Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

dia6
31. črc 2012

@ludmilaka Jáj, mne nič v nemocnici nepovedali, ale aj tak sa bojíme ešte, lebo ma to aj trošku pobolieva. Tak skúsime neskôr a uvidíme.

dia6
31. črc 2012

@mamartinka No ja by som toľko nevydržala čakať. Aj my sme obaja zdravý... a tiež priateľ má vraj ukážkový spermiogram.

bulik30
31. črc 2012

@ludmilaka ahojky ja som mala len jednu ranu , kedze bolo vsetko ok. rana je uz

dia6
31. črc 2012

@ada83
@bulik30 Ahojte ja mám týždeň po laparke. Tiež som špinila, aj som sa zľakla. Ale už mám aj stehy vybraté a už je dobre.
Ja som bola tiež v Iscare

ada83
1. srp 2012

@dia6 ahoj ja som mala menzes som sa rozpravala z doktorkou ako som bola vo stvrtok na stehoch prisiel o týzden skorej. a ty ku komu chodiš . Ja chodim k dr. lattakovej aj ona ma operovala je to super ze mozeš ist domov v ten istý den.

dia6
2. srp 2012

@ada83 Ja chodím k doktorovi Žáčkovi. Je fajn. Tiež ma on aj operoval.
No u mňa to bol trošku problém, to, že som mohla ísť domov. Mňa operovali okolo 9:30 a povedali že okolo 14-tej budem môcť ísť domov. No nejako mi po anestézii prišlo zle a začasla som vracať a tak som tam bola až do večera do 18-tej aj to som odchádzala podopretá o priateľa, tak mi bolo zle, ešte aj doma som vracala.
Ale čo sa mi veľmi páčilo, že na druhý deň mi volali z Iscare, ako sa mám, či mi je už lepšie. 🙂
Ja mám menzes dostať teraz, tak čakám.

A čo vy potom? Prečo si bola na laparke? (ak sa smiem spýtať)

zuzullik1001
2. srp 2012

@dia6 ahoj to si bola na laparoskopi co si zacala vracat..?kedy si bola?? ja som bola na laparoskopi teraz v pondelok..uha bolest strasna.....

zuzullik1001
2. srp 2012

@dia6 ja som bola na laparke lebo nemozem otehotniet...manzel spermiograf super...mne zistili ze vsetko mam tiez super priechodne vajecniky mam jednu dierku v pupku...uz sme mali aj sex kedze mam plodne dni..tak som zvedava,ci to pomohlo..🙂 🙂

dia6
2. srp 2012

@zuzullik1001 Áno, na laparke a vracala som takmer hneď na to ako som sa prebrala.... a potom stále.
Inak po dvoch dňoch už OK a už ma nič nebolelo, len keby ma niekto do toho buchol. Teraz som už týždeň po... a už ma to vôbec nebolí. A aj sa to pekne hojí.
A čo ťa bolí? A ešte stále?

zuzullik1001
2. srp 2012

@dia6 sak poznam tu bolesst.....strasneeeee ale teraz je to uz v pohode len ramena ma bolia oproti tomu jake bolesti to boli az do placu pondelok..teraz super....neboj sa po laparke sa ti podari otehotniet..🙂

dia6
2. srp 2012

@zuzullik1001 Iba jednu dierku? ja mám dve, jednu aj dole na ľavom boku, ale tá je maličká.
Ja tiež nemôžem otehotnieť, tiež priateľov spermiogram super. No u mňa niečo zistili, takže nám laparka asi nepomôže.

dia6
2. srp 2012

@zuzullik1001 No, áno tie ramená aj mňa veľmi boleli a aj sa mi trochu zle dýchalo. To všetko ma prešlo asi po dvoch-troch dňoch.
Po pravde, som rada, že to mám za sebou. My budeme musieť ísť ešte dlhú cestu, ale dúfam, že vám sa to hneď podarí. 🙂
Koľko skúšate?

zuzullik1001
2. srp 2012

ja mam len jednu lebo som mala vsetko dobre a priechodne.....a co mas jake problemy???? snat sa vam to vydari..lebo na psychiku je to zle ked sa nedari..mi sa snazime rok a vy???? no aj mne sa moc zle dychalo uplne tazko som rada aj ja ze to mam za sebu konecne....🙂 🙂

ada83
2. srp 2012

@dia6 ja som bola tiež preto lebo nemozem otehotniet chceli sa pozrieť ci mam prechodne vajcovody. moj muž ma trochu horší spermiogram ale dr. povedala že sa to s ním da otehotnieť tieš mam dve dierky a povedali že je všetko v poriadku ale poslala ma teraz k endokrinologovi tak uvidime ale tam sa dostať des davaju terminy na oktober. mna operovali hneť rano prisla som na 7 a akolo 8 ma operovali a mne nič nebolo už o 11 som chcela isť domov. ale ako som isla na wc tak sa mi hlava tocila

ada83
2. srp 2012

@dia6 tak s tou dlhou cestou ste ako my. ja mam za sebou už 2 IUi a teraz povedala že po týchto mojich krvných vyseteniach to vyzera rovno na IVF ale tieš neviem ako to vsetko dopadne už chodime do centra od februara a stale nic

dia6
2. srp 2012

@ada83 Aj jasom objednaná k endokrinológovi na koniec augusta, ale to som sa objednávala ešte v júni.
No u nás to tiež vyzerá na IVF.

