Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

reenik
24. zář 2013

@miakubko děkuju🙂, jo podařilo se spontanne, první cyklus po půl roce bez hormonů, je to malý zázrak. Ale ještě jsem nebyla na potvrzení u dr. , myslím, že je ještě brzo, dneska jsem teprve 32DC a cykly mívám tak 39 dní a to s hormonama, jinak to asi ani nedostanu. Před tou operací mi primář vysvětloval, že v některých nemocnicích ty souhlasy podpisovat nedávají, ale operují a pak, když na to přijdou, pacientku zavřou, informují ji a jde na druhou operaci. Prý je to nevyhnutelné a jestli by se to neodstranilo, udělalo by to víc škody než užitku. Prý je to docela nebezpečné to tam nechávat. Tak jsem podepsala.... Nebrali mi nakonec nic, jen mi odstranili ten výrůstek na vaječníku, který poslali na histologii a prý to zhoubné není, ufff. To byl taky šok, když mi řekl: no měla jsem tam takový nádor, doufám, že nezhoubný... Prostě říkam Ti, týden jsem po té operaci probrečela. Bylo to psychicky náročné. Nečekala jsem to. ☹ Přeju hladký průběh!!! Pak dej vědět!

miakubko
25. zář 2013

@reenik Ahoj jasne dam vediet ja mam tiez strach ale tak tuzim si dat cyklus do poriadku a otehotniet...Daj vediet ako si pochodila u lekara?? Drzim palce.. p.s. kolko si bola po zakroku doma? Odkedy ste sa zacali snazit?

reenik
25. zář 2013

@miakubko Zítra jdu na kontrolu, tak potom napíšu, ale asi ještě nic vidět nepůjde.... Já nastoupila do nemocnice ve čtvrtek, v pátek ráno mě operovali a v pondělí pustili domů. A hned ten další týden asi v úterý jsem měla ovulaci, takže jsme to zkoušeli přibližně od víkendu. A ještě jsem si vzpomněla, že mi tehdy u podpisu toho souhlasu doktor vysvětloval, že i kdybych náhodou s vadným vejcovodem otěhotněla, že to vede vždy k potratu, že se prostě miminko nemá šanci v takovém případě udržet. Asi se neprodukují ty správné hormony nebo nevím.... být tebou, bych to asi podepsala, uvidíš... stejně asi jiná šance není ☹

miakubko
26. zář 2013

@reenik Ahoj drzim palceky...Daj vediet ako si dopadla... Ked moj manzel mi povedal, ze ale ked to podpisem a vezmu ho, tak stratim moznost klasickeho otehotnenia a budem moct len umelo..

reenik
26. zář 2013

@miakubko Manžel ma samozřejmě pravdu. Záleží, jestli by ti vzali jeden nebo dva vejcovody, kdyby dva, to by byla myslím fakt náhoda a zbývalo by ti jedině jít na ivf. Když ti vemou jen jeden, pořád můžeš otěhotnět přirozeně z toho druhého. Ale se špatnými vejcovody neotěhotníš nikdy!!! Můžeš otěhotnět když budeš mít v těle jeden špatný a druhý dobrý, ale ten špatný ti to miminko stejně zahubí, takže musí jít pryč!! Jak říkám, ten doktor mi to ukazoval i na modelech, ukazoval mi fotky špatných vejcovodů, které by musel odstranit a dávalo to logiku. Říkal, že i kdybych tím jedním zdravým otěhotněla, tak mi takový špatný vejcovod ten plod stejně zahubí.

miakubko
27. zář 2013

@reenik Ahoj dik za radu este sa teda s manzelom porozpravame... A co ty ako si dopadla u doktora?

cooke
27. zář 2013

Ahojky holky, tak já jsem teď první normální cyklus po laparce, tak uvidím co bude dál ....
@reenik držím pěstičky, dej vědět jak jsi dopadla 🙂

piskotlea
28. zář 2013

Ahoj holky. Držím vám všem pěstičky co to jde 🙂 U mě to bude už skoro tři roky, co jsem podstoupila laparoskopii a hysteroskopii s chromopertubací a příští měsíc slaví můj syn dva roky 🙂 Nebojte, vše má svůj čas 😎

reenik
29. zář 2013

Ahoj holky, tak zatím z toho moc chytrá nejsem.... ve čtvrtek jsem byla u dr. (upozornuju, že jsem ji volala a ptala se, jestli nemám přijít později, že je asi moc brzo - na to mi řekla, že ne, že mám přijít hned....), po té, co jsem hodinu čekala v čekárně, protože měla moc lidí se rozmyslela, že mě neprohlídne, ale jen udělá test z moči, na mé krásné dvě čárky mi řekla, že pokud ta druhá není tak silná jako kontrolní, že teste je negativní, pak mi vzala krev a v pátek volala výsledek, že hcg je negativní. Prý mám 60 a pozitivní má být přes 1000. Tak jsem to obrečela, ale na netu, jsem si našla, že 60 přesně odpovídá 14 DPO a to jsem ten čtvrtek byla. Mamka dělá v nemocnici, tak mi vzala i v pátek krev a to jsem měla už 114 a v pondělí jdu znova, tak doufám, že to poroste. Jsem z toho strašně nervozní a tu svoji doktorku bych nakopala... já nevím, co myslíte vy? Podle mě negativní je tak hcg 2 nebo třeba 5, ale 60 přece musí znamenat, že tam něco je nebo se pletu? Držte palce ☹

