Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

sichatka
19. lis 2010

@kocina7 - vítám tě do klubu 😀 Manža taky nejdříve musel vstřeba, že čekáme dvě mimča. Záhul to bude, ale zvládnete
to, nic jiného vám nezbývá. 🙂 Držím palečky, ať se mrňousci hezky vyvíjí a občas zaskoč, ať víme, co je u tebe nového.

@berkana - to mě překvapuje. Neměla jsi je moc velké? Při větším rozlišení se prostě nenahrají. Kdy máš mít transférek, ať držím palečky

@olive - vítej v ČR.

berkana
19. lis 2010

@sichatka no to nevim, normálně se mi tam nahrávaly a objevovaly, ale když jsem je chtěla poupravit, tak mi to zmizelo.... Transférek bych měla mít nějak cca v půlce prosince.

maudn
19. lis 2010

poradíte někdo, mám v diagnoze, že mám endometriozu prvního typu, když je to první typ, může se to zhoršovat?

zazy
19. lis 2010

Bubánku: uvidíš třeba se ti ty testy spraví,těhotenství je sice asi namáhavé,ale hlavně že bude mimi,vid.A hlavně,že se nám to podařilo a dali jsme naději dalším holkám.
Maund:není to sice příjemné to mimoděložní ,ale moje sestřenka taky měla mimiděložní,odstranili jji vejcovod a po půl roce otěhotněla přirozeně.Neříkám,že se Vám to nezadaří přirozeně,ale na vašem místě, pokud máš k tomu ještě endošku a špatný spermio,tak bych to moc dlouho nezkoušela a rovnou šla na úmělé,já jsem se svou diagnozou myslela,že nemůžu nikdy otěhotnět a podívej na druhý pokus.Jinak endoška se určitě může zhoršovat,proto bych na nic nečekala.Přála bych ti aby se mimi zadařilo,at už tak nebo tak.
Kamilka100:máš neprůchodný vaječník nebo vejcovod.Koukni na mě já jsem důkaz toho,že se otěhotnět dá i s nejhorším stupněm endošky a bez vejcovodu,sice uměle ale jde.
Koči super dvojčátka to je hezký,já jsem je vždycky chtěla,ale jsem nakonec ráda,že je to jedno,jen,přítel přišel o práci,tak nevím,jak jsme to dělali,ikdyž chci jít ještě na jeden pokus,jen jedno mimi nechceme,a ato mi kartářka řekla,že by měli být dvojčátka,no tak uvidíme,dřív než za 2 roky to nehro

richt
20. lis 2010

@kocina7 - gratuluji k dvojčátkám. Přítel se s tím srovná a ještě bude rád. Teď jen ať všechno probíhá hladce moc držím pěsti

mladamamka
26. lis 2010

Ahoj holky jsem po laparoskopii a zjistili mi endometrózu pánevního pobřišku. můžete mi prosím o tom někdo něco napsat. Snažíme se o druhé mimi už 3 roky. Děkuju.

veverka.dada
26. lis 2010

ahojky, nejlepší asi bude juknout sem www.endometrioza.cz
je to psané přímo odborníky na endometriozu a vše je tam hezky vysvětleno 😉

sichatka
26. lis 2010

@mladamamka - ahoj, otěhotněla jsi při Honzíkovi spontálně? Co ti doporučili doktoři v nemocnici? Určitě si přečti ty stránky o endošce.

@veverka.dada - ahoj, jak je? Jak pokračujete ve snaženíčku?

sichatka
26. lis 2010

@berkana - tak co folíci? Rostou?

andara
26. lis 2010

Ahojky, moc gratuluju kocine ke dvojnasobne radosti a preju at je vse bez problemu🙂
Mam novej termin laparky - 13.12 🙂

veverka.dada
26. lis 2010

@sichatka ahojky, nic moc..minulý cyklus jsem skoro 30 dnů krvácela i přes to, že jsem na to dostala léky...teď čekám na ms každým okamžikem...a 5. den ms mám ty léky začít brát zas, asi aby se to krvácení neopakovalo a je dost možné, že tenhle cyklus mi zablokují i ovulaci, takže z toho taky nic nebude...
no aspoň si dám chvíli odpočinku 😵

berkana
26. lis 2010

@sichatka ahoj, já teď čekám ms, každým okamžikem dnem, dneska jsem zašpinila, příští týden v pátek jdu na kontrolní utz, tam mi nasadí ty injekce a pak za týden zase na utz. Příští týden jdu taky na předoperační vyšetření, abych to měla hotové na tu pětiminutovou narkozu 🙂) foliky teprve porostou, já na to IVF pudu cca 10 dní před vánoci🙂

