Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

zdenulka_29
27. únor 2009

Cabiko, takhle to mám přesně já, brala jsem antikoncepci opravdu dlouho, vysazeno mám už zhruba dva roky a nic..a mimko si ze srde opravdu přejeme. Život je někdy opravdu hodně krutý..nejvíc mě štvou ty dotazy od příbuzných, z práce, okolí, kdy bude mimi? Když jsem nevěděla, že nám život něco takového přichystá, brala jsem to i z humorem a říkala snad již brzy a teď jsem akorát víc a víc naštvaná.

zdenulka_29
27. únor 2009

Ahoj katy2 děkujeme moc za podporu. Moc si toho vážíme.

cabika
27. únor 2009

Zdenulko, jak bys mi mluvila z duše. U nás to ví pouze moje mamka a tchýně. Nejhorší je naše babička, při každé návštěvě mi říká, že by chtěla pravnoučátko a kdy už to bude. Vždycky když to slyším, je mi do breku. A navíc kolem nás se všichni rozhodli mít miminko a při prvním měsíci snažení jim to vychází. Sice jim to moc přeju, ale uvnitř moje dušička pláče 😢 😢 😢

Musíme se držet a doufat a zkoušet všechno možné 🙂

zdenulka_29
27. únor 2009

Cabiko, jo jo to je úplně přesně to samé, co prožívám já. Mamče jsem to také řekla, pak to ví moje sousedka (ta je teď ve 4.měsíci těhotenství-vysadila a byla hned v tom), no a taky jedna kolegyně z práce. Jinak možná i pár známých, co brouzdají koníkem, ale těch musí být opravdu málo nebo se nepohybují až v takových tématech..to spíš v tématech o miminkách. Já jim to taky moc přeji, jen si říkám, proč zrovna MY! Jsem ale moc ráda, za lidičky s podobným problémem, že si o tom můžeme napsat, že se člověku uleví, když ví, že na to není jen sám. To by se asi jeden utrápil..a na trápení je život docela krátký. 🙄

zdenulka_29
27. únor 2009

Holky loučím se, ale večer se určitě ještě přihlásím.pa

evik30
27. únor 2009

ahoj 🙂
Tak si tady pročítám a musím se připojit, přítel je po mesa/tese už jeden rok a máme za sebou dva cykly jeden neúspšný a druhý přerušený. Dneska jsem byla v centru domluvit další IVF tak doufám že už se zadaří.

cabika:určitě zkuste další spermio mi měli tři jinak mám kamarádku, která včera porodila a jsem z toho smutná protože hned po měsíci vysazení antikoncepce se jím to povedlo a mi už třetí rok čekáme

beruska195
27. únor 2009

Ahoj holky,
občas kouknu do téhle diskuse, protože problém azoo se týká i nás.
V dubnu 2008 jsme se po roce snažení dostali do Gennetu, kde jsme se dozvěděli tuhle diagnozu. Manža absolvoval 2x spermio, hormonální profil, Dr.Vika taky známe osobně. Manžel byl na 100% rozhodnutý pro M/T, jediné co nám chybělo byla genetika. A tam se zjistila příčina, manžel má genetickou mutaci, chybí mu kousek chromozomu Y, vůbec nic mu jinak není, jediný následek této mutace jsou právě chybějící spermijky.
Tohle jsme se dozvěděli v červenci 2008. Bylo to hrozný!!! Pobrečeli jsme si oba a to dost!
Taky mi samořejmě říkal, ať si najdu jinýho, ale já prostě jinýho nechci!!!

Rozhodli jsme se pro dárce a začala jsem stimulovat na své 1.IVF,které nás čekalo na začátku října. Je to až neuvěřitelný, ale všechno klaplo napoprvé a dneska jsem ve 22tt a čekáme chlapečka. Už teď je to NAŠE mimi a jinak to nebude. Vědí to taky jen rodiče a nejlepší kamarádi nás obou.

