016

@ellisabetha my taky 2x a nic, teď čekám jak dopadne 3. Pokus, chci to zkusit 6x a pak uvidíme co dal

ellisabetha
14. dub 2016

@cokoladaaa tak nás tlačí i věk. Uvidíme. 2.5. Jdeme na poradnu do Car tak uvidíme,co nám doporučí. Asi IVF. To chtěli udělat hned.

cokoladaaa
14. dub 2016

@ellisabetha až v květnu? To jste mohli zkusit jeste jedno iui, ale chápu s tím věkem ...

ellisabetha
15. dub 2016

@cokoladaaa ja dřív nemůžu. Ležím teď v nemocnici po operaci štítné žlázy. Takže musím vyřešit toto a pak pokračovat.

cokoladaaa
15. dub 2016

@ellisabetha aha, tak to me mrzí ze se to u vás zkomplikovalo jeste takto.. Doufam ze ta operace dopadla dobre a už se začne vše obracet k lepšímu

ellisabetha
18. dub 2016

@cokoladaaa jo dopadla,dekuji.

ellisabetha
25. dub 2016

@verulix Ahoj, tak jak jste dopadli ? Nějakou dobu jsem tady teď nebyla, řešila jsem tu operaci štítné žlázy. Mám to za sebou, ale docela záhul pro tělo, takže budu volat do CAR a přeobjednám nás na konzultaci až na konec května, až se mi ustálí hormony. Doufám, že u vás je vše v pořádku !

verulix
27. dub 2016

@ellisabetha Ahoj, bohužel není, nepovedlo se. Co říct. Nejspíš celé znovu, někdy na podzim. ☹ Ještě uvažujeme že zkusíme čínskou tradiční medicínu, má celkem úspěšnost a dočetla jsem se, že v zahraničí je to běžně součástí přípravy na ivf. No uvidíme, tonoucí se stébla chytá 😖 jestli to pomůže dám vědět.
Tobě držím palce ať to všechno zvládnete v klidu a ať se dáš rychle dokupy po té operaci. Jinak jsem taková rozhozená z toho všeho. Dneska jsem poslala do práce výpověď,už nemám sílu to celé zase maskovat s výmluvami za půl roku a doprošovat se záskoku. Aspoň si uklidním nervy a budu se věnovat jen podnikání.

ellisabetha
28. dub 2016

@verulix Ahoj, tak to je mi moc líto. ☹ Budu vám moc držet palce. Ta čínská medicícna má taky něco do sebe ( prý ). Zkusit je potřeba vše. Takže když píšeš zkusit vše znovu, to jako i operaci manžela ?
Jinak já jsem pořád docela mimo, prý je to z té narkózy, snad se už taky brzo dám dokupy.

cokoladaaa
4. kvě 2016

@ellisabetha jak jste dopadli na konzultaci?

verulix
5. kvě 2016

@ellisabetha No pokud to bude nutné tak i znovu operaci manžela,sám do toho chce jít znovu. Ale kéž by ta čínská medicína zabrala,aby na to nemusel. Když se mu spermie tvoří ,ikdyž malinko a právě akupunktura má mít docela dobrý vliv na jejich množství. No zase nezbývá nic jiného než doufat.
Tobě už by snad mělo být každý den líp,vydrž..

ellisabetha
5. kvě 2016

@verulix Tak to budu moc držet palce, ať vám to vyjde !!! Mi už je lépe, hlava pomalu povoluje, tak snad už bude lépe. Jen už se bojím další narkózy někdy, asi teď nejblíže při OPU. ☹

verulix
6. kvě 2016

@ellisabetha Díky. A neboj, při opu je úplně mírná narkóza, poprvé jsem byla už odpoledne jen jako při lehké kocovině 🙂 a teď mi navíc dali kapačku a bylo mi suprově hned- nevím co v ní bylo ale potřebovala bych to každé ráno 😀

ellisabetha
6. kvě 2016

@verulix Děkuji, tak přežít se dá vše a pokud je to pro mimi,m tak udělám a vydržím cokoliv. 🙂

