Estrofem. Máte s ním zkušenosti?

haninka
15. čer 2007

Ahojte snažilky a těhulky,
dneska jsem od doktorky dostala Estrofem (Estrogen), užívám k tomu i Utrogestan (Progesteron), jelikož nemám vůbec pravidelný cyklus..
Nemáte někdo s Estrofemem nějaké zkušenosti?? podle příbalového letáku bych ho nejrači hodila do koše...takové vedlejší účinky! ☹

Děkuju!
H.

dadunka
6. črc 2007

Jojo, dostavila, ale až 30DC, koukni, no já jsem ráda, že vůbec - oproti minulému cyklu.http://www.fertilityfriend.com/home/16c407 A ty jsi kolikátý den po ovulaci? Už jsi testovala? Hoď sem křivku 🙂

haninka
autor
7. črc 2007

Ahoj Dadunka,
přesně tak, alespoň se dostavila.. 🙂
Já jsem asi 13 den po ovu..jenže dneska jsem začala špinit..ale teplota neklesla.. 😒
Přikládám aktuální křivku:
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/us...
No měli jsme tenhle měsíc odpočinkovej, takže jsem ani nic moc nečekala..ale snažili jsme se zrovna v čas, takže jsem si tak trošku malilinko i pomýšlela..no nic. Uvidíme jak se to rozběhne...zatim je to slaboučké špinění..testovat jsem chtěla až po víkendu..
Dadulka, ty máš takhle dlouhé cykly normálně??...

dadunka
7. črc 2007

Haninko, já už bych na Tvém místě testla,14DPO už většina testů háže případnou pozitivitu.Zkus to 🙂 Špinění, no těžko říct co to je, může to být začátek MS a teploty klesnou postupně nebo to taky může být z těhu.Na Tvůj popud jsem si vypsala délky posledních cyklů a vypadá to takto, jedu po zpátku takže květen, duben.. 50,29,39,27,36,35,29.Poslední HA jsem měla loni v červu a od září 06 se snažíme,zatím bezúspěšně 🙄 JInak HA jsem brala 10let. Jak dlouho se snažíte vy?A kolik Ti je? 😀

haninka
autor
8. črc 2007

Ahoj Dadunka,
dneska přišla regulérní MS 😠 ..můra jedna! 😉 ..ale alespoň na sebe nenechala dlouho čekat 🙂
Fíha, tak koukám, že se Ti cyklus zkracuje..já jsem byla 1x na vyvolávačce..pak jsem brala utroš, to jsem měla tak 21, 27, 31 a pak nic...a teď 26DC...
Snažíme se od Vánoc..a je mi 26 ( za týden 27) ..to to frčí..to jsem myslela, že budu mladší mamina 😒
HA jsem brala cca 7 let s asi 2 přestávkama. Teď si řikám, že po tý 2. už jsem neměla nasadit..jenže to jsem byla s mojím teď už mužem krátce a těhu jsme se báli... ☹
Takže teď mám pár dní s měřením pauzu a od 5. DC zase začnu..
Držím palce, ať Ti můra už nedorazí...!!
A jak jde život?...bydlíte? stavíte?...my právě vyhlížíme pozemek a rádi bysme co nejdříve kopli do země...zatím jsme v 2+kk a začíná nám být malé..

dadunka
8. črc 2007

Ahoj Haninko,tak to je mi líto, že MS dorazila 😖 Ale hlavu vzhůru do dalšího pokusu 😎 Já jdu na vyvolávačku zítra ráno,no kdybych byla těhu nic se nestane, ještě mi to pomůže, jinak už nemá smysl čekat.Obecně jsem s Dr. domluvená,že mezi 35-40DC budu chodit na injekce, pokud MS nedorszí sama. Jinak cykly se mi spíše natahují, jak jsem psala je to pozpátku, takže minulý byl těch 50 (také po injekci) ☹ Tak uvidíme, co tentokrát.Jinak pokud bych odmestruovala, tak od 5DC mám začít baštit Estrofem.Bojím, bojím 🙄 Ohledně dalších daotzů píšu do IP 😉

haninka
autor
9. črc 2007

Ahoj Dádo,
no nevím, asi bych chtěla aby to doktorka řešila jinak, než pokaždý vyvolávačkou. Podle mě je to veliký zásah..co to musí být za sajrajt, když to vyvolá MS.
Udělala ti hormonální profil?

