Hemeroidy v těhotenství. Máte zkušenost?

kocurek
30. lis 2006

Tehulky, nevim, zda zde uz toto tema nahodou nebylo. MAte nektera s tim zkusenosti? Kamoska je taky tehulka-18tt, v zivote nemela hemeroidy az doted. Kdyz se o tom zminila lekari, rekl ji, ze je to v tehotenstvi uplne normalni, pry hlavicka bobiska tlaci na streva a ty tak reaguji. NAvrhl ji koupit si mast a mazat. Pry to po porodu prejde. ☹

raculka
30. lis 2006

Ahoj kocurku,opravdu je to tak, často se v těhotenství a po porodu objeví,ale časem prý zase zmizí.Trošku se to probíralo zde: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

kocurek
autor
30. lis 2006

Ahoj raculko, dik za link.pa

raculka
30. lis 2006

Nemáš zač. 🙂
Mně DR taky napsal nějakou mastičku-docela to pomáhá.Po porodu jsem měla celkem problémy,teď už jsem skoro 5 měsíců po a je to už o dost lepší.Taky prý je dobrá dubová kůra-tu mi DR taky doporučil.Ono tím porodem se to bohužel ještě trochu zhorší-tím tlačením.No a určitě důležitou roli hraje hodně vlákniny v jídle a hygiena. 😉

kocurek
autor
30. lis 2006

To si taky myslim, rikala jsme kamoce vlakninu, zrnicka.....dala si rict, ale bolest e bolest...pry ani usedet nemuze

paula
1. pro 2006

Kocourek, hodne pomaha se po kazde stolici osprchovat studenou vodou. To zklidni podrazdeni a stahne roztazene zily, ktere hemeroidy zpusobuji.

protea
1. pro 2006

Ahoj holky,
už jsem o hemeroidech slyšela.
Ale stále nevím, jak se projevují?

terra
1. pro 2006

Ahoj kočky tak já tento problém bohužel mám již léta. Před těhu jsem užívala dle potřeby Faktu čípky,ale teď mi to gyndař zakázal,že v těhu se to nesmí. Takže teď bojuju. Nic mi na to nedal,vše prý má svým způsobem negativní účinek na těhu. Tím asi myslel hráz,svěrač,...

Jinak hemeroidy se projevují bolestivou stolicí a v horším stádiu už i krvácením při stolici.Hemeroidy jsou vnitřní a venkovní.A při těhu opravdu postihují podstatnou část čekatelek iá když před těhu tento problém neměly.

zonja
1. pro 2006

ahojky,
tak já tyhle problémy neměla do první těhotenství, od té doby docela často krvácím, někdy se až dost vyděsím, ale jinak mě to ani nebolí, jen při stolici. je fakt, že mám také dost zácpu, hlavně teď, co jsem těhotná a ani mi vláknina atd. příliš nepomáhá. ale s těma hemeroidama jsem se na dnešek celkem vyděsila, když jsem v noci po malé straně měla na papíru krev, ráno naštěstí nic, tak snad v poho. 😖 ☹
asi to pak budu muset nějak řešit. kamarádka byla na nějakém gumičkování, aby je odstranili a říkala, že to bylo strašné, jako by ji osouložilo dvacet chlapů. tak nevím, jestli si to nerozmyslím 😀

sarkabrezen
4. pro 2006

ahoj, mě tyhle problémy taky potkaly až teď v těhotenství, krev mně taky vyděsila, až když jsem se dozvěděla, že to jsou na 99 % hemoroidy, tak jsem se trochu uklidnila. Asi zkusím nějakou mast, je jich k výběru celkem dost, tak jen se trefit do nějaké co pomůže...

danielah
4. pro 2006

Ahoj, mně zabrala Dubová kůra gel (vyzkoušela jsem toho celkem hodně, ale tohle bylo jednoznačně nej). A pokud můžu poradit, vezměte si mastičku s sebou do porodnice, po porodu mě mnohem víc než šití hráze bolely právě hemeroidy 😝 😝

evulinkab
24. črc 2008

Ahojky holky,
muže se používat v těhotenství mastička Faktu?Už jsem hemeroidama trpěla, ale ted se mi to vrátilo, doktorce se zastím svěřovat nechci, když mi ta mast zatim vždy pomohla.Nebo co je na to dobré?

jindri
24. črc 2008

evulinkab: Faktu neznám, já používala a pomáhala mi Mastu S Forte, ale ta se v těhu používat nemá 😒
Poslední dny mě to taky trápí 😢 ,předtím taky pomáhaly sedací koupele z dubové kůry - ty zkusím a chci se zeptat na mastičku Dubová kůra s allantoinem.

