Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

radusv
22. únor 2011

@86janinka Já jsem teď sobě i manžovi nasadila Preventan ať jsem za měsíc zdravá, protože kolem mě taky všichni prskají a já nehodlám laparku odkládat, když se na ní tak těším 😉

86janinka
22. únor 2011

@radusv Moje slova, taky jsem ho začala cumlat, ale přemýšlím jestli nebude lepší preventan akut. Ještě že nás zaměstnavatel tak zásobuje vitamínama, jinak bych neměla doma vůbec nic 🙂 . Jéééé ty se těšíš? No já taky 😀 😉 🙂

radusv
22. únor 2011

@86janinka 😉
clasik preventan je preventivní když ti nic není a chceš se chránit, akut je když už jsi nemocná...
no já do sebe nerada cpu takovýhle vitamíny, ale teď jsem udělala vyjímku 🙂
vím, že se říká netěš se zklameš se - ale já se fakt docela těším, už chci vědět na čem jsem a hlavně se to konečně někam pohne 😉

leeena_4
23. únor 2011

ahoj holky, omlouvám se, že vám sem lezu, ale chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho po doporučení gyndařem jste na tu laparku šly. Jaké jsou u nás na takovou operaci čekací lhůty? Děkuju a všem přeju hodně štěstí 🙂

radusv
23. únor 2011

@leeena_4 ahoj, já sem taky drze vlezla 😅
ale jsem ráda za takové téma 😉
u mě po roce snažení a objednávala jsem se v lednu s tím, že už objednávali na březen, takže 2 měsíce...

leeena_4
23. únor 2011

@radusv taky jsem ráda. Jé, dva měsíce? a jsi z Prahy? mě připadá to čekání někdy už nekonečné. Mám PCO a bez laparoskopie ze mě v CARu asi vajíčka nedostanou. Za 10 měsíců jsem neměla ani jednu ovulaci a to i s hormonama. Ale dneska jdeme poprvně do CAR, tak se těším i bojím zároveň. Vy se snažíte přirozeně?

radusv
23. únor 2011

@leeena_4 z jižních čech... to mi povídej o nekonečném čekání 😒
já prý funguju jak mám, loni v lednu jsem byla na revizi a letos v lednu mi doporučil laparku, že mi možná díky revizi vznikly srůsty... a když ani ta nezabere, tak asi po létě do CAR 😕
tak hodně štěstí dneska 😉

leeena_4
23. únor 2011

@radusv děkuju, dám sem zprávičku, jak jsme dopadli. Jinak já jsem taky jihočeška. Pocházím z ČB, ale žiju už delší dobu v Praze. Pokud jsi jinak zdravá, tak by ti ta laparka mohla hodně pomoci. Znám osobně několik holek, u kterých neznali důvod, proč se nedaří a po laparce otěhotněly. Hezky se to tam všechno pročistí a spermie mají snazší cestu 😉

radusv
23. únor 2011

@leeena_4 tak to jsme rodačky 🙂
určitě pak napiš 😉
taky jsem to slyšela, ale já už si radši předem naděje nedělám, už jich bylo hodně na to, abych pak byla zklamaná...

leeena_4
23. únor 2011

@radusv naprosto tě chápu, taky už mě neutěšují věty tipu: většině holek pomůže to a tohle.... Zatím jsem vždycky byla v tom malém procentu u kterého je to blbě 😀. Ale věřit pomáhá a jestli ti to nepomůže, neboj se, v CARu si s vámi určitě poradí 😉

radusv
23. únor 2011

@leeena_4 vítej do klubu 😅
ano věřím tomu, že jednou se určitě dočkáme, ale jakým to bude způsobem to se nechám překvapit 😉

luca77
23. únor 2011

Ahoj holky,tak píšu pár vět po laparoskopii.Domů mě pustili v pondělí (21.2.),operace ve čtvrtek 17.2.Zvládla jsem to s přehledem a hlavně,což mě hoodně překvapilo,vše bylo bez bolesti a ani jsem necítila žádný tlak od plynu Po té narkoze jsem až do večera zvracela,jak amina Ve čtvrtek mě odváželi z pokoje v 9:45h a vrátila jsem se zpět na pokoj v 12:10h,čekala jsem chvíli v předsálí,než mě vzali na řadu.Dostala jsem ve čtvrtek ráno Diazepan,ale nějak to na mě moc nepůsobilo,vše si pamatuju.V 17h už jsem šla za doprovodu sestry do sprchy.Klystýr mi nedělali,dostala jsem jen glycerínové čípky.No a hlavně to nejdůležitější je,že mám průchodné vejcovody a dr.říkal,že nevidí důvod,proč bych neměla otěhotnět. No a zítra jdu na vyndavání stehů 😒

luca77
23. únor 2011

@86janinka Ahoj,klidně se ptej,co tě bude zajímat,..já jsem byla na laparoskopii s chromopertubací ve čtvrtek 17.2. A věř mi,že to zvládneš,já jsem také posera a nikdy jsem v nemocnici nebyla a vše jsem zvládla. 😉 Byla jsem v Pelhřimově,kam jdeš ty?

