Hmotnosť bábätka na konci 20tt - aká je vaša hmotnosť

ah1234
13. čer 2018

Ahojte, na konci 20tt (19+5) som bola v nemocnici na vyšetrení kvôli zápalu močových ciest a urobili mi aj sono. Doktorka mi povedala, že malá má 250 gramov, ale že je to v pohode. Nemám žiadne bruško, len teraz posledné 2-3 dni už nemám úplnú priehlbinu keď stojím a nepribrala som zatiaľ ani gram (49 kíl). Lekárka hovorila, že to všetko je v pohode, ale 18.6 mám ísť na kontrolu a bojím sa trochu, čo mi povie na to môj lekár. Ako ste na tom boli/ste vy s hmotnosťou v 20tt-22tt, ako vaše bábätko a mali ste nejaké bruško? Hrozne ma desí okolie, že to nie je normálne takto vyzerať už skoro ku koncu 5.mesiaca a že bábo je malé..

lutu11
13. čer 2018

Ahoj, je to normalne. U prveho dietata mi bolo vidno brucho uz v 14tt, ked som bola na screeningu. A u druheho dietata mi brucho vystupilo az koncom 7 mesiaca Vahovo, som u prveho priberala rovnomerne, +10 kg za celu dobu, a u druheho len za posledne 3m celkovo + 3kg. Vobec by som sa nestresovala. Vsetko je v poriadku.

viki999
13. čer 2018

Ahoj, já na váze začala pribirat až v 19-20tt, břicho minimální, spíš žádné.. váhu plodu nevím..

xcassiopea
13. čer 2018

Ahoj, já zjistila že jsem těhotná až ve 20tém týdnu a bříško mi začalo růst až tak 3 týdny potom, z ultrazvuku mi postupně říkali kolik mimčo váží, ale v den porodu mi řekli, že bude mít 3200 a měla 2660, takže na ultrazvuku zjišťují jen velikost hlavičky, páteře a nožičky a podle toho jim vyjíždí průměr, asi bych si dělala starosti jen když lékař vyloženě určí, že je děťátko nějak pozadu, myslím, že pořádně nabírá až ve třetím trimestru, až začneš cítit pohyby, budeš klidnější. Držím palce

pintule01
13. čer 2018

Ahoj,žádný stres prosím tě,je to individuální,já když čekala první,vypouklo mi bříško až na konci sedmého měsíce,do té doby jsem přibrala jen asi 1,5KG,celkově asi 7Kg.
Teď čekám druhé,budu začínat 29tt,přibrala jsem 3kg zatím,ale břicho mám už někde od 12tt.
Takže opravdu neměj obavu,kdyby miminko neprospívalo,určitě by ti to řekli 🙂

kuhnice
13. čer 2018

Ahoj, buď v klidu. Ja jsem v těhu shodila 7kg. Bříško jsem měla, ale to má každá jinak. Kámoška před porodem vypadala jen jako když se přejedla. Každá to má jinak.

ah1234
autor
13. čer 2018

@kuhnice Ja by som sa "nestresovala" keby nevazim pod 50 kil 🙂 ale aj ta pani doktorka v Motole hovorila, ze chodia rodit zeny s mini bruskami, aj maxi bruskami.

Inak dakujem za ukludnenie 🙂 ja sa vzdy ukludnim aj sama trochu, ked citim vecer pohyby, ale kazdy, kto ma vidi, ci uz partnerova rodina alebo kamarati, stresuju, ze ci to je normalne a ze dieta urcite nemoze prospievat a zase som hned nervozna.. Dufam len, ze mi v pondelok na poradni v 22tt nebude sestricka uz nadavat, ze som nepribrala, jej uz sa nepacilo pred mesiacom, ze nepriberam, ze pri mojej vahe by som mala nabrat aj 15kg pocas tehu.

pintule01
13. čer 2018

@ah1234 sestřička není doktor :-P
Mě sestra u mého doktora taky říkala,že málo přibírám,bavila jsem se o tom pak s ním a on mi řekl,že se sestry pletou do věcí o kterých nic nevědí,že se dělají chytřejšími než jsou 😀
Takže klid,hlavní slovo má doktor a né sestra😀

xkalisto
13. čer 2018

Ahoj, jestli říkají že ok tak bych jim věřila. Ty odhady taky nejsou úplně nejpřesnější.