Zatim pa
H.

dadunka
9. črc 2007

Ahoj,je to ten samý sajrajt,který se nám v těle tvoří přirozeně a v dostatečném množství, pokud je tvůj horm.profil v pořádku. 😀 Píchnou ti čistý progesteron,který normálně produkuje žluté tělísko po ovulaci.Ten způsobí,že dozraje sliznice,tak jako při normální MS a pak se odloučí.V podstatě zasupluje funkci hormonu progesteronu.Hormonální profil mi dělali,proto mám brát Estrofem a Duphaston (což je také progesteron).Kdybych nedostala ty injekce,Bůh ví, kdy bych vůbec menstruovala.Zatím pa 😉

haninka
autor
11. črc 2007

Áha, tak je to 😨 ...tak ať dobře dopadneš!!..ostatní v IP 🙂

dadunka
13. črc 2007

Ahoj Hani, tak MS dnes přišla 😠 Takže v úterý začnu baštit Estrofem, to jsem teda zvědavá! Hlavně co mi to udělá s teplotami, cyklem vůbec a zda mi to posune ovulaci dopředu, bylo by to fajn. Dnes taky teda začnu cvičit Mojžíšovou, každý den 2x 😅 To nevím, jak zvládnu! 😔 A to tu jsme opravdu jen 2, co užívají Estrofem??? 😲 Myslím, že jsem zahlédla, že ho užívala i Marinka a ta už čeká mimi. Tak snad se nám taky brzo zadaří! 🙂 Tak zatím pa a pěkný víkend.

haninka
autor
13. črc 2007

Ahoj Dádo,
taky je mi divný, že jsme na celym MK samy 😅
To víš, že se nám to podaří...!!..ovu už je, a to je teprve začátek! 😉
Tu Mojžíšovou metodu, kde jsi našla..docela by mě ty cviky zajimaly 🙂

dadunka
15. črc 2007

Hani,já jsem se o ní dočetla na netu, tady na MK ve snažilkách je o ní taky několik témat. Když na to budeš mít od gynekologa doporučení,tak ti to bude hradit pojištovna,jinak platíš sama.Já už byla na 1.návštěvě v ČB u rehabil.sestry,teď budu cvičit doma a na druhou návštěvu se chystám koncem srpna. 😉

pejty
8. srp 2007

ahoj holky,tak hlásím,že od zítřka mám jíst taky estrofem a k tomu duphaston.Před 4 měsíci jsem přestala z ničeho nic menstruovat a nepomohly ani vyvolávačky,tak to chce dr. zkusit těmito prášky..prý proberou i mrtvého,tak uvidím,je to ale strašný sajrajt..Jak jste se po něm cítily?Přibraly jste na váze?mám z těch hormonů vážně blbý pocit,ale nic jiného mně nezabralo.Jinak je mi 29 a snažíme se 2 roky a teď ještě taková brzda☹((

haninka
autor
9. srp 2007

Ahoj Pejty,
s Dadunkou jsme toto už řešili a žádné veliké "vedlejší účinky" na sobě necítíme..snad občas návaly. Ale to spíš při braní 1. prášků v cyklu. Jinak já včera zjistila, že jsem za 2 měsíce braní přibrala 2 kila!! 😲 ..Dlouho jsem zkoušela přibrat (jsem hubenka 168cm, 48 kg) a nedařilo se, tak považ jaký to musí být sajrajt 😲

pejty
9. srp 2007

Ahoj haninko,díky za odpověď..No já teda moc přibrat nechci,mám 50kg.na výšku 166cm.a jsem spokojená.Snad nebudu mít větší apetit🙂)Ale hnus to opravdu musí být řádný,kéž by aspoň pomohl!!Nejradši bych zkusila nějaké bylinky,ale to je myslím léčba na hooodně dlouho,tak to risknu a začnu opět chodit radši na spinning:.-))

