Používáme cookies. Více informací zde. OK

Hnědý smradlavy výtok v šestinedělí

bibi15
19. srp 2019
Dobrý den, je mi to trochu nepříjemné se o tom bavit, ale co jsem hledala na internetu nemohu se dohledat odpovědi. Tak se chci jen zeptat..
Jsem téměř měsíc (bez 3 dní) po císaři (nekojim) a už asi 3 den mám hnědý výtok. Krvavé očisty mi odešli celkem rychle (během 14 dní to bylo pryč) a pak jsem ani nespinila. A teď mám slabý hnědý výtok který zápacha. Nevím zda je to normální nebo zda můžu mít infekcí nějakou. Tak jsem se chtěla zeptat zda s tím některá z vás nemá zkušenost. Nic mě nebolí, jizvu téměř necítím. Měla jste to tak některá? Docela se děsím že by to mohla být infekce 😞
lucynka721
19. srp 2019

Upaluj na gyn. U mě to znamenalo velký zánět dělohy a rozpadlo se mi díky tomu šití, rodila jsem spontálně.

zelenaesmolda
19. srp 2019

@bibi15
pokud to smrdi je neco spatne

bibi15
autor
19. srp 2019

@lucynka721 děkuju já se toho právě bojím.. Nemám to celý dny ale třeba jednou za den takhle.. Přitom denně se myju, takže by to nmeohlo být ani že zanedbání hygieny.. Děkuju co nejdřív se objednám.

urtica
19. srp 2019

@bibi15 Měla jsem to po obou porodech, jednalo se o lehký poševní zánět - už si bohužel nepamatuju přesný název infekce, ale dostala jsem na to nějaké vaginální atbtb. Nicméně dr. mi tehdy (poprvé) řekla, že se to ve spojitosti s očistky objevuje často a že s koncem šestinedělí by to tak jako tak vymizelo. Podruhé už jsem s dr. neřešila a opravdu to odeznělo samo...tím neodrazují od návštěvy dr., jen se snažím uklidnit, že se nemusí jednat o nic vážného...

merope
19. srp 2019

Krvácení či špinění je normální - mě se to rozjelo víc, když jsem začala víc kojit (rozjela se mi laktace až asi po mělsíci). Co by se mi nelíbilo, je zápach, to může být dost špatně. Takže zavolej na gyndu a uvidíš, třeba ti řeknou, ať přijdeš rovnou. Jinak na mě koukali ještě v porodnici jako na hypochondra, když jsem říkala, že v noci krvácím (ale měla jsem podložku a tu jsem už měla vyhozenou a jizva krásná a suchá) a až ultrazvuk ukázal hromadu krve pod jizvou, kde to prostě občas na malém místě prasklo, vyteklo a zase se zatáhlo. Tzn. zda je vše v pořádku, to řekne až ultrazvuk.

bibi15
autor
19. srp 2019

@urtica děkuju za uklidnění, k dr si zajdu pro jistotu aby mi řekl víc. Třeba to nic opravdu není a jen plasim.
@merope děkuji. Právě že je hodně možnosti co to může být. K dr jsem objednaná už takže co nejdřív se dozvím co to způsobuje. Po pravdě se bojím ultrazvuku toho tlaku co bude na tu jizvu, páč mám trochu větší bříško a vždy museli tlačit aby něco viděli. Snad se jim tam ne složím bolesti😅

lucynka721
19. srp 2019

@bibi15 buď v pohodě, do mě štoural vnitřním ultrazvukem 4 týdny po porodu a to jsem měla poranění 2.stupně. A dostala jsem atb v cipkach.

merope
20. srp 2019

@bibi15 Hele, v klidu, já měla strach, co jizva a čištění - normálně mi tam šťourali, prostřikávali peroxidem, dávali dreny a já cítila jenom horko z toho peroxidu, víc nic. A i jedna sestřička mi říkala, že to je prostě necitlivé i půl roku i déle (tuším právě z toho bylo že i čím víc tuku, tím dýl necitlivé). Jsem skoro půl roku po CS a je pravdou, že pořád mám část břicha necitlivou resp. když si tam přejedu tak to je takový divný pocit asi jako když si přesedíš nohu a pak v ní není cit. Takže bolesti z UTZ bych se fakt neobávala.

misicka1988
20. srp 2019

To co se stalo mě, určitě nebude tvůj případ, ale připomnělo mi to. U mě 3 dny po vaginálním porodu strašně nepříjemný zápach, neustále jsem se chodila sprchovat, ale zápach nepřestával. Byla jsem z toho naprosto šílená. To jsem byla ještě v porodnici. Večer při dalším sprchování jsem si dole nahmatala něco tvrdého, co vylézalo zevnitř. Udělalo se mi strašně špatně, ve spojení se zápachem a poporodními hormony jsem myslela na to nejhorší. Tak jsem pelášila za sestrou, která mě jen odbyla příslibem že mi teda když jinak nedám pošle na pokoj doktorku. Celou noc jsem čekala, nikdo nedorazil.. Bylo mi příšerně, zápach byl hrozný.. Když ráno konečně přišla vizita, sdělila jsem svůj problém. Doktorka že se tedy podívala na ona místa, a jen koukla na sestru ať ji podá pinzetu. A pinzetou že mě vytáhla něco černého dlouhého. Zapomněli totiž ve mě po porodu velký mul, který byl naprosto nacucaný odpornou starou krví, a ve mě již několik dní hnil. Opravdu perfektní kombinace s poporodním zraněním. Doktorka se sestrou jen na sebe s hrůzou koukly, ale nic mi k tomu pochybení neřekly ! Prostě jako by nic. A největší gól byl, když ten naprosto odporný a silné zapáchající mul hodila sestra do koše k nám na pokoji. Kde byly rodičky a novorozenci. Já byla ale šťastná že mi není nic vážného, nicméně díky tomu jsem měla zánět a hojení trvalo mnohem déle.. Naštěstí tato porodnice již nefunguje.
Takže opravdu tento zápach s velkou pravděpodobností souvisí s nějakým zánětem.

bibi15
autor
20. srp 2019

@lucynka721
@merope
@misicka1988
Mě bylo řečeno a i jsem se dočetla různě na internetu že to může být jen srazena krev uvnitř a je pravda, že to je cítím jen z blízkosti není to tak že třeba při potřebě na záchodě po stažení kalhotek by to vrazilo do nosu zápach a už to ani nejde skoro ven, ale k doktoru sem stejně objednaná. Jen doufám že mě neodbyde jako vždy když jsem měla problém.. Je to takovy debil (pardon za výraz). Nic ne neboli necítím pomalu ani bolesti v místě jizvy(jen při prudkém pohybu) a dole ne nic nebolí. Jen doufám že mi řekne že je to normální. Po pravdě aju nechci ty tobolky, předtím jsem měla nějakou kvůli problémům v těhotenství s chozením na malou a bolelo mě jak zavádění jich tak celý den když už to tělo vstrebalo. To bych si raději řekla o injekci zda by to šlo. Ale dnes už je to mnohem lepší vlastně už vůbec nic nevyšlo a pach téměř zmizel je cítit snad po opravdu cuchnuti k vložce při likvidaci vložek nic cítit není.
Možná jsem jen Jančila zbytečně.

bibi15
autor
20. srp 2019

@lucynka721
@merope
@misicka1988
Ještě jsem zapomněla připsat že den dva předtím se normálně dostavila menstruace, klasická krev a předtím špinění. Ne moc ale bylo to tak.

Sem začni psát odpověď...

Odešli