Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

nadis.h
17. kvě 2010

Ahojky,

jak se tady máme?

Gabi je mi to líto,že to nevyšlo. Ale jsem ráda, že to bereš jak bereš. Druhý pokus už klapne. Jen nevím zda to nezkusit jinde než u Apoli? 😕

gabikri
17. kvě 2010

nadis : no ktomu už jsem taky došla 😉 Jsem na 90% rozhodnuta pro Brno Reprofit...mají tam velkou úspěšnost 🙂 Akorát to stojí penízky.........ale ty vem čert 😉

nadis.h
17. kvě 2010

Gabi to jsem ráda. Nebudeme tady pitvat proč a co, ale je to dobře. 😉 A Brno schvaluji.Ale ani Gennet náš Liberecký není k zahození.

rosienka
17. kvě 2010

hmmm gabi, tak fakt nic? ☹ ...inak na Reprofit v Brne citam len pozitivne oblasy, aj vela kociek zo Slovenska tam chodi, tak este skuste, raz sa to podari 😉

nadi- my uz frcime do finale, leto je tu co by dup 😵

nadis.h
18. kvě 2010

Ahojky,

Rosi no já měla nastoupit už teď 24.5. na mateřskou. To fakt uteklo. 🙂 Cítíš se dobře?

rosienka
19. kvě 2010

nadi- uz teraz nastupujes? to mas dobre 🙂 , ja by som sa chcela dat vypisat od 14.6., lebo tu pred pôrodom ziadna platena materska neexistuje, jedine gyndoska ta môze zo zdravotnych dôvodov vypisat, co aj kazda zena vyuzije...ved co sa budeme namahat ako sproste v praci 😝 Inak sa citim celkom dobre, len panvove dno ma trochu boli, najmä pri vstavani, a otacani v posteli 🙂

nadis.h
22. kvě 2010

Ahojky,

Byla jsem konečně u našich na návštěvě.Naposledy jsme se viděli někdy v létě. 🤐 Bylo to moc fajn.

Rosi já na mateřskou nenastupuji. Utekl mi nárok na ní o 14 dní! 🙄 Což mi ale vůbec nevadí. Takže já zůstávám na neschopence až do konce 6i nedělí a budu dostávat místo mateřské nemocenskou a pak automaticky 4 letý rodičák.

Já vím jak to je ve Švýcarsku. My tady brečíme že, ale na jednu stranu je to paráda, že můžeš být s mimi doma. I když za málo peněz.

veruncik
28. kvě 2010

Ahoj holky,

čtu si pravidelně Vaše příspěvky. Také patřím k těm, které mají FSH kolísavé (od 7.4 - 16.0) Už mám za sebou 2 nevydařené IVF a chystám se na další, jsem kvůli věku samoplátkyně, tak čekám na cyklus s nižším FSH, bohužel zrovna naposledy jsem měla hodnotu 16. Chci se proto zeptat, s jakou hodnotou fsh se Vám podařilo otěhotnět. Díky.

nadis.h
28. kvě 2010

Ahojky Veru,

tak například já jsem otěhotněla následující měsíc po odběru který byl u mne naprosto nejhorší za celou dobu. V září jsem byla na odběru s výsledkem FSH 19,9 a v říjnu jsem stimulovala a povedlo se. 🙂 JInak jsem měla předchozí výsledky od 6,96 do 10,3..

veruncik
28. kvě 2010

Nadi, díky za info. Jen ještě dotázek, když se IVF povedlo, kolik jsi měla FSH a jaký preparát byl nejlepší?

nadis.h
28. kvě 2010

Veru mě už pak v tom říjnu krev nebrali na FSH. Prostě jsme to riskli a stimulovali. V červnu jsem měla stimulaci Fostimonem-tenhle pokus mi stopli hned na prvním ultrazvuku protože jsem na něj vůbec nereagovala ( měla jsem 300 jednotek denně ) a pak v tom povedenym říjnu jsem měla Gonal 300 jednotek denně a z něj 10 zralých vajíček pak při OPU a 7 oplodněných s ICSI které už vydrželi takže máme ještě 5 mrazáčků. Stálo mě to hodně peněz ten Gonal, ale nelituju-vyplatilo se investovat.

veruncik
28. kvě 2010

Nadi, to je super! Tak dodatečně gratuluji 🙂

nadis.h
28. kvě 2010

Děkuji moc a Tobě přeji ať jsi také konečně těhulka!!! 😵

veruncik
31. kvě 2010

Ahoj Nadi,

tak to vypadá docela blbě. Byla jsem na FSH a mám ho stále 16.2. Tak teda nevím. Bojím se, jestli se to již takto na furt nezvýšilo☹ To je již druhý cyklus, před tím jsem to měla 8.9, ale nešla jsem, protože manžel byl služebně pryč. ☹ Myslíš si, že je ještě šance, že mi to klesne?? Nebo to může být způsobeno, že se celkem nervuji, abych hodnotu měla ok. A pak je to takto.. ☹ Nějak na to nemůžu přestat myslet....

nadis.h
31. kvě 2010

Veru s nervováním to nemá nic společného. U mě to haprovalo ob měsíc. Jeden měsíc to bylo OK pdo 10 a následující měsíc to zas bylo nad 10.
Není na to žádný lék ani rada.Prostě nic. ☹ Jen tělo to ovlivní. Možná bych uvažovala nad darovanými vajíčky. Platíte hodně peněz za to, tak bych to zkusila takhle.

