Endometrióza

endometrioza
7. říj 2016

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, zdali je tu nějaká maminka co trpěla nemoci Endometriozi? :( Trpím Tim už rok a čtvrt a pravděpodobně mě nemine třetí operace :(( Snažíme se o druhé miminko a nedaří se. Můj gynekolog nás posila na inseminaci, jinou šanci nám už nedává :( tak jsem se chtěla zeptat jestli to tu taky někdo tak měl a jestli se to na poprvé povedlo? Děkuji za odpovědi

hance89
9. říj 2016

@endometrioza tak nejlepší bude se informovat. Třeba me berou na hůl :D prosím potom info, jak to tedy je

endometrioza
autor
9. říj 2016

@hance89 Určitě dám vědět 🙂 Ve středu jdu na kontrolu tak se hned na všechno zeptám 😉

endometrioza
autor
12. říj 2016

Tak endemetrioza potvrzena, operace a pak hned in seminace, kterou mi hradi pojišťovna.

endometrioza
autor
12. říj 2016

Endometrioza
Inseminace.
Omlouvám se za překlepy 🙂

lucie7411
12. říj 2016

Ahoj, hned po operaci inseminace???? Já budu ve čtvrtek vědět termín operace a pak dál nevím zatím co bude.

izabelasnajdr
12. říj 2016

Ahoj,tak pridam i svuj pribeh a doufam,ze vam pomuze otehotnet.trpmin na endometriozu.jiz pred 12lety mi ji zjistili.byla jsem na laparoskoopii a pak jedla leky abych nemela menzes.Po pul roce byla kontrolni laparo.za 3roky se vratila a byla dalsi laparo.pak za necele 4 roky znova,kdy mi to ale zanedbaly,jelikoz za rok a pul jsem byla na dalsi operaci,mela jsem stale teplotu 37-37,5,bolesti,navaly horka,bolesti pri styku.Tak mi nejdriv dali pryc slepe strevo,zda to neni od toho.Nebylo.Zmenila jsem gynekologa,ktery mi nasel skoro 2cm velke lozisko pod deloznim hrdlem a srusty pochvy s konecnikem,coz je nejhorsi varianta endometriozy.Psychicky jsem malem zhroutila a musela jit po 5mesicich na dalsich operaci.Hrozil i vyvod z bricha.Vse nastesti probehlo dobre.Pry uz mi nedavaji sanci na prirozene otehotneni.Visanne jsem jedla taky.Vsechny tyhle hormony jsou k nicemu.Sla jsem do sebe a dala se na cinskou medicinu,kterou jsem jedla rok s 1-2 mesicnimi prestavkami.Pomohla mi i ma maserka reikistka.za rok a 5mesicu jsem z niceho nic otehotnela,sotva se mi pritel vratil z ciziny.Podotykam,ze tu cinskou medicinu jedl i on.Nyni mame 8mi mesicni krasnou a zdravou holcicku 🙂Ty tabletky se jmenuji Cordyceps sinensis a vzdy je kupuji na www.naturgeen.cz neni mimochodem Cordyceps jako Cordyceps.Jak mate holky v poradku imunitu,ktera kdyz neni v poradku tak endometrioze jen nahrava,tak jde otehotneni skvele.Hlavni je i psychika.

endometrioza
autor
12. říj 2016

@lucie7411 No řekl, že není na co čekat... Ale myslím, že doslova hned to nebude, měsíční odstup si tedy Já myslím 😀 taky budu vědět víc po operaci ...

endometrioza
autor
12. říj 2016

@izabelasnajdr Dobrý den, Srůsty Pochvy S konečnikem jsem mela u prvni operace... Druha operace jen mala ložiska a teď uvidím co mi tam zase najdou... Šanci mi doktor na přirozené oplodnění taky nedává, po druhé operaci mi sám primář řekl, že na otěhotnění Máme pouze tři měsíce. Můj gynekolog nám dal pak ještě další tři měsíce. Teď jsou to tři týdny co Tim zase trpím a je to oproti tem dvoum předchozím onemocněním mnohem bolestivejsi. I když jen sedim tak to cítím... mam strach z toho co tam zase najdou ☹

izabelasnajdr
12. říj 2016

@endometrioza zkusila bych tu cinskou medicinu,za to nic nedate.jak dokojim,tak ji zacnu zase jist,aby se mi ta endometrioza uz nevratila,jelikoz 6 operaci co mam za sebou je dost.radeji si zaplatim 699,- co ten Cordyceps stoji cca 2x-3x za rok.

endometrioza
autor
13. říj 2016

Zdravím, tak Já jsem po dnešku úplně zmatena, Můj gynekolog me řekl, že se mi nemoc vrátila, že je bezbytna operace, dnes jsem byla na vyšetření v Nemocnici a tam mi řekli, že je všechno v pořádku. A dokonce mi na otěhotnění dali rok, přitom v Te samé nemocnici, ten sami doktor co mě, už 2x dělal zákrok... mi po druhé operaci nedali víc jak tři měsíce. Takže jsem z toho všeho zmatena a i Můj gynekolog. Za tři týdny jdu na kontrolu. Ale podotýkám břicho mě bolí pořád stejně... Měla jste to tak nekrera nebo jen Já mám doktory co neví co tam mam a nemam.

