Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

nadis.h
1. lis 2009

Rosi ono 3-4 folíci byli na utz posledním než jsem píchala Ovitrelle.Ale k těm 3-4 kteří byli tak jak mají být jakž takž jsem měla plno menších.Takže je možné,že do OPU díky tomu Ovitrelle dorostlo ještě něco. Já sama netuším. Bylo to překvapení jak pro mě, tak pro doktorku. Ale zaplať pánbůh za ten zázrak.

Moooc Ti také držím palečky, abys dopadla minimálně jako já. 😉 Tyy jo ale teda 600IU za den je straaašně moc. Já už s těma 300IU měla co dělat. Bylo mi špatně od žaludku dost a píchala jsem 15 dní. 😝 Kolik jsi měla FSH Ty?

rosienka
3. lis 2009

nadi - ja mam zatial na utz 4 velke folikuly a 2-3 mensie, ktore vraj dorastu, tak aj ja pevne dufam, ze to tak dopadne 😉 no hej 600 UI je hrozne vela, ale vraj to potrebujem, aby aspon tie 4 pekne dozreli, mozno mi daju este viac, lebo aj minule som koncila s 675 UI 😒 Teraz posledne som mala FSH 7.1, schvalne som sa pozrela do karty, ale AMH je vraj bud na hranici, alebo trochu pod normal, to neviem. Preto sa rozhodli dat maximalne davky 😕

aj ja to moc prajem, aby si bola tehulka z tych peknych embrijok, kedy ides na test?

nadis.h
4. lis 2009

Rosi tak to nemáš strašné to FSH! Já jsem měla i 19,9... 😲 a AMH jsem měla 1,66 což je prý v normě,ale mělo se pospíchat na IVF..

A na test ještě brzy. Strašně se to vlečeeee. 🤐 Jsem dnes teprve 6 den po ET. A na krev mám jít 12.11. až..

rosienka
4. lis 2009

nadis - no ved hej, FSH sa mi sice znormalizovalo, ale vraj sa ajtak vo vajecnikoch nieco deje a ten AMH je asi tesne pod hranicou, musim sa zajtra spytat, kolko presne v auguste bol. Uz aj pri poslednych dvoch ICSI mi davali take davky, tak ma poznaju ze OHSS nehrozi a treba tolko, aby aspon niekolko folikulov dorastlo...inak by som asi skoncila s 2-3 folikulami.
Inak drzim palce na test, to ja budem mat asi ET, este neviem presne. Kolko embrii si si dala vlozit?

nadis.h
4. lis 2009

Jojo já také OHSS neměla!Naštěstí. Neumím si to představit jaké to je. 😝 Nechala jsem dát 2. Byl to první ET po 8 měsících snahy o folíky.Chtěla jsem dát 3,ale nedovolili by to,když nevědí jak dopadnu.

rosienka
5. lis 2009

ja ak Boh da a oplodnia sa aspon 3, tak si ich dam urcite vlozit, ak preziju PK, nech uz to konecne klapne 😉
u vas je manzel v poriadku? lebo my dvaja sme tazke pripady, mm musel ist na TESE, aby nasli pekne spermijky...ach jo 🙂

nadis.h
5. lis 2009

Rosi no u nás to bylo původně tak...Já jako malá měla slepák,který zkazili od začátku až do konce.Tím mi zmasakrovali vejcovody o které jsem přišla teď v březnu. Ale jinak žádné potíže jsem neměla. Nikdy zánět nebo něco podobného. V dubnu kdy jsme byli prvně v CAR tak šel přítel na spermiogram a vyšel jen 3% pod normospermii. A to bylo v době kdy kouřil 60 denně!!! Teď měl je to 2 měsíce zpátky problém s vředem tak ho odvezli do špitálu a on ze dne na den přestal kouřit tak jsem si říkala jak bude mít spermo super teď. No a při OPU se vrátila sestra z laborky a že musí jít znova že v tom co dal nenašli ani jednu spermii použitelnou k ICSI!!! To byl šok! Tak jsem si říkala,že to je v háji,že na poprvé když tam nic nebylo tak už vůbec tam nemůže být nic na podruhé po takové chvilce. No ale naštěstí tam našli něco na ICSI. Ale nechce se mi tomu věřit. Spíš mám bohužel pocit, že s tím něco v té laborce udělali. Takový skok snad není možný. 😒 No ale hlavně že z 10i se díky ICSI oplodnilo 7 vajíček,které už zůstali. Takže mám 2 u sebe a 5 v mrazáčku.

Dneska jsem 7 den po ET. PK jsem nechtěla!!! Věřila jsem tomu, že v bříšku jim bude lépe. No a dnes jsem našla první // za svůj život. 😵 😵 Tak doufám, že bude vše v pořádku.