luca77
23. únor 2011

@86janinka No já jsem taky před půlnocí hodně pila,aniž by mi to někdo říkal a po té narkoze jsem blila,jak amina 🙂 ,hold asi na každého to působí jinak.

luca77
23. únor 2011

@lulii Ahoj,taky jsi to zvládla bez obav co? A to jsme se tak báli. 😉 Já jdu na stehy zítra,jsem taky zvědavá,jak mi je bude vyndavat z pupíku 😒 .Ptala jsem se dr. a říkala,že to nebolí,že z toho má každý strach.Napiš jaké to bylo,ať vím,co mě zítra čeká.

luca77
23. únor 2011

@leeena_4 Ahoj,já jsem šla za tři týdny. 😉

86janinka
23. únor 2011

@leeena_4 Já byla na gyndě za doktorem 8. února a objednal mě na 7. března, šla bych i dřív na tu operaci, jen mám tento týden dostat měsíčky. Mám štěstí, bude mě operovat můj gynekolog, kterému umožňuje místní nemocnice operovat své pacientky každě pondělí.

86janinka
23. únor 2011

@luca77 Já jsem ze Šumperka, tak jdu tady v Šumperku 🙂 . A jaktože tě pustili až po čtyřech nocích? Mě doktor říkal že v něděli nástup 6., v pondělí na sál a v úterý dopoledne po vizitě domů, teda pokud nic nenajdou a bude vše v pořádku...
No tak mi můžeš popsat dobu od nástupu do špitálu až po probuzení z narkózy 🙂 , ale samo co si pamatuješ 😉 . Už jsem se sice tady holek ptala, ale víc hlav, víc názorů a zkušeností 😀

lulii
23. únor 2011

@luca77 Jojo, to je jasný, že zvládla, zbytečně jsem hysterčila 😀 😀 😀 Ty stehy jsou fakt v pohodě, ty dva, co jsem měla dole, to jsem fakt ani nezaregistrovala, že už jsou venku a v pupíku, kde jsem měla stehy dva, to bylo malinko horší, protože jsem je měla hluboko v pupíku, ani nebyly vidět, tak mi musela za ty nitky dost tahat, aby to mohla vůbec přestřihnout, ale fakt to bylo v pohodě. Neboj se 😵 A přišli ti u laparky na něco?

piskotlea
23. únor 2011

@leeena_4 Ahojky. No já to měla asi trochu jinak. Mě zavolal a příští týden operoval. 🙂 Laparku jsem měla 9.12.2010 a v pondělí mi potvrdil těhotenství 😀 Jaaaaj...já to četla od jiných, a ono opravdu profouknutí vaječníků pomohlo. Přeji vám to taky....všem....mooooooc!

luca77
23. únor 2011

@86janinka Ahoj,no,já myslela,že třeba půjdu v neděli domů,ale říkali,že to nebylo jen diagnostické,měla jsem jednu větší cystu a jednu menší,věděla jsem o nich.Přítel mě tam dovezl,šla jsem na hlavní příjem,pak příjem na gyndě,kde jsem dostala i neschopenku,poté do příjmové ambulance,kde se mnou sestra sepsala nějaké papíry,dala mi na ruku identifikační pásek.Pak jsem šla na gyn.prohlídku a pak ještě na ultrazvuk.Docela dost procedur,než jsem se dostala na oddělení.Měla jsem nadstandart,který jsem si rezervovala.Dostala jsem oběd a pak jen vegetila.Ještě mi sestra přinesla glycerínové čípky,že prý u tohoto výkonu není nutný klystýr,tak jsem byla i radši,byla by to premiéra. 😉 .Ještě jsem dostala i večeři(chléb,rama,sýr),..do půlnoci jsem mohla jíst,pít,ale né se nějak přejídat.Na noc jsem dostala prášek na spaní.Ráno budíček asi ž v 5:30h a v 6:15h jsem si měla vzít diazepan na zklidnění.Ten den jsme šli čtyři na operaci,já byla třetí.Po 9h jsem si navlékla jejich punčochy a pak když mi přišli říct,že je čas,tak jsem se oblékla do andělíčka,nasadila takovou tu síťku/čepici a v 9:45h mě odváželi.Než mě vezli do přesálí,tak jsem si přelezla na lehátko,kde přeze mě hodili prostěradlo a řekli mi,at si sundám toho andělíčka,kterého jsem měla zavázaného pouze za krkem,takže jsem se nikde ani neproducírovala nahá 🙂 ,v předsálí jsem čekala aspoň 10min.,než mě převezli na sál.No a pak jsem jim dala levou ruku,kam mi píchli kanylu,na pravé mi měřili tlak.No a za chvíli jsem cítila,jak usínám a za chvilku mě už zase probouzeli,..na pokoj mě přivezli v 12:10h,kde jsem si přelezla z lehátka.No a od této doby jsem zvracela po narkoze,v 17h už jsem šla do sprchy za dozoru sestry.Ani jsem nevečeřela,nemělo to cenu,když jsem zvracela.Hlavně mě překvapilo,že mě nic nebolí,tak jsem byla ráda.Taky jsem se bála,ale zvládneš to,věř mi! Držím palce.

