Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

serenna30
21. lis 2014

@vrk jj, určitě budu, a už se moc těším, po Novém Roce už by mělo být vše klidnější. Chápu, že to bereš s respektem, ale určitě vše bude v pořádku! Už sis toho užila dost a mimi si zasloužíš! 🙂
Moc držím palce, a dej o sobě vědět, jak rostete 😀

vrk
28. lis 2014

Dekuji mockrat. Vcera NT screening a vse je ok, tak mam zase na chvilku klid. Doufam, ze je prcek drzak a libi se mu u nas 🙂.
To jo, my jsme taky rikali, ze s necim zacnem kdyztak po Novem roce a vidis;). Ja uz se nemuzu dockat Vanoc, mam je moc rada, tu pohodu a dobroty🙂. pomalu uz se poohlizim po darcich a za 14dni asi zacnu pect. O vikendu je 1.advent, to leti 🙂

oldana
25. pro 2014

Ahoj,přidávám se do diskuze, zabral někomu metformin na ovulaci?Dr.mi ho zatím nasadila s tím že příští měsíc kdyžtak přidáme clostil. Vedlejší příznaky nemám žádné, cítím se dobře. Snad už se to někam hne 🙂

vrk
24. led 2015

@serenna30 ahojky, jak se vede?

vrk
24. led 2015

@oldana ahoj, ano mne zabral, ale vydrz i treba 3mesice bez hormonu jen snim. At ma cas se efekt dostavit. Ja 3mesic uzivani otehotnela

oldana
24. led 2015

@vrk ahoj, mě s nim nakonec naskočila ovulace bez hormonů hned první měsíc užívání 🙂 sice IUI nevyšlo ale beru ho dál a uvidim teď na dálším utz. Díky za odpověď.

vrk
24. led 2015

@oldana drzim palce, mne taky naskocila ms iovu hned prvni mesic uzivani, prd na iui, zkuste tomin pul roku jen doma😉

serenna30
25. led 2015

@vrk achojky, mam se skvele, cyklus se ustalil a i ovu byva pravidelne. Tak se snažime 🙂

vrk
27. led 2015

@serenna30 to rada slysim a na hormonální joze jsi uz byla? Zajimalo by me co na to reknes 🙂

serenna30
2. únor 2015

@vrk ahojky, na jógu chodím, na hotjogu aspoň jednou tydne a na hormonální jsem ted byla jednou aby mi paní ukázala ještě jedňou přesně cviky, nebyla jsem si moc jistá. 😉 😉 dneska jsem cvičila poprvé doma 😉 jsem 1DC 😀

vrk
2. únor 2015

@serenna30 tak super, jogu mam taky moc rada a tu hormonalni jsem cvicila min 5x tydne, taky me bavila. Byla jsi na tom kurzunu Adely? Ja ted zas uz uvazuju treba od 24tt o pregnacy joze, fakt mi moc chybi, tak uvidime

darcek26
19. únor 2015

Ahojte chcela by som sa vas opytat v minulosti som potratila zistili mi vtedy inzulinovu rezistenciu brala dom glucophage menzes sa mi neupravil ani vaha teraz sme po dlhych rokoch boli na ivf 2x sa neuchytilo embryo myslite ze by som mala prdd dalsim ket brat glucophage?

liliana88
9. zář 2015

ahoj holky tiez mi zistili pco...ja som uzivala aj duphaston spolu s clostilbegytom ale bez uspechu - folikul mi nedorastol do pozadovanej velkosti. Nedavno som navstivila endokrinologa a ten mi nasadil metformin spolu s viganol kvapky/vitamin D. Ja netrpim obezitou ani nic podobneho, akurat mam dost nepravidelny cyklus. o babo sa snazime uz viac ako dva roky a stale nic. zabral niekomu ten metformin a za ako dlho???