Holky a nevíte něco na zácpu? Ovoce, zeleninu-víc baštím, procházek mám víc než dostatek, pečivo jím tedy bílé, zkusím vyměnit za celozrnné ... ještě něco? Rozpustnou vlákninu neradit - po té to bylo ještě horší, i když jsem to zapíjela 0,5l vody.

dvojka
24. črc 2008

jindri já sním denně 2 activie a kompot švestek a pak chodím pravidelně.Je fakt,že to leze malinko do peněz.A tak zkusím 1 activii vysadit.
Poslední dobou jsem to ale přeháněla s konzumací borůvek a zácpu jsem měla taky jogurty nejogurty.Dokonce po proražení 😀 mi tekla z konečníku i krev,ale už je to zase dobré 😉

sarkal
5. srp 2008

Ahoj holky.Potřebovala bych radu.Asi před týdnem jsem zjistila,že mám u konečníku nějaký hrbolek(výstupek) je měkký a vůbec nebolí,ani krev neteče,stolici mám pravidelnou jen tam prostě je,když tlačím jako dovnitř tak se zatlačí.Může to být hemeroid?Ještě sem s tím nemluvila s doktrorem,chci nejdříve zkusit něco z lékárny.Mám z toho hrozný strach aby to nerostlo nebo či co a hlavně aby to zmizelo 😝 .Nemáte některá zkušenosti s něčím co opravdu zabírá?A není u mne na hemeroidy ještě brzo když jsem v 6měsíci,nikdy jsem tento problém neměla.Děkuji za rady

meleri
5. srp 2008

Jindri,

zácpa mě taky dost trápí bohužel...snažím se nejíst pečivo vůbec, když tak jen tmavé, ale moc to nepomáhá..zkus večer a ráno vypít půl litra horké vody s vymačkaným citronem, mi to občas pomůže.

Sarkal,
měla jsem to stejné jako ty, mě to ale svědělo a byla to taková boule..právě ty čípky mi pomohly, tak to třeba řekni doktorovi. Já to měla první dny těhotenství! Pak to zmizelo. 🙂 Doktor mi na to dal čípky, ty zabraly, ale možná že by byla lepší nějaká mast...

micanek
5. srp 2008

Ahojky holky .. nikdy jsem s hemeroidama neměla problém. Při porodu se mi je ale povedlo vytlačit ... fákt radost. Mažu to mastiškou. Bylo to hrozně velký ... zmenšilo se to, ale mám to tam pořád ( malímu bude 10 tejdnů) ... už s etaky bojím, že se toho nikdy nezbavím .... ach jo. ☹

sarkal
5. srp 2008

Meleri děkuji,mě to právě nic nedělá a je to zatím malé,ani o tom nevím,je to jako takový výčnělek,ale samozřejmě mám obavy aby to nerostlo nebo nezačlo dělat problémy.Určitě si na to něco pořídím

meleri
5. srp 2008

Sarkal,

já nevím, jestli je to v druhém trimestru dovoleno, ale ty čípky fakt zabraly..taky mi dal doktor nějaký roztok na zklidnění žil po celém těle..ty hemeroidy jsou prý naběhlé žíly..

Micanku, možná to chce ještě za doktorem zajít...

No holky doufám, že se mi to nevrátí..já to měla jenom týden nebo dva.

meleri
5. srp 2008

za to ta zácpa.... ☹

hlavinka
20. srp 2008

Holky, pouzivate nejakou masticku na hemeroidy v tehu? Pred tehu jsem pouzivala Faktu, ale nevim, zda je vhodna. Jinak nevim presne, zda jsou to uplne klasicke hemer., protoze mam pocit, ze jsem potrhana i vys, nez jen kolem otvoru, jakoze mezi pulkama (jezis, to je tema 😅 ) Musim rict, ze jit na wc a utirat se je pak uplny ocistec ☹

evulinkab
20. srp 2008

No...to by mě taky zajímalo, jakou mast na hemeroidy v těhotenství.Já používala taky Faktu, ale teď nevim nevim.Mám s tím problémy už dýl, hodně mi pomáhá přikládání ledu a studená sprcha, ale přece jen.

k284
24. srp 2008

Ahoj holky, mně v těhu pomáhala mast Preparation H, ale na konci těh. se to už stejně zvrhlo, takže mně nasadily tablety Detralex, ale než ty zabraly, tak jsem stačila porodit a vytlačit si 1 hem. velký jako švestka a 4 jako třešně, a přesně na ně navazovalo šití hráze,protože jsem v porodnici neměla stolici, dali mně čípek, že jinak mě z porodnice nepustí, ani jsem nevěděla mezi kterým z těchto útvarů mám konečník, kam tedy ten čípek zavést,po porodu mi nejvíce zabraly tablety Detralex (jsou ale těžké na žaludek) a gel z dubové kůry a hlavně čas, do 4 týdnů se výrazně změnšily a teď jsou malé, občas svědí, bolí, asi už se jich nikdy nezbavím,plánujeme další dítě, což předpokládám, stav ještě zhorší, tak snad neskončím na operaci,nevíte někdo, když jsou hem. u prvního těhotenství, budou určitě i u druhého?

hlavinka
8. zář 2008

K 284: moje kolegyne mela obdobne problemy, jako Ty. Mela je i ve druhem a dokonce tretim tehu. Lekari ji rikali, ze mezi tehu nema cenu si to nechat odstranit, ze se to stejne vrati, ze tehu je velka zatez - kdyz uz to tam jednou je, bude to podruhe. Pak sla na odstraneni (laserem, ambulantne) a ted je v pohode. Taky bych na to po detech sla, aby byl klid (aspo na nejakou delsi dobu).

k284
11. zář 2008

hlavinka, děkuji Ti za odpověď, nevíš náhodou, zda tu laserovou ambulantní operaci hradí pojišťovna, nebo musím sama, nedovedu si představit klasickou operaci konečníku s dětmi, myslím, že to je člověk pak sám rád,že existuje, natož se ještě starat o děti a domácnost ☹

hlavinka
11. zář 2008

Kacko: no, ona kolegyne si to myslim platila sama. Ale jaka to byla castka netusim. Je to neco jako odstraneni krecovych zil laserem, jde to jen do urcite velikosti, cim vetsi, tim drazsi a tak. Myslim, ze to bylo do 10 tisic, ale jista si nejsem.

Taky nechapu, proc kdyz to je casove mene narocne a myslim, ze i levnejsi, proc to nehradi pojistovna, nez klasickou operaci, kdyz ta je narocnejsi a jeste musis byt nejakou dobu v nemocnici... Nevim, nekdy mi logika naseho zdrav. prijde trochu mimo....Ale mozna se pletu....

many
11. zář 2008

ahoj holky 🙂 tak se taky přidávám,taky jsem to nikdy neměla a při porodu se mi udělali dva malý a zatím nezmizli a jsou to 3 měsíce ☹ jinak to má fakt dost holek,co si tak vykládáme kámošky mezi sebou ☹ je to bordel ☹

hlavinka
12. zář 2008

ani ne tak bordel, jako peklo si dojit, co? ☹ A o utirani ani nemluvim, fnuk, fnuk 😢

jindri
21. lis 2008

prosím, které si dělaly sedavé koupele z dubové kůry - jak dlouho jste v tom seděly? Díky

magisa
14. dub 2009

ahoj holky, tak ja taky patrim mezi te, co trpi hemousema...Poprve se mi objevil asi 3 roky tomu, kdyz jsem schudla 10 kg behem tydne...Tehdy mi pomohla mast faktu a mast z dubove kury...Ted se mi opet objevil 😠 😠 , ale nejak vetsi, je to hooodne neprijemne.Zkousela jsem mazat faktu i dubovou kurou a nic nezabira..Pouzila jsem i cipky faktu uz 4 x a taky zadna zmena 😠 Nevite o nejake jine medicine, ktera pomoha???

magisa
15. dub 2009

to tak vypada, ze jsem s tema hemousema zustala uplne sama..nikde nikdo kdo by poradil 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru