Jak často se snažíte o miminko?

kdanak
11. dub 2017

Ahoj holky, jak často se snažíte o miminko? V plodných dnech - každý den, ob den?....

kacireksro
11. dub 2017

my kdyz jsme planovali mit mimco tak prvni dva mesice jsme tomu moc nedali,posledni mesic jsme si rekli ze to vyzkousime trosku aktivneji 😀 takze jak mi skoncila ms tak tri dny po ni jsme to zkouseli obden asi tri tydny a test byl pozitivni.

kdanak
autor
11. dub 2017

No, my se snažili zhruba rok a půl v plodných dnech ob den. Když nic, tak jsem šla na gyndu. Doktorka mi napsala kyselinu listovou a indometacin čípky a na konci měsíce nepřišla ms. Byla jsem těhotná. Bohužel jsem na začátku sedmého týdne (tuto neděli) potratila. Tak už vymýšlím, že jak dokrvácím, tak na to zase musíme vlítnout. Tak přemýšlím, jak pravidelně, aby nejlépe další ms vůbec nepřišla...

luj89
11. dub 2017

V mesic, kdy jsem otehotnela jsme se snazili ,,se vsim, co je k poceti potreba,, jen jednou. Jinak se ale doporucuje ob den 🙂

missa111
11. dub 2017

Tak nám se to povedlo vždy napoprvé. Takže jsem jsme "snažili" jen když byla chuť. Poprvé jsem taky potratila ( ve 13.tt) a měla jsem 6 měsíců počkat, nevydržela jsem a po 4 měsících jsem tomu nechala volný průběh a už jsem to ani nedostala.
Snaž si sex užít kvůli vám a né na něj myslet jen jako na prostředek k otěhotnění. Chápu, že je to těžký. 1,5 roku a pak potrat. Nám stačilo těch několik měsíců, kdy jsem neměla otěhotnět. Byla jsem jak pitomá, furt brečela a mluvila jen o dítěti. Sex jsem moc nechtěla, když z toho nic nebude. Chlap to tedy moc nechápal. Bylo to blbý období.

missa111
11. dub 2017

@luj89
Takhle máme druhátko. Jsme se tak neurčitě domluvili, že by to už jako nevadilo (druhé). Nějak se mi to rozleželo v hlavě, tak mu těsně před říkám " dávej si raději pozor". Muž slyšel " už si pozor nedávej". Bylo to taky jen jednou ten měsíc.

kdanak
autor
11. dub 2017

@missa111 Mě doktor na pohotovosti o nějakém ,,zaracha" nic neříkal. A dnes jsem po telefonu mluvila se svojí gynekoložkou a ta taky řekla, ať na to zas vlítnem. Stejně tam chci ve čtvrtek jít na kontrolu, zda už jsem úplně vyčištěná.... Sex je sice fajn, ale miminko už by se hodilo. Jsme už několik let sami. Práci máme, bydlení taky, vzití taky jsme, ale miminko stále nikde...

efijil
11. dub 2017

@kdanak Nooo, tak tohle mi připomíná tak trochu nás... Po roce pllánovaného a cílého snažení jsem otěhotněla, v 11. tt. potratila. Revizi mi nedělali. Což bylo loni v lednu, je duben dalšího roku a já nic! Oba s manželem jsme zdraví... Neuspěchejte to! Opravdu, teďka píšu z vlastní zkušenosti. Chce to mít vlastní klid v sobě a být smířený s tím, co se stalo... pak se to člověku všechno akorát zprotiví a vleze mu to na mozek... Kéž by to čekání skončilo ;) Jinak ohledně snažení... začala jsem chodit k lékařce, která provozuje tradiční čínskou medicínu a ta mi zcela narovinu řekla, že když muž má OK spermiogram, že nevidí důvod, proč by mělo k pohlavní styku docházet pouze ob den, takže nyní - tento cyklu - jedeme každý den a snad z toho něco bude... Stačilo by to jedno jediné 🍀.... Hodně štěstí!!!!

kdanak
autor
11. dub 2017

@efijil Proto jsem založila tuto diskuzi. Každý den? Budou spermie už zralé? Stačí jim těch cca 24 hodin?

missa111
11. dub 2017

@kdanak
Však já to chápů. Já to myslela, aby jsi tím neotrávila chlapa. Tím plánováním. Oni chlapi to bezdětné období zvládají lépe než my.
S tou pauzou to je asi doktor od doktora. Já pak četla názory, že po potratu je "pohnojíno" a jde to samo. Já už bych dnes taky nečekala.

