Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

damaska
29. led 2010

Holky, každopádně děkuji za konzultace. Tak pak dám vědět termín a ještě budu zvědavá na zážitky. No, ještě nemám termín, ale bulela bych taky. Mám šílený strach. Já chci tolik miminko. Kdyby to šlo normálně, byla bych strašně šťastná. Ale budu ráda, když se to vůbec povede. Tak zatím pa pa a určitě budu stále na příjmu.

jerryjanka
29. led 2010

damaska - čim bližšie to je tym viac sa bojim 😀

damaska
29. led 2010

Jerryjanka: No, já se bojím úplně hrozně, ale jak už jsem psala, tak ne té operace, ale diagnózy a také toho že mi vezmou vaječníky. Hrůza, děs. Mám samé černé myšlenky, jsem raději pesimistka. Jsem zvědavá, co mi v nemocnici řeknou. tak se budeme bát spolu a určitě to zvládneme, uvidíš.

jerryjanka
29. led 2010

aj ja som pesimistka - ale snažim sa ukludnovať 😀

harmanceky
30. led 2010

Ahojte, pridavam sa k februárovým laparkám🙂 Idem 11.2., uz na svoju druhú laparku. Bola som takto pred rokom, to mi zistili nepriechodny vajcovod a kedze sa odvtedy nepodarili 3 IUI idem teraz zas s tym, ze mi ho asi vezmu a potom ideme na IVF.

jerryjanka
30. led 2010

nikdy som nepochopila to načo beru nepriechodny vajcovod - ved ho tam môžu nechať nie?

jerryjanka
30. led 2010

už viem prečo - pisala mi kamaratka

bubulka722
30. led 2010

Babulky naozaj sa nie je čoho obávať. Ja som bola na laparke začiatkom decembra a nič to nie je. Len po prebudení som mala hroznú svalovicu a bolel ma celý človek. To som za 3 dni rozchodila a bolo. Všetky tam idete pre dobrú vec, tak sa netreba znepokojovať. Ja osobne som sa na zákrok dokonca tešila, konečne relevantná info o mojom zdr. stave. Hlavne nech tam doktori urobia poriadok a prichystajú krásne prostredie pre bábetká.

jerryjanka
30. led 2010

bubu - a ako si dopadla - zistili niečo?

zelvik
30. led 2010

Ahoj holky, já jdu na laparku zítra - tedy zítra mám nástup a v pondělí výkon.
Jdu podruhé - první byla v květnu. A pořád se nedaří, tak chtějí doktoři druhý pokus. Musím říct, že jsem měla a pořád mám naprosto pravidelnou MS, bez výrazných bolestí...O mimi se snažíme 3 roky...
A při laparce mi zjistili srůsty, cystu a hromadu endometriozy. Kus levého vaječníku mi vzali. A podle kontrol po laparce, se i ten levý vaječník vzpamatoval a i on produkuje vajíčka a ovulace probíhá v pohodě. Manžel je OK.Tak jsme zvědavá, co bude dál. Ani se mi tam už nechce, nikam to nevede.

Holky, které jste byly na laparce opakovaně - trefujou se do původních jizev, nebo udělají další?

jerryjanka
30. led 2010

zelvik - ježin že druha lapakra - no otras - ježin dufam že nebude treba ☹

bubulka722
30. led 2010

Jerryjanka všetko je u mňa v naj poriadku. Doktor povedal, že som mala vajcovody len mierne nepriechodné a tie prfúkli. Mimo toho žiadne zrasty, cysty, myómy ani endometrióza, takže som bola po zákroku vešmi šťastná. Doki nám odporúčal snažiť sa o dušu, vraj je to laparke najpravdepodobnejšie. Uvidíme ako zaberie liečba u mm, pretože tam je pes zakopaný.

jerryjanka
30. led 2010

bubulka - to je parada - presne toto by som chcela aj ja počuť že boli nejake nepriechodne ale vyriešili to a šup na snažilkovanie - dufam že to tak bude
my mame problem aj na strane muža ale nie je taky tragický že by sa to nemalo podariť

zelvik
30. led 2010

Jerryjanka - držím palce,ať je to co nejmíň problematické. Já už jsem z toho nějaká vypsychovaná, to zase zítra bude vysoký tlak z té nervozity...

jerryjanka
30. led 2010

zelvik - tak to ja som na predoperačnych vyšetreniach mala tlak 145/95 čo je teda už na lieky a tem 110 😀
ta internistka nechapala sme sa na tom spolu smiali 😅

zelvik
30. led 2010

Já měla spíš nižší...teď řeším ty jizvy - sotva se mi zahojly, bude to tu zase...

jerryjanka
30. led 2010

zelvik no ved prave ja mavam nizky tlak tak som nechapala

zelvik
30. led 2010

🙂 já minule při příjmu měla taky vysoký tlak a sestřička na mě: Vy se mě bojíte?🙂

jerryjanka
30. led 2010

zelvik - dobra poznamka - no som zvedava ako to dopadne 😅

zelvik
30. led 2010

Dám pak vědět, až se vrátím "mezi živé".Tak držte palce a taky to zvládněte. AHoj

jerryjanka
30. led 2010

zelvik držime palce ja idem hned za tebou v stredu a vo štvrtok laparo

zelvik
31. led 2010

jerryjanka - tak to na tebe taky budu myslet a pak se tu sejdem a bude nám líp!!!!

natulaaa
31. led 2010

Holky budu na vás myslet a držte se,já jdu 17 a 18 na laparku,tak pak písněte.

saxana2007
31. led 2010

ahoj holky, chci se s vámi taky podělit o své pocity z laparky. snažíme se rok a čtvrt a v prosinci na kontrole mi Dr. řekl, že mám syndrom PCO a doporučuje laparku. Neváhala jsem zařídila jsem si všechny vyšetření a 22.1. jsem měla termín. Nastoupila jsem už ve čtvrtek to jsem dostala najíst akorát polévku, pak jsem večer dostala klystýr a v pátek ráno jsem šla na sál. šla jsem v 10. ráno a ve 12 jsem už psala domů sms, že to mám za sebou. samozřejmě, že mě to trochu bolelo, navíc když mě přivezli ze sálu a probudila jsem se na pokoji tak jsem měla strašnou zimnici, sestra mi dala 2 peřiny 🙂
Odpoledne už to bylo v pohodě dokonce už sem přijímala návštěvy a večer jsem šla sama do sprchy. Jediné čeho jsem se lekla bylo spoustu krve, která ze mě tekla. Pak ještě další 4 dny, ale to jen špinění.
V ponděli mě propustili domů a v pátek jsem šla vytáhnout stehy. A teď v úterý jdu na kontrolu a zeptat se co dál, kdy se můžeme snažit. A asi ukončit nemocenskou....
Holky nebojte se laparky, pro mimi bych vydžela více 🙂

natulaaa
31. led 2010

Ahoj Sax,tak pak dej vědět,kdy se mužeš zase snažit,já jdu 17 s cystou na vaječníku,furt se tam mrcha drží a ted se ještě k tomu zase naplnuje.Závidím ti,že to máš už za sebou,já mám strachjak hrom,a jak dlouho tě operovali víš?Mi říkal maximálně hodku. ☹

veverka.dada
31. led 2010

ahojky...mám dotázek, už skoro čtyři dny bojuji s nachlazením...žádná chřipka ani angína, jen jsem prostě prochladla...dnes už mám jen rýmu, ne nijak velkou, ale ještě pořád mám chvílema ucpaný nos...no a zítra mám podstoupit hysteroskopii...radši jim tu rýmu zítra ohlásím, protože v říjnu mi dělali laparo a taky jsem jí trošku měla a dr. mě po zákroku tak trochu vyhuboval, že s tim měli docela práci...ale myslíte si, že je možné, že by mě kvůli té rýmě na zákrok nevzali???? díky za rady 😉

natulaaa
31. led 2010

No já myslím,že tě nevemou a raději bych i sama nešla,víš jak kvuli dýchání při narkoze,at máš všechny dýchací cesty pruchozí

jerryjanka
31. led 2010

ak ides na HSG tak by ťa vziať mohli - lebo pri tom do narkozy nejdeš či hej? 😕

merrel
1. únor 2010

Ahojky holky,
( ted se mi to cele smazalo tak to pisi znovu )
chystam se na laparku abychom zjistili, zdali mam pruchodne cesty jestli nemam nejake srusty, chtela sjem se optat jak dlouho to tak probiha , cetla sjem, ze 4-5 dni v nemocnici a pak uz jste sly do prace? a za jak dlouho se muzeme zase snazit? snazime se pres rok a pul 😒 ..
( jinak mam nalezenou endometriozu ktera je pry mala a nejlepsi ji prelecit tehotenstvim )

jaspina
1. únor 2010

Tak za 14 dní bych to měla už mít za sebou 😖
Jak se někdo ptal, jestli se při druhé laparce strefují do prvních jizev - tak to pochybuju, tam je ztluštělá zjizvená kůže, tak podle mě určitě vedle.. taky jsem už na ní 1x byla - před 10ti lety kvůli slepáku, tak jsem zvědavá, kde mě rozpářou tentokrát 😀