Čípek po porodu moc dole. Je šance, že se vrátí na původní místo?

mantada
8. kvě 2022

Šla jsem si namazat a promasírovat jizvu a hele čípek. Je mi z toho docela mdlo, jsem 2 měsíce od porodu a cvičím akorát tak, že zatínám jen je to náročné zatnout jen spodek bez hýždí a břicha 😃 je šance že se ještě vrátí na svoje původní místo ? Jak ještě jinak "posunout" ?

kocila
9. kvě 2022

@mantada zkus cvicit panevni dno v leze,to by mohlo jit lepe,chce to cvicit fakt poctive i nekolikrat denne,zaroven bych zkusila vyhledat fyzio,urcite poradi jak spravne cvicit…

sirinfirst
9. kvě 2022

Vrátí se, vždy jsem měla po porodu povolené pánevní dno a vždy se to srovnalo. Ale kegelovy cviky určitě hodně pomůžou

levandule_k
9. kvě 2022

Najdi si kvalitní fyzio, alfou a omegou cvičení je, aby bylo správné. Ono si totiž můžeš myslet, že cvičíš správně, ale třeba potřebuješ korekci ve cvičení 😉

mantada
autor
9. kvě 2022

Mockrát díky , jdu hledat fyzio 🙂

levandule_k
9. kvě 2022

Ještě jsem si vzpomněla, že kontryhel posiluje ochablé děložní svalstvo, kompletní účinky máš zde https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-st...

Kdyby jsi ho pila, tak akorát ho luhuj 15-20 minut, 5 minut nestačí. Při pití si dej pauzu, třeba ho pij max. 2 týdny v kuse.