Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

sedmitecka
22. pro 2009

terinda: tak to je fajn, já vím, že je dobré nechat si jí udělat, ale fakt se mi do té narkózy nechce, tak bych chtěla zkusit třeba 2x IUI bez ní a teprve kdyby to nešlo, pak to řešit laparkou....výsledky HP i spermia jsou naprosto v pořádku, problémy s cyklem nemám, bolesti také ne, tak mi ta laparka připadá zatím zbytečná, nepředpokládám tam problém...i když možná tam zrovna je, co já vím... 😒

terinda
22. pro 2009

semi, co ty víš, třeba to fakt vyjde i bez laparky 😉

saxana2007
22. pro 2009

Ahoj holky, já jsem se dnes dozvěděla od doktora, že má syndrom PCO. A posílá mě na laparoskopii, někdy v lednu si oběhnu předoperační vyšetření a jdu do toho. Chci se zeptat, jestli je zde někdo komu laparka pomohla a po jaké době jste otěhotněly.
My se s manželem snažíme již rok a proto dávam laparce velké naděje. 🙂
Děkuji moc za Vaše názory

matelko1
22. pro 2009

saxana mne napr.laparka nepomohla,ale su baby co im to pomohlo.lenze u nas bol problem aj niekde inde.manzel mal slabe spermie,tak asi preto nam LSK nepomohla.
ak su u vas vsetky ine vysetr.ok.tak treba verit,ze to vyjde.

sedmitecka
22. pro 2009

holky a dělali vám třeba vyšetření štítné žlázy? ta je totiž taky často důvodem, proč to nejde....já jsem až do loňska netušila, že je to taková potvora, která dokáže rozhodit a položit celý organismus, teď už jí mám tedy skoro 2 roky venku a teprve teď vidím, jaká to byla s prominutím svi..a 😉

nadis.h
22. pro 2009

Sedmitecko vyšetření štítky se dělá nějaké to základní v horm.profilu. Když výjde jinak než má tak se pak posílá k odoborníkovi. A na laparku nic bolet nemusí. Např neprůchodné vejcovody nebolí.

hiva
22. pro 2009

ahojte....chcel Vas len povzbudit a posmelit voci laparke....v marci 2009 mi diagnostikovali syndrom PCO (polycysticke vajecniky) a zvyseny testosteron.... maj az jul 2009 som brala HAK Diane na znizenie testosteronu a v septembri 2009 som absolvovala laparku a drilling vajecnikov.....v piatok 18.12. som si nasla pozitivny tehu test....a nielen 1 ale rovno 3 ... bol to moj treti cyklus po laparke 😵 ...po laparke som vobec ziadne lieky nebrala, ani ziadne vitaminy, ani hormony....proste vdaka laparke a drillingu vajecnikov som mala 3 prirodzene ovulku a tu tretiu aj uspesne dokoncenu 😉

Vsetkym Vam drzim palce, nech mate rovnako pozitivne skusenosti s laparkou ako ja.... ja som za laparku nesmierne vdacna.....100% mi pomohla 😉

nadis.h
2. led 2010

🙂

garp776
4. led 2010

ahoj holky,
mohla bych se vás zeptat, jak probíhala rekonvalescence po diagnostické laparo před IUI? Mám nastoupit do Gyncentra ve středu, zákrok je ve čtvrtek. Měly jste nějaké otoky, bolesti.., jiné problémy? Jak dlouho jste musely zůstat doma? díky moc

hiva
4. led 2010

ahoj garp....ja som nemala vobec ziadne problemy...tiez som nastupovala v stredu, vo stvrtok ma operovali a v sobotu som uz bola doma...a hned v utorok som isla do roboty....ziadne otoky, ani bolesti....ale nemusi to byt pravidlo...asi som len jedna z tych stastnejsich 😉 ...u mna islo o diagnosticku laparku spojenu s drillingom vajecnikov 😉

kaciatko81
4. led 2010

garp, ja som bola na laparke v pondelok, do prace som isla presne o tyzden, ale povedali mi, ze ak sa budem dobre citit mozem aj na druhy den... najhorsi bol ten prvy den, potom sa to stale zlepsovalo... vo stvrtok som uz viac menej normalne pobehovala po baraku. myslim vsak, ze je to individualne, podla toho, co ti robia a aj ako to ty zvladas. drzim palce 🙂

garp776
4. led 2010

díky moc holky! hned se cítím líp..

capenka
4. led 2010

holky dá se endometrioza poznat z krve,než se zeptám doktora

majkal
4. led 2010

capenka: endo sa da zistit len laparoskopicky, krv ti moze len ukazat zvysene onkomarkery CA 125 - co moze suvisiet s endometriozou, ale nemusi ...

garp: ja som mala robenu laparoskopiu v decembri - v stredu na obed mi ju robili, stvrtok som bola doma a v piatok som uz zarezavala v praci 🙂 Trochu ma boleli svaly a ramena z narkozy a plynu, ktorym nafuknu brusko, ale inak v pohode .... trosku som sa viac setrila, nedvihala som tazke veci, neupratovala som ... ale do prace som uz isla, som uctovnicka, takze to sa dalo. Cez vikend som este trosku poodychovala a v pondelok som uz bola uplne fit 😉

babulka555
5. led 2010

ahojte 🙂
v pondelok si idem dohodnut termin na diagnosticku laparku do Gynfivu,
dakujem za info, ktore som si precitala k tejto teme,
je to super, hned sa citim lepsie, hlavne v hlavicke 😅

garp776
5. led 2010

ahoh holky, nemáte někdo zkušenosti s gyncentrem v hloubětíně? jak je to tam s pokoji?

