Křeče v lýtkách ve spánku

jitulien
21. dub 2018

Ahoj holky, jsem ve 30tt a už asi 5 dní jsem se normálně nevyspala. Každou noc mě alespoň jednou vzbudí křeč do lýtek. Piju magnéziové šumivé tabletky, no je to k prdu (útlak dolní duté žíly?). Jak se mám napolohovat v posteli nebo co mám udělat pro to, abych se už vyspala? Zabralo vám některé něco?

lv
21. dub 2018

Magnosolv, ale ten je na recept, Magnesium laktát 4x2tbl..

ada22
21. dub 2018

Nechat si předepsat magnosolv. Já na to trpěla celkem dost a tohle pomohlo. Ještě si kup magnesia minerálku. Někdo mi jednou říkal, že to šumivé magnesium moc nefunguje, ale je to informace jedná paní povídala.

dominikaromanova
21. dub 2018

Jak psaly holky, nechat si předepsat Magnosolv, také jsem na to ke konci tehu trpěla, toto pomohlo.

ivuska1986
21. dub 2018

Ahojky, mela jsem totéž od 20 tydne. Brala jsem magnesium v tabletach od Centrum 2x denne, pak jsem presla na magnesium laktaci-2 tablety 3 x denně a byl klid👍 když by nezabralo, gynekolog muze predepsat silnejsi magnesko

kafr
21. dub 2018

Brala jsem Magnesil skoro celé těhotenství a byl klid. Od 36tt jsem ho musela vysadit (magnesium se NESMÍ brát ke konci těhu, brzdí či zpomaluje kontrakce, či co) a už to začalo, oteklé nohy, ruce. Mě teda v noci nebudí nohy, ale brní mi ruce tak, že pomůže jedině vstanout a jít něco dělat. Já to mám od páteře. Ne, že bych s ní měla kdy problémy, ale v těhu se prostě mění držení těla. Vždy je noc horší podle toho, co odpoledne dělám.
Doktor řekl, že na to je jediný recept: porodit! hahaha...

jitulien
autor
21. dub 2018

@kafr jej, no jestli se nevyspím ještě těch 11 týdnů tak se z toho zblázním 😀

wimbledon78
21. dub 2018

Zkus si nechat udelat krevni obraz. Me nasli anemii a po nasazeni zeleza mi vse ustalo.

kafr
21. dub 2018

@jitulien podlož si matraci, nebo aspoň nohy, ať je máš výš, prý to pomáhá. Sousedka měla takhle v posteli téměř vyfouknutý ten veliký gymnastický míč...
Uvidíš, co ti řekne Mudr., v poradně.

zelenaesmolda
21. dub 2018

musis se podivat na obsah magnesia v pripravku ktery beres.ty sumive tablety ho moc nemaji,DDD horciku je 375mg,ja si kupuju tablety od walmarku,tam ma jedna tableta neco kolem 50% doporucene denni davky

anehap
21. dub 2018

Mně Magnosolv nikdy nepomáhal, křeče jsem měla i po něm....ale super je horčík z DM, je v citrátové kvalitě, což je úplně nejlepší možnost, jak ji tělu dodat....teď už těhotná nejsem, ale křeče v nohách mívám i tak, jak ho začnu brát, tak je klid za 2 dny...
https://www.dm.cz/das-gesunde-plus-citrat-horci...

zelenaesmolda
21. dub 2018

@anehap pokud trpis na krece ber horcik pravidelne,pokud ho po dvou dnech prestanes brat tak tim moc nevyresis.tetanicky zachvat kdy jdes do mdlob zazit asi nechces...

bamak
21. dub 2018

@jitulien kamaradce pomahalo teplo-podkolenky, teple leginy. Magnezko nezabiralo.

anehap
21. dub 2018

@zelenaesmolda já ho beru pravidelně - píšu, že za 2 dny mám klid od křečí, ale beru ho dál...občas mám výpadek kvůli tomu, že mi dojde a nedostanu se hned pro další. Peru ho i proto, že mi pomáhá na migrény😉

jitulien
autor
21. dub 2018

@wimbledon78 jo na KO jdu v pondělí 🙂 no anémii snad nemám, barvu kůže mám normální

@zelenaesmolda beru šumivý vitamíny v práci (jsem zdr. sestra), v AISLP (vyhledává generika) mi to vyhledalo že je to stejné jako výše zmíněný magnosolv

