Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

lolittka
9. čer 2010

nadis.h, jasné, veď aj my sme tam preto predtým išli 😉

richt
30. čer 2010

Ahojky holky, včera jsem byla v Olomouci. Cysta mi zmizla asi po té antikoncepci a krev mi vyšla celkem v pořádku. Po prvé jsem měla zvýšený hormon FSH 15,5 a teď byl jen 3,5. Ale prozměnu mám snížený progesteron,ale to prý se dá upravit. Tak aspoň něco pozitivního. Sice mi řekl, že jsou tam malé částečky endometriozi a na tu mi dal DUPHASTON tak uvidíme. Jinak se máme snažit pěkně doma a když se to nepovede tak IUI.
Celkem mě potěšil.

rosienka
30. čer 2010

@nadis.h tak ako, uz ides rodit? 😉 ...tiez si ako velryba?

@richt super, to mas vyborne vysledky, drzim palce na domacom snazeni

richt
1. črc 2010

rosienka, mockrát děkuji

gabikri
1. črc 2010

rosienka, nadis : ahoj holky, pořád sem nakukuju a už se těším na vaše mimča 😵 😵 😵 😵

Já mám termín odběru vajíček dárkyně na 25.10. v Brně v Reprofitu.......no myslela jsem, že to půjde rychleji, ale co.......udělám si hezké léto a pak vzhůru do toho 😉

nadis.h
1. črc 2010

Ahoj holky.🙂

Rosi velikost brisa jeste jde,ale i tak chcipam uz casto. Uz je mi tak divne. V noci skoro nespim... Ven chodim uz jen k Dr,protoze mam dost bolesti a tak se bojim aby me to nechytlo nekde. Jinak vse v poradku a bojim se hrozive porodu. 😒

Richti no super! Progesteron je resitelny. Agolutin,utrous,crinone gel... 🙂 tak sup rychle do akce.

Gabi drzim moooc palce! V Brne jsou machri. Musi to klapnout! 🙂

natulaaa
2. črc 2010

Ahojte holky mužete mi poradit prosím vás,já tu bulím už od rána ☹ ☹ mám FSH 8,4 to je dost že? já jdu na IVF v srpnu mám začít stimulovat ,ale je to pravda,že když jsou hodnoty nad 10,že nevyprodukuju žádné vajíčko ☹ ☹ ☹

nadis.h
2. črc 2010

@natulaaa ahoj Naty. Prestan plakat! My mit Fsh jako Ty tak si piskame! 😉 8,6 je Ok! Ja mela pri uspesnem Ivf Fsh 19,9 a mela jsem 10zralych vajicek!

nadis.h
2. črc 2010

8,4 tam melo byt.

natulaaa
2. črc 2010

nadi fáákt a já tu bulím jak kráva ☹ .moc ti děkuji si hodná a si těhulka to ti moc závidím,já jsem ted nějak psychicky v prdeli,já chodím do UNICY v Brně a už jsem měla na jeden cyklus baštit marvelon-HAK a 16.7. jsem měla začít s injekcema a včera mi volali,že mám zvýšená TSH-štítka ,tak že to posuneme o cyklus a nasadili mi EUTHYROX,tak už z toho jsem byla sklamaná,ale naštěstí to nemám nějaké katastrofální a dneska to FSH,tak to mě dorazilo a začala jsem si říkat,že se mi všechno hroutí a že už mě nebaví čekat,ale to asi znáte všechny tady že? to prostě musí přejít,
Ale já se dočetla,že od 10 se vubec netvoří vajca,tak ted co si mám o tom myslet,co řekli tobě s takovou hodnotou?

natulaaa
2. črc 2010

Nadi četla jsem tvé album,tak mi řekni,že to FSH muže takhle měsíc od měsíce kolísat?a dá se činnost vaječníku něčim podpořit,aby se rozhýbal?

nadis.h
2. črc 2010

@natulaaa Nati vim jak Ti je. Ja z toho byla taky v prd... Bez vejcovodu a jeste to Fsh debilni. ☹ z ceho to je netusim. Ale v papirech co jsem podepisovala na laparku bylo,ze jeden z rizik odstranenych vejcovodu,muze byt predcasny prechod... Viz vysoke Fsh. Dalsi duvod muze byt koureni-ja kourila,nebo to je proste jen telem. ☹
to je pitomost,ze se netvori vaja kdyz je Fsh nad 10. Je treba horsi reakce na injekce a proto musi byt vysoke davky. Ja mela 1 pokus s Fostimonem a Fsh 10,03 a museli mi to stopnout,protoze jsem na nej nereagovala. A pak s Gonalem uz to vyslo. Me nastesti nezavrhli hned a vzala si me na starost primarka Caru s tim,ze jsem chodila kazdy mesic na odber Fsh a cekaly jsme jak to bude vypadat. V zari pak mi vzala i krev na anti muller hormon,ktery prokaze lepe zasobu vajicek a "kolik casu" zbyva do prechodu a ten vysel celkem dobre,tak me nechala stimulovat s tim ze se uvidi. Jinak mela nahradni reseni. Ja totiz foliku mela vzdy hodne ale male a nechteli rust a tak pry od Noveho roku meli zavest novy zpusob "vypestovani" prave techto linych foliku,ze je odeberou male a v laborce dopiplaji. Nastesti k tomu nemuselo dojit. S tou stitkou bud taky v pohode. Po mesici brani tech leku se to srovna a jupi do akce. 😉 na jednu stranu si uzivej slunicka a leta. Nerouham se,ale ani nevis co bych dala za to jit na koupak. 😀 ale bojim se uz jit i pred barak. :-P

nadis.h
2. črc 2010

A lecit Fsh bohuzel nejde. ☹ je to snad jedina vec v HP co nelze nejak doplnit ci lecit leky. Jen se spolehnout na reakci vyssich davek injekci a nebo pak darkyne vajicek. Coz v tomhle pripade bych ja byla bezdetna. Pritel by nesouhlasil.