wercs
13. říj 2016

@endometrioza Me přestože endometriozu odstranili tak me stejne porad bricho pobolivalo ale ne tolik a kdyz uz jsem mela menstruaci tak nebyla bolestiva jako driv (brala jsem v kuse antikoncepci abych nemenstruovala a endometrioza se nemohla znova udelat). Po vysazeni antikoncepce jsem otehotnela presne po roce s tim ze kdyby se nam dele nedarilo tak asi znovu operace. Ani poprve loziska endometriozi na ult nevideli.

lucie7411
13. říj 2016

Mě dnes sdělili termín operace - 24.10. na utz také právě nic nevidí, ale dle krve je tam. Holky jak to probíhá hned po operaci prosím? Co se týče nějakého vývodu? Pak budu krvácet? Musím dodržet šestinedělí?

endometrioza
autor
13. říj 2016

@lucie7411 Já nemám nic ani v krvi.. Ale bolest rozdychavam, nechci byt za histerku, takže dam léky a budu čekat, až to přejde ☹ jinak po operaci vás nechají do druhého dne, pak Vam pomáhají vstát.. Jinak 24 hodin katetr a dren. Jak začnete chodit katetr vyndaji a pokud nebude odcházet moc krve, tak i dren. Já popravdě na reverz odcházím domu..

endometrioza
autor
13. říj 2016

@lucie7411 Ať Vam to dobře dopadne 🙂

lucie7411
13. říj 2016

ten drén jako z nějaké rány? já se moc omlouvám, že se tak ptám ale nedovedu si to představit :( Na reverz? Mě řekli, že tam budu tak tři dny, tak to vydržím. Nebo jsi tam měla být déle? no mě vycházejí vysoké hodnoty nádorových markerů....

endometrioza
autor
13. říj 2016

@lucie7411 Ano z rány, u jizvy bývá, ale jak ho vyndaji, tak se rána pěkně zacelý... Ano, ano... Taky dyl jak tři dny mi neříkali, ale ležet mužů i doma, jak začnu chodit na WC a nemam komplikace, tak jdu domu.

lucie7411
13. říj 2016

a jak dlouho ten vývod je prosím? to jsem nevěděla, že něco bude, max jse počítala s vycévkováním, je nutné pak dodržet šestinedělí? Moc děkuji za odpovědi, vážím si toho.

wercs
13. říj 2016

@lucie7411 Me delali jen laparoskopii, takze jsem mela jen dve male dirky. V utery dopo na sale, do středy rano jsem byla na jipce a ve ctvrtek me pustili domu. Hodne jsem krvacela hned po operaci a pak uz jsem jen spinila. Necely tyden po jsem jeste lezela doma, ale pak uz jsem musela chodit do skoly. Samozřejmě jsem dodržela šestinedělí. Zadne vyvody z rany jsem nemela.

lucie7411
13. říj 2016

Mě řekli, ž eby to mělo být také laparoskopicky, ale vzhledemk nadváze se prý může stát že mě budou msuet rozříznout úplně, tak uvidím. Moc děkuji!

endometrioza
autor
13. říj 2016

@lucie7411 Já mela obě laparoskopicky, jizvy jsem mela 3 v pupíku, levý bok a pravý, z tama mi vedl i dren. Je možne, že vás otevřou, říkali to i me.. Ale ani u první ani u druhé to nebylo potřeba...

lucie7411
14. říj 2016

tak termín mám 24.10. tak uvidím, už chci abych to měla za sebou....

danielamandala
17. říj 2016

@endometrioza Měla jsem endo. Napadlo to gynekologa, když jsem si stěžovala na pobolívání v podbřišku během měsíce i mimo menstr. Diagnostická laparoskopie, 2003. Rozrušena ložiska, malá. Byla např. i na moč. měchýři. Radili co nejdřív otěhotnět - bylo mi ale jen 25 a bylo mi jedno, co říkají. Brala jsem HA. Od r. 2001, 6 let. Potíže zmizely po té laparoskopii. Leden 2007 jsem vysadila HA a okamžitě otěhotněla. Vše OK a žádné těhot.problémy. Porod císařem (konec pánevní). Od otěhot. HA neberu. Nemoc se mi nevrátila. 2016 jaro spontánní nečekané otěhotnění i přes ochranu. 🙂 Další pohodové těhotenství. 🙂 Je mi 38 let.
Je to tedy individuální, nenechte se strašit, přesto, pokud vám nevadí HA, berte ji, pomáhá proti endo.
Zkušenosti i literatura poukazují na zhoubný vliv stresu. Taky jsem prošla vývojem a uzdravila v sobě vše okolo svého ženství, těla, menstruace, sexu... Tělo je tak zdravé, jak je zdravá mysl a emoce, a je-li někde problém, v patřičné oblasti těla se projeví.

lucie7411
17. říj 2016

Tak to je super, obrovská gratulace !!! já mám dnes za sebou předoperační vyšetření a v pondělí mě čeká operace...už to chci mít za sebou, přáli bychom si co nejdříve otěhotnět...

misicka74
20. říj 2016

Můžu se prosím přidat s dotazem... dnes jsem byla u lékaře kvůli nesnesitelným bolestem při menstruaci (z bolesti zvracím a skoro omdlívám), řekl mi, že je to počáteční endiometrióza a předepsal mi Orgametril na 17.-26. dny cyklu po dobu 3 měsíců. Jenže po přečtení příbalového letáku nevím zda ho brát nebo se pokusit raději otěhotnět (plánovali jsme tak za půl roku). Mám ještě ke všemu Leidenskou mutaci heterozigot. Můžu vůbec brát Orgametril?