zulik
9. srp 2007

ahoj holky,ještě, že jste to tady hezky popsaly... 🙂 mám jít na KET a dnes mi doktorka napsala Estrofem kvůli sliznici a úplně jsem se toho lekla 😝 samá negativa a hlavně to vypadá jako HA, přesně na 28 dnů chvíli jsem uvažovala, jestli mi nedali v lékárně něco jiného😅 v příbalovém letáku musí být vždy zapsány všechny vedlejší jevy ale já, jak si to přečtu, tak je všechny hned mám 😀 jak říká pejty,hlavně když to pomůže. 🙂

haninka
autor
9. srp 2007

Ahoj holky,
tak ať nám to pomůže a jsme co nejdříve pupkatý 🙂

H.

pejty
11. srp 2007

Přesně tak,pupkům zdar!!!Jen ne těm nemiminkovským🙂)
zuliku pak napiš jak to na Tebe působí ať to srovnáme...

zulik
11. srp 2007

pak napíšu,bude to ale až za pár dní, co s tím začnu 😉

lajika
31. srp 2007

Ahojte holky. Jsem moc ráda, že jsem tu na vás narazila 🙂 Aspoň vím, že v tom nejsem sama - otěhotnět se snažím už rok, stále nic, stále nová vyšetření a nové hormonální léčby. Teď zrovna estrofem + utrogestan, další měsíc pak clomhexal + utrogestan, už teď jsem z toho pitomá (rozpis toho co, kdy, v jaké dávce zahrnuje momentálně dvě strany A4 a je zaručeně složitější a záhadnější než kabalistická formule pro výrobu kamana mudrců). A to ani nepotřebuju estrofemovej vedlejsí účinek "pravděpodobná demence", jak uvádějí v letáku. Estrofem začnu brát zítra a když jsem si přečetla leták, pochopila jsem, že za měsíc touto dobou budu tlustá, plešatá, dementní a infarkt, kterej velmi pravděpodobně dostanu bude vysvobozením. Proboha, holky, jestli je mezi váma některá, která má zkušenost s touhle kombinací (léků, ne vedlejších účinků) a některá, které to pomohlo, nebo ji to aspoň nezabilo, dejte mi vědět. Díky

dadunka
31. srp 2007

Ahoj Lajika, tos mě fakt pobavila 😀 My jsme tu byly dlouho s Háňou samy a koukám, že jsme se rozrostly. Hurá! Hanka užívá Estrofem + Utrogestan. Já užívám Estrofem + Duphaston. Duphaston i Utrogestan jsou léky na stejné bázi, jen se jinak jmenují.Já teď končím 2 měsíc s touto kombinací, 5.-15DC jím 2tbl. Estrofemu a 16-25DC 1tbl.Estrofemu a 2tbl. Duphastonu. Zatím (ťuk, ťuk) se mi zdá,že to se mnou nic nedělá - žádné vedlejší účinky. 10.září jdu na gyndu a čeká mě hydrolaparoskpie a zřejmě taky Clomhexal, takže neboj, nejsi sama, my se snažíme rok. 😉

lajika
31. srp 2007

Ahoj Dadunko. Díky - potěšila jsi mě - zdá se, že někdo přeci jen dokázal přežít měsíc s estrofemem, třeba se to podaří i mě. S tím, že se ze mě stane epileptický hroch s (v takové situaci zcela pochopitelnou) depresí, už jsem jako-tako smířená a jen doufám, že vedlejší účinky po dobrání pominou, zatímco hlavní (pravidelná menstruace ha-ha) zůstanou. Jen se mi teď zdá podezřelé, že mám předepsáno "jen" na měsíc.....tedy - ne, že bych si zrovna na tohle stěžovala...