natulaaa
2. črc 2010

Nadi ach jooo no nezbýva než jen čekat,ale snad na tom nejsem tak špatně,že nějaké vajíčka mít snad budu ☹

Já budu brát nějaký Diphereline,puregon a menopur

nadis.h
2. črc 2010

To mas pekny arsenal. 😀 ja mela nastesti jen Gonal a sprej do nosu. Stacilo to. Pichat 15 dni injekci vic by se mi nechtelo. :-P preju at je akce uspesna!! 😉

natulaaa
2. črc 2010

nadi já našla článek a tam je napsané,že od 3 do 10 jsou normální hodnoty v LF,tak to nechápu 😒

nadis.h
2. črc 2010

@natulaaa no jasny! Proto jsem Te zabrzdila v trapeni se! On Ti to rekl nejaky Dr v Caru ze to je spatne?

natulaaa
2. črc 2010

no on mi jen řekl,že hodnota je vyšší a že ten vaječník je lenivější,ale že se budeme snažit ho nabudit a bla bla .
A jaké si měla LH v té době nepamatuješ,já mám 3.9

nadis.h
2. črc 2010

@natulaaa tak to uz Naty nevim. Ale mam pocit,ze 4,5 nebo 5,4 ale kecala bych. Vis co u nas v Caru je dr a v jeden cas chodila jedna za druhou od nej s tim,ze musi rychle rychle do Ivf protoze jdeme do prechodu. Tak ze ten Tvuj neni jediny takovy "brebta".:-P mame byt v klidu a pritom nam reknou tohle co?! Ale Ty se fakt niceho neobavej. Jestli jsi trochu procitala tady tak jsi videla jaka cisla tady litaji. 😀

natulaaa
2. črc 2010

Nadi moc ti děkuji,myslíš,že na to muže reagovat i stres,já toho ted měla hodně,dvě laparky nervy z histolky,protože primáři se to moc nelíbilo,ale naštěstí ok ,takže já jsem stresem tomu asi nedodala a já jsem strašná povaha,ze všeho hned vynervovaná a mám pocit,že i stres pusobí na phlavní orgány a co říkáš na mojžíšovku,myslíš,že by to trošku nenastimulovala?

nadis.h
2. črc 2010

@natulaaa take je to mozne. Ale ja byla v klidu relativne a stejne mi to litalo.
Na Mojzisku jsem taky chodila. I kdyz pro me to byt nema az tak kdyz nemam vejcovody. Takze mi to asi fyzioterapeutka krapet upravila a cviky jsem mela,ale nerovnala me pres kostrc. Chodila jsem k ni kazdou stredu a ona me vzdy delala "masaz" krize a kostrce. Ani ne masaz. Hrozne jemne mi jezdila po tech mistech az me zacala zvlastne brnet hlava a nohy a byla jsem jako bych usinala. Tu urco zkus! Je to sice obcas opruz se donutit doma cvicit,ale kdo vi. Treba to u me take pomohlo.

natulaaa
2. črc 2010

nadi já taky nemám jeden vaječník a vejcovod a druhý vaječník no však víš a vejcovod je prý pruchodný ale pod vyšším tlakem 😠 ,ale šance na normální těhu tu je,ale asi menší a tak nám doporučili na nic nečekat.A stres a napětí v zádech prý ovlivnuje pohlavní orgány asi si tam v pondělí zavolám 😉

nadis.h
2. črc 2010

Naty urco se tam objednej. Zbytecny to neni a clovek ma ze sebe hned lepsi pocit,kdyz vi ze dela vse co muze.

nadis.h
2. črc 2010

Stejne to jsou srajdy Naty s prominutim co musime resit vid? ☹

natulaaa
2. črc 2010

jj nadi ,nejhorší je,že já před rokem o tom čase nechtěla o mimču ani slyšet ☹ ,to manža mě donutil,já měla furt čas a pak se zadařilo hned a zbytek si možna četla v mém fotoblogu ,proč musíme na ivf 😖

gabikri
2. črc 2010

natulaaa : v klidu holka!!!! Hodnota do 10ti je naprosto v pohodě 😉 Jééžiš co já bych za to dala!!! 😝

nadis.h
2. črc 2010

Gabi ze. 🙂 taky jsem rikala.

Naty ja o Tobe vim. Ja jak jsem doma sama porad tak chodim cist i na jine diskuze a tak vim co mas za sebou. ☹ je to fakt nespravedlivy. Ja mela v tomhle "stesti" ja byla tak pitoma ze kdybych fungovala jak mam tak jsem uz v 16i svobodna matka co dre bidu s nouzi a nemela bych ani maleho Kaju ani velkeho Kaju.

gabikri
2. črc 2010

nadis : tak já bych byla svobodná matka ve 21letech a asi bych skončila v azylovém domě, protože nemám rodiče a uživit mimi a sebe, to bych nezvládla 😝 Teď bych to zvládla, ale není koho živit 😒

nadis.h
2. črc 2010

To jsou prave ty paradox zivota hnusny. Staci se podivat na zpravy.

natulaaa
2. črc 2010

Gabi ahoj a ty máš tu hodnotu teda kolik,že bys byla za tu mou ráda 😕 ,ježiš holky je to fakt nespravedlivé,já mám normálně myšlenky,že si podáme žádost o adopci,at to máme pozichrované na obě strany,vždyt žádost jde vždycky stáhnout