cooke
29. zář 2013

@reenik ne nepleteš se, a pokud HCG stoupá je to dobré znamení ..... neboj bude to dobré 😵 😵 😵 Pravdou je že by při vyšetření ještě asi nic vidět nebylo, ale doktorka mohla být více empatická a ne s tebou tak vyběhnout a zbytečně tě stresovat!!!!

reenik
29. zář 2013

@cooke Děkuju, snad máš pravdu. Já vím, že na utz by ještě nebylo nic vidět, proto jsem se ji ptala, jestli nemám přijít později, ale ona říkala, že po té laparoskopii mě chce vidět radši hned. Mohla mi říct, že tam možná něco je a uvidíme, ale ona mi rezolutně řekla, že to určitě začátkem týdne dostanu a na otázku, jestli tak nízké hcg nemůže být proto, že byla ovulace 20DC (i podle BT a ovu testů) mi řekla, že je to prostě negativní a hotovo. Tak mě to dost rozhodilo... Prý ani vyvolávačku nepotřebuju, protože je jisté, že to dostanu za pár dní a to jsem ve čtvrtek byla po vyvolávačce už 14 dní, tak to je divné ne? Asi měla blbou náladu nebo nevím.... ☹

cooke
1. říj 2013

@reenik držím pěstičky neboj bude to dobré a asi bych změnila doktorku!

reenik
1. říj 2013

@cooke Bohužel asi ne.... včera jsem byla na krev, hcg roste pomalu ☹ něco se muselo přes víkend stát... ve středu se dozvím, jestli to porostlo a pokud ne, čeká mě revize ☹ spíš to asi vypadá na tu druhou variantu. Je mi hrozně ☹ Změnila jsem doktora a ten mě hned vyšetřil, bohužel měl pro mě špatné zprávy no ☹

mooncaa
1. říj 2013

@reenik Pardon, že čtu tvoje příspěvky, ale kdysi jsem na tuto diskusi chodila. Nárůst z 60 na 114 za jeden den je nárůst jako hrom. Zpravidla HCG roste na dvojnásobek za 3 dny. Nevím, jakou hodnotu jsi měla včera. Na revizi bych nechodila, proč? Na ultrazvuku je něco vidět až když je HCG vyšší než 1000, já měla 998 a vidět nic ještě nebylo (to bylo 3 týdny od oplodnění a ta moje hodnota HCG byla mnohem vyšší než by měla být - ono to asi bylo i tím, že jsem čekala původně dvojčata). Navíc každému to HCG roste jinak rychle.
Kamarádku taky Dr. pořád honili na revizi a ona se naštěstí nedala a už je ve 32. týdnu.

reenik
1. říj 2013

@mooncaa Vážně? On právě říkal, že ten první nárůst je krásný - z 60 na 114 za jeden den (to bylo ze čtvrtku na pátek), ale pak jsem byla znova v pondělí a to jsem měla jen 162 tak necelých 50 jednotek za tři dny je asi dost málo. Kvůli tomu mluvil o té revizi víš? Jenže taky se divil, že mi ta moje původní doktorka nedala hned na začátku nějaké podpůrné injekce... vůbec nevím ☹ Zítra jdu znova a pokud prý bude hcg nad 300 tak to bude ok, ale pokud pod 300 tak se prý musíme domluvit na té revizi. Strašně se bojím. Říkala jsem si, že je to úplný zázrak, že se nám to povedlo ještě ten měsíc co byla laparoskopie a teď tohle 😒

kveta
1. říj 2013

@miakubko Ahoj. Mala som laparoskopicky zistenu nepriechodnost oboch vajcovodov. Napriek tomu som o rok otehotnela prirodzene.. Takze vajcovody by som si len pre nepriechodnost nedavala odstranit. Vela stastia.

mooncaa
1. říj 2013

@reenik Držím palce, kamarádce to HCG rostlo děsně pomalu a přesto bude za chvílí rodit. Prostě ať to poporoste jak poporoste, tak bych tu revizi odložila a čekala. Já před rokem potratila v 6tt to ty zdaleka nejsi a na revizi jsem nemusela - tělo si poradilo samo. Prostě bych každopádně počkala, jak se to bude vyvíjet. Navíc pokud se to potento, tak by si tím s největší pravděpodobností tělo samo poradilo a na revizi bys nemusela stejně.
Může to být dobré, nemusí, ale na zásadní rozhodnutí je času víc než dost.
Když bys na krev nešla v pátek, tak to máš za 4 dny nárůst z 60 na 162 a to je ukázkové.
Držím palce ať to dobře dopadne.

