Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

koudelka82
6. črc 2019

@kocica7 a Vám našli něco na genetice ? U nás Genetika Ok, příčina Azoo neznáma, ale vždy je šance po Tese 50:50, ze se něco najde. Určitě bych do toho šla. Aspoň to zkusit. Můj manzel byl 2x, vždy se něco našlo. Bohužel to zatím nevyšlo po IVF... ale nevzdavame se.

koudelka82
6. črc 2019

@holkacekatelka ahoj, manzel ma taky Azoo a hormonální léčbu, už to bude nějak rok, teď byl na kontrolní krvi a spg, zatím nevime výsledky, ale predtim pořad Azoo. Kez by se taky po delší léčbě probraly, mršky líné. U Vás to bylo taky během lecby na opakovaných spg nula ?

koudelka82
6. črc 2019

@ivetka1986 vám to v říjnu vyjde zlatii, spermijky se po Tese určitě najdou 😘 myslím na Vás 😊

daina87
6. črc 2019

@holkacekatelka ahoj, také bych ráda informace. Také uvažujeme o dr. Kocim.

daina87
6. črc 2019

Jinak my teď postupujeme čínskou medicínu. Od doktora, Číňana, máme bylinné kuličky. Můžete si je najít. 171 tajemství zlaté skříňky. Já mám 172 blahodárna síla kořenu. Po měsíci uzivani mi přišla MS bez špinění pomalu na hodinu přesně. Partner bere a cítí se dost sexualne nabitý 🤣🌟. Jen tedy ta léčba je také draha. Dal se proleva 98% aloe od LR. A k tomu ještě jedny bylinky, co mu čínský doktor přivezl speciálně z Číny, jen nazev nevím, ale má to být přímo na spermie. Na tvorbu. Tohle vše děláme ne jako hlavni směr, ale v mezičase čekání. Čekali jsme na genetiku. Vše v pořádku. Teď po dovolené půjde přítel k urologovi/andrologovi. Když nepomůže dr. Klecka, zkusíme dr. Kociho. V ivf centru mi doktor řekl, že se na to těší... Že doufá, že se nám spermiogeneze povede léčbou obnovit, že dle genetiky pro to jsou snad předpoklady, od posledně, kdy nás cpal do dárce už od toho ustoupil a řekl, že by ještě s dárcem rád počkal.

holkacekatelka
6. črc 2019

@daina87 podívej se na stránky andromeda.cz
Léčba je sice drahá a na delší dobu, ale nam se vyplatila. Chodí se ale cca co měsíc dva na kontroly atd, je to v praze, takže jde taky o to, odkud jsi

ivetka1986
6. črc 2019

@koudelka82 děkuji moc za podporu 😘 😘 😘

kocica7
6. črc 2019

@koudelka82 nam Geneticka povedala,ze operaciu Tesa nam neodporucuje,kedze priatelovi sa vobec netvoria spermie.Ma zly chromozon XXY a dietatko keby sme sa sami rozhodli do Tesa operacie ist by sa narodilo postihnute,preto nam hned odporucaju ist do darcovskych spermii.V auguste alebo v septembri sa do toho dame.Je to tazke najdes si muza ktoreho dlho hladas a potom zistis ze je neplodny,je mi stale do placu,ale chcem byt silna😥

ivetka1986
6. črc 2019

@kocica7 ale můj manžel má taky poškození chromozom Y ale na tese jde a já bych žádné odhovarani neposlouchala 🙂nic s tese nestratis a můžeš jen získat ale nenutí ta 😘

boure888
6. črc 2019

@ilonavamberska četla jsem příběh a i my bojujeme, muž měl chvilku také azoseprmii a ted má minimum ale má ale stále se nám po ivf nedaří , spermie se vrátili po hormonální léčbně, co jste prosím dělali, že měl 42 mil a otěhotnění přorozeně?moc děkuji

kocica7
7. črc 2019

@ivetka1986 rozhodneme sa v centre ,co nam oni navrhnu.Do Tesa by priatel isiel,ale ked sa nic nenajde,bude to pre nas este viac tazke ,ako je teraz .prajem Vam aby to vyslo.

kocica7
8. črc 2019

Zienky chcete mi tu povedat,ze ste nakoniec vsetky otehotneli prirodzene,aj napriek diagnoze azoospermia?

