Čištění/špinění/krvácení 2 měsíce po porodu a maliník. Máte zkušenost?

pavlinka65
18. zář 2019

Ahoj holky, jak dlouho jste se čistily po porodu? Já jsem 2 měsíce po porodu a stále trochu krvácím. Na kontrole po šestinedělí jsem samozřejmě byla, v děloze je stále ještě trochu krve, dr mi řekl, že to necháme ještě 14 dní, že by se to mohlo vstřebat samo, pokud ne, pošle mě na kyretáž, čemuž bych se chtěla vyhnout.. Zároveň bych tomu ráda nějak pomohla, dočetla jsem se, že po porodu je dobrý na zavinování maliník, ale už jsem se nedočetla, zda se může při kojení. Nemá nekterá z vás zkušenost jednak s delší dobou čištění a dále s pitím maliníku po porodu? Děkuji 🙂

petulejan
18. zář 2019

Co vím,tak na zavinuti je Kontryhel 👍

hermij
18. zář 2019

Kontryhel se také používá k zavinování, stejně tak i maliník. Maliník osobně vidím jako šetrnější a vím, že ho doporučují i certifikované herbalistky. Kontryhel totiž zbytečně může podpořit i nárůst děložní sliznice a její překrvování (a následné další špinění a krvácení). Osobní zkušenost však nemám. Můžu Ti doporučit oslovit Janu Urbánkovou (dula a bylinkářka). Ať už zvolíš jakoukoli variantu, tak s bylinkama opatrně a neužívat dlouhodobě. Raději bych osobně volila rady odbornice. Paní Jana by jistě dobře poradila s dávkováním. Ať to brzy přejde a hodně radosti v mateřství 😉

vladule12
18. zář 2019

mě lékárnice kontryhel a maliník nedoporučila s tím, že jde všechno do mlíka, takže mám být s bylinkama opatrná. jinak čistila jsem se cca 7 týdnů, na kontrole bylo vše ok, po pár dnech jsem začla znovu krvácet a to se ve mě doktor nějak nešpáral, trvalo to ještě asi 3-4 dny a pak už dobré. celkově mi to teda trvalo taky skoro 2 měsíce.
jak píše hermij, zkus se poohlédnout po někom v okolí, já využila návštěvu PA po porodu a skvěle se vším poradila.