cooke
1. říj 2013

@reenik posílám srdíčko pro štěstí kočko a budu čekat další zprávičky 🙂 😵

cooke
1. říj 2013

Holky a založila jsem skupinu na podporu všech kterým se nedaří tak lehce, kdyby se některá z vás chtěla přidat ..... https://www.modrykonik.cz/skupina/4371/

reenik
1. říj 2013

@cooke děkuju za srdíčko, moc mě potěšilo, ale mám špatné zprávy. Včera jsem měla strašné bolesti a dneska byl test už úplně slabý. Ještě v neděli jsem měla krásně silné dvě čárky a dneska jen ducha. Asi je to jasné, zítra mě čeká ta krev, ale už jsem smířená... hlavně aby to už bylo za mnou a mohli jsme začít znova, už na to nechci myslet. Nikomu to nepřeju, člověk má radost a pak takové zklamání. Ale je mi jasné, že to tady prožívá denně spousta holek. Snad se vám bude dařit lépe!!! Ale ještě jednou dík za podporu. 🙂

reenik
2. říj 2013

Tak nic, dneska hcg 28, zítra k dr. poradit se co se mnou, vzhledem k endometrioze mě čeká asi revize... ☹ Ach joooo, proč je ten život tak nefer??? ☹

cooke
3. říj 2013

@reenik to mě mrzí .... ale věřím tomu že další měsíc se podaří a už to bude "naostro" 🙂 možná bylo ještě moc brzo po laparce a něco bylo špatně, tak to příroda zařídila takto .... všechno má svůj důvod a já budu moc moc držet pěstičky.

reenik
6. říj 2013

@cooke děkuju ☹

gaga83
26. říj 2013

Ahoj baby 16.10 som podstúpila hysteroskopiu. Tri 3 som spinila a potom som začala krvávať. Som usúdila že prišla menštruácia skôr. Krvácala som 5 dni, včera nič a dnes ráno som zas začala krvácať. Dnes by sedel termín kedy mala prísť ms. Teraz neviem či to krvácanie bolo s hysteroskopii a dnes prišla ms. Som už objednaná na sono na štvrtok keďže sa chystám na KET. Mala ste niektorá takého krvácanie po hystero?

peta_86
26. říj 2013

@miakubko Ahoj, já jsem podepisovala, ale trvala jsem na tom, že chci aspoň 1 vejcovod zachovat (ten, který by byl lepší). Doktor mi vysvětloval, že to pak může vadit, kdyby se v něm dělala tekutina a tak, ale já věřím i alternativní medicíně a nechtěla jsem se odsoudit jen k IVF. Nakonec mi mohli nechat úplně všechno, cysty na vaječnících šly nějak vyloupnout. J

peta_86
26. říj 2013

@reenik Ahoj, moc mě to mrzí, ale určitě se podaří příště!!! Mně říkal doktor, že když se po laparo podaří jednou, ale dojde k potratu, že by to mělo vyjít i znovu. Že to znamená, že děloha je čistá a připravená. Jinak bych na tvém místě změnila lékaře, po těch tvých peripetiích s hladinou HCG. Já když jsem volala, že mám //, tak mi sestra řekla, že pokud byl první duch a pak po 1-2 dnech silnější čárka, tak to znamená nárůst HCG a zatím prosperující těhotenství. Zároveň mě ale varovala, že to může nedopadnout - odejít se zpožděnou menses. Vidět mě chtěli až ke konci 6 tt, ale po telefonu mi hodně pomohli a vysvětlili.

lucijeta
26. říj 2013

@gaga83 já jo, po hysterce jsem asi 5 dní krvácela a za 2 týdny přišla ms

reenik
9. lis 2013

Tak holky, zase jsem našla //, vůbec nevím, jestli se radovat. Beru utrogestan na udržení a za týden jdu na UTZ, držte mi palce!!!

gittynka
10. lis 2013

Ahoj holky, dostaly jste menstruaci po laparce s hysteroskopii normalne v terminu? Ja uz tyden meskam 😒 nevim jestli je to normalni nebo ne .. Dik za odpovedi 🙂

siminek
5. pro 2013

Ahoj jsem po laparoskopii dutiny brisni a panve a nic mi nenasli ale pustili me den po operaci domu ale nerekli mi co dale doma jen vim za 7.dni mam jit vyndat stehy. Kdy jit ven,jak se chovat,jak dlouho budu spinit, atd to nevim. kdo vi at me poradi prosim. Dekuji.