kdanak
autor
11. dub 2017

@missa111 Četla jsem to samé. O tom ,,pohnojení". Proto to chci zkusit. Takže půjdu asi na gyndu, aby se na mě jukla, zda vyšlo vše, co mělo. A v plodné dny na to skočíme... A jen ob den, aby nebyl manžel moc ,,unavený"... A spermici ,,zralé". 🙂

missa111
11. dub 2017

@kdanak
Přeji, aby to vyšlo a za měsíc bylo splníno🙂

luj89
11. dub 2017

Holky, vy co radite nechat tomu volny prubeh... Tohle nejde tak uplne u kazdeho. Mozna tak u nekoho s cyklem do 30 dni a v pripade, kdy u KAZDEHO sexu dojde k ejakulaci DO zeny. Ale u zen s cykly treba 50 dni s tim, ze ne kazdy sex se povede zakoncit takto (hold ne kazdy chlap je snadno vzrusitelny a hotovy do 5 minut...), tam uz to trochu planovani vyzaduje, pokud se nechcete snazit roky.

kdanak
autor
11. dub 2017

@missa111 Děkuji. Uvidíme. 😉

kdanak
autor
11. dub 2017

@luj89 Hm, to chápu. Já měla do teď cyklus 26 dní. Takže v tomto to mám asi jednodušší....

matulka93
11. dub 2017

Ahoj 🙂 ja třeba plodné dny ani nevím kdy mám :/ ... Testy mi nezobrazí. Na gyndě při kontrole řekla že cca za 2 dny ovulace přijde, na UTZ (vnitřní) ...

Doporučila mi mít sex ob den 🙂 Tak uvidíme...

kdanak
autor
11. dub 2017

@matulka93 Mě řekla, ať si počítám 10. až 17. den od prvního dne ms. Takže tomu tak věřím a i jsme tak otěhotněli....

luj89
11. dub 2017

@kdanak ja mela prave kolem tech 50 dni, takze mi to po prvnim neuspesnym mesici pak prisla hrozna doba do dalsi ovulace... Nastesti se napodruhe zadarilo 🙂

matulka93
11. dub 2017

@kdanak Ono to tak vychází, ale musí být pravidelná MS.. mě trochu lítá 🙂

luj89
11. dub 2017

@matulka93 Ovulace byva kolem 10 dni pred predpokladanou MS 🙂

matulka93
11. dub 2017

@luj89 JJ, ja byla na kontrole a práve 2 mesíce jsem si poctivě dělala ovu tety a vždy byla třeba slabá čárka (jako druhá) 2-3dny.. a pak nic.. Tak jsem to rikala paní doktorce, bylo mi řečeno že testy mi to ukázat nemusí, že mají určitou citlivost a me nemusí "snímnout" :D.. pak mi udělala utz a ukazovala mi vajíčko?(asi...) aže je nějak velké a že je videt, žepraskne a nastane ovulace.. a že když nemám pravidelnou ms (nekterý mesíc ji nemam vubec :-/ ) tak že se ovulace špatně určuje no. ale dá se.. 🙂

kdanak
autor
11. dub 2017

@matulka93 Já to teď měla na den přesně. Otázka jak to budu mít teď po tom potratu... Doufám, že další ms nepřijde a nebudu to muset řešit.... 😉

kdanak
autor
11. dub 2017

@matulka93 Mě ovulační testy vůbec nevycházely. Vše bylo negativní. Říkala jsem to doktorce a ta mi řekla, že si ji její pacientky stěžovaly, že s tím taky mají problém. Podle ní je to vyhazování peněz a máme se snažit 10. - 17. den.

matulka93
11. dub 2017

@kdanak každopádně budu držet palečky 🙂

kdanak
autor
11. dub 2017

@matulka93 Děkuji... Budem vzájemně...

kasparka1
11. dub 2017

My se snažili a nic, potom jsme se snažit přestali a ono to přišlo. Měli jsme sex jednou .

luj89
11. dub 2017

@matulka93 Vzdyt ovu testy maji vychazet pozitivne tak ten 1 - 2 dny 🙂. Nekomu dokonce dopol. vyjdou pozitivni a odpol. uz ne 🙂

matulka93
11. dub 2017

@luj89 jenže me vyšli uplně slabě 🙂 jsem asi pošahaná :D ale nekomu pry nevychází no 🙂 tak uvidíme

luj89
11. dub 2017

@matulka93 ja je treba nikdy nemela uplne stejne silne 🙂. Testovala jsem odpoledne, tak treba by dopoledne silne byly, nevim. Kazdopadne jsem to povazovala za pozitivni, coz se i potvrdilo tim, ze jsem z jednoho mesicniho pokusu otehotnela 🙂

kdanak
autor
11. dub 2017

Mě nevyšly pozitivně nikdy...

magdadunajova
11. dub 2017

Ahoj, ja jsem cetla na blogu jedne pani gynekolozky, ze pravidelne snazeni o dite to znamena minimalne 3x do tydne a ne jenom v obdobi ovulace, ale v prubehu celeho cyklu. Preji Vam holky hodne stesti at se brzy zadari 🙂