Imunita a otěhotnění, mám hyperreaktivitu imunitního systému

zuzana_ha
28. čer 2018

Ahoj maminky,
mám za sebou dvě revize pro anembryomolu (08/17 a 01/18). Z vyšetření mi byla zjištěna hyperreaktivita imunitního systému, na výsledky genetiky stále čekáme, ale podle doktorů je na vině právě imunitní systém. Cca 2 měsíce užívám kortikoidy (Prednison 5mg). Zajímá mě, jestli některá z vás máte podobnou zkušenost a zda vám léky pomohly k miminku, příp. za jak dlouho se vám pak podařilo otěhotnět? Děkuji za každou reakci. Pěkný den

nita1984
28. čer 2018

Mám za sebou půl roku na Medrolu, přesně z tohoto důvodu a bez úspěchu. Teď dáváme od léků pauzu, na mě mají dost silné vedlejší účinky. Brala jsem 8mg

zuzana_ha
autor
28. čer 2018

@nita1984 to mě mrzí, pauza je dobrá, mě ji doporučují po 3 měsících užívání. Držím palce

nita1984
28. čer 2018

@zuzana_ha Díky, u nás už je to dlouhé 4 roky, takže to chce pauzu z více důvodů. Držím palce, a´t jste úspěšnější

nezvalova
28. čer 2018

Ja se pokousela otěhotnět 4 roky, po neúspěšném IVF a KETu jsem si vydupala imunologické vyšetření a taky mi zistili vysokou hladinu NK buněk.Brala jsem Prednison 5 mg cca 4 měsíce a povedlo se mi otěhotnět pomocí IUI, musela jsem ho vsak brát až do 16 týdne těhotenství, protože mi hladina NK buněk nechcela klesat, resp. klesala velice pomalu.
U nás to určitě úspěch mělo.