ilonavamberska
8. črc 2019

@boure888 dobrý den, ano, diagnoza azoo a po detoxikační kúře měl manžel 42 mil. spermií, potom jsem hned přirozeně otěhotněla, dnes máme už 3 děti, všechny přirozeně, kdyžtak napište na můj mail ilona.vamberska@gmail.com, napíšu vám více informací, co se dá dělat

ilonavamberska
8. črc 2019

@kocica7 nevím zda všechny, ale u nás se to podařilo, už 3x, kdyžtak napište na můj mail ilona.vamberska@gmail.com, napíšu vám více informací, co se dá dělat

ellisabetha
9. črc 2019

Tak my bohužel přirozeně neotěhotněli. Manže azoo, dle genetika vrozená porucha chromozomu Xnebo Y, už nevím přesně. 3x IVF s dárcem a stále bojujeme. Bohužel nás tlačí čas, před měsícem mi bylo 40 let, mám pár posledních pokusů. Všem držím palce, ať se dočkáme štěstí v podobě miminka. 🙂

kocica7
Autor odpověď smazal
Zobraz
kocica7
9. črc 2019

@ellisabetha drzim palce ,aby Vam to vyslo.Ja mam v januari 40 a deti este nemame ☹ mi ideme do toho v septembri,alebo v auguste .A podarilo sa niekedy s darcom?

ivetka1986
9. črc 2019

@ellisabetha můj má azf c a tvuj má jakou diadnozu? Taky má dědičné poškození chromozom Y 😞 ale jedeme v srpnu na tese 😔 tak se modlím aby to dopadlo 🙏 🙏 🙏

koudelka82
9. črc 2019

Holky bojujte. My máme sice ještě nějaké spermie zamrazene po Tese, ale pořad to nevychází. Uzijeme si léto a po létě na to vlitneme znovu. Držím všem bojovnicim palečky 😘😘😘

koudelka82
9. črc 2019

@kocica7 ahaaa :-/ já se sice v těch chromozomech nevyznám, my máme genetiku Ok, ale jestli Ti řekli, ze s vlastními spermijkami by bylo dítě postižené, tak bych do toho asi také nesla. Nevím. Je to běh na dlouhou trať. Držím palečky, ať už se rozhodnete jakkoliv. Hlavně, aby to vyšlo 😊✊

ivetka1986
10. črc 2019

@kocica7 hele mě se zdá že ste špatně pochopili při dzg azospermie a poskodenemu chromozomu Y nebude miminko postižené ale pri klukovi ten poškození chromozom Y zdědí nic vic🙏takhle nám to visvetlim dr. Vik z Prahy já myslím že vaše jediná šance jak mít od manžela spermijky je tese zvažte ještě tu šanci a promluvte s doktorem než půjdete do dárce 🙏😉😘mi to řešíme přes tese a věřím že to vide 🙏🍀🤰

ellisabetha
10. črc 2019

@kocica7 S dárcem se podařilo, otěhotněla jsem, ale ve 30 týdnů jsem musela na akutního císaře kvli mému vysokému tlaku a holčička nám týden po narození zemřela. Dostala nějakou infekci. Takže od září 2018 jsme do toho skočili nanovo, IVF už jako samoplátci, uvidíme.

kocica7
12. črc 2019

@ellisabetha je mi to luto ☹ verim ze Vam to tentokrat vyjde ,nam vsetkym. Vidim ,ze niesom sama ,v mojom veku,ktory si tym prechadzame .najviac ma trapi to,ze sa zato plati,aby sme mohli byt stastne .

andersom
14. črc 2019

@ellisabetha ahoj prosím ťa a zvdarcom sa vám podarilo na 1 pokus?

ellisabetha
15. črc 2019

@andersom ne, taky je to cesta na dlouho trať ☹

kocica7
Autor odpověď smazal
Zobraz
trixi4
11. led 2021

@daina87 mohla byste mi napsat kontakt na Dr.cinana? děkuji

daina87
12. led 2021

@trixi4 omlouvám se, ale já už ho nemám... On už se vrátil zpátky domů a místo něj to vzal nějaký slovensky doktor. Je to v Plzni na skvrnanech. Tradiční čínská medicína. Ale stejně nám to nepomohlo.

trixi4
12. led 2021

@verulix mohu se zeptat kde vám sestavili ty čaje? Děkuji

dendis80
20. zář 2021

Ahoj, má někdo zkušenost s geneticky danou azoospermii ? ( poškození chromozomu Y)