@veverka.dada jééé, to tě teda lituju takový dlouhý krvácení 🙄 tak ať ti to ty prášky srovnají a máš klid a můžeš se pustit do ivf, pokud už se na něj chystáš.

@andara tak ať ti ta laparka ted vyjde a koukám, že máš pěknej datum, tak nějak počítám, že bych mohla jít na odběr🙂) +- nějakej den🙂)

sichatka
27. lis 2010

@andara - dobrý termín. Vždy, když mám něco naplánovaného na 13, tak se to podaří, budu držet palečky.

@veverka.dada - to krvácení ti tedy nezávidím. Co jsi dostala za léky?

@berkana - jo 5 min nakroza,🙂) Mě když sestřičky převážely na pokoj, tak jsem jim prý vykládala, že mám předpověděnou od kartářky holčičku a ony mi odpovídaly, že když budou dvě, tak se přeci nebudu zlobit. A já si tento rozhovor vůbec nepomatuji 😀 Manža mi říkal, že jsem blábolila pěkný nesmysly 🙂

misanda
27. lis 2010

ahoj holky, zdravím a přeju všem skoro stimulantkám ať jim IVF přinese miminko a // pod stromeček a všem čekatelkám ať to utíká co nejrychleji 😉

A krásný Advent 🙂

berkana
27. lis 2010

@sichatka to mi ani nepovídej, no doufám, že nebudu mlít taky nesmysly😀 Uvidíme.🙂 No vidíš, a zlobíš se? 🙂)

@misanda ahoj misando🙂 taky pěkný advent a díky za přáníčko, ať se tobě taky vede a utíká ti to rychle 😉

veverka.dada
27. lis 2010

@sichatka noretisteron (nevím, jak se to píše správně)...proč?

veverka.dada
27. lis 2010

@berkana mě po probuzení z narkozy po laparce sestra seřvala, že jsem hysterka a že jsem jim tam děsně vyváděla a brečela...taky si z toho nic nepamatuju 😀

berkana
27. lis 2010

@veverka.dada jejej, to jsi měla taky teda pěkný.....to sem teda zvědavá, jestli budu taky něco vyvádět 🙂) kamarádka mi řikala, že taky mlela kraviny, když byla pod narkozou při císaři 😀

sichatka
28. lis 2010

@veverka.dada - noretisteron se dává většinou když nechceš otěhotnět. Jukni se do netu. Pro úpravu cyklu při pokusu otěhotnět nebo před IVF se dává Estroferm, já jsem měla kombinovanou léčbu na úpravu MS. Od 3 dne do 15 dne ob den Estroferm 2 mg a od 15 - 28 dne ob den Proveru.

@berkana - to víš se se nezlobím 😀 Při císaři jsem jim nesmysly nekecala, měla jsem jen epidurál. To by se asi všichni dozvěděli pěkné věcičky 😀

@misanda - také ti přeji hezký advent. Už máš nakoupené dárky?

veverka.dada
28. lis 2010

@sichatka no vždyť jsem povídala, že díky němu neotěhotním 😉

sichatka
28. lis 2010

@veverka.dada - to jo, ale já jsem myslela, že se tě doktor snaží připravit na těhotenství a ne na blokování ovulky.
Držím palečky, ať to zabere.

misanda
29. lis 2010

@sichatka no, pro muže dárky mám už skoro všechny, ještě dokoupit rodičům a bude vymalováno 🙂

hrozně se letos těším, pač budeme mít první Štědrý večer sami dva doma...hurááá 🙂