zulia80
23. kvě 2016

Ahojky holky, jsem tu nová...snažíme se s přítelem asi rok a půl o mimi, stále neúspěšně. Přítel má 2 velké děti. Asi 2 roky po jejich narození byl na ozařování a odebrání jednoho varlete. Zmražený už nemá, nemyslel si, že by ještě někdy nějaké děti měl, byl na ně sám, takže už nechtěl. Já mám jednoho syna, je mu 11 let ;) a chtěla bych s přítelem mimčo - moc ;) Ted jsme začali jezdit do Prenatalu - udělali mu spg a výsledek nás šokoval :( NULA azoospermie...já myslela, že budou líné atd, ale né že tam žádné nebudou. Takže iui padlo. Na Mesa/tese jít moc nechce a nejsou na to ani penízky + darcovské také nechce...Takže jsme hned nasadili vitamíny Selzin a já beru kys.listovou...prý účinek možný až tak za 3 měsíce...Ted tedy ve čtvrtek jedeme na kontrolní spg a hormonální profil a ult. Myslíte, že je nějaká naděje, že by se to vše mohlo zlepšit? Jinak já kdysi otěhotněla s partnerem, který byl na tom moc špatně a prý to byl zázrak, že jsem s ním otěhotněla přirozeně, ale asi po roce a půl a byla jsem mladá ;) Nyni mi bude 36 let. Posím o nějakou radu, děkuju ;)

verulix
24. kvě 2016

@zulia80 Ahoj, no upřímně ty běžně kupované preparáty nejsou až takový zázrak při tomto problému. (Vím podle minimálního vlivu na manželovo spg,ale neuškodí) Uvidíte podle hormonálního profilu, jestli má nízký třeba testosteron,tak mu ho můžou dodat v tabletkách nebo když to nestačí tak v injekcích. Pak už bývá rozdíl dost výrazný, mohlo by to pomoct. Ale bylo by dobré aby to posoudil odborník. a to nebude nejlevnější. Manžel chodil na odběry krve každý měsíc a podle stavu hormonů mu upravovali léčbu.

ellisabetha
24. kvě 2016

@zulia80 Ahoj, u nás je azo genetická, bohužel se s tím nedalo nic dělat. Partner se rok léčil, píchal si injekce, bral léky, podstoupil operaci, ale bohužel. Bral Fertilan, omezil sport, žádná sauna, sprchoval si varlata studenou vodou.. ale bohužel. Tak snad budete mít více štěstí. Ale určitě by to chtělo konzultovat s urologem/andrologem. držím palce !!!!

zulia80
24. kvě 2016

Holky, děkuju za zpravičky...no holt to buď vyjde nebo ne, aspoň ze ty děti už máme, ale já prostě cítím, že chci "musím" ještě jednou zažít ten krásný pocit. Ale podle toho co píšete, pač nejsou ty penízky, tak budem mit asi smůlu v tomto...ale naděje umírá poslední. Ve ctvrtek se tedy dozvíme vic. Jestli i ty vitamíny pomohou za pár měsíců..Děkuju za palečky ;)

verulix
25. kvě 2016

@zulia80 tak hodně štěstí ve čtvrtek. My budeme zkoušet i čínskou medicínu. Dočetla jsem se že má docela úspěch. Snad jo, zkusit se má všechno 🙂

ellisabetha
25. kvě 2016

@zulia80 Taky budu moc držet palce !! 🙂

zulia80
28. kvě 2016

Ahojky, tak to dopadlo tak, ze z Azoospermie nám napsali Oligozoosperie, s tim ze nic nenašli. Zjistili jsme, ze zmrazene spermie byli zlikvidovany pred par lety a tedy budem doufat, ze zaberou bud vitaminy (případná léčba u urologa) a otehotnim prirozene, popř pri zlepšení iui a nebo poslední šance jit na to mesa/tese...darcovske proste nechce a v Pronatalu udelaji iui jen s podpisem chlapa, ktery bude otcem dítěte papírově :( Tak budu doufat v zlepšení ;) a snad po 12 letech uvidím opet //

chiara75
1. lis 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@ellisabetha Ahoj, tak co, je u tebe něco nového? Mne teď čeká IUI s dárcem, tak jsem zvědavá. Také jsem v létě musela pořešit nějaké zdravotní problémy kvůli kterým se to zdrželo.

cokoladaaa
1. lis 2016

@chiara75 držím palce! u nás to klaplo na 5.pokus 🙂

ellisabetha
2. lis 2016

@chiara75 Ahoj, my máme za sebou IVF, ET v srpnu, embyro se chytlo, bohužel nedopadlo, neprosperující těhu takže v září revize a teď čekám už 5. týden na MS. Pak musíme 2 - 3 cykly počkat a můžeme na KET, máme ještě 4 mrazáčky. Je to nekonečné ☹

chiara75
2. lis 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@cokoladaaa To je skvělý, moc gratuluju!