Nechceš to taky zkusit bez PK???

rosienka
5. lis 2009

nadis -waaaw, tak najprv obrovska gratulacia k // 😵 😵 😵 to je uzasne, mam pocit, ze ti to vyjde 😉

to s tymi mnz spermiami je fakt divne a tiez sa mi to nechce verit. mojho mnz zase dovrzali v detstve, ked mu neskoro operovali neklesnute semenniky a potom mal este v puberte varikokelu na jednom a museli ju odstranovat. vraj mu vtedy robili aj TESE, ale vysledky su uz niekde stratene, bolo to asi pred 13 rokmi. takze som sa pripravovali od zaciatku na umele a zili v krasnej iluzii, ze u mna je vsetko super, kedze som nikdy ziadne tazkosti nemala...a potom bac, pad do reality, X vysetreni a 3xICSI a medzitym 4xIUI s darcom...a znova TESE a ICSI, snad uz konecne posledne 🙂

ja som pocula ohladne PK len pozitiva, ze je väcsia pravdepodobnost uchytenia, ale porozpravam sa o tom s dokym, ked budeme mat embrijka. zatial som naklonena k PK.

nadis.h
5. lis 2009

Rosi děkuju Ti mooooc! 😵 Já tomu ještě moc nevěřím.Až po krvi snad. Ale teď mám ještě strach.

S tím manžou to je hrozný. 😖 Ale buďme rády,že jsme narozené v téhle době kdy CARy existují a jsou možnosti jak pro ženské tak pro muže. Dříve se museli prostě smířit s tím, že děti mít nebudou. Dětí je dost,na každou se dostane! 😉

No já jsem byla proti PK a nechtěla jí a SNAD to vyšlo i bez ní. Uvidíme. 😵

Moc moc na Tebe myslím,aby to bylo skutečně poslední!!!!

gabikri
5. lis 2009

Ahoj 😉 Příští týden mi slíbili IVH...hurá 😵 😵 😵 Od pondělí Fostimon a pak, když to půjde hladce, šup na to.
Doktorka i doktor se shodli, že i když mám tak vysoké FSH( jednou asi 20, podruhé asi 28) tak moje vaječníky tomu podle ultrazvuku vůbec nenasvědčují..tak to jsem z toho blázen 😲 na jednu stranu dobrá zpráva, ale aby mi nedávali falešné naděje 😝 Ale kdyby vaječníky vypadaly špatně, tak mě rovnou budou směřovat na darovaná vajíčka a nebudou to ani zkoušet, ne?

gabikri
5. lis 2009

IVF...pardon 😀

nadis.h
5. lis 2009

Gabi ahojda. Už se mi chtěly rozjet prsty po klávesnici abych se Tě zeptala co je to IVH... 😀 Budu moc držet palce ať se zadaří. Já už byla také beznadějný případ skoro..FSH nejvyšší 19,9 a zdá se že se IVF povedlo konečně po 8 měsících. Neměřili Ti AMH ( anti muller hormon )?? Tam se nejlépe prokáže jak na tom vaječníky jsou.

nadis.h
5. lis 2009

Gabi a u mě to také zkusili s tím, že teda 1 stimulku co jsem měla Synarel a Fostimon mi stopli a ted jsem měla Synarel a Gonal a klaplo to mnohem lépe než bylo vidět na utz...

gabikri
5. lis 2009

nadis.h. : moc gratuluji a přeji Ti to 😵
To AMH nevím, na to se zeptám, až tam půjdu.
No jo, ale Ty jsi mladinká a jen Ti to FSH kolísalo, ale mě už asi jdou vaječníky do důchodu, to bude složitější 😝
To jsem sama zvědavá, co se mnou budou provádět.

nadis.h
6. lis 2009

Dobre ranko devcata. Uz strasim tak brzy. Uz od Opu nemuzu spat dlouho.
Gabi bohuzel vekem to neni. Ono ty vajecniky si sami reknou kdy to zabali. Kamaradka ze stejneho CARu je jen o rok starsi a ten Amh ji prave vysel tak,ze musi mit jedine darkyni. Tu by nenakoplo nic.

Ale pokud Te nechaji doktori stimulovat tak je to porad dobra znamka! Doufam,ze me budete nasledovat a FSH to pekne natrem. 🙂)

Hezky den vsem! 🙂

nadis.h
6. lis 2009

Jen posouvám dopředu. 😅

gabikri
6. lis 2009

nadis.h : Jasně, FSH ať jde k šípku 😀 A díky,tohle jsem si taky myslela, že by to přece nezkoušeli nadarmo 😉

nadis.h
6. lis 2009

Gabi tak tak. 😝 😀 A neboj nic. To klapne jako u mě! 😉 Hlavně nedovol ať to utípnou moc brzy. To mi takhle stopli stimulku v červnu...To jsem byla 6 den teprve stimulky a do teď si myslím, že to bylo brzy a že kdyby to nechali jako teď tak jsem něco vyprodukovala.. 😉