leniii23
11. zář 2015

Ahojky, take mam problem s otehotnenim. V pondeli mi dr. napsal Metformin. Slyšela jsem, ze je po nem dost nezadoucich ucinku. Zatim tedy zadne nepocituji. Take mi rekl, ze pokud Metformin nezabere predepise mi Clostylbegyt. Chci se zeptat, zda mam ocekavat nejake zdravotni obtize jako napr. zvraceni. Diky za odpoved a preji vsem // . 🙂

vrabcak0007
11. zář 2015

@leniii23 mě doktorka na ty nežádoucí účinky upozorňovala s tím, že bychom to kdyžtak změnili..a nebylo mi nic..a to jsem byla těhotná - brala jsem ho na těhu cukrovku, protože jsem měla ráno moc vysoký cukr nalačno..

korticka
7. říj 2015

Ahoj holky...nevíte proč mi můj doktor v CARu ještě doteď nenapsal Metformin? ☹
Léčím se s PCO, prodělala jsem už hysteroskopii, laparku, několik IUI, nesčetněkrát Clostilbegyt nebo Tamoxifen.... 😠
Myslíte že si o to můžu požádat? Můj doktor totiž nesnáší když mu řeknu cokoliv že jsem si nastudovala třeba na netu atd....jsem zoufalá snažíme se už 3 roky....a ještě jsem nikdy ani těhotná nebyla 😔

kataamisa
8. říj 2015

@korticka ahoj, taky beru Metformin. Jelikož jsem si samozřejmě nastudovala co PCO je, tak jsem se svého lékaře ptala, jestli půjdu v případě neúspěchu s ovulací na laparku nebo driling a bylo mi vysvětleno, že tyto metody jsou již překonané a on volí především neinvazivní metodu, takže se u něj v ordinaci "zbytečného" řezání do sebe nedočkám ... Takže usuzuji, že každý lékař volí z možností léčby tu, kterou považuje za dobrou. K tomu musím ještě dodat, že spadám mezi ženy s nadváhou a tato léčba je účinná především na nás silnější - ty ovšem žádnou nadváhu nemáš, proto asi to nemusí být pro Tebe vhodný lék. Metformin a mírná redukce váhy mi "nastartovali" levý vaječník, který se začal chovat jak má a po roce proběhla moje první a teď druhá ovulace... Lékař by měl odpovídat na Tvé otázky a když se zeptáš, že si slyšela o této možnosti, jestli by Ti nedal více informací, přece se nemůže zlobit ... 😉

korticka
9. lis 2015

Holky koupím Metformin...nezbyl někomu? čeká mě v Novém roce IVF...strašně ráda bych ho předtím chtěla vyzkoušet...

leniii23
26. dub 2016

ahojky korticka jak jsi dopadla? Já zatím bez úspěchu, u mě to bude asi běh na dlouhou trať. Co se týče Metforminu, určitě bych ho nebrala bez doporučení lékaře. Já jsem v březnu přešla k jinému gynekologovi, ten jen nevěřícně kroutil hlavou jak si vůbec mohl dovolit mi předepsat Metformin bez toho, aniž by mi udělal OGTT. Samozřejmě on mi OGTT udělal a vyšel né moc dobře. Co se týká mé léčby, jdeme na to úplně jiným způsobem, chodím do CARU pravidelně na UZ vždy 12-14 DC po nasazení clostilbegytu. Minulý měsíc jsem podstoupila první IUI ( samozřejmě po stimulaci clostilbegytem+ pregnylem), bohužel se tento pokus nezdařil. Teď jsem měla jít na další pokus ale folikuly nebyly dostatečně vyvinutý, takže jsem dostala na 10 dnů Gynprodyl, pak po MS 3-7 den 3 tbl clostilbegytu a k tomu doporučení kortyhel. čaj + Nosifol ( slyšela jsem velmi dobré ohlasy- snad zabere) a pak zase na IUI. Omlouvám se za takový sloh ale já jsem se nějak musela vypovídat.

