Hysteroskopie pred IVF

takyjedna
16. srp 2018

Ahoj holky. Pred tremi lety jsem byla pred ivf na hysteroskopii. A bylo to šílený, rozrusovali mi srusty po prechozenych chlamydiich (nemela jsem zadne priznaky). Doted me to strasi ve snu, vic nez porod. Pak jsem po ivf otehotnela a porodila dite. Nase cesta k diteti bohuzel jinak nez pres ivf nevede. Premyslime pomalu o druhem diteti. Ja mam ale smrtelnou hruzu z toho, ze me poslou na diagnostickou hysteroskopii znovu😯 Je tady nekdo, kdo to tak mel? A podstupoval to vickrat, nez jednou? Ja vim, ze je to asi absurdni dotaz, ze zalezi na okolnostech, potizich apod, ale ja z toho uz dva tydny nespim.

levana33
16. srp 2018

ja jsem to podstoupila jen jednou a to pred asi 3 tydny a bylo to uplne v pohode, chci se zeptat, to ivf vam vyslo na poprve? Chystam se na studii 🙂
@takyjedna

takyjedna
autor
16. srp 2018

@levana33 No dite mam z prvniho cyklu ivf - druhy Ket. Prvni dva transfery nic. Tak at vam to vyjde 😉

soleilll
16. srp 2018

@takyjedna Ano, před 1. (úspěšným) IVF (celkově to bylo už 3. IVF) jsem byla na diagnostické laparoskopii, při které mi 2 hodiny rozrušovali rozsáhlé srůsty v celé malé pánvi a břiše, dále zjišťovali průchodnost vejcovodů a udělali drilling vaječníku. Na celé operaci nevidím naprosto nic strašného - bylo to už moje 3. břišní operace, z toho 2. laparoskopicky. Kromě zvracení po probuzení z anestezie, na které prostě trpím a několikadenní bolestí klíčních kostí po laparce je to jeden z nejbanálnějších zákroků. Ve čtvrtek jsem nastoupila do nemocnice, v pátek proběhl zákrok, v neděli mě pustili domů a v pondělí jsem už šla do práce. Půl roku po druhém porodu jsem byla na laparoskopii znovu, kvůli náhlé příhodě břišní a zase za pár dní v pohodě.
Vzhledem k tomu, že trpíš na srůsty, bych se případné diagnostické laparoskopii před dalším cyklem IVF nebránila, naopak - aspoň ti břicho "vyčistí". U mě to teda zafungovalo a podařilo se první dítě. Tedy samozřejmě bavíme se o zákroku v narkóze, ne ambulantně bez umrtvení, ale to se tě asi netýká.

takyjedna
autor
16. srp 2018

@soleilll diky za prispevek. Ja ale mluvim ambulantni hysteroskopii. Bez narkozy. Ty srusty po zanetu mi rozrusovali zaziva...

jednaholkaa
16. srp 2018

Ty jo, tak at ti to udelaji v narkoze ne? To zni desive.. Ja jsem byla na hysteroskopii v narkoze. Dr. me to ambulantne nedoporucovala (i kdyz CARy to tak asi delaji) slovy.. ja bych si to teda nenechala delat bez narkozy..a to me stacilo 🙂 Zvlast jestli si mela takovy zazitek..

takyjedna
autor
16. srp 2018

@jednaholkaa Ja zatim ani nevim, jestli mi to zase doporuci. Jenom namatkou zjistuju, jestli to nekdo musel treba po nekolika letech absolvovat znovu, protoze ja z toho mam hruzu... Ve vetsine carech uz to delaji bez narkozy.

levana33
16. srp 2018

ted koukam :O no ja mela tu hysteroskopii v narkoze, ale uprimne jsem ji nechtela, rikali, ze to maji tak a basta. Ja zase radeji neco vytrpim, nez aby mme nekdo vypinal jak robota :( vim co to dela se zviraty, pokud je casteji, vlka uz nemuzu dat ani prispat :( uz by to nerozdychal a proto si setrim neco do duchodu :D to bude treba operace kycli, co ja vim :D chci tim, rict, ze pokud to jde, tak ne. Ale byt vama, tak se zeptam jestli vam narkozu daji nebo kde, pokud mate takovy zazitek.

1lenuska1
16. srp 2018

@takyjedna Ja na tom treba byla dvakrat, vzdy prave pred IVF... jen "aby se skrablo"... a vzdy me tedy CAR poslal do nemocnice, takze pod narkozu. Ja jsem bebicko, v zivote bych si to bez narkozy nenechala delat.

levana33
16. srp 2018

@1lenuska1 a povedlo se?

1lenuska1
16. srp 2018

@levana33 Nene, vzdy zbytecne...

takyjedna
autor
16. srp 2018

@levana33 Ja na sobe taky obvykle necham drivi stipat a nejsem vubec zadna hysterka. Ale z tohohle jsem se klepala jeste nekolik dni potom😮 Vzpominka na tridenni vyvolavany porod me desi min...

takyjedna
autor
16. srp 2018

@1lenuska1 Dik za prispevek 😯

levana33
16. srp 2018

@1lenuska1 to je mi lito 😞 no me cosyk taky rikali, ze mi tam neco pro zlepseni udelali, ale po te narkoze si nevybavuju co 😃 tak jsem zvedava, ale na ivf jdu az po schvaleni a to bude jeste po testech amh, ktere asi naplanuju na pristi tyden, ale mezi tim vyuziju iui, davam tomu trochu sanci. Jinak ja jsem naprosto zdrava, ale problem je u me, to vim po predeslich vztazich a nezdarech.