Všem Vám moc držím palce, aby se spermijky našli, ať už při dalším spermiu nebo pri M/T 🙂

Takže holky hlavu vzhůru, všechny se nakonec vytouženého miminka dočkáme! Držím pěsti všem 🙂

lendulka007
27. únor 2009

Beruško, moc ráda tě vidím tady. To je neskutečný, že jste už ve 22tt. Držím palečky až do porodu.
🙂 Cabiko, tebe si taky pamatuji, delší dobu jsem v tomto pokojíku nebyla. Jak je to teď s vámi???
Všem ostatním přeji, aby se spermijky našly a úspěšnou M/T (taky jí už máme za sebou). A jsem také Genneťačka, takže dr. Vika i Stejskala znám.

beruska195
27. únor 2009

Jéé ahoj Leni,
to mám radost, že máte za sebou úspěšnou M/T 🙂 A jak dál, chystáš se na IUI nebo IVF?
a co Andulka, u ní něco nového?

lendulka007
27. únor 2009

Beruško, M/T máme už z loňska, jen jsem se těm novým holčinám chtěla trochu připomenout. Máme ještě něco malinko zamraženo, ale do nového IVF se neženu. Takže zatím relax 🙂
Andulka se chystá na nové IVF.

jaanulka
27. únor 2009

Ahoj holky, tak to jsem ráda, že se nebojí jen ten můj strašpitel.

Cabika: ahojky, je to těžké s těma chlapama, jenže můj názor je trošičku jiný! Já už jsem podstupovala jednou stimulaci, která nevyšla, a kdo to absolvoval tak mi dá určitě za pravdu, že po druhé už by nic takového nechtěl zažít. Takovou bolest jsem nikdy nezažila a to už mám i pár operací za sebou včetně rozřezaného krku a taky jsem to musela vydržet...Podle mě si taky zkusíš hodně a uděláš pro to cokoli a to samé by měl udělat i tvůj manžel. Je pravda, že ženská zvládně víc. Jenže tvůj sen je mít dítě s ním, a né s nikým jiným a když by se rozhodl to nepodstoupit, tak nikdy nebudeš vědět jestli jste mimi mohli mít spolu. Každopádně i s dárcem by bylo jen vaše ale určitě mi rozumíš jak to myslím. Mě to připadne od mého manžela sobecké a trochu necitelné, když mi řekne, že to posunem nebo že si mám najít někoho jiného. Mrzí mě to! Ale snad ho strach přejde a vše dopadne dobře.

My chodíme do Olomouce do Fertimedu. Cabika a jak dlouho vy už znáte tento problém? My už se snažíme o mimi 2 roky a ve Fertimedu jsme od května.

U nás to ví jen moje mamka a nej kamarádky ale jinak ostatní z rodiny ví, že mám problém s hormonama a to je vše. Nevěděla jsem co jim mám říct. Mě jedině chrání to, že můžu říct, že ještě chodím do školy a že počkáme až to dodělám. To je vždy má odpovď na otázku kdy budeme mít rodinu. Taky mě to příjde jak naschvál, každá kamarádka kolem mě má mimi a to hned a my stále nic, ale už jsem se s tím trochu smířila, ze začátku to bylo horší.

Všem přeji příjemný večer a hodně štěstíčka

zdenulka_29
27. únor 2009

Ahoj holky, hezký večer..mě třeba mrzí na tom Caru, že nám neudělali genetiku..asi bychom taky určitě věděli, zda máme ještě nějaké šance nebo ne.
Berusko195 úplně chápu, jak vám bylo. Obdivuji vás a moc držím palečky. Pěvně doufám, že když u manžela nezjistí spermie, že bude i šťastný za drobečka, kterého (díky dárci) donosím.

bobovci1
27. únor 2009

ahoj,
zdenulka, ja si myslím, že bude určite šťastný, zo začiatku je to ťažké, ale keď uvidí malé hneď ako sa narodí, tak na všetko zabudne 🙂

cabika
27. únor 2009

Lendulko, taky si na tebe vzpomínám.

Berusko, jsem moc ráda, že Vám to vyšlo a že budete mít brzy "svoje" miminko. 🙂 🙂

Zatím jsme ve fázi rozhodování a plánování, kdy bychom se do toho kolotoče pustili. Navíc jsem začala hubnout, abych miminku šla částěčně naproti. Myslím, že duben - květen začnem. Ještě uvažuji o tom kontrolním spermiogramu.

jaanulko - já vím, že to může znít sobecky, ale ty obavy chápu. Jednak vím, že je to hroznej strašpitel a taky chlap. Věřím tomu, že nakonec na operaci půjde. 😉 😉 Naši smutnou diagnózu jsme se dozvěděli v srpnu 2008 po ročním neúspěšném snažení. Takže letos to budou 2 roky.

zdenulka_29
27. únor 2009

Kdo by nebyl z malého tvorečka unešený, že? To by musel být jedině nějaký necita.. 😉

bobovci1
27. únor 2009

vidím, že skoro všetci muži sú rovnaký, navonok vyzerajú silný, ale sú citlivejší ako ženy 😀

bobovci1
27. únor 2009

ja už pomaly pojdem do postele, dobru noc všetkým, 🙂

zdenulka_29
1. bře 2009

Ahoj holky, tak se mi teď mrcha o pár dnů nedostavila, ale nedělám si plané naděje..ani testovat nechci. Je to asi těma nervama.

peta131
1. bře 2009

Zdenulka mne akurát dnes prišla mrcha 😝
Nám sa už operácia blíži už v stredu ide drahý do nemocnice ale som nervóznejšia než on 😅 on to berie úplne v pohode a mňa už normálne brucho bolí od nervozity 😀 si pripadám ako keby som na tú operáciu išla ja a nie on 😀

zdenulka_29
1. bře 2009

Peta131 to se teda opravdu operace přiblížila..určitě to u vás dopadne dobře, budu moc držet palečky. Také jsem měla takový pocit, že jdu na tu operaci já a né manžel.. 😉

bobovci1
1. bře 2009

zdenulka, žeby tehu? 🙂 to by bolo super, moc Vám to prajem. U nás to vyzerá tak, že skor ako v dubnu na IVF nepojdeme. Na veľkú noc by sme chceli ísť na Slovensko, takže preto až ten duben. ☹

bobovci1
1. bře 2009

peta131, držím prsty nech sa Vám to podarí 🙂

zdenulka_29
1. bře 2009

Bobovci1: Těhu asi ne..na to ani nemyslím. Vždyť je to tak málo pravděpodobné.
Do dubna to strašně rychle uteče! Taky jsem si nedokázala leden, únor představit, hlavně to čekání na nějaké termíny a už je březen. 😉

eloana
1. bře 2009

ahoj holky jak se vede? u nas nic noveho -spermie po antibiotikach bohuzel zmizely:() tak cekame ale manzel mel ted chripku -my vsichni a mel vysoke horecky no jsme zvedava kdyztak zadost stornujeme

zdenulka_29
1. bře 2009

Ahoj Eloanko, manžel podstoupil mesa/tese spermíky se nenašli, dostalo nás to do kolen. I přesto začal manžel brát profertil a také mám přes internet objednaný kotvičník.
Ve čtvrtek navštívíme i léčitele, tak uvidíme, co nám řekne. 😖

zdenulka_29
1. bře 2009

Eleonko, budu vám moc držet palečky, ať nemusíte žádost stornovat. Aby vše dobře dopadlo, podle Tvých/Vašich představ.

bobovci1
1. bře 2009

zdenulka, zázraky sa niekedy dejú 🙂

zdenulka_29
1. bře 2009

Bobovci1: Já vím, ale asi né u nás... 😒

bobovci1
2. bře 2009

zdenulka, no človek nikdy nevie čo sa stane 🙂 ale bolo by to pekné i keď málo pravdepodobné, ale boli tu už i také prípady 🙂

manulienka
2. bře 2009

Zdenulka nevešaj hlavu! Moj manželovi zistili tiež azoospermiu, boli sme z toho vedla, ale my sme sa nevzdavali. Ja som mu kúpila Koenzím Q10, vybral jedno balenie s asi po pol roku bol na spg, kde sa mu objavilo dost spermií na to, aby sme mohli íst na IVF.