Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

pink_lady
7. únor 2008

a kedy mas vlastne termin, luciik?

luciik
7. únor 2008

Termín laparo mám 14.2. a MS jsem měla dostat 4.2. tak jsem z toho zmatená..nechci to už odkládat 😖

pink_lady
7. únor 2008

nooo, ved to este za ten tyzden stihnut mozes 😉, ved meskaju este len 3 dni 😉 ...alebo, nemoze mat to meskanie iny dovod? 😵 😵 😵
inak mne to odkladali x krat v priebehu pol roka - tie nervy neprajem nikomu zazit 😖 Ked mi to naposledy chceli odlozit, resp. aj odlozili, tak uz som to nevydrzala a rozplakala som sa pred lekarom....na dalsi den ma hned brali do nemocnice 😀 a primar sa mi omluval, vraj uz ma nikto nebude sikanovat za astmaticky kasel, s ktorym sa neda nic robit 😔

luciik
7. únor 2008

To si taky říkám, že bych to mohla ještě stihnout odmenstruovat..jinak jsem zkoušela test v pondělí a negativní, pak dnes, ale z opolední moče a je tam náznak druhé čárky, ale moc těm testům neveřím, tak se nechám asi překvapit.
Jinak to je hnus, když ti to odkládali, člověk se už s tím srovná a pak z toho sejde...já jsem na nervy už od data co vím, že jdu a to je už od 7.1. 😀

pink_lady
7. únor 2008

uplne verim ako si z toho nervouznaaa 😀 este to mam v zivej pamati 😝

ale ale - druha ciarka? 😵 je pravda, ze pozitivny test moze vyjst i pri cystach vajecnikov, ale ...skus si ho urobit o dva tri dni a z ranneho 😅 lebo vies ak tam pred tym nebola druha ciarka a teraz uz bol naznak druhej tak myslim ze je tuvelka pravdepodobnost ...ze na laparku nepojdes - ale s ineho, radostneho dovodu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

luciik
7. únor 2008

no, kéž by jsi měla pravdu. Jsem zdravotník, tak jestli to nepříjde do víkendu, tak si vezmu krev. Potřebuju stejně přeoperační, tak si tam zaškrtnu i hcg. Ale jsou to pekelné nervy, to ti povím 😉

pink_lady
7. únor 2008

teraz by si mala si tie nervy nejako minimalizovat 😉 vies ak je tam drobátko, to v prvy mesiac potrebuje najvacsi klud 😉 aleee, juj to by bolo krraaasne 😵 a si sestricka, alebo laborantka, ci lekarka? 😉

luciik
7. únor 2008

jsem sestřička, navíc pracuju na dost těžkém oddělení, na JIPce, dvanáctky, denní, noční, takže pořádný kolotoč. to mi připomnělo, že bych se mohla chystat do práce 😀 kéž by tam už ten drobek byl 😵

pink_lady
7. únor 2008

takze to keby ides na laparku tak na PN budes poradne dlho, ze? 😉 ale treba si oddychnut 😅 Navyse si myslim ze na tu laparku nebudes musiet 😵 😵 😵

luciik
7. únor 2008

to doufám, že budu. sestřička mi říkala, že po týdnu půjdu vytáhnout stehy a pak hurá do práce, ale asi jí připomenu, kde pracuju, prtože to asi nezvládnu, zvedat tam ty 100 kilové lidi 😖

pink_lady
7. únor 2008

to je nejaka rychla, vraj po tyzdni do prace 😕 to si vobec neviem predstavit, mne po tyzdni len stehy vyberali a ledva som sa udrzala na nohah 😀 to nie, to by si urcite nemohla a uz vobec zdvihat tych ludkov 🤐

luciik
7. únor 2008

Já si taky myslím, že se musela seknout 😀 Nic, musím se jít chystat, protože čas je núprosný a práce volá. Tak moc děkuju, že jsem si mohla popovídat a dám vědět jak jsem s laparkou dopadla 😉

pink_lady
7. únor 2008

tak prajem prijemnu sluzbu ... 😉 a daj iste vediet ako si dopadla 😉 drzim vsetky palceky 😵

sukubka
8. únor 2008

guci a co tobě dělali že jsi měla dren?

grej
11. únor 2008

Luciik - tak jak to s tebou vypadá? Už jsi to dostala nebo se objevil pozitivní testík?

luciik
11. únor 2008

Ahoj grey, tak jsem to dostala v pátek, ale velmi slabě, dnes už nic nemám. Brala jsem si o víkendu odběry a hcg bylo 13, takže se bobek zase neudržel ☹ ve čtvrek jdu na věc, tak snad to dobře dopadne. Je mi pářád tak nějak nevolno, ale asi je to tím stresem ☹

gucci
11. únor 2008

sukubka: laparku, hysterku a profuk plynem

grej
11. únor 2008

Tak aspoň že už máš po MS a nemusíš mít strach, že kvůli tomu prošvihneš laparku. A neboj, fakt to dobře dopadne...

