Bolesti v podbřišku v 31. týdnu těhotenství

terezka74284
3. bře 2017

Ahoj maminky a tehulky,
Jsem 31tt a dneska me zacala trapit bolest v pobrisku.
Uz asi tri hodiny me v kuse picha v pravem podbrisku, neni to nesnesitelna bolest, ale je to dost neprijemne a hlavne uz to trva dlouho v kuse, jinak zadne jine bolesti nemam a pohyby drobecka citim. Pred tydnem jsem lezela v nemocnici s krvacenim, na duvod se neprislo, zadne komplikace jinak nemam behem tehotenstvi, vse naprosto ok.
Nevite co to pichani muze znamenat? Stava se mi to tedy casteji, ale dnes uz to trva dlouho v kuse, a porad na jednom miste. Dekuji za rady

terezka74284
autor
3. bře 2017

Jeste bych dodala ze mi brisko hodne tvrdne

terezka74284
autor
3. bře 2017

🙄

jiriknatal
3. bře 2017

Ahoj, me bolivalo brisko hodne v noci a taky dost dlouho. Hlavne kdyz jsem sla na zachod,tak potom me zaclo bolet. Pak jsem to vzdycky ale zaspala. Myslim si, ze to je normalni. Telo uz se zacina pripravovat na blizici se porod🙂 tak snad te to brzo prejde.

terezka74284
autor
3. bře 2017

@jiriknatal
Ja se prave vydesila protoze se mi to jeste nestalo 😨
A trvalo to u vas taky tak dlouho v kuse?

jiriknatal
3. bře 2017

Ano, dele v kuse. A mivala jsem to docela casto v noci🙂

dzejnule
4. bře 2017

Jsem taky v 30.týdnu a poslední týden až dva mám podobné bolesti ale pouze při převracení z boku na bok 🙂 Musím i hodně pomali vstávat z postele. A břicho mi taky začalo tvrdnout - opět v noci 😀 Je to ale vždy chvilkové a naštěstí mi hodně pomáhá, když na břicho jakoby jemné poklepu či masíruju.

terezka74284
autor
4. bře 2017

@dzejnule
No me dnes rano vzbudila silena bolest v panvi, a strasne me tlacilo cele brisko, uz at je to zamnou, uz jen pocitam dny do porodu 😅 😅

dzejnule
4. bře 2017

@terezka74284 Mě to naštěstí až tak netrápí, ikdyž je pravda, že se v posteli v noci spíš převaluju jak spím 😀 A bude hůř. Taky už bych to měla nejraději za sebou. Strašně se těším, až se budu moct pořádně protáhnout 🙂

terezka74284
autor
4. bře 2017

@dzejnule
No to teda, o nespavosti v noci ani nemluvim 😂 👏
Ale aspon uz si zacinam zvykat ze v noci budu vstavat k malemu🙂 a co vy jak se tesite?🙂

jiriknatal
4. bře 2017

Jeeej, uzivejte si to jeste🙂 ze mate jeste klid, vyspat se nevyspite uz nikdy asi 😀

terezka74284
autor
5. bře 2017

@jiriknatal
No to je pravda 😂

jiriknatal
6. bře 2017

Ja byla ten prvni tyden pekne rozsekana, jeste ze mi chlap navaril, jinak bych ani nejedla:D

terezka74284
autor
6. bře 2017

@jiriknatal
No to verim😬

dzejnule
7. bře 2017

Jinak se těšíme, protože ještě nevíme, co nás čeká 😀 Respektive, každé mimčo to má jinak, tak asi nemá cenu se zatím nad tím trápit. Dokonce znám případ, že mimčo spalo samo v pokoji už od 4.týdne!!! Neskutečné 🙂 A někomu spí i 6 hodin v kuse celou noc.

terezka74284
autor
7. bře 2017

@dzejnule
Tak to ma nekdo stesti 😅 😅

dzejnule
7. bře 2017

@terezka74284 A provádíte třeba nějaké cviky? Já bych asi něco měla začít, aspoň nějaké to dýchací cvičení..

terezka74284
autor
7. bře 2017

@dzejnule
Bohuzel ne😔 ale taky bych mela, hlavne teda hodne pribiram 😁

bbubble
7. bře 2017

ahoj holky, ja som v 29tt a v sobotu sme boli v ZOO a po par hodinovom chodeni som tiez zacala mat uplne krce, pichanie v podbrusku aj v krizoch, nemohla som ani krok spravit. trvalo to asi 15 minut ale odvtedy mi tiez pri kazdej namahe zacne tvrdnut brucho, respektive vzdy aj rano v posteli jak sa zobudim.. inak brusko mam male, v pohode spim aj na chrbte a zatial som pribrala len 3 kg. Ale zacala som teda stresovat a sledovat sa, a zda sa mi ze posledne dni nejak menej citim pohyby.. akoze citim, ale len take slabsie mrvenie, zda sa mi ze predtym sa hybal intenzivnejsie. Mate to tiez tak? K doktorke idem az za dva tyzdne, tak uz sa stresujem aby maly nejak nezaostaval alebo tak, este aj ked mam to pidi brucho.. ale mozno sa len moc sledujem..

dzejnule
7. bře 2017

@terezka74284 Já jsem teda zatím přibrala nějakých 6,5kg. No..celkově přiberu tak max. 8kg jak to tak vidím 😀

absintka19
7. bře 2017

@dzejnule tak to ti budu drzet palce jestli to bude do 8kg, mas pred sebou jeste 11tydnu a to jde uz skokove, takze se priprav na vic nez 8 🙂

dzejnule
7. bře 2017

@absintka19 🙂 Těžko říct, sestra přibrala za celou dobu nějakých 7kg. Celkově patřím k drobnějším postavám, tak uvidíme 🙂

dzejnule
7. bře 2017

@bbubble Tak to těžko říct. Mně osobně se nic podobného (tak výrazného) nestalo. Stalo se mi to jen v noci, jak už jsem psala. Ale třeba jen tak pět minut. Taky jsem měla elký strach, ale pak jak jsem to tu začala číst, tak jsem se uklidnila 😀 Protože v tom posledním trimestru se to asi může stát. Dokonce jsem četla, že se můžou vyskytnout i první kontrakce, ale nevím nevím....jestli už z těch článků neblozním 😀
V každém případě je lepší to konzultovat s doktorkou.

terezka74284
autor
8. bře 2017

Ja merim 160 a vzdy jsem mela 45-47kg a ted uz mam 16 kg nahore 😀

terezka74284
autor
8. bře 2017

@bbubble
Ja to mam uplne stejne, kdyz si dam delsi prochazku, tak me po hodince zacne tvrdnout bricho a pichat v nem a musim chvili stat a cekat nez to prejde, no a pak az do vecera tvrdne casteji. Nemelo by se tak namahat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru