Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

veruru
24. říj 2008

papa Zuzi, měj se fajn, my jedeme do Teplic slavit 60tiny tchána..bude tam asi 50 lidí, tak jsme zvědavá na příbuzné, které jsme ještě neviděla🙂
snad zase nebude tchýně řešit moje rozmnožování🙂
papa a hezky se šetři a rozmazluj, to je třeba🙂

zuzuza
autor
24. říj 2008

Nooo jo veru, takový oslavy já znám a ty kecy a kdy vy už budete mít miminko 🤐 😠 bych vždycky vypěnila, tak to tam přežij a obrň se na ty dotazy a těším se na pondělí, až zase písnem. Papa Veru🙂

veruru
27. říj 2008

Ahojky, jak se dnes máš?
já jsme si užila oslavu tatky, jen tam byly všude děcka..všechny holky mají děcka, ostatní se zase ptají..když jsme jeli včera večer vlakem z Teplic do brna, tak jsme z toho byla tak špatná, že jsem uplne samovolně začala plakat..nevím, zda to znáš☹..prostě to na člověka padne..asi toho prcka vnitřně moc chci🙂

zuzuza
autor
28. říj 2008

veru, to mě teda mrzí, že jsi takhle trpěla, ale já to znám neboj, už jen to, že tady z diskuzí odcházejí všici pomalu do těhulek a já tu budu strašit snad sama, venku samá těhule, nebo s kočárkama ale neboj my se taky jednou budem naparovat s pupkama!!!!

achalteke
28. říj 2008

čau Zuz a ostatní holky, tak u mě nic moc nového, zítra dorazí mrcha nejspíš a budu se objednávat do CARu 😀 už nechci čekat 😉

zuzuza
autor
28. říj 2008

nazdarek achal!!!!!Ráda tě tu vidím, já půjdu do caru v lednu🙂, já začínám tento cyklus s 5 clostilama a dvěma pregnylama, tak jsem zvědavá, ale nevěřím, že to zabere, jsem totiž měga exot:(

achalteke
28. říj 2008

Zuzko neblbni takových je....podle mě je to o dobrém načasování.,,, 😉

zuzuza
autor
28. říj 2008

Heh, no jo achal, ty to máš dobrý, ty už máš aspoň PCO fuč, ale když na tebe nic nezabírá, to by ses tak nas...., něldy jsem fakt tak, že si to ani nedovedeš představit, ale co, říkám si, že ivf to jistí, ne? A jsou tři pokusy, to by bylo, aby to nevyšlo, třeba bude stačit stimulace nějakými injekcemi, však uvidíme, každopádně jsem zvědavá na tento cyklus, jestli se uráčí přijít mrcha, utrogestan jsem ještě neměla, tak jsem zvědavá a př. měsíc duphaston, já to snad fakt vystřídám všechno heh.

achalteke
28. říj 2008

to je sice fakt že PCO už nemám, ale....stejně se nedaří a o to víc mě to užírá, jak vidno nebylo to jen PCo, ale evidentně ještě něco jinýho a já nevim co a o to víc mě to prudí,,,nic no chceme si nechat do konce roku udělat všechny nutný vyšetření a pokud se nezadaří tak na jaře buď IUI nebo IVF 🙂

zuzuza
autor
28. říj 2008

U mě to stejné, mudr. se i dívala na naše spermijky a že jich tam bylo a to po dvoudenním odběru, tak snad aspoň tam nebude problém, máš recht achal, jděte taky do caru a říkám ti, že my budem ty dvojčata čekat nakonec společně🙂

lenickan
29. říj 2008

ahojky holky, delší dobu jsem tu nebyla, ale nemám čas to vše dočítat... každopádně jsem zaznamena že zuz bude brát 5 clostíků tak to je nářez, jsem teda napnutá jestli ti to zabere zuz. Moc Ti to přeju. Ale podle příbalového letáku a rad mé gyndr. nemá zvyšování dávek cenu. No tak uvidíme, třeba budeš vyjímka co potvrzuje pravidlo a budeš jím krásná vajíčka🙂

