Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

paja23
27. led 2011

@zlatanka30-to je mi líto s tím vaječníkem....hlavně, že je ten jeden, mně se taky při prvním ivf embyjko na chvíli chytlo, ale zvládli jsme to spolu jen do 8.týdne. Teď čekám na výsledky Ketu. Doktoři mě ujištovali, že je to pozitivní, když se alespon chytlo, tak tomu musíme věřit obě. Tobě na tu cystu něco říkali? Hodně štěstí v druhém kole!!!

andara
27. led 2011

@zlatanka30 ja s endo cystou otehotnela prirozene (mela jsem ji dokonce 5cm) 😉

zazy
27. led 2011

Ahojky
Zlatanka:já mám taky jen jeden vaječník a nevíc už nemám ani vejcovody,mám malou cystu a otehotněla jsem přes IVF na druhý pokus a máme ted skoro dvoměsíční miminko,takže neboj výjde to
Bubánku:no stou menzes je to tak .Já taky myslela,že ji dostanu až tak po půl roce,a ono omyl,já jsem jedna z těch co to dostali po šestinedělí,minulé úterý mi skončilo šestinedělí a a hned další den jsem začla jemně krvácet.Asi tak 4 dny opravdu strašně malinko,břicho mě vůbec nebolelo a to jsem mívala křeče,tak snad to bude už pořád bez bolestí.Ptala jsem se doky a ta mi řekla,že to menzes byla,ale že dokud budu kojit tak asi bude takhle slabá.Někomu prý to kojení udrží a někomu ne.Tak uvidíme.

bubanek
28. led 2011

@zazy ahojky,no prave ja mam kamaradky co po sestinedeli menstruace..a super,ze ti nebylo spatne jak s tou endoskou byva..toho se bojim nejvic,mit normalni menstruaci co maj kamaradky,ktery si klidne chodej cvicit a fungujou ak to neresim,ja uz sem psychicky zdeptana zas z tech bolesti..staci,ze tech uz cejtim poslicky a jak na menstruaci pekne boli bricho,takze i porod si asi pekne dam,protoze me to strili do zad i pri menstruaci..a porod si mela v poradku nejak,dalo se to vydrzet? ja mam proste fakt dva mesice panevni bolest i v tom tehu..doktor rikal,jak tam mam treba i srusty po tech operacich a proste to je bolavy a nekdo to tak ma..

andara
28. led 2011

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla je neco noveho u vas?
Ja byla vcera na kontrole po 6ti nedeli po laparce, tak vse v poradku a dokonce podle zpravy z histologie to ani nemusela byt endometr.cysta, ale cysta zluteho teliska. Tak se uz snazime, snad to vyjde🙂

zazy
28. led 2011

Bubánku,tak to já jsem naštěstí těhu měla skoro bez bolestí.Jinak já ti nečeknu co klasika porod,já měla plánovaného císaře,protože jsem měla přerostlou placentu přes branku.Taky musím mít vždycky něco extra.Třeba už mít bolesti nebudeme.Jsem taky zvědavá,jaká bude menzes,až nebudu kojit a nebude ovlivněna hormonama,třeba už trpět nebudeme.Hele vydržíš to a zato budeš mít za chvíli v náručí ten nejhezčí poklad,je to strašně krásný pocit.

olive
29. led 2011

nakukuji co pajinka, a zatim se neozvala.

paja23
29. led 2011

Dobré ránko, tak hlásím dvě čárečky. Takže nejdřív velká radost a teď strach, aby to nedopadlo jak minule....Ale snažím se to překonat a věřit, že toto embryjko to zvládne 🙂

olive
29. led 2011

@paja23 -super zpravicka, a moc Ti preju at to tentokrat vyjde. O strachu mi neco povidej.

bubanek
29. led 2011

@zazy ja mozna taky budu mit jeste cisare,uvidim co doktor..jsem s nim domluvena,ze me tam zas tak dlouho trpet nenecha,mala je docela velka,mam blby ty jatra,ted mam dilataci pravy ledviny z toho jak deloho tlaci a ja mam maly brisko,takze vse se rozhodne ve stredu..dneska sem byla uz plasit na pohovosti v porodnici,zatim slaby kontakce,mala uz naleha hlavickou,otevrena na dva prsty..tak uvidim..strach mam velkej..me se nakonec placenta vytahla,mela sem ji nizko od 20.tydne v porodnich cestach..

@paja23 drzim moc palecky..jo strach ten bude cely tehu..ale urco vam to s olive vyjde na jednicku jako nekterym nam ostatnim..

berkana
29. led 2011

@paja23 tak držím pěstičky, ať ot dopadne dobře🙂 a těšíš se za 9 měsíců z mimča 🙂

paja23
29. led 2011

@olive -díky, moc v to doufám. Jsem si řekla, že se budu soustředit jen na to co mě čeká v nejbližší době, abych se z toho nezbláznila 🙂Takže teď krev 🙂 Hmm, ale myslím, že toho strachu už se nezbavíme nikdy, ani po porodu, ale určitě to stojí zato.

