Čínská medicína k léčbě neplodnosti, máte zkušenost?

jajda2011
25. čer 2012

Ahojte máte někdo zkušenost s ,,čínskou medicínou,, ???

utrikocku
10. kvě 2018

Ahoj, já chodila půl roku na narodku k Dr. Zhang. Byla jsem moc nadšená z jejího přístupu, cítila jsem se dobře a vnímala jsem ji jako schopnou. Bohužel u mě žádný posun. Menstruace ani po půl roce nedorazila, žádný folikul nedozrál... Mám těžké pco. Teď jsem šla na laparku a nevím, jestli to ještě zkusím. Stály mě odvary 3 tisíce měsíčně plus asi 1000 akupunktura.

karlos12
10. kvě 2018

@utrikocku ahoj , to je na prd , já bych měla být v pořádku , mám po laparce , imunilogii i genetice a oba nikde nic . Tak jsem si řekla že než podniknem něco dalšího zkusíme toto . Myslím že stav nám to nejhorší . Doufám že brzy se na Tebe štěstí usměje 🙂

knoflikarka
10. kvě 2018

@utrikocku taky mám těžké PCO bez menstruace i ovulace. Byla jsem u dvou čínských "doktorek", jedna byla vyloženě strašná, druhá mě taky nepřesvědčila. Hledala jsem místo toho výzkumy na netu (v AJ), co zabírá na PCO a už to prošlo výzkumným ověřením. Dle toho jsem nasadila 3x denně Koenzym Q10, 3x denné Omega 3, 2x denně L-Arginin. K tomu jsem ještě prala Melbromenox 1x denně - sušenou mateří kašičku. Jedla jsem bez lepku, bez laktózy, s nízkým glykemickým indexem a cvičila Mojžíšku. Po asi 4 měsících tohoto mi vyrostl poprvé sám od sebe folikul cca 18 mm, přirozeně se sice nepovedlo, ale z následující stimulace máme 3 embrya, z toho jedno už v 17. tt. Držím moc palce 🍀

linusha
10. kvě 2018

Ahoj holky, to já u dr. Zhang byla 23.4, v podstatě mi řekla že problém je hlava a že mám v sobě toxiny. Nasadila mi odvary a pilule. Jen s odvarama mám velký problém protože mě po nich třeští hlava a hodně z nich zvracím, pilule mi nic nedělají takže odvary užívat nebudu. Takže jsem se chtěla zeptat jestli jste to některá taky nezažila příp. jak jste to řešily vy ? Na kontrolu jedu za 14 dní

utrikocku
10. kvě 2018

@karlos12 myslím si, že bylinama se nic nezkazí. Věřím, že je na jen otázka času, kdy se u vás zadari. Doktorka Zhang je dobrá volba a když by vám to nesedlo, tak můžete přestat. Držím palce 🙂

utrikocku
10. kvě 2018

@linusha doktorka říkala, že odvary jsou silnější než pilule... Mně neseděly hlavně ráno, večer ok. Doporučuji se lehce najíst..

utrikocku
10. kvě 2018

@knoflikarka to jsou skvělé zprávy! Dala jsi tomu hodně, je dobře, že se povedlo. U mě se střídali také různé fáze... Čtení výzkumu, držet stravu, mix věci co se osvědčilo, pohyb a nikam to nevedlo. Tak jsem se snažila to pustit a přijmout a hlavně se opecovat. Během toho jsem pila čínské bylinné odvary. Nabrala jsem zase sílu věřit, že to dopadne a po neúspěších jsem se rozhodla pro laparku. Teď jsem 3 týdny po drillingu vaječníků a zjistili mi srůsty, které mi rozrusili. Teď čekám na první ms vyvolanou duphastonem a zkusíme stimulaci femarou a IUI když se zadari. Zatím na IUI nikdy nedošlo ani po clostilu ani po gonnalu, protože žádný folikul nedorostl. Když to nevyjde tak zkusime Ivf v létě.
Moc gratuluji k miminku ❤️

fandysek_1
10. kvě 2018

@karlos12 oni se ti ozvou, věřím, že tcm je správná volba a taky se dockas

fandysek_1
10. kvě 2018

@linusha a není to detoxikace tela tento stav po odvarech? Mě to moc nejelo, ale pila jsem je s čajem a vlažné.

linusha
10. kvě 2018

@utrikocku já je mám užívat hodinu po jídle. Zkoušela jsem i večer ale efekt stejný jako ráno.