Ale jinak pro info jsem vylovila papír. Malá měla v 21+2 odhad 446g. Já měla 62 (začínala jsem na 58). Bříško jsem měla takové menší. Spíš bouli.

Ty jsi jinak na výšku nějak maličká? Malé maminky mají malá miminka 😛 Ale já mám 164cm a 49 bych měla hranici podvahy, takže jestli si nižší tak cajk a jestli si vyšší tak si dej koblihu nebo 3 😉

1nelinka
13. čer 2018

Ja mela odhad kolem 400g a vazila jsem asi 49kg..nikdo mi na vahu nic nerikal i kdyz jsem nakonec hodne zhubla a rodila s 50kg

lutu11
13. čer 2018

@ah1234 Je to velmi individualne. Moja znama, startovala s povodnou vahou 46kg, a koncila s 53kg. A viem o com hovoris, mna tiez stresovalo u druheho, ze nemam brucho a nikto ani v okoli netusil 7m, ze nieco cakame.

kubikulik
13. čer 2018

Já začínala s váhou 54, ve 20 tt už 60 kg a mimis odhad na 580 g 🙂

ah1234
autor
13. čer 2018

@1nelinka ahoj a ked sa smiem opytat, kolko vazilo a meralo tvoje babo pri narodeni ? 🙂

ah1234
autor
13. čer 2018

@lutu11 aj ma to stresuje obcas, ale aj ma to otravuje teda musim povedat. Ani si nemozem uzivat take, ze ma niekto pusti sadnut v elektricke ani sa ma nikto nepyta na tehu.. Ale na druhej strane, aspon buduci tyzden na Malte budem fit a mozeme si prejst ostrov 🙂 s obrovskym bruchom by som asi tolko nevladala, ja mozem aj hrat bedminton a podobne zatial.. 🙂

ah1234
autor
13. čer 2018

@xkalisto mam 162 cm alebo tak nejak 🙂 ale partner je relativne vysoky (okolo 185, co je na mna uz dost), tak uvidime. Ak sa mala narodi zdrava ale drobnejsia tak pre moj porod zase lepsie. Ale mozno to "dobehne" este 🙂

lobella
13. čer 2018

Ahoj, ja mam 163 a zacinala jsem na 62 kg, ted jsem 20tt a mam 59,zitra ultrazvuk, tak snad reknou vahu prcka... Jinak dr.vahu neresi, sestra se jen smeje, ze se ji nahoru nechce a brisko mi trosku vylezlo pred 3 dny, do te doby uplne plocha, tak se tim nestresuj...kdyby se male neveslo, tak ti brisko vyskoci vic, ale evidentne ma prostoru dost🙂

1nelinka
13. čer 2018

@ah1234 narodila se ve 35tt mela presne 2 kg a 42 cm

lutu11
13. čer 2018

@ah1234 inak, pokial ta to potesi, ja som sice za druhe tehu pribrala len 3kg, ale mala mala standardne rozmery. 50cm, a 3360g. Pri mojej vyske 156cm. Bude to dobre...

xkalisto
13. čer 2018

@ah1234 to máš váhu hraniční ale furt těsně ok. Ale jinak ber to tak že během prvního trimestru při těch nevolnostech spousta ženských i zhubne pár kilo, takže to pak ještě dohání. Časem něco nabereš, pravděpodobně tě doženou i ty chutě na mě došly okolo 25. Když jsem dostávala na těch 62kg tak jsem vyloženě zamakala na jezení víc jídla páč mi nebylo příjemné že jsem do té doby furt měla jenom asi 2 kila nahoru. Pak teda dlouho zas nic a 27 přišla další skokovka, občas se to prostě pošoupne najednou. Ale jestli ti už není blbě tak zkus třeba zvětšit porce, když si naložíš víc a nesníš to dej tomu tak půl hoďky a doraž to potom. Není potřeba se nutit a přecpat se najednou ale ta prodleva většinou stačí a když je to už naložené člověk má tendenci to dojíst.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru