Biopsie prsu - má někdo zkušenosti? Mám strach

sachmetttt
23. lis 2021

Dobrý den .Je tu někdo kdo šel na biopsii prsu?Mám hrozny strach ..Včera jsme byla na mamografu .Nejprve že vše v pořádku. Nic tam není pak se ptal kde jsem si co našla a nejprve nic nenašel ale pak nakonec ano .Je to útvar pod bradavkou . Cca 5.5x3.6mm.Jaká je veliká šance že to bude rakovina?Děkuji 😥🤧

petka_81
23. lis 2021

@sachmetttt Dobrý den, letos v zimě jsem prodělala biopsii prsu s nálezem nad bradavkou a zároveň mi našli i zvětšenou uzlinu. Naštěstí to byl zánět - zlatý stafylokok, léčení bylo několika ATB a po 3/4 útvar zmizel. Musela jsem chodit každé dva měsíce na kontrolní vyšetření. Teď mě to čeká až za rok. Držím Vám pěsti štěstí, i když do výsledků je to čekání velmi nepříjemné. Snažte se co nejméně hledat na internetu. I když chápu, že je to těžké. Opatrujte se ....

hvezdicka09
23. lis 2021

@sachmetttt ahoj, já byla letos na biopsii s útvarem skoro dva cm, výsledek laktacni adenom, benigni. Taky jsem měla hrozny strach, je to prirozene. Preji ať to dobre dopadne 🍀

hajglish
23. lis 2021

@sachmetttt zdravim,sice uz je to pres 8 let co jsem byla ja,ale niceho se neboj,tez jsem mela bulku v dolni casti prsa a urcite bude vse v poradku neboj,me bohuzel utvar rychle rost tak jsem musela rychle na operaci a kdyz tenkrat jsem byla na uz,tak dr.mi rekla,ze ty rakovinotvorne loziska se pohybuji spise po stranach prsa a na horni casti,ale nevim co je na tom pravdy

kocila
23. lis 2021

@sachmetttt byla jsem asi 5 let zpětně, něco jsem si nahmatala, nakonec to byla jen hrubá struktura v prsu..3 roky na to UTZ každý rok, teď už chodím každé 2 roky až do konce života..
vím jak se cítíš, protože vím, že jak jsem zažívala 2 nejhorší týdny v životě...drž se

sachmetttt
autor
25. lis 2021

@hvezdicka09
@petka_81
@hajglish
@kocila tak už mám po tom. Výkon trval skoro dvě hodiny. Pan doktor celý už nervózní ,nešlo to. Prso celé dořezané dopichané . Výkon který mněl trvat cca 5-10minut trval skoro dvě hodinky. Nešlo mu odebrat vzorky. Nakonec to ale nevzal -uz hrozil že mne bude muset poslat k chirurgovi ,při to dělají nějakým drátkem když to nejde. Naštěstí poslední pokus ,se podařilo. Vzal tři vzorky. Do správy napsal velmi obtížný výkon. Výsledky cca za 7dni a zavolá jak jsem dopadla. Teď mi jenom zbývá se modlit a doufat .

hvezdicka09
25. lis 2021

@sachmetttt u mě to taky trvalo celkem dlouho i to bylo bolestivé a matně si vybavuji ze to doktorka komentovala ze z těch benignich útvaru se vzorky hůř odebírají tak míč drzim pěsti ať je to i tvůj případ 🍀🍀🍀

sachmetttt
autor
26. lis 2021

@hvezdicka09 děkuji ❤️ uvidíme .To by byl nejkrásněji dárek k Vánocům .

petka_81
26. lis 2021

@sachmetttt U mě byl odběr taky bolestivý. Myslím na Vás, ať se dozvíte co nejpříjemnější výsledek. 🍀

kocila
26. lis 2021

@sachmetttt drzim palce,at vse dopadne v poradku🍀

sachmetttt
autor
27. lis 2021

@petka_81 moc děkuji doufám 🍀

sachmetttt
autor
27. lis 2021

@kocila děkuji 🍀

odula
27. lis 2021

@sachmetttt ahoj, já byla na biopsii po nálezu na utz a výsledek útvar benigní. 🙂 držím palce a preju ať všechno dobře dopadne! 🌼🌼🌼

sachmetttt
autor
27. lis 2021

@odula
@kocila
@petka_81
@hvezdicka09
@kocila a teď mne napadlo museli vám to odstranit ?

pavca1982
28. lis 2021

Já jsem po biopsii prsu. Mám nezhoubný útvar, ale doporučili mi ho vyndat. Držím palce.

mikejla93
28. lis 2021

Moc držím palce ať je vše v pořádku 🍀🍀🍀

petka_81
28. lis 2021

@sachmetttt Tím, že to byl zánět, který se na UTZ i mamografu jevil jako nádor, proto biopsie, mi byly nasazeny několikatery ATB a do 3/4 roku útvary samy zmizely. Momentálně mám doporučenou kontrolu za rok. Opravdu to může být cokoli. Ani nejlepší doktor to okem nepozná. Věřte v to nejlepší 🍀

odula
28. lis 2021
hvezdicka09
28. lis 2021

@sachmetttt mě řekli ze je to hormonalne podmíněně a ze až dokojim samo to zmizí.

sachmetttt
autor
29. lis 2021

@hvezdicka09 tak to je supr .Já ještě čekám na výsledky 😶

sachmetttt
autor
29. lis 2021

@odula děkuji ❤️

sachmetttt
autor
29. lis 2021

@petka_81 tak to je dobře , že to dobře dopadlo 🍀Moc vám děkuji .Uvydíme až zavolají

sachmetttt
autor
29. lis 2021

@mikejla93 děkuji ❤️

sachmetttt
autor
29. lis 2021

@pavca1982 moc děkuji ❤️

kocila
29. lis 2021

@sachmetttt tim,ze byla potvrzena jen hruba struktura,uz mi nic z prsu nebrali..
Drzim palce,at je vse ok🍀