@fandysek_1 to netuším ale jelikož potřebuji v práci fungovat a ne jen objímat mísu a schovávat oči před světlem tak jim budu muset zavolat co a jak. Moc dobrý to není ale vypiji to (zvykla jsem si na to)

utrikocku
10. kvě 2018

@linusha to asi dobré není :-/ reaguješ na všechny směsi?

knoflikarka
10. kvě 2018

@utrikocku Držím moc palce, taky jsem si prožila různé fáze, nakonec jsem dělala to vše, co jsem dělala, asi hlavně abych si mohla říct, že jsem pro poslední pokus se svými vajíčky udělala maximum. U nás k IUI taky nikdy nedošlo, Clostyl a Femara všechny cykly bez úspěchu, ani ovulace nikdy nebyla, tak vím, jaké to je... První cyklus IVF s Gonalem nic moc, zůstalo jen jedno slabší embryo, skončilo to biochemickým. Až druhý cyklus po tom všem a s Menopurem vyšel. Ale každy je jiný, určitě nemám žádný univerzální recept na úspěch (bohužel), jenom přeju hodně štěstí, protože na tom asi záleží nejvíc😉🍀

fanunka
10. kvě 2018

Holky mam z vas radost!! Taky jsem si rikala ze kdyz uz nic tak aspon budu fit po bylinkach 🙂 hooodne mi tcm pomohla po psychicke strance hodne me to nabilo optimismem a nadeji!! Holky verte ze to pomuze budte vesele a verte v lepsi zitrky!!!!

knoflikarka
10. kvě 2018

@utrikocku Ale teď si vlastně vzpomínám, že Femara vypadala nadějně, a to jsem předtím nebyla na drillingu, dostali jsme tehdy i Pregnyl a mohli se poprvé snažit, tak třeba vám přinese štěstí ☺

linusha
10. kvě 2018

@utrikocku já mám jen jeden druh směsi. Je dokonce stejná jak v tabletách tak i v odvarech

karlos12
10. kvě 2018

@fandysek_1 děkuji , už jsem tu byla dřív ( hodně dřív ) , bylinky mám ráda , ale nikdy jsem úplně nevěřila v jejich sílu , možná jen trošku , teď jsem asi dospěla a myslím že zkusit to mi neuškodí , maximálně pomůže 🙂

karlos12
10. kvě 2018

@utrikocku přesně , ale nezkusit to by mě pak asi štvalo . Prostě se musí zkusit vše 😉 určitě to jednou vyjde , všem 🙂

utrikocku
10. kvě 2018

@linusha Aha mě to doktorka vždycky na ten měsíc měnila a upravovala na míru

utrikocku
10. kvě 2018

@knoflikarka Já jsem moc ráda, za všechny pozitivní zprávy, kdy se podařilo. Moc se nesetkávám s někým, kdo by na nic nereagoval jako já. O to větší povzbuzení to pro mě je, že se Ti podařilo 🙂 A mohu se zeptat, co jsi měla za problém? taky pcos? Jak jsi zvládla udržet dietu bez laktozy a bez lepku? Já jsem to moc dlouho nevydržela, protože nepřicházela žádná pozitivní vazba..