Jinak u nás dneska samý kalamity...do práce jsme jeli snad 30km/h 🤐 a furt sněží a dost...příští týden jsi jdu koupit obleko na lyže a jdu se na to už konečně vrhnout 🙂, když máme ten Klínovec takovej kousek 🙂

berkana
29. lis 2010

@misanda s dárkama jsem na tom skoro podobně, až na to, že mi jich chybí koupit víc, a to příteli a pak pro jeho rodiče a roční neteř. Jinak pro moji mamku a dvě starší neteře už máme objednáno 🙂)
Tady je to taky nic moc, ráno se jelo taky blbě, ale naštěstí ted už nepadá, tak snad to takhle zatím zůstane....

daisy008
30. lis 2010

Ahojky, chtěla jsem se zeptat jestli některá z vás měla problémy u prvního těhotenství a u druhého to bylo lepší. Mám rovněž endometriozu. Nedaří se nám otěhotnět.
První těhotenství jsem po ivf takříkajíc proležela až do porodu střídavě v nemocnici a doma. Nyní by to jaksi nebylo možné, alespoň si to myslím- protože se musím starat o prcka. Chtěla jsem se zeptat jak to bylo u vás.

sichatka
30. lis 2010

@daisy008 - ahoj. Chtěla bych se zeptat. Měla jsi před IVF pravidelnou menstruaci nebo ne? Teď máš MS pravidelně? Kdy ti dělali poslední vyšetření na endometriozu?
Jinak gratuluji k Natálce. Holky by tady byly rády alespoň za jednoho mimíska. Stejný problém jako ty má andara - ta jde teď na operaci. Ale možná bys u druhého IVF ležet nemusela, každé těhotenství je přece jiné a než byste ho měli schválené, možná by už mohla Natálka do školky - i když vím, že s umístěním dětí je to problém.

sichatka
30. lis 2010

@misanda - to si ten Štědrý den musíte pořádně užít.
Já "bojuji" s manžou, že bych také chtěla Štědrý den sama bez tchýně, tak uvidíme. (Skoro tchán ji totiž nechá na Štedrý den samotnou a jede do Prahy za svým tatínkem a synem ☹ )

Cestování vám nezávidím holky. U nás je 25 cm sněhu, prohrnuli nás až po 11 hodine a jestli bude v noci sněžit, jako že má, tak se asi zblázním.

berkana
30. lis 2010

Holky, když poslouchám, čím strašej, tak sem zvědavá, jak to bude vypadat ve čtvrtek a v pátek, pač jdu v pátek do Caru na utz před stimulkou.

daisy008
1. pro 2010

@sichatka ahojky měla jsem pravidelnou ms 21-24 dnů. Podstoupila jsem LPS, kde mi odstranili cystu(endometriální), pak následovala stimulace ET a vyšel až KET.
Vidím, že většina čeká na první mimi asi jsem se špatně zeptala, no myslela jsem, že se někdo najde, nevadí.
Takže přeju všem ať se brzy zadaří.

sichatka
1. pro 2010

@daisy008 - já mám doma dvojčata, také po IVF a o další se už samozřejmě snažit nebudeme. 😀
Pochopila jsem správně, že po porodu už ti další vyšetření nedělali? Myslím, že budeš muset ještě jednou na laparku, aby opětovně zjistili, jestli tam ta mrška ještě je. Teď máš také pravidelnou MS nebo ne? Je úžasné, že vám to vyšlo a já bych být tebou do druhé dítěte šla. Bude to větší zabíračka, ale jak už jsem psala, nemůžeš dát malou do školky? Nemáš okolo sebe babičky? Já jsem si holky musela vyležet od 16 tt - dostala jsem Gynipral a Magnosolv a příkaz od doktora ležet a ležet, jinak skončím v nemocnici. No po 30 tt. už jsem začala zase normálně fungovat - nepřeháněla jsem to, ale holky se narodily až 37+3.
Zkus se zeptat andara - ta také má stejný problém jako ty.

richt
1. pro 2010

tak jsem včera řešila s tím mím IUI a prohlásil, že se mu tam nechce a stejně to nemá ani cenu. Jsem uplně mimo a nevím co mám jako dělat. Jestli dát na něj a jít až do toho umělého nebo věřit že to výjde přirozeně