richt
1. čer 2010

Ahojky holky, v pátek jsem byla v Olomouci. Poslali mě na genetiku. 29.6. js,e objednaní takže se uvidí jak dopadnem. Jinak dnes jsem byla na krev a posílala ji do Olomouce. Jen nevím co z ní budou zjišťovat. Brali mi ji 21d.c. To mě celkem zarazilo a pak mám jít na krev ještě 3d.c. Měla jsem minule zvýšený hormon FSH tak sned to bude už lepší.

nadis.h
2. čer 2010

Ahoj Richt, někde to takhle dělají že sledují hodnoty hormonů na začátku cyklu a kolem toho 21 dc. Držím palce ať to máš v pohodě!! 🙂

richt
2. čer 2010

nadis.h, dík. Já jsem teď četla, že z toho i zjišťují jestli je ovulace. Tak uvidím. Budu se muset poptat přímo doktora

nadis.h
2. čer 2010

Ano to taky. Jsou nějaký postupy jak by měly vypadat hormonů když je vše v pořádku.

lolittka
7. čer 2010

ahojte, odpovedám na otázku-áno, my 😉
.a pritom spontánne, a dvakrát...a manžel nedobré výsledky, a ja vysoké FSH a vyšší vek..a po neúspešnom ICSI... a predsa! 😀 😀 😀

nadis.h
8. čer 2010

lolitko to je paradox viď? 😀 Já už se tomu jen pousmívám diagnoze předčasné ovariální selhání. 😎 A gratuluji!! 😉

Rosi tak jak se cítíš?? Už se nám to blíží což? 🙂

lolittka
8. čer 2010

nadis.h, vidím, že Ty to máš "za pár" 😉 tak sa držte 😵
..haha, aj mne doktorka v centre povedala, že pravdepodobne už prichádzam do menopauzy 😀
no vtedy mi veru nebolo veselo..
ale tam - v centre- to bolo asi o inom..im išlo nie tak o naštarovanie našej prirodzenej plodnosti, riešenie problémov, ale o jasný postup do IVF-ka 😖
..hmm, rozmýšľam, že sa jej pôjdem ukázať s "drobcom-menopauzíkom" 😀 😀 😀

nadis.h
8. čer 2010

Loli mě to řekl doktor v CARu též... 😝 Pak si mě vzala na starost primářka a povedlo se. 😵

Jen jdi ať vidí jak jsi v přechodu. 😀 A kolik jsi měla FSH?

veruncik
8. čer 2010

Ahoj Loli, moc gratuluji, taky jsem zvědavá, kolik jsi FSH měla a zas jak dlouho se Ti to přirozeně podařilo? Za jak dlouho po neúspěšném IVF? Taky bojuji s FSH a pak ten věk......

lolittka
8. čer 2010

Ahoj Nadis.h 🙂 Ahoj Veruncik 🙂
FSH sme mali prýkrát-pred rokom okolo 17- tak to v centre povedali, že ak sa výsledok zopakuje, ani nepôjdu s nami do stimulácie ☹ potom 15,05 -a akože s ťažkým srdcom vypísala doktorka žiadosť na poisťovňu..potom sa pohybovala okolo 10, druhýkrát 12.
Ivf-ko, presnejšie ICSI sa realizovalo v októbri 2009, bolo to neúspešné( mala som jedno vajko, v podstate "samovýroba"-vajko vyhlásené nakoniec za nezrelé, takže ani nenapichovali ), potom sme mali trošku pauzu...a v cykle, kedy som začala brať Sarapis-to bolo v decembri , som otehotnela prvýkrát (prišli sme o bábo-začiatok februára ), potom 3 mesiace pauza a zase v cykle čo som začala užívať ten náš zázrak, som otehotnela 😉
ak som dačo zabudla, pozrite sem ešte na tému "Sarapis" a "Po neúspešnom IVF/KET naďalej túžime po drobčekovi..." 😉
držme sa!!! 😵

nadis.h
8. čer 2010

Loli tak to Ti haprovalo jako mě. Já měla 10,03 - 8,16 - 10,3 - 6,96 a ve finále 19,9 a to jsem pak otěhulila po IVF... 😉

Akorát nechápu moje vysoké FSH v poměru, že když jsem šla na folikulometrii v měsíci kdy jsem nestimulovala tak jsem měla na UTZ 13 folíků.JAsný-nevíme zda v nich bylo vájo, ale i tak..

lolittka
8. čer 2010

13 folíkov? 😲 to akááá úroda 😀

nadis.h
9. čer 2010

Loli no čučela jsem taky.A to bylo bez jakékoli stimulace. A pak při stimulaci na IVF jsem měla 14 folíků a z toho 14 vajíček. Takže předčasný přechod hadr. 😀

lolittka
9. čer 2010

tak vidíš! 😀 super!!!
beriem s odstupom vyjadrenia lekárov-teda tých v centrách-kde mám pocit nejde o liečbu neplodnosti, ale ich jasný zámer-ísť do IVF-ka

nadis.h
9. čer 2010

Tak já musela do IVF. Nemám vejcovody. Ale je to fuk at je to upečené tak nebo tak.Hlavně že tam jsou ta děťátka naše že. 😵