luca77
23. únor 2011

@lulii Ahoj,no tak stehy snad zvládnu 🙂 .Já šla i na odstranění cysty,ale jinak jsem v pořádku,vejcovody mám průchodné a to je hlavní. A co u tebe našli/nenašli? 😉

radusv
24. únor 2011

Tak co čtu tak opravdu všude je jiný systém v délce pobytu v nemocnici... ale všechny jste to zvládly a to je dobře 😉

@piskotlea trochu to nechápu - 9.12.10 si byla na laparce a toto pondělí ti dr. potvrdil těhu? no každopádně moc gratuluju 🙂 snad nám všem budeš vzorem 😉

radusv
24. únor 2011

@lulii koukám další budějčanda 🙂
ty jsi čekala jak dlouho na laparku? mě bude operovat můj dr. a uspávat moje sestřenice, takže se vůbec nebojím 😀

leeena_4
24. únor 2011

Ahoj holky, slíbila jsem, že vám dám vědět, jaká byla první návštěva CARu, tak tedy:

PCO pozvrzeno z uzt na obou vaječnících, ALE! Ten clostil přeci jen velice nesměle a pomalu zabral, protože v levo je folík 13mm a vpravo dva, větší 16mm! Sice jsem už 23DPO, ale doktor říkal, že mu dáme týden čas a ve čt příští týden jdu na uzt do té doby provera a jestli nějaký doroste aspoň 20mm, tak mi píchne injekci a doma se budem snažit. IUI až po průchodnosti vejcovodů. Laparoskopii u mě nedoporučil, prý je to zbytečné, že to pomůže jen u 50% žen a z toho většina z nich to má do 6 měsíců zpátky a že to za to nestojí. Takže postup je takový, že ať už vejce bude, nebo ne a nevyjde to teď, tak příští měsíc budu chodit na krev, a někdy 12DC mi udělají průchodnost vejcovodů tím hy... něco, jsem z toho jelen, ale sliboval mi, že to nebude bolet a nemám nic číst na internetu v diskuzích . No a od dalšího cyklu budeme stimulovat FSH na IUI a pak zas a až nás to přestane bavit, tak ivf.
Jinak jsme dostali samotného pana primáře, co to dělá už 40 let. Na mě udělal naprosto úžasnej dojem

radusv
24. únor 2011

@leeena_4 jee tak to je super, že máš z návštěvy v CARu úžasný dojem, podle toho co popisuješ to zní nadějně 😉 a je fajn, že ti rovnou řekl, že laparka nemá u tebe cenu.... takže by ti popřípadě udělali jen hysteroskopii?

leeena_4
24. únor 2011

@radusv jojo, příštý cyklu na ní cca 12DC jdu 🙂 Aby se další cyklus už mohlo dělat IUI 😉

radusv
24. únor 2011

@leeena_4 😉 a ta hysteroskopie je vlatně co?

leeena_4
24. únor 2011

@radusv podle toho, co říkal doktor, tak ti tenounkým katetrem přes děložní čípek napumpujou do vejcovodů takovou tekutinu a pak sledují, jestli a jak vytéká vejcovody ven 😉 Prý to není nic příjemného, ale co by člověk pro mimčo nevydržel 😉

radusv
24. únor 2011

@leeena_4 aha díky za objasnění... no příjemné to asi nebude, ale určitě se to dá vydržet a přesně jak píšeš pro mimčo všechno 😉
přeji hodně štěstí a doufám, že budeš informovat jak to u tebe probíhá 😉