Kvasinková infekce, jak se proti ní bránit?

luca83
13. zář 2006

Holky,mate nektera caste infekce? Ja je mam temer kazdy mesic, uz jsem byla i 2x na laparoskopii a stejne se mi porad vraci. Muze to mit nejaky vliv na otehotneni? A co proti tomu delat? Dodruzuji maximalne hygienu, pouzivam bily jogurt, intimni vlozky a nic nepomaha, stejne se zas objevi... ☹

emamamamu
8. pro 2008

haha ..to je moje nejlepsi kamoska a vypada to, ze spolu budem az do smrti.... 😀

kukuca
8. pro 2008

Emamamamu a snažíš se i tak otěhotnět?Nebo momentálně jsi bez příznaků?My jsme se mohli tento týden už začít snažit a pokud mi dá nějaké léky doktor,tak se to asi posune ☹
A probhá léčba i přes MS?Nebo zas budu čekat až skončí ms?(začne zítra)

emamamamu
8. pro 2008

kukuca ja uz to vsechno nechavam nahode....ani kvasinky nejak nelecim..musela bych fakt dvakrat do mesice do lekarny....
ale pres mss jsem to nikdy nemela...(to mam zase jine problemy 😀 😀 😀 )..jinak me staci nejaky gynoprevarol nebo co to...😀
to stoji tak stovku a jsou to tri globule a po trech dnech je to na dva tydny zase pryc 😀 😀 😀 😀

kukuca
8. pro 2008

Aha, no mě se chtělo vážně už berečet,nejdřív vydržet tu dobu po revizi do snažení a když už, tak se přihlásí kvasinky..A to svědění a pálení je mi fakt nepříjemný,prostě bych to ráda neměla.Ale vánoce měly být snažící 😢

emamamamu
8. pro 2008

tak at jsou..fakt...prosim te to bych asi nikdy neotehotnela, kdybych se musela ridit kvasinkama..doktorka mi rekla, ze s im nejak zasadne nic neudelame..ze muzu zmenit radikalne zivotospravu....coz ja zase tak dobra nejsem..😀
kup si intimni mydlo s kyselinou mlecnou a kdykoli to bude mozne, tak skoc do sprchy a umyj se..🙂
nakup activie do zasoby a snaz vypit alespon jednu denne...cim vic mlecnych vyrobku, tim lip...🙂

maova
8. pro 2008

Ahoj holky, taky mě teď nějaké mykózy pořád trápí, už tři měsíce a nemůžu se toho zbavit. Vyzkoušela jsem všechno možný a zabere to tak na tři, čtyři dny a je to tady zase. Teď mám zase nějaké čípky po týdnu, tak uvidím. Taky se snažíme o mimčo, tak se bojím, aby to nevadilo 😒

maova
8. pro 2008

emo, já jsem slyšela, že když používám ty mýdla moc často, tak to právě není vůbec dobré, že se tím moc vymýváš 😒 Tak nevím. A těhotenství teda nevadí? Začala jsem teď jíst každý den Activii, tak třeba to bude lepší.

maova
8. pro 2008

A na předešlé stránce čtu, že se mají pít čaje, ale ne ovocné a já piju jenom ovocný 😅

emamamamu
8. pro 2008

a taky se nesmi pit limonady...(haha tak ty piju litrama..😀 )...hodne veci nesmis no...a vetsinu z nich ja muzu 😀 😀 😀 😀 takze zacarovany kruh...😀
a me to mydlo prave pomaha...je v tom zase neco "mlecneho"...takze to dodavam i takhle... 😕 😅

kukuca
8. pro 2008

NO já už mám teda jeden potrat za sebou a kvůli kvasinkám třeba nechci prodělat další.Ten první se teda neví čím to bylo,ale lepší je se snažit když teda zrovne nejsou..
Dneska jdu k lékaři,ale zítra dorazí ms a mám strach že budu muset léčbu odložit až skončí a prošvihnu ovulaci..Přece si nedám v noci čípek a přes den se budu snažit-to mi nějak nejde dohromady..

maova
8. pro 2008

emo a jakou značku mýdla používáš? Já jsem ty limonády omezila, sladký taky, ale že by to pomáhalo ...
kukuc, když nasadíš léčbu hned po MS, tak to do ovulky určitě stihneš 😉

emamamamu
8. pro 2008

kukuc ja taky delam one kdyz mam v noci cipek...😀
😀 😀 😀 😀 😀 to by se nemelo? 😀
maova ja si ted nemuzu vzpomenout..takova bila lahvocka s oranzovym a modrym napisem.neco femina 😕 ja jsem fakt pitoma na ty nazvy 😀 😀 lactacit(d?) femina myslim🙂

kukuca
8. pro 2008

Emi, já jsem si totiž nedovedla představit, když mám ten čípek, probíhá snažení přes den a večer, třeba ten ,,materiál,, na budoucí mimi zazdím čípkem.To asi nejde. 😀