zuzuza
autor
29. říj 2008

Ahoj lenicko, no dlouho jsi tu nebyla:(, no jo, já si myslím, že to nezabere, nějak s tím nepočítám, ale zkusit se to může ne? Jinak čekám dneska mrchu, ale žádný náznak:(, takže kdoví, kdy vůbec dorazí a to mívám už tak půl roku přesně na den po těch púrogesteronech:(, teploty už dole a mrcha nikde, takže stilka někde v nedohlednu:( A jak se máš ty? Co nového?

veruru
29. říj 2008

Ahoj holky,

tak mi dnes revizní lékař schválil lázně, jupí🙂..tak možná v lednu hurá do Frantovejch lázní🙂
Už se těším, až si tam pěkně zrelaxuji, prohřeju bříško a to by v tom byl čert, aby se už nepohnulo🙂
Jinak kontrola u gyndr. po laparce byla v pohodě, prý je vše takové, že bych se měla prostě snažit a snažit a vaječníky už si to samy po laparce nějak rozchodí..hlavně určitě nemá smysl aspoň půl roku něco podnikat - léky a jiné zásahy, tělo se musí samo uzdravit🙂
Tak já mu budu domlouvat🙂

Zuzi, doufám že ty hormony Tě příliš nerozhodí a bude vše ok a zdárně vyprovokováno🙂
Neboj, nezůstaneš tu sama, já tu budu s Tebou🙂

Achal, jak to, že už nemáš PCO?jak se to vyléčilo?

Ahoj holky,
Veru

lenickan
29. říj 2008

ahoj veru já chodím sem + do debaty lázně.
Můžeš mi prosím poradit jak se to "dělá" s tou žádostí o lázně?

zuzuza
autor
29. říj 2008

Nazdar verru, tak jo, budem tu spolem, jako kráva s volem 😀 , jestli nějaká stimulace začne, mrcha nikde a už tu měla dneska být, vždy mě bolí břicho, dneska nic:( ach jo, to zase bude, achal myslím zabral ten metformin!

lenickan
29. říj 2008

zuz: ty už metformin nebereš?

veruru
29. říj 2008

Zuzi, tak to má Achal super..mně nezabral ani za 3/4 roku, a to jsem pak po něm přibrala, bo mi bylo blbě, když jsem nejedla..Ale už je pryč🙂
Třeba Rudoš nepřijde a budeš testovat jak Střelečka🙂..já, když budu mít štěstí, tak bych to měla mít někdy příští týden, ale to se uvidí..

Leni, já si napřed zavolala na moji VZp, odbor lázenství a paní mi řekla, co vše je třeba.Pak Ti to napíše tvůj obvodní gyndr a ještě je potom třeba razítko od obvodáka.Já tam měla ještě zprávu z CAR -o laparce a také spermio manžela, to po mně výslovně v naší pojištovně v Brně chtěli revizní lékaři. ale na spermio Tě mlůže poslat i Tvůj gyndr., když nechodíš do Varu..nebo to po Tobě tvoje pojistovna chtít nebude.
Pak jsem to dnes donesla do pojištovny, dali mi tam razítko a od té doby máš 3měsíce na to, abys nastoupila do lázní.Já si přála jet až po novém roce, protože se ted máme snažit a manžel nemá dovolenou a nemohl by za mnou jet🙂
Ted mi prý už přijde dopis z Františkových l., kdy mám nastoupit.

Tak zatím vše, vařím ted koprovku a už se těším🙂

papa, Veru

lenickan
29. říj 2008

holky já jsem dneska už 39DC a mrcha taky nikde... jsem teda kompletně bez léčby tak je to asi normální, ještě tak 4 dny počkám a pak zkusím test, jestli náááhodou...