korticka
27. dub 2016

@leniii23 Ahojki...no jsem ráda že píšeš 🙂 já nakonec Metformin dostala od mojí endokrinoložky, i přesto že mám testosteron v normě a OGTT byl negativní....na 3 měsíce...ale nezabral :/
Zkoušela jsem i Nosifol, ale musíš ho užívat dlouhodoběji-aspoň půl roku 😖 a leze do peněz. Ale u mě efektivita nic moc...folíky sice trochu rostly ale vajíčka se neuvolnovaly a dělaly se cysty, které se vždy s MS odplavily. Ted mám po prvním IVF pokusu...takže tak trošku odpočívám, neužívám momentálně nic.
IVF se nám nepovedlo, neměli jsem ani jedno vajíčko na zamražení a to jedno co zavedli se nechytlo 😢
Takže ted šetříme na další pokusy a necháváme všechno být. A je pravda že ted i když nic neberu tak aspon MS chodí bez hormonů, což je u mě maximální super věc!! :D cyklus cca 34 dní 🙂 Příští týden jedem na pohovor na kliniku do Brna...tak se modlím 😅
Držím ti palce ať máš hladší průběh než já a brzy se mimi povede 😵

leniii23
27. dub 2016

@korticka Tak to mě moc mrzí 😢 .... tak doufám, že další pokus bude povedený, mě zatím dr. do IVF nežene, říká, že s mojí dg. PCO není úplně nejvhodnější a i k mému věku zatím zbytečný, zatím tedy jen iui a pokud ani to, tak pak laparo, zkusím to teďs tím Nosifolem a uvidíme, u mě největší problém je anovulace. Cykly jsem měla bez aplikaci Agolutinu třeba i 100 dnů a někdy i tak menstruace nepřišla. Ode dneška tedy Nosifol
( snad nevadí, že ho neberu první DC když to jsou jen vitamíny) a Gynprodyl na 10 dnů, 3-7 den MS 3tbl denně Clostilbegyt a uvídíme... chtěla jsem se zeptat na tvůj názor na Kortryhelový čaj.. užívala jsi ho?? 🙂 a ohledně IVF, myslela jsem, že tři pokusy ti hradí pojišťovna 😨

korticka
27. dub 2016

@leniii23 No popravdě já už vyzkoušela úplně všechno...Homeopatika, Sarapis, Metformin, Nosifol, Gynex, kontryhel, byla jsem na laparce, IUI, Clostilbegyt-ten moc nezabíral, pak Femaru...to je něco podobného tež na vyvolání ovu, ale nikdy se nepovedlo. Takže anovuláky a ani MS...jak píšeš 100dní..i víc.
Doktor mi říká že u PCO jde otěhotnět, ale je to na dlouhou trat mnohdy...než se prostě to tělo nějak nastaví tak to trvá...a to i u metod asistované reprodkce.
Prý si mám představit v čekárně 100 žen s PCO a z toho 1-2 otěhotní přirozeně. 🙄 to je co diagnostika.
Nechci tě strašit, ale já tohle vědět už v 25 letech...tak nečekám...bohužel jsem začla až těsně před 30...a jde to rychle nahoru...Ted je to 4 roky snažení 😝
Jinak k té pojišťovně ...hradí 4 x, pokud v prvních 2 necháš zavést jen 1 embryo. A hradí znamená že ty doplácíš to co je navíc...léky, prodlouženou kultivaci atd...a to jsou částky od 15000,- nahoru 😖
asi jsem tě moc nepotěšila co 🙂 Ale nevěš hlavu...chce to hodně optimismu a ono se to jednou povede!!!! 😎

eliskan
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bugina01
25. dub 2017

Dobrý den,
můžu se zeptat v jakých dávkách jste metformin braly?
Děkuji

uzivatelkapetra
3. kvě 2017

@bugina01 ahoj, pozdě ale přece ti odpovím alespoň já 🙂 beru 2x denně 500mg, zatím krátce a bez výsledků