emamamamu
8. pro 2008

😀 😀 😀 kukuca to me nikdy nenapadlo..ja si myslela, ze se to tam vstreba a zbytek vylyze jako ten vabny vytok.... 😀 😀 😀

iviska
8. pro 2008

Ještě k tématu .... já s tím mývala je to tak necelé 2 roky trápení snad půl roku. Stále něco !!! Pak sem se vykašlala na všechny ty medicínské preparáty a šla do bylinek ... koupila si kontryhle, řebříček a ??? teď mi to vypadlo .... poctivě každý den jsem si připravila sedací koupele. Nasypala jsem po 3 lžících, nechala 10min vyluhovat, pak zcedila nechala trochu vychladnout a 20min každý den sem se máchala. Zabralo to a co bylo super - ihned mě to zbavilo pocitů pálení apod., přestala jsem používat jakékoli pěny do koupele - když už tak si nasypu sůl. Známá mi radila i ten jogurt - ale to jsem netestla - prý si tím jde i více zavařit.

Co se týče jídla - jím tak nějak stejně! Ale co jsem vypustila je těsné oblečení a výhradně spodní prádlo kupuji z bavlny - nic jiného!!!

A pro intim hygienu jsem ozkoušela gel od Dr. Hadka, pak z Avonu - neparfémovaný gel a co mi hodně pomáhalo byla pěna od Laktacyt

kukuca
8. pro 2008

Iviska,většinu dodržuju co ty..Jen jsem přidala každý ráno 1 sklenici s rozpuštěnou syrovátkou. Je to na obranu imunitního systému a proti výtokům. A to mi zabralo. Teda jen na ty výtoky.Od té doby ani ťuk.Ale mykóza asi překoná všechno.

katka82
8. pro 2008

Ema:mýdlo se jmenuje Lactacyd femina 😉 a dělají i kapesníčka a ty jsou taky super když třeba člověk někam jede 🙂

maova
8. pro 2008

emo, katko, děkuju za název mýdla 🙂

ivisko, vzpomeneš si ještě na tu poslední bylinku? A ta koupel byla ze všech bylinek najednou?

kukuca
8. pro 2008

Tak já utíkám k doktorovi. Pak napíšu co ,,zázračného,, mi dal. Třeba mi pak řeknete že už jste to taky měli.

maova
8. pro 2008

kukuc, tak pak napiš a hlavně, ať ti to pomůže 🙂

kukuca
8. pro 2008

Tak mám teda pěkně rozjetou mykózu..Dostala jsem Macmiror 8 čípků a Clotrimazol..
TAkže mi to vyjde pár dní před MS a pak po MS navázat. Snažení se posune o týden,tak snad neminem ovulku 😒
Překvapilo mě že to mám léčit tak dlouho,říkaly jste něco o třech dnech..

katka82
8. pro 2008

Kukuc to záleží na tom léku 😉 ten Gynopevaryl je na 3 dny,ale ty máš něco jiného a tak léčba trvá dýl no hlavně aby Ti to pomohlo 😉

maova
9. pro 2008

kukuc, taky jsem měla jednou nějaké čípky na týden. Tak ať ti to pomůže a už tě nic takového dlouho netrápí 🙂

kukuca
12. pro 2008

Tak to vypadá že mi macmiror a ta mastička nepomáhá.Jen to malinko zmírnilo příznaky a jinak nic.. ☹
Vím že někomu budu připadat jako blázen,ale já už kašlu na takovýhle čípečky mastičky apod.Zkusímněco přírodního..našla jsem na netu něco o urinoterapii. Jsem ochotná do toho jít, doporučují to někteří lékaři na netu.Jsou to vlastně výplachy vlastní močí.Já vím,někomu to přijde nechutné,ale co vím tak moč je vlstně jen přefiltrovaná krev a má v sobě protilátky proti vlastním zánětům.Moč vlastně desinfikuje a neublíží.Jsem zoufalá atak to prostě vyzkouším..

kukuca
12. pro 2008

Čerstvá moč (urina) hubí plísně, bakterie i viry. Jako antiseptický prostředek se donedávna používala např. při zranění na poli, kde nebyla jiná možnost ošetření. Dcery sedláků si před nedělní cestou do kostela chodily omývat ruce v koňské moči, aby je měly obzvlášť jemné.

Díky předsudkům, zakořeněným ve společnosti, v nás moč většinou vyvolává pocit odporu, je považována za nečistou. Není to však nic jiného než naše vlastní, přefiltrovaná krev. Není jedovatá ani neobsahuje žádné choroboplodné zárodky. Snad všechny ženy přišly do styku s močí dětskou, která přece žádný odpor nevzbuzuje.

Objeví-li se u vás příznaky kandidózy, zmírníte (a postupně zcela potlačíte) svědění i bolení zevních genitálií jejich pečlivým omýváním urinou přímo při močení. Představit si takovou proceduru v praxi je jistě pro mnohé ženy nepřijatelné. Uvědomte si však, že tato tekutina tak jako tak, a to naprosto přirozeně, vaše vnější genitálie omývá!

