Dráždivý tráčník kvůli stresu. Máte zkušenost?

kacenkaaa12
28. zář 2019

Ahoj ženy, nemáte některá zkušenost s dráždivým střevem Já už jsem zoufalá. Je mi 23, rozebehlo se mi před rokem kvůli VŠ. Vyšetření byla ok. Na kolonoskopii jsem Teda nebyla ale kvůli uzkostem to bylo uzavřeno jako problém v hlavě. A to se potvrdilo. Celé prázdniny, od května jsem byla ok. Teď začala škola, změnila jsem i prostředí, stěhovala jsem se a už 2 týdny si zase moje tělo dělá co chce. Půl týdne zácpa, pak pár dni ok nebo stuzkovita stolice, to mám vždy při stresu. A ne a ne si zvyknout. Nevíte, co s tím? Jim dobře, hodně vlákniny, ráno horká voda s citronem. I kdybych si dala přijímali, tak mám blok v hlavě a nejde to. Už mě to unavuje

kaja2016
28. zář 2019

@kacenkaaa12 No a ta zacpa je jakyho charakteru? Jakoze dojdes si bez leku na zachod a jak casto? Nevim, co je stuzkova stolice, ale pri stresu mam samozrejme take ridsi stolici, zacpu teda nemivam. Uprimne, pokud tam neni zadny jiny problem a muzes si dojit na wc aspon jednou za dva dny a pri prujmu nemas problem dobehnout na wc, tak bych zacala tim to mene resit. Ze se stolice meni je vcelku normalni.-) Myslim, ze by to melo pomoct. A jinak jestli mas takovehle nerviky, tak bych zvazila zaridit si ten zivot tak, aby toho stresu bylo.mene. Ne kazdy rad zdolava mety a zije stresem. Hodne lidi ti poradi psychoterpaii, jako aby ses naucila lepe zvladat stres, ja si spis myslim, ze cesta je zit tak, abys nemusela delat hodne veci, ktere nemas rada....-)

lilian2111
28. zář 2019

Asi tě nepotěším, řeším drazdivy tracnik už 4 roky a žádná změna,... u mě tedy povětšinou průjem, pomáhal mi duspatalin retart, alespoň jsem neměla křeče. Teď mám doporučenou davku 2-3tbl imodia denně a funguji “normálně” 🙂 jinak vím, že rady “neřeš to” apod nepomahaji. Člověk myslí na to, že ten problém přijde zas a znova,... držím palce, ať se to zlepší 😉

juliet84
29. zář 2019

Muzu poradit obrat se na homeopatika. Pomuze ti se stresem,travenim i s blokem v hlave. Me pomohlo.

vitezove
29. zář 2019

Já bych doporučila najít si psychosomatistu. Protože tyhle nemoci jsou zaručně a vždy psychosomatické. Mám to taky, ne tolik, ale když mě ten den čeká něco stresujícího, tak prostě běhám na záchod furt. Už jsem zvyklá. Hned po tom stresujícím okamžiku to přejde. Jestli ti to komplikuje život, můžeš jít také na terapii. Psycholog ti může pomoci, najdete kde má problém kořeny, trochu odbouráte stres. Popřípadě i psychiatr, který ti prostě nasadí něco na uklidnění nebo antidepresiva. Chce to naučit se zvládat stres. Taky ti můžeš zkusit sama. Na youtube je milion meditací proti stresu, můžeš chodit na jógu nebo podobné kurzy proti stresu. Prostě se lépe naučit zvládat stres a tělo bude fungovat také lépe.