Dárce spermií, máte zkušenost?

zak1991
13. říj 2016

Zdravím,
těžko se mi o tom píše, ale nevím, kam se pořádně obrátit...
Rok a tři čtvrtě se se neúspěšně pokoušíme o miminko. domluvili jsme se, že než někam půjdu já, půjde manžel na spermiogram. šel jako samoplátce, výsledky byly asi za dvě hodiny. Pak volal do laboratoře, aby mu je vysvětlili. Dopadlo to úplně katastrofálně, Nulový pohyb, 99,6% spermií navíc úplně špatných. Já jsem se z toho úplně sesypala, ale před manželem se snažím tvářit statečně. I on je z toho špatný, tak mu nechci přidělávat starosti. Podle všeho je naší jedinou nadějí dárce. Ale... Vůbec netuším, co teď máme dělat, ani jak to pak probíhá. Máte někdo nějaké zkušenosti? Navíc, nějak se pořád nedokážu smířit s myšlenkou, že by miminko nebylo manželovo...

Moc děkuji za rady.

verena
13. říj 2016

Určitě ti tu holky poradí líp, ale nezoufej. Přihlaste se jako dvojice do některého z center pro léčbu neplodnosti. Když budete tvrdit, že se snažíte rok, měla by být aspoň vstupní vyšetření zdarma. Je možné, že ma manžel třeba zánět a pomůže i přeleceni antibiotiky. Příčin může být určitě spousta. Ale to vám všechno poradí. Teprve když by nic nezabiralo, navrhnou darované spermie. Ale centra mají své dárce, takže si určitě nikoho nemusí shánět pacienti. Držím palce 🙂.

tammm
14. říj 2016

@zak1991 stačí jedna zdravá spermie,která si najde cestičku.Kup mu nějaké vitamíny,neznamená že má teď špatné výsledky,tak že musíte mít dárce.Mužům se tvoří nové a nové spermie,to není jak u ženy.Na emimino je holčina,stejné výsledky spermio....už byla objednaná do Caru a ejhle,znasilnila muže i přesto v plodné dny a už měsíčky nepřišly,minuly měsic měla jit na umělé a ona asi opravdu stačila kapka.Zeptej se na vitamíny pro muže v lékárně a ještě vyčkej.

lenkas1982
14. říj 2016

@zak1991 Nic proti vitamínům, ale určitě bych se někam objednala, ať manžela vyšetří, kde je příčina. Nikde není řečeno, že dárce je jediná cesta. Dneska je řešitelné skoro všechno. Možná nemusíte zatím ani do centra asistované reprodukce, ale může si manžel dojít na urologii nebo andrologii, kde mu udělají další základní vyšetření.

monasek84
14. říj 2016

Kdyz bych mela moznost mit svoje, do darce bych nesla. Muzu doporucit dr. Kociho z Prahy, je na to spicka...drazsi, ale spicka... http://andromeda.cz/

zak1991
autor
14. říj 2016

Holky, moc díky a podporu... On je ale trochu problém, že manžel je starší (skoro 50), takže tolik času zase nemáme. Všude slýchám, že věk muže není problém, že chlap může mít děti kdykoli... ale nevěřím tomu. Takže se bojím, že pokud to nebude brzy, nepůjde to pak vůbec... ☹

nikinnna
14. říj 2016

Ahoj, můj muž měl podle spermiogramu pouze 2% dobrých spermií a stačilo to i na přirozené početí. Navíc při umělém oplodnění najdou kvalitní spermii a tu použijí, takže pokud nějaké má, neviděla bych to beznadějně 🙂

astyna
14. říj 2016

@zak1991

Se stoupajícím věkem se pojí i různé vývojové vady - to je jen klišé, že chlap může vždy - jasně, že může. Ty taky. Ale jde hlavně o zdraví. A později i o duševní zdraví - protože mít v 65 letech doma puberťáka, je prostě šílené.

verena
14. říj 2016

No každopádně na nic nečekej a objednavej! My byli spokojení v pronatalu. Ale myslím, že všechna tato centra mají velmi solidní přístup. Manžel byl taky na začátku za hranicí neplodnosti, ja nikdy sama od sebe měsíčky, a máme přirozeně dva kluky🙂. Trvalo to ani ne 3 měsíce od začátku léčby. Jen ať na vás to pracujou najednou, ať to jde rychleji. Skoro dva roky snažení a starší otec jsou určitě důvodem k přijetí. Myslím, že ani nebudete potřebovat doporučení od gyn. Ale to vam vse řeknou. A jak tu psaly holky, na mimo stačí jedna dobrá spermie 🙂.

darcepraha6
Odpověď byla odstraněná
Zobraz