Pojďme však ještě dál - díky urině lze kandidózu vyléčit, a to bez použití chemických přípravků. Vyzkoušeno v praxi - opravdu to funguje! Jednotlivá procedura netrvá déle než 10 minut. Princip spočívá ve vyplachování pochvy pomocí speciálního balónku (intimní sprcha). Zakoupíte jej ve zdravotnických potřebách.

Na každý výplach potřebujete asi půl litru uriny nashromážděné do skleněné nádoby (např. zavařovací sklenice) a ohřáté ve vodní lázni (horká voda v umyvadle) na cca 40°C. Moč vyplavuje tvarohovité hrudky z pochvy, zastavuje množení kvasinek a napomáhá obnově normálního prostředí v pochvě.

Po přibližně týdenní léčbě (ráno výplach, na noc tampon s močí a v průběhu dne občasné omývání) se kvasinky zbavíte. V každém případě je však nutná důslednost, což platí i u chemických preparátů. Vynecháte-li někdy ošetření, kvasinky se opět vzchopí k životu. S procedurami pokračujte ještě několik dalších dnů i poté, kdy se již cítíte v pořádku. Léčbu podpořte vnitřním užíváním pomocných preparátů (např. sada proti kandidóze).

Nejedná se ovšem o zázrak - pokud nezvýšíte přirozenou schopnost organizmu s kandidózou bojovat, budou se potíže objevovat stále znovu. Měly byste zejména usilovat o zvýšení celkové imunity (vyhýbat se stresům a velké únavě, změnit stravování a myšlení, celkově zpomalit životní tempo).

Po omytí i po výplachu doporučuji genitálie jen zlehka osušit toaletním papírem a použít slipovou vložku. Je-li pak vložka vlhká, je nutné ji vyměnit nebo odstranit, protože prostředí vlhké zapářky kvasince vyhovuje. Z léčby urinou nemusíte mít strach: pochva pak ani nepáche, ani nezatuchne, protože moč se kompletně vstřebá do sliznice.

Několik prvních aplikací uriny vzbuzuje zvláštní pocity, pak ale zjistíte, že moč působí velmi jemně a je příjemná na pokožku. Přeji dostatek odvahy k překonání jednoho z nesmyslných tabu naší společnosti!

des
12. pro 2008

kukuca: chápu Tě, já byla párkrát ve stavu, že kdyby mi někdo zaručil, že to pomůže, tak normálka sním živou žábu! Pokud máš chuť ještě něco vyzkoušet, tak doporučuji výplachy Tantum Rosalgin. Nemám pocit, že by to nějak extra léčilo, ale mně osobně to (jako jediný přípravek) dokáže výrazně a hlavně okamžitě zmírnit příznaky! Hodně štěstí!

kukuca
13. pro 2008

Des,díky..Rosalgin ýplahcy jsme dělala zrovna včera,a zmírnilo to příznaky pouze na pár hodin.A dneska přišla ms,takže se léčení odkládá a budu s tím teď muset několik dní(u mě asi 7) žít i tak 🙄

jabluncanka
13. pro 2008

Mně se osvědčil jiný "babský recept" = prát spoďáry v octové vodě na 60st. bez prášku a aviváže.Jinak pokud nejste těhu,můžu doporučit namočit tlustou štětičku(vata natočená na špejli,ale pořádná vrstva) ve fialce a vytřít jednorázově vevnitř. Chce to nějaké staré spoďáry ev. intimku.Možná vytáhnete i pěknou vrstvu kvasinek... 😉

luka83
13. pro 2008

Ahoj jablucanka, jsem taky jedna z tech, kterou kvasinky nenechaji ani spat a porad se vraci. Kolik octa se prosim te ma do te pracky dat? Asi to vyzkousim, nic za to nedam. Jinak ja jsem zacala brat prvni mesic Aloe gel s brusinkama, tak uvidime. Pry to prvni mesic poradne procistuje a az od druheho to zacina lecit, tak uz aby to bylo. Nemate nektera nejake zkusenosti?

jabluncanka
13. pro 2008

Luko,

já ho dávám plnou Arielku,tzn.cca 2dcl na pračku.Musím si tak prát i podprdy,protože mám kvasinky i na bradavkách.Jinak beru preventivně Lacto-Lady = lactobacily s brusinkama a Actimel(dříve jsem se tomu smála,ale fakt to pomáhá).U mě se to zhorší vždycky při zácpě...Ale ta fialka fakt funguje.Ale to jde udělat tak 1x za půl roku.Jinak samozřejmě by to měl léčit gynekolog = vzít krev(kvasinky jsou totiž mj.i v krvi) a zahájit léčbu antimykotikama v tabletkách,které se polykají...A to samé u partnera.Kvasinky totiž přenášejí chlapi,my jsme jen pasivní příjemci...