@takyjedna jinak narkozu bych si teda asi vyprosila ve vasem pripade 😮

1lenuska1
16. srp 2018

@takyjedna To neni za co 🙂 Pokud by Vam to prece jen doporucili, tak si prece muzete vybrat, kde Vam tu HSK udelaji... tak si vyberte to misto, kde Vas uspi. A take to samozrejme muzete odmitnout uplne... ja tomu strachu naprosto rozumim, mam takove trauma z posledniho odberu vajicek a taky uz nikdy vic. Drzim pesti, treba to vubec nebude potreba 🙂

1lenuska1
16. srp 2018

@levana33 Jasne, treba zrovna IUI bude uspesne 🙂 Ja jsem jinak taky normalne zdrava, PCOS a endometriozu neberu jako prekazku v IVF. Tak hodne stesti, at IVF vubec neni potreba!

soleilll
16. srp 2018

@takyjedna Tak to jsem v šoku, že ti takový zákrok bez narkozy provedli a ty jsi na to přistoupila. CAR fungují jako firmy a ty jsi jejich zákazníkem, tzn. když budeš požadovat narkozu, dají ti ji, i kdyby měla trvat je 5 nebo 10 minut. Taky jsem to tak měla při OPU, když odebírali 2 vajíčka - mohla jsem si vybrat, ale bez uspání bych to nedala ani omylem.

diamanta
16. srp 2018

@takyjedna já byla na hysteroskopii, diagnostické, spojeno s kyretáží. Nechápu, proč tě neuspali. Mě ihned gynekolog co mě vysílal řekl, že to je zákrok v celkové anstezii a domů půjdu až druhý den.

europa00
16. srp 2018

@takyjedna Ahoj, tos me ted celkem vydesila...ja to mm naplanovana na zazi, pry to delaji jedine ambulantne v havirove, a vsichni se vyadrovali tak ze to je uplna pohoda, ze to ani necitis, ze ta kanyla je uplne tenoucka....ale pravda nezeptala jsem se c odelaji pokud tam najdou opravdu nejak zjizvenou srustamy prolezlou delouhu...ja jsem po normalnim tehu mela pak jedno zamlkle, prinutili me na kyretaz protoze jsem vubec nekrvacela nic...a od te doby se vse posralo..3 mesice na to jsem znova otehotnela a bohuzel pak uz samovolne potracela, pak mela jeste mimodelozni ktere se vyvyjelo a v deloze potracelo..takze des opravdu mam vsechna vysereni a geneticky hormonalne, imunologicky jsem v poradku...takze je napadl ze by opravdu mohla mit poskozenou delouho po kyretazich..rozhodla jsem se at tam mrknou...ale taky se bojim ale hodne i anestezie..vim ze se vzdy modlim abych se probudila..stresuje me oboji...ted nevim jak se rozhodnout...

takyjedna
autor
16. srp 2018

@europa00 To jsem nechtěla nekoho desit... Dneska uz to delaji ambulantne leckde, nejenom v Havirove. Procetla jsem o tom predtim i potom spoustu clanku a diskuzi. A tisic lidi, tisic zkusenosti. Od skoro bezbolestne, pres dalo se to vydrzet, az po horova story😕Mam dokonce dve zname, co na tom byly. Jedna rekla, ze to bylo v pohode a u druhe to museli v pulce pro velkou bolest prerusit a dat narkozu😮A vsechny tri jsme byly u stejneho lekare. Uz jsem na to jeden cas skoro zapomněla, ale jak realne zvazujeme dalsi ivf, tak ty strasaci zase vylejzaji🙄

marcicek84
16. srp 2018

@takyjedna - běž pod narokozu, není to nic hroznýho z toho se probere každej, budeš jak po flámu jeden den a budeš mít klid...

europa00
17. srp 2018

@takyjedna no já totiz myslela ze to snad umrtvi ne?? asi ti neodstranuji neco uplne zaziva....je to prece s lokalnim umrtvenim...a hlavne ja nevim co tam bude nebo nebude...dle ultrazvuku z gynekologie mam delohu v poradku sliznice taky pry dorusta....ale ted mi v ivf centru rekl doktor ze na normalnim ultra to poznat nejde...a ja zacala mit problemy presne po kyretazi..a pak nasledovaly dalsi..celkem 3....proto jsi myslime ze by problm v tech samovolnych potratech mohl byt prave v deloze...behem roka a puh neskutcne mnozstvi vstupu, operaci atd....tak se az bojim co tam muze najit....n druhou stranu, kdyz to nebude nic hrozneho, tak zase rizko anestezie...proste je to uz anesteie ktera sebou nese rizika a ne zanedbatelne...fakt nevim

takyjedna
autor
17. srp 2018

@marcicek84 Narkozy se nebojim...

takyjedna
autor
17. srp 2018

@europa00 Tak nejaky extremni nalez by urcite neresili zaziva. Mensi srusty nebo nejake polypy odstranuji hned😕 A me teda nic neumrtvovali🙄Jestli se hodne bojis bolesti, tak se nech radsi uspat. Pri tehle zalezitostech to neni zadna velka narkoza, s trubici do krku apod, ale jenom oblbovak do zily...