luciik
11. únor 2008

já vím, že jo, ale víš jak to je, je tozásah do organismu, veškerá ta narkóza, tak mám strach, ale to asi k tomu patří a aspoň budu vědět, na čem jsem 😉

sukubka
12. únor 2008

ahoj holky já jsem zítra měla jet do nemocnice za primářem na předoperační vyšetření a domuluvit se kdy půjdu na laparo a řekli mi po telefonu že tam zítra není.jsem docela naštvaná,protože tam bývá jen jednou týdně a než na něj natrefím uběhne 14dní a pak bůhví kdy teprve budou mít volno na laparo,jaké máte holky skušenosti s obědnáním?to můžou mít taky volno třeba za 3měsíce,že?chtěla bych to mít co nejdřív za sebou!

grej
12. únor 2008

Sakubka - nevím jak je to u Vás, ale já byla v Praze Na Homolce a tam mi řekli, že od konzultace s doktorem to bývá tak do 14 dnů. A bylo... A i u dalších holek, se kterými jsem mluvila...

luciik
12. únor 2008

Sukubka, já se domluvila s dr. přímo v CAR, protože to dělá přímo on, dal mi temín a teď jdu 14.2. Trvallo mi to asi měsíc, než pro mě bylo volno.

sukubka
17. únor 2008

luciík,ale tobě tu laparo dělají přímo v CAR,ale tebe budou jen laparo prohlížet,ale já musím jít do nemocnice,protože mi budou odebírat vejcovod.Pak mě čeká ivf.

sukubka
17. únor 2008

luciik tak doufám že ti ta laparo dobře dopadla,myslela jsem na tebe.Pak dej vědět co doktoři zjistili,

luciik
18. únor 2008

Ahojte holky, už to mám všechno za sebou, byla jsem ve čtvrtek a hned v pátek mě pustili domů 🙂 Cítím se dobře, hned v pátek jsme byli nakoupit v kaufu, takže pohoda 😉
Ale co se týče výsledku, tak nic moc 😒 Vcelku ani nic nevím, protože všechno mi vysvětlí můj dr. až v pátek v centru. Taky jsem byla v nemocnici, se kterou má CAR uzavřenou smlouvu a veškeré laparky tam dělají doktoří z CARu. Jediné co vím, že mi pravý vejcovod ošetřili, takže je funkční a ten vlevo, tam prý mám vrozenou vývojovou vadu. Tak akorát na odstranění, ale nakonec mi ho nechali. Měla jsem tam vyvedený jeden dren. Víceméně vím prd, protože se se mnou nechtěl nikdo bavit. Připadala jsem si jako nějaká kuriozitka ☹ Uvidím co mi řekne můj dr. v pátek, bude mi to ukazovat i na videu, tak jsem zvědavá. Ale prý to neznamená, že nemůžu otěhotnět, tak sama nevím....Už mám za sebou jedno IVF, neúspěšné. Tak jsem zvědavá co nás bude čekat teď 😖

gucci
18. únor 2008

luciik: tak vidíš, nebylo to tak strašné

akorát teda nevím, co dělali mě, já byla na operaci ve čtvrtek, domů jsem šla v sobotu a horko těžko jsem se hýbala nehýbala ještě dva dny
představa, že jdu hned v pátek domů....to teda fakt nevím

luciik
18. únor 2008

Gucci, netvrdím, že mě to nebolelo nebo nebolí, ale dalo se to zvládnout. Dnes se už cítím opravdu dobře. A co zjistili tobě?
Já jsem tak šťastná, že jsem to přežila 😀

gucci
18. únor 2008

no mě dělala problém i jízda autem domů, cítila jsem každý hrbol a bolelo to teda fest...taky jsem si myslela, že půjdu tak v úterý do práce, ale prd, byla jsem doma celý týden
nález nic moc, neprůchodný pravý vejcovod, na půl fungující pravý vaječník (jako malá jsem prodělala dvojitou operaci slepého střeva a pak ještě kýly, takže z toho srůsty na celé pravé straně), dále menší ložisko endometriozy, menší děloha

luciik
18. únor 2008

Tak to mě mrzí ☹ Ale i přesto, tam je nějaká naděje na spontánní otěhotnění, ne? Nebo jdete rovnou na IVF? Jaký je vůbec postup po laparoskopii??

gucci
18. únor 2008

no já jsem ještě v žádném CAR nebyla, zatím jen u svojí gynekoložky, zrovna dnes jdu na poradu co dál, páč už máme za sebou další tři cykly po operaci a nic, takže jsem už objednaná do Pronatalu na 2/4 a uvidíme co nám řeknou tam