@bubanek-díky za palečky. Co tak čtu, tak si tedy užíváš. A´t Ti porod proběhne hladce a už máš miminko v náručí 🙂

@berkana-taky moc děkuji, no bude to ještě boj 🙂 Už aby jsi se přidala, těším na Tvoje dvě čárky 🙂

bubanek
29. led 2011

@paja23 no prave,ze jsem taky nemohla otehotnet,valcila,pak konecne otehotnela a mela problemy cely tehu a ted jsem nadale ve stresu,tak vim jaky to je si nebejt jista a bat se , mit strach..takze vam drzim moc palecky,at vsechny vysetreni,mesice atd.probihaji jak maji..

olive
29. led 2011

@paja23 - ten strach uz bude v tobe porad. Kdyz touzis po ditete nekolik let marne a pak prijde ten zazrak, tak se strachujes. Ja taky zazila zamlkly potrat, od te doby uplynuly 4 roky a teprve ted se usmalo stesti.
@bubanek - i ja tobe drzim palce at mas pohodovy porod. Hele jak pises tak si pripadam s tema pocitama uplne stejne, a kolikrat si pripadam, ze nejsem normalni.

Dnes mam vysledky moce a bilkovina je v norme. V pondeli me ceka kontrola u gyndare. Je docela mozne, ze jsem tu bilkovinu mela ovlivnenou tim, ze jsem velice malo pila. V pondeli vecer budu chytrejsi.

bubanek
29. led 2011

@olive mne uz rika muj chlap,ze me posle k chocholouskovi a zavre do blazince..ze si to hrozne vyvolavam pak i ty komplikace a nemoci,ja jakmile mam zpravu v ruce tak hned sjizdim net ,hrozne moc ctu,mam kolem se i par dost negativnich pripadu tak clovek pak aby nebyl jak magor,kdyz se konecne zadari..
Vzdyt ja ani ted se neraduju a mam jit rodit,mam porad strach,ze se muze neco podelat,porad sleduju pohyby a kdyz se nehybe tak uz plasim jako dneska v noci,jak me zacalo bolet bricho a pohyby nic moc najednou..
No vidis ta moc se meni,ja mela zanet prelecenej antibiotikama a od ty doby ok.. a presne ta bilkovina tam byt muze nekdy,ja sem si koupila v lekarne i ty papirky co maj http://www.lekarna.cz/dp-hexaphan-50ks/ a kontrolovala sama doma..a fakt je rozdil si tam dat moc po jidle,rano,vecer..tak nekdy i cukr vysel,pak zas nic..bilkovina vzdycky o jeden ctverecek..a hlavne lepsi je fakt rano,zacit curat a uprostred curani teprve do zkumavky..

olive
29. led 2011

@bubanek 😀 . No ja taky vsechno studuju, doktorka hadra. Jo tu moc jsem taky nabirala az tu prostredni, ale to rano ve me skoro nic nebylo, byla hodne zakalena. No a ted kdyz jsem ji sbirala cely den tak se to menilo, a kdyz jsem pila tak byla cira. Omlouvam se za detaily. Doktor me urcite zase pozene na moc s tim pocitam.

bubanek
29. led 2011

@olive za jaky detaily,v pohode..tak to proste je.. tak radsi at te zenou a zkontrolujou at si klidnejsi..hele ja taky mam tolik veci nactenych nebo zjistenych,ze se vzdycky ty doktori divi ,ze vsechno vim a znam terminy atd..no proste jsme ve stresu a nikdo to nepochopi,kdo je v pohode bez problemu..

TAk hezky vecer a drzte se..

olive
29. led 2011

@bubanek - tobe taky preju pekny vecer 🙂 .

sichatka
29. led 2011

@olive @bubanek @paja23 - holky neblbněte. Moc studia škodí. Já jsem si raději moc nečetla, negativní věci šly mimo mě, prostě jse se zařekla, že holky donosím, i když jsem od 16 týdne měla problémy. Raději se stoustřeďte na to, co
v kterém týdnu už mimčo má, jak se vyvíjí - docela dobře je to popsané na www.babyweb.cz a zbytek nechte být, nebo
se ty mimča ve vás zblázní a vy také. Prostě to dobře dopadne a pozitivní myšlení je nejdůležitější.

bubanek
30. led 2011

@sichatka tak urcite mas pravdu,mama mi cely tehotenstvi nadava a i ted,kdy mam rodit,ze to nemuzu vsechno tak brat nebo se z toho zblaznim,az se mala narodi a bude treba jen trochu nemocna...no jo,ale kdyby to clovek umel,je to i povahou..ja jak jinak docela veci zvladam,tak tohle sem nejak nedavala ty problemy pred tehu a v tehu...tak uvidim no..

olive
30. led 2011

@sichatka - tak ja momentalne spatne zpravy nejak neresim. Ale nedej boze, mit spatne vysledky nebo kdyz se dr. neco nelibi tak mam strach. Uz se tesim na zitra vecer, a zaroven mam strach. Do kolikateho tydne jsi brala listovku?