@anehap mrknu a koupím 🙂

@bamak teplo vůbec nemůžu, neusnula bych 😀 a ty podkolenky si už přes pupek nezvládnu obléct

@kafr dávám si nohy na psa když u nás leží 😀

zelenaesmolda
21. dub 2018

@anehap no to je docela mozne ze pomaha na migreny protoze cevy nejsou v kreci

marii90
21. dub 2018

Mne horcik nepomohl 😯 Prislo mi, ze mi prave na boku vzdycky priskripl nerv, tepnu ci co a pak to bylo peklicko. Na druhem boku si asi priskripl snuru, protoze sebou neprirozene zacal mrskat. Takze jsem "spala" na zadech...bohuzel na zadech vazne spat neumim, takze to byly hodne dlouhe noci 😐 zkus si mezi nohy nacpat deku nebo bulan, to pomohlo aspon malicko, ze clovek mohl aspon chvili polezet na boku...

jitulien
autor
21. dub 2018

@marii90 na zádech bych taky neusnula, nehledě na to že na zádech teď nemůžu vůbec dýchat 😀

ovrl
21. dub 2018

Ja som spavala na lavom boku, to bola asi jedina poloha ktora mi vyhovovala... a krce som obcas mala (nie casto ale stacilo mi, au ta bolest), brala som magnezium Galvex 500mg, to asi pomahalo, plus som sa snazila poleziacky pred spanim precvicovat nohy, hybat prstami a v clenkoch. A niekedy som uz vedela ze ak spravim urcity pohyb (uz si ale nepamatam co to bolo - ze som prilis napla spicku? fakt neviem) tak pravdepodobne pride krc... alebo ked nejako neopatrne natiahnem nohu. Tak som sa snazila tomu predist, no v spanku clovek nikdy nevie. Treba proste vydrzat... drzim palce.

alkuska
21. dub 2018

Mě na to zabírá kombinace hořčík-vápník-zinek, je celkem jedno od jaké firmy, užívám to úspěšně i při křečích mimo těhotenství. Beru jednu až dvě tablety denně, chce to brát pravidelně. Samotný hořčík mi na to uplně dobře nestačí.

2hanah
21. dub 2018

@jitulien Přes den vypít hodně vody, je to i o pitném režimu, odpočívat, dlouho nechodit během dne a doplňovat minerály, křeče jsou také o draslíku jsem někde četla, takže tuším banány.

oveckaluky
21. dub 2018

Beru Magnesium Lacticii, 2-2-2, a zmizely úplně. Je volně prodejné, stojí okolo stovky a vyjde asi na tři týdny 😉

jitulien
autor
22. dub 2018

@ovrl jojo, s tou polohou nohy, taky to mám tak že když se probudím s křečí, tak mám propnutou špičku 🙂

@2hanah vody vypiju víc než dost, tak 4 litry určitě 😀 mám v těhotenství děsnou žízeň 🙂 banány zkusím zařadit do jídelníčku

garalela
22. dub 2018

Doporučím magnesium z dm drogerie a masáže Priessnitzovými gelem na žíly když nastane ta krec a místo pak víc dní bolí.je dobrý na otoky,takže to udělá dvojí sluzbu

marii90
22. dub 2018

@jitulien Unava dokaze spoustu veci 😂

2hanah
22. dub 2018

@jitulien jejda, tak to jste vzorná, já jsem 29.týden a křeče po zátěži, nevyspání a málo piju, hodně se musím nutit. A vyšetření na těhu cukrovku bylo v pořádku, když máte potřebu tolik pít?

jitulien
autor
23. dub 2018

@2hanah joo, už po první hodině jsem měla cukr v pořádku

2hanah
23. dub 2018

@jitulien tak to je super, sama mám cukrovku od dětství, tak mě to trochu polekalo, přeji i dál jen zdravíčko!

jitulien
autor
23. dub 2018

@2hanah děkuju 🙂 jo já měla strach už před ogtt, protože jsem měla neustále hroznou žízeň, ale ogtt vyšlo v pořádku 🙂 taky to bylo to první co mě v souvislosti s tím pitím napadlo 😉 a ten diabetes ti vůbec nezávidím, tobě taky hlavně zdraví 🍀

newwi
23. dub 2018

Magnosolv!!!!urcite!!!

mama4tata
23. dub 2018

Nebo zkus horcikovy olej😉Aplikovat primo na nozky..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru