Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

mikula77
8. únor 2017

@kackacerm tak super,budu držet palce:👏

tammm
8. únor 2017

@motolucka to nevím jistě,někde 500,1000 nebo 1500,- za iui ale to je komplet i s lekama.

radkas87
21. únor 2017

Ahoj děvčátka, pokoušíme se s přítelem přes 2roky o miminko...clostík nepomohl, přítel teď absolvoval spermio a je v pořádku...dnes jsem byla u svého gyn.a bylo mi řečeno, že za 14dní až dostanu menses, tak se mám zastavit domluvit si termín na laparoskopii...s něčím takovým jsem sice počítala, ale ve chvíli kdy doktor začal mluvit o dlouhé jehle jsem nějak přestala přemýšlet...a jen jsem se na něj blbě usmívala...a na spoustu věcí jsem se nezeptala...na jak je to dlouho? Asi je nutné být nějakou dobu na neschopence? A to budu muset lítat i k obvodní lékařce nebo se vše řeší s gyn.? Úspěšně se celý život vyhýbám nemocnicím a narkóze...tak jsem z toho všeho teď taková přepadlá...ale dost mi pomohlo pročtení některých komentů tady v diskusi...že snad ta laparoskopie povede ke zdárnému konci, na kterém bude mimi 🙂

tammm
21. únor 2017

@radkas87 ja se taky bala,ale neni to nic naročneho.Ve čtvrtek jsem mela nastup do nemocnice,v nedelu me pustili a ve stredu sem šla do prace.U obvodniho akorat predoperacni vysetreni,jinak vse u ženskeho.Sex mohl byt 14 dni po laparu.

radkas87
21. únor 2017

@tammm já mám právě dost fyzicky náročnou práci...tak se pak bojím kdy se vracet...ale tak když je to v pohodě, tak snad to bude v pohodě i u mě 🙂

tammm
22. únor 2017

@radkas87 tak to bude potřeba cca měsíc neschopenka.

lenusaak
22. únor 2017

@radkas87 pokud mas dost fyzicky narocnou praci, tak pocitej s mesicem na PNce. Zalezi co tam budou delat - muze to byt laparoskopie pouze diagnosticka - kouknou do briska, zjisti ze je vse ok, ze neni potreba zasahu a je hotovo- potom ta rekonvalescence je samozrejme mnohem kratsi. Pokud se z diagnosticke laparo stane operativni- bude potreba nejakeho zásahu, potom zalezi co presne tam budou v brisku delat a od toho se bude odvijet rekonvalescence. I diky dvoum malym vpichum dokazi lekari udelat velke operace, takže neni laparo jako laparo a vse je dost individualni.
Pocitala bych opravdu s tim mesicem pro jistotu, lepsi nic neuspechat.
K obvodni lekařce bys jit nemela ( pouze az do budoucna ji tam odevzdat jednu z prospoustecich zprav z nemocncie) neschopenku ti vystavi v nemocnici a mel by si ji spravne prevzit tvuj gyndař.
Preju hodne stesticka a at to laparoskopie rozlouskne a jste tak zase k mimcu o krok bliž😊

radkas87
22. únor 2017

@lenusaak děkuju 🙂

tammm
22. únor 2017

První ms po laparu 25 dc a dnes jsem to dostala.....24 dc druhá ms po laparu ☹ myslíte že se mě to srovná? Mám cyklus 28 dni a od laparky takovy krátký,to se mě nepáčí ☹

salenas
22. únor 2017

@radkas87 a proč hned laparoskopie ? Máš nějaký nález na děloze ? Problém může být úplně někde jinde. Vzal ti alespon krev,změřil folikuly,ovulaci máš,co sliznice? Štítná žláza ?

salenas
22. únor 2017

@motolucka některé cary mají inseminace zdarma,my ji měli dvakrát(nic jsme neplatili) a nic,tak jsme šli do ivf. Ale tu na koníkovi je spousta holek,který to vyšlo,tak to nevzdávej dopředu 🙂

salenas
22. únor 2017

@kackacerm ještě inositol na PCO,jukni na net,pomáhá

radkas87
23. únor 2017

@salenas Laparoskopie proto, že už se snažíme přes 2roky a vše vypadá v pořádku u nás obou...brala jsem i clostík a pořád beru nosifol (s inositolem) a ovulaci mám normálně každý měsíc, i přestože mám polycystické vaječníky... Právě, že to celou dobu vypadá vše v pořádku...neměli bysme mít problém...ale nějaký asi bude, protože nám to nejde... Tak se na mě pan doktor chce podívat přes laparo...

salenas
23. únor 2017

@radkas87 takto jo,podle toho co jsem četla,tak jsem myslela,že žádné jiné testy nemáš. Moc držím palečky,at laparka odhalí důvod a at máš brzy dvě čárky!
Amh ti dělali, odběr krve na štítnou ? Ta taky umí zazlobit

soleilll
23. únor 2017

@radkas87 Já teda byla na laparoskopii před několika lety - nástup ve čtvrtek, operace v pátek, v neděli propuštěna domů a v pondělí jsem šla do práce. Sedím sice jen v kanceláři, ale moc nechápu, proč bys měla být doma měsíc. Možná jestli musíš v práci něco těžkého zvedat, pak ano, ale jestli stojíš nebo chodíš, pak stačí jen nějaké pohodlné oblečení, aby ti netlačilo na jizvy.

radkas87
23. únor 2017

@salenas nevím co je amh... 🙂 se štítnou žlázou jsem nikdy problémy neměla, tak nevím proč bych měla podstupovat testy na něco co mě nezlobí...pravidelně chodím i na prohlídky k obvodní...a jsem dárce krve...kdybych měla nějaké zdravotní problémy, tak už by mi na to někde snad přišli... 🙂

radkas87
23. únor 2017

@soleilll No, budu muset návrat do práce pořádně probrat přímo s doktorem...mám fyzicky náročnou práci, kde tahám těžké věci a pohodlné oblečení není možné...mám předepsaný povinný ochranný oblek a ten není pohodlný ani člověku co je zdravý... 🙂 No, uvidím co doktor... 🙂

soleilll
23. únor 2017

@radkas87 @salenas má pravdu - měli by ti vzít krev a pozjišťovat důležitý faktory a jedním z nich je i správná funkce štítné žlázy. Samozřejmě jsou i páry, u kterých se opravdu žádný problém nezjistí a stejně to nejde. Jinak s tím návratem do práce - jestli opravdu nemůžeš být třeba na nějakou dobu přeložená na jiný pracoviště, asi budeš muset zůstat doma déle. A kdybys měla otěhotnět, tak to samý.

salenas
24. únor 2017

@radkas87 amh je zásoba vajíček... i krev prozradí důležité,třeba alergii na sperma, nebo odběr hlenu z pochvy,můžeš mít špatné prostředí pro spermie,které tam hned zahynou. Pokud jsi dárce krve,měla bys mít štítnou v pořádku. Ale jak píšeš,že si s ní nikdy neměla problém,to nevadí,to může být skrytý. Neteř až po potratu zjistila,že štítka nepracuje tak jak má..

radkas87
25. únor 2017

@soleilll @salenas Dobře holky, poptám se na to doktora... Díky za rady 🙂

jarmarca
26. únor 2017

Ahoj holky,nebyl nekdo na laparce ve FN HK ted nekdy?jdu v utery a jistojiste vim,ze kdyz neumru predem,tak umru tam...mam nervy uplne v kyblu ;-D

kackacerm
2. bře 2017

Ahoj holky, všem kdo jdou na laparoskopii, tak vřele doporučuji Sanus v HK. Chovají se k vám jako k lidem, velmi milý a vřelý přístup, skvělý personál. Drillign vaječníků mi zvládli udělat jen z jednoho malinkatého řezu v pupíku, navíc vás na sále hned uspěj, tak že si nepřipadáte kdovíjak potupně a je vám pak jedno co s vámi dělají. S žádnou hadičkou dole jsem se nevzbudila a klistíru jsem se vyhla díky tomu, že jsem nastupovala až ráno v den operace. Strávila jsem tam jen jednu noc a jizvu brzy nebudu mít skoro vidět. Strašně jsem se bála a teď jsem opravdu ráda, že jsem se dostala do tak dobrých rukou. 😇

tammm
2. bře 2017

@kackacerm já byla v Břeclavě a měla jsem to stejně.Jsu měsíc po a jizvy už jsou krasné,už je i opaluji v solárku 🙂

jarmarca
3. bře 2017

Holky ja uz jsem taky doma,byla jsem ve FN HK a jak jsem se strasne bala, tak bych sla klidne znova, zubar je daleko horsi 😂 Brali mi cystu, delali driling vajecniku a pruchodnost vejcovodu a druhy den me pustili dom 😉
A sestricky jsou tam uplne uzasny,zaslouzily by metal 😘

radkas87
9. bře 2017

@jarmarca To ráda slyším...já z toho mám totiž taky hrůzu...trochu se mi po tom příspěvku ulevilo 🙂

jarmarca
10. bře 2017

@radkas87 Fakt se neboj, ja byla uplne vyrizena s nervama, nikdy jsem nebyla na zadny operaci, nikde nic zasityho, tak jsem to odkladala skoro rok🙂 kdybych vedela, ze to bude takovy, tak jdu hned 😂 A jinak neschopenku mam skoro na ctyri tydny, dr. rikal, at si pekne odpocinu, at se to tam hezky zahoji😉 mam prvni neschopenku v zivote po nejakych deseti letech v praci, tak se to nezblazni😉 a to delam jen v kanclu, obcas tam teda dojdu udelat to nejnutnejsi, ale fakt si nechci hned prvni mesic uhnat dalsi cystu... Drzim palec a dej vedet, jak jsi dopadla😉

radkas87
10. bře 2017

@jarmarca No, to jsme na tom stejně...já ani nevím jak neschopenka vypadá... 😀 a nikdy jsem neměla ani narkózu... Tvoje příspěvky mě uklidnily úplně nejvíc. 🙂 díky moc

radkas87
13. bře 2017

Holky, prosím prosím, poraďte...15.3.mě čeká laparka...dnes jsem byla u obvodní doktorky a ta mi dělala odběry a zítra předoperační, v papírech mám mimo jiné napsáno, že v předoperačním má být i EKG...ale sestřička u obvodní mi řekla, že mi ho neudělají, že se dělá až po 40.roku...a mě bude 30. Zítra jdu zas i na gynekologii nechat si vypsat neschopenku, protože obvodní mi ji prý nevypíše...tak nevím jestli tam mám říct, že mi při předoperačním neudělají to EKG... Nechci aby se stalo, že ve středu nastoupím na zákrok a tam mi řeknou, že mi to třeba skrz to EKG neudělají... Máte s tím někdo zkušenosti? Vážně je to tak, že se dělá až po čtyřicítce?

tammm
13. bře 2017

@radkas87 to jr rentgen ne? Pokud ti neco bude z předoper chybět,tak ti to udělají v nemocnici před operací.Stejně jeden den nastoupíš a operovat tě budou až druhy,až si tě vyprazdní 🙂

motolucka
13. bře 2017

Ahoj,ekg delal na predoper.doktor i me,bez reci a je mi 30....