ada83
2. srp 2012

@dia6 tak to ste asi na tom ako my. ja idem tieš27.8. sa mi podarilo do mediferi v petrzalke tak som zvedava kolko ma to bude stat. ale od vcera ma robiť v malackach nejaka nova tak skusam tam ci sa podari. teba koli comu poslali tam mna koli nadoblicke. lebo mne vo stvrtok ako som bola na stehy tak mi brala krv a povedala že mam prisť v utorok ze budu výsledky ale dr. mi volala už v piatok že prisli a su zle ze si mam prisť pre spravu pre endokrinologa. mala si aj pri operacii dr. lattakovu? mna tieš boleli ramena asi 2 dni.

ada83
2. srp 2012

@dia6 može sa opýtat teba prečo poslali k endokrin. mna poslala že mam niečo s nadoblickou .

dia6
2. srp 2012

@ada83 Mňa vlastne neposlali. Mne len bolo od viacerých ľudí povedané, že vďaka problémamy so štít.zľazou môžu byť potraty. Tak som sa na to spýtala lekára a on povedal, že je to na mne či tam chcem ísť a aj či a na kedy sa objednám. A keďže aj moja sestra má problémy so štít.zlazou ... a hlavne počas tehotenstva mala, tak radšej nebudem riskovať.
Chcem mať všetky vyšetrenia hotové. Aby sa zase nestalo, to čo sa už 2x stalo.

A neviem či tam bola lekára Lattaková... nejaká tam bola, ale neviem meno.

ada83
2. srp 2012

@dia6 na sprave mas napisane meno lekarov ktorý ta operovali ak bola taka mlada blondína tak to bola ona.. tak to hej bude to lepšie ak sa to vyšetrí. mne povedal anesteziolog tieš že by som mala isť k endokrinologovi,že budem mať asi problen so stít.žlazou. bude lepšie ak sa to dá do poriadku aspon bude lepšia šanca na otehotnenie 🙂 . ja už mam krvne vysledky tak to možno pojde rýchlo dostanem tabletky a bude

ada83
2. srp 2012

to ja mam prist do iscare aj s papierom od endokrin. tak to chcem co mať čím skôr hotové aby sme mohli pokračovať dalej

@dia6

dia6
2. srp 2012

@ada83 Aj ja to chem mať už hotové. A nech už máme IVF.
Síce som sa s tým najskôr nevedala až tak moc zmieriť, že to proste inak nepôjde, ale nech sa to podarí a nech už som tehotná... min. v štvrtom mesiaci. Tak strašne sa na to tešíme. 🙂 🙂 🙂

ada83
2. srp 2012

@dia6 tak to hej nech je to už zaviesane v brušku. svagrova je tehotna ak by sa mi chytilo to druhe IUI tak sme mohli mať mesiac medzi deťmi a to ma najviac mrzí. poklial neostala tehotna tak to bolo lepsie. nechcela som aby sa to chytilo IUI a chcela som isť na IVF a chcem dvojicky. ale ako povedala že je tehotna tak sa dufala že sa to chytilo a krv potvrdila že nie.

dia6
2. srp 2012

@ada83 Poznám také pocity. Ja keby sa podarilo to prvé dieťatko, tak by som mala takmer na deň presný termín pôrodu ako kamoška. Často keď vidím jej malú tak si hovorím, že takto by teraz moje dieťatko bolo veľké, takto by sedkalo, takto by začalo chodiť... atď.
No a keď som druhýkrát potratila, tak som sa onedlho na to dozvedela, že je tehotná moja estra. Ona má už malého dvojmesačného drobčeka. Je to o to ťažšie keď všetci okolo majú deťúrence, a úplne bez problémov.
Len my..... máme smolu.

Ako dlho myslíš, že potrvá, kým pôjdeš na IVF?

ada83
2. srp 2012

@dia6 neviem vôbec asi dlho co som poculatak asi 3 mesiace budem u endokrinol. a potom mozem ist do iscare ale dufam že to nebude pravda. sesterka sa smiala že dufa ze aspon do bud vianoc budem tehotna. a ty kedy? kamoska tieš chodi do iscre pisali sme si ze ja mam svagrovu tehotnu ona kamosku. a ze mi sme divne keď nam to naplanuju presne na cas a mi nič. ona sa snazí zatial sama nebola este na iui maju hypoteku tak pocitaju kazdu korunu

dia6
2. srp 2012

@ada83 Ja tiež dúfam, že do Vianoc. Nech máme konečne krásne sviatky.
Ja inak nechodím do iscare, ale do ferticentu. Len môj gynekológ operuje v iscare, tak som tam išla na operáciu. Aj som rozmšľala, že by som šla tam, ale už nebudem meniť. Vo ferticente sú fajn k nám.
No my máme tiež hypotéku na 30 rokov... no dieťatko chceme za každú cenu.

ada83
2. srp 2012

@dia6 ja som spokojna z iscare zase. tieš som rozmýsla na ferticentom, ale hlavna embriologicka je dcera maminej sestry priatela a nemusi nasu rodinu. tak neviem ako by to dopadlo keby zistila kto som. to hej ja som myslela že budeme na vianoce kupovať kocik a tak dalej ale asi nic nebude ☹.

dia6
2. srp 2012

@ada83 To nikdy nevieš. Ja stále verím, že to už nebude dlho trvať. Dokonca som si dala taký termín, že do priateľových narodenín bude IVF (aj keď to tak úplne neovplyvním 🙂, ale dúfam). A on ich má v strede októbra. No a potom to už musí prísť.

ada83
2. srp 2012

@dia6 to ja som si povedala že do 30 chcem mať babo na svete. tak to mam už malo casu rok a mesiac 🙂

dia6
3. srp 2012

@ada83 No ja som kedysi chcela do 25-tich mať prvé. No nepodarilo sa a teraz tiež do 30-tich určite... najlepšie aj dve.

A dnes som sa dozvedela, že v septembri bude IUI, takže budem rada ak do decembra stihneme IVF.