Preji vsem prijemnou nedeli 🙂 .

berkana
30. led 2011

@paja23 no uvidíme, mám menší komplikace, ale snad to bude dobré. 🙂

berkana
30. led 2011

@olive ahoj, s tou listovkou to většinou je do toho konce třetího měsíce, aspon to tak všude píšou a "segra" řikala, že jí brala taky do toho konce třetího měsíce🙂

bubanek
30. led 2011

@olive ja listovku brala rok predtim a pak snad az do 5 mesice a i vitaminy tehu cely tehotenstvi a musim zaklepat,ze jsem nemela ani poradnou jeste anginu nebo chripku...mam i pres to malo zeleza ted v poslednim trimestru ,takze jeste jim zelezo..

sichatka
30. led 2011

@olive - listovku jsem brala do 3 měsíce každý den, a pak jedno za dva dny + vitamíny pro těhotné. Mě vitamíny doporučil doktor ob den, aby holky nebyly obryně 😀

@bubanek - jo, železo je prevít, já ho brala také a pak jsm stejně po císaři dostala trasfuzi, právě, že jsem ho měla málo. Brala jsem ho pak ještě při kojení, třeba jedno za 3 dny.

bubanek
30. led 2011

@sichatka no je fakt,ze ja obricka cekam asi podle mereni a aspirujem kolem tech 4 kil,snad se doktori spletli..ale my jsme oba s Honzou vysoky a taky jsme mely vahu kolem 4 kil takze tak 😵 ...ale ja mela problemy i s imunitou,trpim na anginy atd..tak sem to brala poctive jak doktorka rekla a i tak se snazim jist fakt pestrou stravu na vitaminy.. to zelezo beru na zaklade odberu krve dva mesice a stejne jsem pod hranici,ale pry to u tehuli je..a lepsi mit zasoby nez prave transfuze,ale nekdy to clovek neovlivni..

sichatka
30. led 2011

@bubanek - obříček? V porodnici se mnou byla holka a ta měla 5 kg obra. Po té se přiznala, že brala denně těhu vitamíny. Transfuze byla v pohodě, jedna hoďka a cítíš se jak znovuzrozená.

bubanek
30. led 2011

@sichatka hele ja se netesim rodit ani ty 3,5-4 kila..uvidime...jeste,ze to bude za par hodin nebo nejak tak snad hotovo 😅 5 kilo to uz bych sla na cisare..i ted rikal doktor,ze uvidime jak to zvladnem,ze zas nemam tak sirokou panev...ale taky znam takovy holciny,masakr...fakt je kazdy gram na tom mimcu uz znat 😎 jo to verim,ze nova krev a je to uzasny 😵 ja byla hlavne hrozne utahana a porad se mi chtelo spat a ted je to vpohode,i kdyz spim spatne tak unavu tolik necitim jak se to zelezo aspon trochu srovnalo..a ono se hlavne zelezo 10xvic rozlozi v krvi kdyz to zapijes citronovou stavou nebo proste pomerancovym dzusem atd..ne mliko,cerny caj,kafe atd...

olive
30. led 2011

@bubanek @berkana @sichatka - no ja si to myslela s tou listovkou, ze se bere do ukonceneho 3.mesice, jen jsem si nebyla uplne jista. Ja budu rada az vysadim vsechny leky. Jinak zatim zeleza mam vice nez dost. O tech vitaminech pro tehotne jsem to take cetla, ze jsou po nich velke deti.
@bubanek - zkus se na ten porod nemyslet, urcite to zvladnes a pak uz budes mit devcatko u sebe a v ten moment zapomenes na vsechno. Zatim se mi to keca co? Ale obejit se to neda, a taky tomu neutecu.
@berkana - urcite se driv nebo pozdeji pridas k tehulkam. Ja jsem poslechla meho gyndare a nic necekala a vyplatilo se.

andara
30. led 2011

Ahoj holky, já brala listovku asi rok před otěhotněním, pak Calibrum Babyplan (tam je taky) a ještě nějaký vitamínky🙂
S tím braním sem zase četla od několika doktorů, že je blbost, že po vitamínech se rodí velké děti -velikost je daná geneticky při splynutí vajíčka se spermií, stejně jako jaké bude mít mimčo vlasy, jestli bude trpět na alergie atd.🙂 Hlavně je to tah firem, vždyť si vemte, že kdyby tomu tak bylo, tak by mamči, co mají podle UTZ hodně malé mimčo zobaly vitamíny ostošest🙂 Moje kámoška měla podle utz malou holčičku, tak pila nějaké nutri drinky na doporučení dr akorát a nakonec měla malá přes 3kg🙂 Mně též strašili, že je o 14dní menší a narodila se v termínu s 49cm a 3220g, což je normál. Jo a taky záleží hlavně na obvodu hlavičky co se týče porodu, moje měla obvod 32cm a kámošky malej 36, takže 4cm jsou už znát. 😉 Takže bubánku nebooj, to zmákneš! Držim palce.