zulik
31. srp 2007

ahoj holky,hlásím, že ten "fujtajbl" 😀 baštím už týden a zatím mám vlasy i zuby a demence snad taky není,alespoň v práci nic neříkali 😀 a já ho mám 3x denně,v pondělí jdu na utz a pokud by to bylo na KET,který mám podstoupit,pak mi k tomu prý doktorka přidá i Utrogestan.údajně by se to pak muselo brát do případného konce 1.trimestru těhotenství.tak si říkám, že to zase tak hrozný nemůže být 😉

dadunka
31. srp 2007

Ahoj holky, já myslím, že to je hodně individuální,zatím si tady nikdo nestěžoval na vedlejší účinky Estrofemu, jako spíš na Duphaston nebo Utrogestan (samostatná témata ve snažilkách).Jediné co já jsem zpozorovala, že když začínám brát Estrofem,tak mám jeden den návaly horka,po Duphastonu mi bylo předevčírem torchu blivno,ale dobrý.V podstatě nic.Cykly jsem měla předtím dlouhé, po Estrofemu ukázkových 28dnů.Teď uvidíme. Lajika, tak se zeptej doktorky, proč "jen" na měsíc?Taky mě to zajímá. 😎

zulik
31. srp 2007

to je fakt, že úplně první den mně cca tak po hodině užití bylo vedro v obličeji,fakt takový nával 😒 ale teď už nic nepozoruji.

christla
2. zář 2007

Ahoj holky! Tak jsem se k vám přihlásila. Téměř rok se snažíme o mimnko a stále nic. 6 let jsme užívala HA. Po vysazení letos v lednu až doteď mám nepravidelnou mentruaci. Gynekolog mi v dubnu předepsal Duphaston s tm, že by se to mělo spravit. Nic... V pondělí mi předepsal Estrofem 1mg, který beru 5.-15 DC 1 tabletu denně a 15.-25. DC ob den. Do toho beru Duphaston 15.-25. DC. Už teď mi ale po Estrofemu není dobře. Už dříve jsem trpěla migrénami, ale teď se to o něco zhoršilo, hlava mě bolí každý den. Navíc beru léky na křečové žíly. Nohy mě bolely jen občas, od té doby, co beru Estrofem, je to každý den. Nevím, jestli mám Estrofem vysadit a jít k lékaři, aby s tím něco udělal....
Má někdo podobné problémy?

zulik
2. zář 2007

christlo,každopádně se běž poradit,v letáku je opravdu napsáno,že nepůsobí dobře při žilní nedostatečnosti 😒

christla
2. zář 2007

Když jsem si přečetla příbalový leták, šly na mě mdloby.... Spíš mě ale zaráží, že mi doktor nic o vedlejších účincích nic neřekl. Navíc jsem se dozvěděla, že Esrofem zabrání ovulaci, takže jestli tou dobře rozumím, nemůže dojít ani k otěhotnění. Navím jsem se taky dočetla o velmi nepříznivých vlivech v těhotenství při užívájí tohodle sajrajtu.

christla
2. zář 2007

Máte některá zkušenost, že by Estrofem zastavil ovu? ☹

romi.r
3. zář 2007

ahoj Christlo, já byla v CAR a brala jsem kombinaci estrofem + Utrogestan.Tak mi Dr, řekl at to vysadím, že je to antikoncepce, protože to blokuje ovu.Estrofem jsem měla 13-18 den a Utro 19-25 den.Tak jsem to vysadila a po 9 cyklech mám konečně ovu.
A tohle jsem našla na Genetu: Pokud užíváte Estrofem + Utrogestan normální ovulační cyklus neprobíhá. Po vysazení by se měl běhěm 1 až 2 měsíců vrátit zpět ovulační cyklus.
Ale má gyndařka mi trvrdila, že u toho možné otěhotnět je .Tak nevím 😖

dadunka
3. zář 2007

Ahoj holky,

já to nechápu, jak některý doktor může říkat to a druhý přesný opak?!!! Mně doktor říkal, že u toho možné otěhotnět je.Bože, za týden tam jdu, tak se ho zeptám, už mi to leze na nervy 😠 Vůbec nevím, na čem jsem.