Cukrovka - vadí 3,9 1h po svačině? Co s tím?

rilwen
6. zář 2013

Ahoj,

začínám s dietou a vím, že nesmím mít víc než 7,3, respektive 7,5, podle různých zdrojů. Jak je to ale s 3,9 hodinu po svačině? Sice to není hypoglykemie, ale je to hodně blízko. Špatně mi není, jen vůbec nevím, co s tím. Zatím mám jen příkaz držet dietu od lékařky po telefonu, odkaz na zdroj na netu, kde je popis diety, ale tohle se tam neřeší.
1. Je to špatně, nebo dobře?
2. Mám udržovat i nějakou spodní hranici?
3. Když si tohle naměřím, mám si třeba rychle vzít něco k jidlu s rozumným množstvím sacharidů, nebo navýšit příští jídlo, nebo jíst příště dříve?
4. Kdo s tím máte zkušenosti, je cílem vyrovnání mezi 5,5 - 7,5 před/po jídle, nebo kolísání nevadí?
5. Pokud kolísání vadí, jak mu předejít?

Děkuju moc za rady.

rilwen
autor
9. zář 2013

@mayarengie uvidíme, co mi zítra řeknou v poradně. Dám vědět.
Jj, to věřím. Svíčková je super. 🙂

mayarengie
9. zář 2013

@rilwen určitě držím palce ať je vše ok 🙂

rilwen
autor
12. zář 2013

@llluckaaa
@maciatko248
@mayarengie
Ahoj, hlásím se z poradny. Takže takto mi to řekli: měříme se 1xtýdně čtyři měření (nalačno ráno (do 5,5 glykemie), hodinu po snídani, hodinu po obědě a hodinu po večeři, do 7,3 glykemie). Musíme všechny ozkoušet toleranci "mléčné snídaně" (tj. dostaneme kolik a čeho máme k snídani snít, včetně značky jogurtu). Vzhledem k výsledkům, které jsem si naměřila, ale mám pár vyjímek. Mléčnou snídani netestuju, protože netoleruju šumavu, která je součástí testu, jogurt k snídani mi naopak problém nedělá. Všechno měřím po hodině, mimo rohlíků a nového pečiva, které jsem zatím neměla - to měřím po jedné, dvou a třech hodinách (protože mi glykemie po rohlících stoupá až tu třetí hodinu - 1. a 2. hodinu mám vše vpořádku a pak to skočí (měla bych mít do 6,6, ale mám od 6,9-8.0).Už jsem ale zjistila, že můžu jíst kaiserky, takže nebudu jen o knackebrotu. 🙂 S nízkýma hodnotama po jídle si nemám dělat hlavu, pokud to není po ránu a pod 3,3.
Sečteno a podtrženo, výsledky, co jsem zatím naměřila jsou úplně vpořádku. Mimo těch pokusů se šumavou a rohlíky. 🙂

rilwen
autor
12. zář 2013

A propos, všimly jste si rozdílu ve tvaru lancet na odebírání krve? Měla jsem půjčenou lancetu do tvaru klasické jehly. Ke konci dne už jsem měla nastavenou 7-8, bolelo to slušně a krev pořád nikde. Jedno měření bylo třeba na 6 pokusů a to jsem přecházela i na dlaně a předloktí, kde se taky smí brát. Teď mám jinou, je zkosená jako jehla na odběr krve. Mám nastavenou jedničku, vůbec to necítím, a krve jak z vola. Spíš mám najednou problém, že to krvácí celkem dlouho. 😀

rilwen
autor
16. zář 2013

@mayarengie k vysoké glykémii po jídle. V dalším jídle nesnižovat počet sacharidů. Jen zvýšit fyzickou aktivitu před tím jídlem. Což se s tvrdnutím dělá dost blbě. 😉

mayarengie
16. zář 2013

@rilwen no vida, že se s tím dá něco dělat 🙂 ale máš pravdu s tvrdnutím to moc neudělám 😒