knoflikarka
10. kvě 2018

@utrikocku taky PCOS, od začátku nepravidelná MS, pak dlouho antikoncepce a pak už v podstatě MS jednou za uherský rok. Ovulace žádná. Plus beru Euthyrox na sníženou funkci štítné žlázy. Je fakt, že jsem tu doteď nepotkala asi nikoho, kdo by to měl podobně, většinou holky s PCOS v lehčí formě. Jinak dietu a vůbec vše jsem nasadila po prvním IVF a chtěla jsem právě rozestup do druhého pokusu 4 měsíce, aby to mělo šanci zaúčinkovat. Motivací pro dodržování toho všeho nebyly viditelné změny, motivací bylo to, ze jsem byla pevně rozhodnutá, že pokud nevyjde 2.IVF, jdeme do darovaných vajíček, takže jsem chtěla pro ten poslední pokus s mýma udělat maximum. Jinak celá stimulace zpočátku vypadala dokonce hůř než první a v den transferu jsem byla dost zničená a naštvaná, protože to vypadalo, že přežije zas jen jedno embryo. No a vyšlo to i bez "sluníčkového" nastavení 😄. Ale nikdy jsem neměla ani z IVF spoustu vajíček jako jiné holky s PCOS, z prvního s Gonalem bylo pět a z toho jen jedno embryo, z druhého s Menopurem šest, jedna transferovaná blastocysta a nakonec ještě 2 embrya v mrazáku. Spermiogram jsme měli díkybohu vždy v pořádku.

linusha
11. kvě 2018

@utrikocku já tam toho 30.4 byla poprvé 🙂 Takže je možné že při další kontrole vyfasuji něco nového 🙂

utrikocku
11. kvě 2018

@linusha ano, to určitě 🙂 první várka odvaru byla nejhnusnější i pro mě 🙂)

utrikocku
11. kvě 2018

@knoflikarka jako bys popisovala mě! U mě žádná menstruace ani ovulace. Dokonce ani po Clostilu ani po Gonnalu nedorostl žádný folikul! Mazec prostě... Chtěla jsem zkusit laparku, abych zjistila i jak na tom jsem, protože jsem měla bolesti břicha tak jsem se bála endometriózy a nakonec jsem byly srůsty střeva k vajecnikum a štěně břišní.. Nevím jestli to pomohlo, to uvidím později. Přála bych si, aby se me podařilo nastimulovat. Uvidím už teď na konci května co femara..a ty jsi uvažovala o vajíčkách kvůli věku nebo, že ta stimulace šla tak špatně? Samozřejmě jsem také o tom uvažovala. Ale chci dve Ivf zkusit se svými.

knoflikarka
11. kvě 2018

@utrikocku No je mi 28, takže kvůli věku ani tak ne, ale jak píšeš ty, že chceš dvě IVF zkusit se svými - měla jsem to stejně. Hlavně po prvním IVF zbylo jedno slabší embryo, druhá stimulace taky nevypadala nic moc zpočátku - takže kvůli tomu. Nad laparkou jsem taky uvažovala, v CARu mi na to řekli, ze není potřeba, možná jsem na ní měla trvat, určitě jsi udělala dobře. Femara mi zabrala lépe než Clostyl, tak třeba ani IVF nebudeš potřebovat a pomůže ti ke dvěma čárkám, přála bych Ti to moc.

karlos12
14. kvě 2018

Ahoj holky , tak mi dnes volali a jsem objednaná na 14.6. docela brzy 🙂mám si brát nějaké papíry ( výsledky a lékařské zprávy )? Zapomněla jsem se zeptat ☹️

karlos12
14. kvě 2018

Moc děkuji

fandysek_1
14. kvě 2018

@karlos12 nemusíš jen je dobre říct veškerou lecbu a problémy. Hodně štěstí 🍀

utrikocku
14. kvě 2018

@karlos12 je to lepší. Paní doktorka po mně chtěla hodnoty hormonálního profilu.

karlos12
14. kvě 2018

@fandysek_1
@utrikocku holky děkuji , už se docela těším 🙂

fandysek_1
14. kvě 2018

@karlos12 mě to hrozně pomohlo i psychicky a pak, už bylo tehotenstvi supem