Epilepsie u 7letého dítěte

terkapali
15. čer 2019

Ahoj maminky, je tady nějaká, která má dítko s epilepsii? Zajímalo by mě jaký má omezení a jak s tím funguje?!? Děkuji

hansed
15. čer 2019

Mam temer 9letou postizenou holcicku s epi

terkapali
autor
15. čer 2019

@hansed a jaký je její běžný den? Může dělat vše? Jist vše apod? (v rámci možnost). Absolutně nevím, co to vše obnáší a jaká jsou omezení, samozřejmě toho mám na netu nastudování hodně, jen by mě zajímalo osobni zkušenosti někoho, kdo se s tím potýká

hansed
15. čer 2019

@terkapali Adelka je tezce postizena, takze omezeni jsou spise z tohoto duvodu. Ji vse, co zvládne. Nechavame ji spat, kdyz usne, potrebuje hodne odpocivat. Zachvaty ji vyprovokuje vzdy pocasi. S sebou vsude vozime diazepam a kdyz jedeme na.navstevu, i leky, kdybychom se zdrzeli. V ramci moznosti se snazime dodrzet pravidelny rezim, leky davat ve stejný cas, jidlo a tak.
Ucim kluka s epi, na.klasicke zs. Omezeni ma na TV, zhorsil se mu stav, jinak vse s ohledem na stav.
Leky muzou zpusobit unavu, ale nemusi. Muzou zvysit, ale i snizit chut k jidlu atd. Bohuzel jde o nemoc, kdy ma clovek pocit, ze je hozeny do vody a.musi se.naucit plavat....

terkapali
autor
16. čer 2019

@hansed děkuji moc za odpověď, dcera právě má tuhle diagnózu cca týden, co nám to řekla dr na neurologii... Zatím bere léky a čeká nás ještě další vyšetření... Už teď mám hrůzu jak to budeme zvládat

hansed
16. čer 2019

@terkapali nemas zac 😊 neboj, jde to zvladnout. Musite si najet na režim leku, vysledovat, co ji vadí... nasi Adelce nejvic vadi pocasi, takze posledni dva tydny to bylo tezke.... Jeste bych poradila vozit s sebou i kopii zprávy z neurologie. Naucit dceru mit s sebou diazepam (pokud ho.mate), informovat ve skole .. instruovat babičky a.dedy....

terkapali
autor
16. čer 2019

@hansed no ve škole jsem to už oznámila i celé rodině, počkáme jak to bude po magnetické rezonanci a budu muset i dceru do toho zasvetit

hansed
16. čer 2019

@terkapali je fajn, ze je velka, ale zas ne tak, aby se hroutila... Jako pubertaci. Kdyz budes klidna ty, zvladne to i ona 😉 mladsi dcera bere stav sve starší sestry jako normalni vec...

dodor
16. čer 2019

Znám paní co má syna... Bere léky a je to v pořádku. Je bez záchvatu. Nesmí ale zapomenout. Jsou dva druhy, nepíšeš jaký má. Dá se to zvládat. Ale do budoucna co vim, tak nedostane řidičák.

terkapali
autor
20. čer 2019

@dodor má léky keppra, zatím nízkou dávku, po další kontrole nám řekla dr, že uvidíme zda se bude navyšovat

hansed
20. čer 2019

@terkapali keppru jsme meli taky, ale dcera ji nesnesla... Uvidite, jak vam pomuze 😊

hansed
20. čer 2019

@dodor ridicak lze ziskat, pokud je clovek nejakou dobu bez zachvatu

pajulisek
20. čer 2019

Pokud chcete můžete mi napsat sz s epi. Jsem se já osobně lecila
@terkapali

terkapali
autor
22. čer 2019

@hansed no už se mi stalo, co jí užívá, že mi spadla, došla domu celá dodržena, prý se jí zatocila hlava

katie82
22. čer 2019

Hodně záleží na tom, jak silné jsou záchvaty. Já měla epilepsii v dětství, ale záchvaty jsem nikdy neměla, "jen" jsem omdlevala. Omezení jsem měla snad jen na zákaz cvičení ve výškách a pobyt v sauně. Takže osobně bych počkala na výsledky vyšetření