Veru a ten obvodák(všeobecný) tam prostě asi flákne jen razítko vid? Nijak se více nezajímá co a jak?
No spermio máme vyšetřené a je v pořádku takže jedině, kdyby ho chtěli čerstvé:( tak by chudák manža musel znovu🙂
ale máme to vymyslené tak, že on tam bude se mnou 14 dní a pak vždy pátek, sobota, neděle🙂 to se mi ani nestihne stýskat🙂
Ale je to super vědět, že jsou tu i jiné možnosti než IVF vid veru?

zuzuza
autor
29. říj 2008

verru, já taky beru metfáč už půl roku a nic, mudr. mi ho už chtěla vysadit, ale nakonec že mi ho ještě nechá, tak nevím mno, jinak těhu nejsem, to už by se poztnalo dle teplot, ty už jsou dva dny dole 36,5:(, Lenicko, testni🙂, a ne že nás tady necháš samotné🙂, no já kdybych nebrala ty progesterony, tak bych mrchu měla asi jednou za rok hehe.

lenickan
29. říj 2008

já měla vždy mrchu bez léčby tak 38-42 takže ještě vydržím🙂
tak to más asi lehčí formu PCO vid zuz když ty jsi mrchu neměla bez léčby vůbec?

veruru
29. říj 2008

Ahoj Zuzi, já bych to červené období také měla 1-3krát za rok, ale po laparce to prý přichází, tak uvidíme, jestli něco uvidíme🙂..a letos jsme to měla 2krát po homeopatikách..
Já metf přestala brát po vyšetření na endokrinologii, tam zjistili, že cukr a inzulin jsou celkem ok..Tak už jsme to pak na doporučení nebrala.

Leni, obvodák dal jen razítko, ten základ vypíše gyndr..a spermio stačí jen napsat, že je v normě - teda u mě to stačilo..musí tam pak ještě napsat diagnozu(nějaké 978 nebo tak nějak) a indikaci(XI/I), ale můj to neudělal a tak to udělala paní v pojištovně..byla tak moc hodná a příjemná, že jsem se ani nebála, že mi to neschválí.
Leni, já tomu moc věřím, lázním, bylinkám, homeopatii a i těm různým rodinným konstelacím a tak..Do IVF fakt jít nechci, i z IUI mám pocit uměle inseminované krávy🙂
Zatím tomu rpostě nechávám volný průběh..je mi ted 26, sice to už řeším 2 roky, ale naštěstí mi ještě zcela nehrabe🙂

lenickan
29. říj 2008

teda holky 2x do roka???
Tak to mých 40 dní je luxus

zuzuza
autor
29. říj 2008

JJ lenicko, po 4 měsících po vysazení HA ani ťuk!!!!!!

veruru
29. říj 2008

jo, někdo se holt má🙂..
Já to vždycky s manželem slavím, když přijdou moje červánkové dny🙂)))
někdo to i pravidelné a PCO mu zjistí až po dlouhém snažění o mimi..
Je to fakt asi různé a občas i hrůzné🙂

lenickan
29. říj 2008

holky ted jsem mluvila s tou paní z františkových lázní co jsem s ní v kontaktnu přes cestovku a prý není problém dají mi dvoulůžák, když tam bude manžel 14 dní se mou🙂 tak to jsem jako blecha šťastná

veruru
29. říj 2008

a kolik se platí za to, aby tam byl s Tebou manžel?

lenickan
29. říj 2008

no on si bude platit svůj pobyt a procedury

lenickan
29. říj 2008

přesné ceny mi pošle🙂 tak uvidíme...ale určitě by mu to taky prospělo

veruru
29. říj 2008

to je super, můj by asi nejel, ale přijede za mnou na pár dní..ale já budu také ráda sama..budu se pak na něj moc těšit🙂

lenickan
29. říj 2008

máš pravdu veru, člověk se pak více těší🙂 ale to já budu stejně🙂 když tam se mnou bude jen 14 dní🙂