cukor
5. led 2010

kto uz absolvoval hysteroskopiu? ako to prebieha a aké ste mali po nej pocity?

zlababa07
5. led 2010

Ahoj vespolek, chtela jsem se zeptat na to same co cukor, příští týden mě čeká diagnostická hysterka 😝 jak probíhá rekonvalescence? Musí se pak člověk chovat jako po revizi, tzn dodržet klasické šestinedělí bez sexu, koupání atd nebo je ta doba kratší? Díky moc

floskula
5. led 2010

ahoj baby. chcem sa spytat, vam pred laparkou povedali, ze ak vam zistia nefunkcne, alebo nepriechodne vajcovody, napr. po nejakom zapale, tak ze vam ich rovno odstrania?

nadis.h
5. led 2010

Holky mě neberte protože mě brali vejcovody a ostranovali plno srůstů..Takže mě bylo fakt mizerně.Strašně mě bolelo břicho.Nejhorší byli 3 dny první.Pak asi týden dva jsem byla jako chcíplotina,ale už to bylo lepší a lepší.

Flosku musejí Ti dát před laparkou podepsat papír kde je souhlas o odstranění. Já jsem souhlasila,protože mít je tam nefunkční je mnohem větší zlo než je nemít vůbec. 😉

floskula
5. led 2010

nadis, mne len ide o to, ze niekedy sa daju spriechodnit. tak teraz neviem, mne povedal, ze ak budu nepreichodne v dosledku zapalu, ze to je nezvratny stav a teda je lepsie ich vybrat. ak by branil priechodnosti nejaky zrast, tak to by sa pokusili asi zachranit. sama neviem, co s tym. ci ma vobec zmysel robit to, ked ma manzel zly spermiogram a chystame sa na 2. IVF.

nadis.h
5. led 2010

Flosku to určitě.Oni se vícekrát pokusí je pod tlakem zprůchodnit a až pak by je dali pryč. Nebo kdyby byly nějak zdeformované. A pokud budou tak si je nechej dát pryč i přes to že jdete na IVF. Za 1 můžou vypouštět tekutinu která může napadat dělohu a ostatní,může zabíjet embrya po transferu aj. A za 2 znám holčinu co měla údajně dle laparky neprůchodný vejcovod ale nechali jí je a po IVF měla v tom vejcovodu mimoěložní těhu!

floskula
5. led 2010

no ved to je vraj prave to riziko, ze ak je uplny upchaty, tak mimomaternicove by nemalo byt, ale ak nim prejde trosicka tekutiny, ze teda je aspon minimalne priechodny, tak moze byt mimomaternicove. cize ak je to moj pripad, tak mam tiez to riziko, ze by mohlo byt pri ivf mimomaternicove. tak som taka na vazkach teraz, ci ist. a nevies, prosim ta, ci mozem hned po laparoskopii, ked mi nabehne menstruacny cyklus, zacat stimulovat na ivf?

nadis.h
5. led 2010

Flosku mě neřekli, že bych měla dodržovat nějakou dobu. Dr mi řekl jen 14 dní se šetřit nikde nehopsat a dobrý. Já byla 13 března na laparce a 15 dubna už v CARu...Záleží jak Ti bude.

floskula
5. led 2010

ok, este sa poradim v centre, co oni na to. dakujem ti za informacie. 😉

nadis.h
5. led 2010

Není za co.A at to dopadne co nejlépe. 🙂

floskula
5. led 2010

dakujem, aj tebe vsetko dobre, nech ti bezproblemovo nabiehaju tehu tyzdne. snad aj ja ich raz budem mat zobrazene pri mene. 😔

nadis.h
5. led 2010

Určitě miminek je hodně a čekají na každou z Vás!

bubulka722
5. led 2010

Ahoj floskula!Ja som bola na laparke začiatkom decembra aj napriek tomu, že mm má zlý SPG. Doki v FC ma odhováral, vraj načo, veď idem na IVF. Viem o možných komplikáciách s mimomat. tehu po IVF a práve preto som do toho išla. Mne robili len diagnostickú laparku a fakt to nič nebolo. Prefúkli mi mierne nepriechodné vajcovody, všetko ostatné som mala v super poriadku. Viem, že po laparke by mala byť aspoň 2 mesiace pauza pred IVF. Moc sa do toho neženiem, radšej dám tomu ešte čas, možno motyka predsa len vystrelí! 😉

dennca
6. led 2010

Ahoj holky.
Můžete mě poradit?V dubnu jsem měla zamlklý potrat.Pak jsme měli půl roku pauzu se snažením.
Nyní se snažíme - ale už asi 2měsíce mě je pořád nějak divně.Pořád mě bolí pod pupikem - hlavně když sedím a
i při chůzi.Když ležím tak to je ok.Neměla jste některá třeba nějaké srůsty po potratu?
Myslíte, že mě čeká laparka?????Docela se toho bojím ☹ Ale co bych pro mimčo neudělala.
A po jak dlohé době jste po laparce otěhotněly????