rosienka
6. lis 2009

ahoj nadis a gabikri - tak super, snad tu vsetky tri predsa len nieco nastimulujeme a porodime 😉 Dnes som si pichla Pregnyl a v nedelu mam OPU, tak mi drzte palce, aby k tym 4 velkym folikulom nieco este dorastlo, ako u nadis. Videla som na folikulometrii aspon 5-6 mensich, ktore to asi nestihnu, ale nejake mozno hej. Dufala som, ze este dnes budem stimulovat, ale po 10. davke mi dnes kazali dat vyvolavacku, tak snad vedia, co robia 😲

nadis- pytala som sa dnes kvôli tomu AMH, ale mali len vysledok spred vyse roka ked som mala 6.7ng/l, co je podla tabuliek dost vela. Kolko som mala teraz v auguste mi nevedel povedat, ze to nema v karte 😠 Ale urcite sa mi nejako dramaticky neznizil, tak neviem, preco tak zle reagujem, este aj FSH sa mi zlepsilo, som z toho tiez blazon.

gabi - dufam, ze mas aj ty este nadej a netahaju ti len medove motuzy pod fuzy 😝
Ozaj, kolko mate kocky rokov? ja mam 35...

gabikri
6. lis 2009

rosienka: já mám už 38 😒 Budu držet palečky, uvidíš, to vyjde 😉

gabikri
6. lis 2009

Já jsem na tom špatně ale manžela naštěstí podle doktorů bych prý mohla půjčovat 😀 A to je ještě o 8 let starší než já 😝

nadis.h
6. lis 2009

Rosi ahojky, tak držím vše na neděli!! Oni možná odeberou i ty malé folíky a pak je v laborce dopiplají! Je to nová metoda a teprve s tím tady začínají. 😉 A AMH 6,7 ještě jde! Nad 8 je to špatné a pod 1 také... A mě FSH také lítá. Nelze se na to spolehnout moc. 😒

Gabi buď ráda s tím manžou!! My měli šoking při OPU. Je to o velkou starost méně. 😉

rosienka
6. lis 2009

dakujem vam, dufam, ze budete mat pravdu 😵 😵

gabi- tak ja teda mnz rozhodne poziciavat nemôzem, z neho ledva nieco dobre vydoluju 😀 Teraz bol na TESE, tak vraj maju dost "materialu" 😝

nadi - ja som teraz vsade hladala nejake tabulky na to AMH, ale vsade je nieco ine a vsade su este aj ine jednotky, v ktorych to uvadzaju, tak neviem. Na jedej dost vedeckej stranke to bolo rozdelene tak, ze 4.5ng/l je vela, az PCO. Ale to je nejaka blbost u mna, ja som skôr ten low response... potom inde uvadzaju v pmol, alebo nmol a nejake vysoke cesla...no je to cele zavadzajuce 😒

nadis.h
7. lis 2009

Ahojky holky, dneska jsem si chrupla až do půl 12... 😀

Rosi posílám stránku v němčině kde je o AMH článek včetně tabulky těch hodnot kdy je to v normě a kdy už špatně. Tak mrkni.

http://www.labor-enders.de/202.0.html

nadis.h
7. lis 2009

A ted jsem si vsimla otazky na vek. Mne bude 27 v breznu.

rosienka
7. lis 2009

ahoj nadis, tak to si este dost mlada, to dopadne urcite dobre...to len nahodou FSH-cko kolisalo 🙂
diky za link. to fakt su vsade ine hodnoty a najmä rôzne jednotky. podla tejto tabulky som mala ten AMH asi len 0.67 mikrogramov/l 😒 ja fakt neviem... inde sa to uvadza v nanogramoch/ml

tak zajtra poobede zreferujem, co u mna nasli a pozajtra uz budeme vediet, co sa opodnilo 😵 uz aby to tu bolo!

inak som si vcera postudovala internet a zistila som, ze je lepsie v tom nasom pripade si dat ET uz na 2.den od OPU. takze ziadne PK si nedam robit, ajtak sa to pri tych mojich zopar vajicok neoplati...radsej rovno do bruska, ako pises 😅 Uz nech ich tam mam, to bude zas krasne 😉

nadis.h
7. lis 2009

Rosi budu na Tebe myslet zitra! 🙂)) a hej s Pk! Vidis u me jak to slo i bez Pk! V teplicku jim je fajne nez v nejake misce studene. 😝
Tak se zitra nahlas a hodne stesti. 🙂

nadis.h
8. lis 2009

Tak Rosi už určitě pěkně dospává teď už. 😵

rosienka
8. lis 2009

nadiska - tak som sa prave vratila a som dost nestastna a smutna, lebo mi odobrali len tri vajicka a len dve z toho boli dobre ☹ 😢 ...tak sa idem modlit, aby sa aspon tie oplodnili a v utorok bolo co transferovat ☹ ...aach, je to take tazke a deprimujuce

nadis.h
8. lis 2009

Rosi to nee!!! Já na Tebe myslela tak moc, že příjdeš s dobrou zprávou jako já jsem měla překvápko. 😒 Modlím se s Tebou,aby vydrželi!!! Mě taky neodpadlo ani jedno tak jim pojďme věřit, že to budou bojovníci!!!