Hodně dlouhá menstruace - zkušenosti a příčiny?

jani2013
27. říj 2013

Ahoj holky,
bohužel se mi nějak úplně rozhodil menstruační cyklus. MS mívám obvykle 7 dní, ale minulý měsíc trvala 8, 3 dny "volna" a pak zase tři dny MS. A tento měsíc je to ještě horší, protože mám MS už 20. den a rozhodně to nevypadá, že by měla skončit.
Objednala jsem se minulý týden na gyndu (jako akutní problém mě zařadili na návštěvu "už" za týden). Zajímalo by mě, jestli máte (měla jste) některá podobný problém? Nenapadá mě totiž příčina. HA jsem přestala jíst před rokem a shodou okolnosti mi nedávno dělali odběry a štítná žláza by měla být v pořádku. Je to pěkně otravný. Snažíme se od začátku roku a mám pocit, jako bych se od těhotenství spíš vzdalovala ☹

thea777
4. bře 2017

@lenicka5 To můžou být hormonální přičiny. Zkuste se ještě jednou poradit s doktorem. Neřekl vám i tuto možnost? Já když měla menstruaci hodně dlouhou, ve finále to byl samovolný potrat. Ale to váš případ asi nebude, pokud máte tyto obtíže často.

lenicka5
4. bře 2017

@thea777 také mi poradil kyselinu listovou. ale právě nevím no, doktor mi řekl že je vše v pořádku tak vubec nevím, co mám dělat, a na miminko se strasne teším ale nejde to už snad půl roku.... Ale jak by to mohl být samovolný potrat , když vím že těhotná jsem nebyla a nejsem. 😒

thea777
4. bře 2017

@lenicka5 Samovolný potrat je u vás tím pádem vyloučen. A kyselinu listovou doporučuji, ve formě tablet, tak i ve formě zelených potravin - jako je špenát, brokolice atd. Je výborná na otěhotnění a celkové srovnání ženského organismu. Zkuste ji a uvidíte! Těším se na fotky vašeho miminka 🙂

lenicka5
4. bře 2017

@thea777 Kyselinu listovou mám v tabletách. Ale tu už beru strašně dlouho a otěhotnět se mi nedaří. Závidím všem okolo komu se to daří. Myslím si že je chyba ve mě a nebo v mém partnerovi. Vůbec netuším!!!!! 😒
😕 Ráda pošlu fotečky až nám to s přítelem vyjde. a doufám že nám to vyjde brzy. Jeste jsem se chtěla zeptat říkala jsem to mému gynekologovi - že když mám pohlavní styk s přítelem a přítel se udělá tak hned po ppohlavním styku letím hned na záchod a něco ze mě samovolně vyteče!!!! Mám z toho obavu a gynekolog mi řekl že to nic není !!!!!! Děkuji za pomoc 🙂 🙂

lenicka5
5. bře 2017

už jí beru strašně dlouho !!!!!!!!! ale nevím jestli to není způsobeno tou kysel. listobou

zuuzzkkaaa
26. kvě 2017

snažíme se u rok a rok mám menstruaci 2x do měsíce a když to bylo přes půl roku doktor mi řekl ze to je tim ze jsem hubená ale to jsem celý život, a blbe to az ted, častečne je to asi psychika ale řekl mi at jete 3 mesíce počkám že se to třeba srovná a ono stále nic a popravde se mi tam k nemu uz ani nechce jit, jinak pila jsem kontryhel a 3 mesíce to bylo ok pak jsems tím přestala že už je to dobré a za měsíc se to vrátilo jak to bylo

ad12
21. črc 2017

Ahoj je mi 12 a první menses mám od dubna první a druhý měsíc jsem to měla 6 dní ale pak se to zase rozházené a teď je jí mám už 8 den, 7 a 8 ráno to vypadalo že to nedostanu ale mezi 11. rano až 9 hodinou. vecer jsem to dostala v noci zase nic a takhle to mám už 2 dny posledně jsem jen 5 dní po 6 dnech menses splnila máma to neřeší takže nevím co dělat je to normální???? ☹
Děkuji za odpověď

vendyna17
7. črc 2018

Je mi 17let menstruaci mám od svých 15let ještě se mi nestalo to co teď antikoncepci neberu žádné prášky také ne. A teď to mám skoro 3 týdny v kuse,
Mám ji furt stejně silnou ráno ji mám nejsilnější a už nevím co mám dělat 🤔😞
Mám zajít k lékaři
Děkuji za odpovědi 😞🤔

snezenka123
9. črc 2018

@vendyna17 určitě bych zašla k dr...tohle není asi úplně ok. Ať na tebe raději koukne, držím palce🍀

danielkao
2. pro 2019

Holky moje.... Ja mam uz 4 deti. Ale taky mam problem s menstruaci. Se kterým bych vas chtela seznámit. Ut treti mesic krvacim. Byla jsem i na skrabce. Ale stale je to stejné. Gynekolog mi nasadil antibiotika a nemuzu do prace. Takže ma dlouhá menstruace... Je zarážející. Dnes jdu na kontrolu tak jsem zvedava jak se bude tvářit kdyz reknu ze stale krvacim. Doma opravdu Odpocivam. Setrim se... Pisu jen at vite ze i tohle se muze stat.... Příliš dlouhá menstruace.

misfiths09
25. pro 2019

Dobrý Den, taky bych potřebovala poradit, jsem tedy asi věkově jinde, (17let) ale trápí mě to. Beru antikoncepci Emona, už tak dva roky, a zatím žádný problém. Jenže minulou středu mi měla začít MS, vse bylo ok, ale byla hodně slabá. To se mi občas stávalo, další den jsem si vzala klasicky růžový prášek tak jak to dělám vždy. S přítelem jsme pak spolu spali a mě pak šíleně rozbolelo bricho, (hodně trpím na bolesti podbříšku při MS) . Pak to přešlo. Ale MS furt mám, nebo spíš je to jen takové špinění s kusy sliznice, je to jak kdy. Chvíli více chvíli méně. Ke gynekoložce se dostanu až v lednu... nemáte nějaké typy a rady? Jsem zoufalá.

roryro
19. říj 2021

@aklin Ahoj, sice uz velmi stara tema, ale ako si dopadla s tym dlhym krvacanim a otehotnenim?ja mam teraz taky prerusovany uz 3.cyklus, na sone vsetko ok a chceme sa snazit o babatko :(

aklin
19. říj 2021

@roryro dopadlo to tak, že jsem nakonec otěhotněla. Hlavně dlouhá MS byla způsobená dlouhodobým stresem. Po porodu jsem též měla MS takovou všelijakou. Po 5 letech se to ustálilo, chodí pravidelně i bez špinění.
Mě hodně pomohl drmek forte. Nastartuje cyklus a mnoha ženským se podařilo otěhotnět. Zkusila bych ho.

luculka93
26. pro 2021

Ženy, a především ty co jste měli polyp, jak probíhalo odstranění? Snad mi některá odpovíte, i když to téma uz je hodně staré.

jagabriela
27. čer 2022

Letos mi bylo 47 let. Na prevenci chodím pravidelně a byla jsem v dubnu, bylo vše v pořádku. Nyní mám menstruaci 19 dní.. prvních šest dnů šla ze mě jen barevná voda, ale nutno s vložkou, poté následovalo cca další týden menstruace se slabším průběhem, bez bolesti, teď už týden silnějšího krvácení, bez nějakých vidin konce. Volala jsem lékařce, poslala mi e-recept na léky, které mi krvácení zastaví. Příčinu mi neřekla, prý počkáme, co bude příští měsíc.

hojda
27. čer 2022

Zkusit pít kontryhel.

andilek11
2. únor 2024

ahoj potrebuju se zeptat sem 2 mesice pozakrokubylo to nak pred vanocema zistyli mi ze mam srazenynu a pak sem to dos tala 19 ledna jeste mi to nes koncilo nevim co to je tak mi porad te dekuji

te_reza
2. únor 2024

@andilek11 s čím ti máme poradit, co takhle telefon a objednat se na gyndu?