Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

bobovci1
5. dub 2009

ahojky, nejako je to tu cez víkend mrtvo. 🙂

tak už sme po odobratí vajíčok, nakoniec namiesto osem ich bolo 11 😀 dokonca mal manžel spermiogram lepší, takže vraj je z čoho vybrať, len tá morfológia je oničom 🙂 no dúfam, že z nich aspoň polovica zostane.
Zajtra o 13 volám do CAR tak som hodne zvedavá.

Ako víkendujete? To máme krásne počasie, čo? 🙂

zdenulka_29
5. dub 2009

Ahojky, já sem docela pravidelně koukám, ale je fakt, že tu komunikace docela vázla. Tak to je super tolik vajíček a taky manželův spermiogram v pořádku..to vám moc přeji! 😉

zdenulka_29
5. dub 2009

Snad se na nás taky usměje štěstí, stále to nevzdávám a doufám, že nám nějakým způsobem ty vitamíny pomůžou.. ☹

bobovci1
5. dub 2009

neboj Zdeni, ono sa to určite zlepší, len treba dúfať 🙂
ja si myslím, že u vás to bolo hodne uponáhľané, treba na to trošku čas, u nás je teraz niečo okolo jedneho roku od kedy zistili manželovi azoo. 🙂

zdenulka_29
5. dub 2009

Je fakt, že už jsem si moc přála mimčo (kdo ne) a s manžou jsme přistoupili na všechno i na tu operaci..ale začali jsme od úplného konce. Docela mě to mrzí, ale už to nevrátím, uděláme pro to maximum a uvidíme.

zdenulka_29
5. dub 2009

Buďto nám je přáno a podaří se to a nebo nám to přáno není a budeme miminko řešit jinou cestou. 😔

bobovci1
5. dub 2009

to máš pravdu, ale pokiaľ ste zdravý (nemyslím spermio) tak možností je viac a časom si na to ani nespomeniete 🙂

bobovci1
5. dub 2009

my sme tiež ešte nevyhrali, to až keď budeme mať doma miminko 🙂
mam docela strach z tej morfologie, nevieš čo to može sposobiť?

dadous
5. dub 2009

ahoj holky 😉 jee bobo tak to je paráda 🙂

bobovci1
5. dub 2009

ahoj dad, to teda je, ale to nezakríkneme, uvidíme koľko bojovníkov bude zajtra 🙂
čo nového? 🙂

dadous
5. dub 2009

u nas zatím nic 😒 novinky budou až 20.4. bobo mrkni sem https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

dadous
5. dub 2009

sem ne spatnej odkaz, vydrž

bobovci1
5. dub 2009

dik za odkaz, pohyblivosť sme mali super, i množstvo, ale len ta morfologia. no v CAR sú odborníci tak sa necháme prekvapiť čo nám vybrali, musíme len čakať 🙂

dadous
5. dub 2009

no uvidíš, hlavně pak dej vědět 😉

bobovci1
5. dub 2009

určite dám 😀

bobovci1
5. dub 2009

Zdeni, ako koťátko, to už musí byť veliké 🙂 alebo je ešte stále taký drobec ? 🙂

pompovci
5. dub 2009

ahojte volam sa lucka a som tu prvy krat neviem mozno mi to pomoze aby som sa aspon nejak tak udrzala nad vodou mojmu manzelovi robili dva spermiogramy s vysledkom nula potom krvny obraz na hormony tie boli v poriadku ale spermie sa zase nenasli ja neviem lekar mi povedal spravu nikdy nebudete mat dieta ani som nevedela ze sa to vola azoospermie az vy ste mi pomohli velmi pekne vam dakujem myslite ze mame nejaku sancu ze sa to zlepsi velmi pekne dakujem

bobovci1
5. dub 2009

ahoj Luci, a to chodíte niekam do CARu, alebo len k vašemu lekárovi? skúšali ste nejaké vitamíny? boli ste u urológa, na ultrazvuku? (myslím či tam bol manžel)
nezúfaj, stále je nejaká možnosť, spermie dokážu získať i pomocou metódy mesa/tese. 🙂

pompovci
5. dub 2009

🙂 ahoj bobovci vies co ja to mam velmi zle preto ze momentalne zijem v anglicku ja neviem tie spermiogramy dopadli zle hej aj ten krvny obraz lekar nam to hodil do oci ze vraj nikdy ja neviem ani aka je diagnoza ani co nas caka nic ja neviemnic je mi luto mojho manzela preto ze simyslel ze je jediny na svete a vdaka tejto stranke sme zistili ze je nas viac

pompovci
5. dub 2009

ahojte bobovci prepac ale v tom zmetku som nezaregistrovala tvoje otazky nechodime nikdedo caru pretoze tu je to troska ine neberieme ziadne vitaminy pretoze sme sa to dozvedeli len teraz a sme z toho zniceny u urologa nebol ani ho tam nechceli poslat ale ja som si to vyziadala anebol ani na ultrazvuku vobec nic a povedali ze nemame sncu takze neviem co a a ko?

bobovci1
5. dub 2009

to je nas teda hodne 🙂 my sme tiež mali na začiatku azoo, a dnes je to uz lepsie, brali sme vitaminy a zrejme nam to pomohlo, ked ste neboli este u urologa, tak nech tam manzel zajde na vysetrenie, niekedy je sanca, ze zisti kde je problem 🙂
viem, že je to pre vás teraz na začiatku ťažké, ale ver mi, určite sa to zlepší 🙂 stále je nejaká šanca 🙂

dadous
5. dub 2009

pompo vím přesně jak se cítíš. taky nam řekli, že nikdy nebudem mít děti, a ted je naše situace uplně jina 😉 . Víte příčinu azoo?

bobovci1
5. dub 2009

tak to by som im v tom moc neverila, že nie je žiadna šanca 🙂 zrejme nechceli mať s vami veľa starostí ☹
a budete tam dlho? nie je možnosť aby ste zašli do CAR na Slovensku?

dadous
5. dub 2009

pompo neboj, zajdete do caru a uvidíš. Bez vyšetření neber slova vašeho dr. vubec važně 😉

pompovci
5. dub 2009

☹ 🙂 😎 pre bobovci no aj ja dufam ze nejaka sanca je ze to dobre dopadne ☹ ze sa to zmeni oni matm tak strasne vystrasili ze sa to uz nezmeni ze to a to je to tazke uz som vyhladala aj vesticu a ta povedala ze to je tak 50 na 50 az e vide ze budem mat adoptivne dieta tak neviem este sa s tym neviem zmierit ale dufam ze to bude o.k

pompovci
5. dub 2009

pre dadous 🙂 🙂 ano ano myslela som na to ze najaji cas tu prerusim pracu a zajdem na slovensko pretoze tu s nimi niesom spokojna a inac dakujem ze sa o mna zaujimate

bobovci1
5. dub 2009

neboj, je fakt hodne riešení, od vitamínov, mesa/tese, dárca spermií a pod., len je potreba, aby ste prešli vyšetreniami. my pokiaľ sme čakali na výsledky tak sme začali brať vitamíny 🙂
a vyjadrenie jedného lékara by som si k srdcu nebrala 🙂

bobovci1
5. dub 2009

i keď by sa spermio nezlepšilo tak je možnosť tak ako som už hovorila mesa/tese a tam je šanca, že sa nejaké spermie nájdu, ale nie je to isté na 100%, preto nie je potreba sa do toho vrhať bezhlavo 🙂

pompovci
5. dub 2009

pre bobovci 🙂 ☹ viem ze je tu ta metoda mesa tese ale tak sa jej bojim ze mi povedia zas nieje tam nic neviem ci tu spravu dokazem zvladnut a a potych vsetkych nulach si myslim ze tam ani nic nenajdu neveme pricinu azoo niekto sa ma to pitalneviem kto tak sorry