Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

lemulca
7. črc 2008

jitko a doma si byla 3 týdny proč? Že jsi chtěla nebo že jsi měla nějaké problémy? Mě řekl dr. že když vše půjde hladce že v pondělí nástup, úterý operace, čtvrtek mě pustěj, o víkendu zarelaxuju a v pondělí můžu jít do práce.... tak teď nevím, v práci by je asi piclo kdybych byla tak dlouho doma.... 😒
Holky cévku jste měly všechny?

kk28
7. črc 2008

lemulka: mě dr napsala neschopenku a byla jsem 3 týdny doma, ale já chtěla
Žádnou cévku jsem neměla a večer v den operace jsem si musela se sestřičkou zajín na záchod.

lemulca
7. črc 2008

se sestřičkou která tě tam odvedla nebo která kontrolovala jestli jsi čůrala? Ty jo všude je to jiné koukám. Někde koukají i na to jaký den cyklu žena je, u mě jim to bylo celkem jedno,,,,,uf 😠

musilka
7. črc 2008

lemulca musí se podívat jestli močíš normálně mě to ten první den i měřili kolik toho vyšlo 😉 a jiank jsem taky musela být určitý DC byla jsem 7 DC po MS ale před případnou ovu 😉

kk28
7. črc 2008

Mě tam sestřička jen odvedla, přece jenom jsem měla trochu motáka 😉

A na laparku jsem šla po menzes a před ovu, nějak 10 DC.

lenand
7. črc 2008

ja som po laparke tiež nebola cievkovana už večer som išla na wc sestrička ma tam iba obviedla ale nič nekontrolovala a doma možem byt aj 6tyždnou nema žiadne problémi ale mam zavretu školku tak mi to aj vyhovuje byt doma
🙂

musilka
7. črc 2008

no já nakonec budu doma jen 2 týdny včetně operace. Musím se fofrem vrátit do práce. Ale žíly mi to netrhá stejně se doma dost nudim a navíc pokud se povede zářijové IVF tak budu doma až do alelůja 😀

elennka
7. črc 2008

já jsem měla zavedený katetr před operaci a vytahovali mě ho až odpo po operaci, jak jsem mohla sama chodit na WC. Jinak já jsem měla v neděli odpoledne příjem, pondělí operace a v úterý jsem byla doma.. Jinak jsem byla doma 14 dní.. brala jsem si na to dovču...

musilka
7. črc 2008

já jsem teda byla v nemocnici od neděle do pátku. Docela dlouho ale zase je fakt že doma bych se tolik nešetřila a furt bych něco dělala tam jsem si dokonale odpočinula

elennka
7. črc 2008

No mě to v nemocnici nebavilo, jsem zdravotní sestra a nemocnici moc nemusím, jako pacient... takže jsem raději byla doma... bříško jsem si sama převazovala.. a staral se o mě týden manža 🙂)

lenand
7. črc 2008

ja som nastupila v pondelok v utorok ma operovali a v piatok som bola doma a v pondelok som išla vyberat stehy 🙂

musilka
7. črc 2008

elen já jsem taky sestra a to pečování se mi docela líbilo a přrvaz jsem si ani nedělala namatlali mi to novikovem a po prdelkách 😅

elennka
7. črc 2008

no mě to nevyhovovalo... i když sestřičky byly hodné, ale jsem zvyklá na určitý biorytmus a návyky a v nemocnici mě to nevyhovovala... takže jsem po domluvě byla takto krátce a je pravda, že po týdnu jsem se doma nudila.. takže jsem pracovala z domu, mám "vedoucí" práci... dělala jsem na standardech a různých metodikách../ ale přímou práci dělám taky/.. A moje bříško trochu hnisalo, takže žádný novikov... ale betadinka a krytí... minule se mě po APpe pod novikovem rozjel docela velký zánět..

musilka
7. črc 2008

ten novikov je sajrajt já ho nesnášim tak se snažím to fakt často mydlit dětským mejdlíčkem aby zmizel a dávám si řepíkový obkladyzatim vypadá že nic hnisat nebude a když jo tak betadine to jistí 😀

elennka
7. črc 2008

no já jsem to betadinkou zažehnala, takže pohoda... i jizvy se kupodivu zahojily velice dobře... Já jsem si to i v nemocnici tak trochu řídila 🙂). Co chci za analgetika, apod... a večer po OP už jsem "lítala" po oddělení.. opravdu mě bylo dobře 🙂)
Jen mě zatím nechce moc naskočit cyklus... 1 MS po laparce Agolutinem, teď jsem v podstatě 1 cyklus, podle fertility byla ovulka, ale jsem 36 Dc a MS nikde... takže budu muset za gyndařem...

lemulca
7. črc 2008

holky vy mě děsíte, jak to že vám všem načasoval laparku podle dne cyklu?
Já kdybych neměla opožděnou menses tak bych šla 22 den cyklu to je divný ne? Takhle budu mít operaci 16 den cyklu (u mě to je den ovu) tak nevim.... ☹

musilka
7. črc 2008

lemul no ten doktor co mě operoval si chtěl být jistý že nebude operovat těhotnou. Proto hned na začátku cyklu když skončí MS ale ještě není pravděpodobná ovu 😉

h.jitka
7. črc 2008

to lemulca: myslela jsem, že budu doma už jen dva týdny, ale nějak se to prodloužilo kvůli chorobě pana doktora. ale je fakt, že mi zdůrazňovali, že ze začátku je potřeba odpočívat. Je to klasická narkoza. a rameno mě začlo bolet až po několika dnech. ať chceš nebo ne, je to zásah do těla. pro mě to byla taky první celková narkoza. nechtěla jsem nic uspěchat. tak držím pěsti. 🙂

elennka
7. črc 2008

No já jsem byla operovaná 33 DC, ale sliznice byla nízká... takže pohoda... Před ovulkou je nizká sliznice, tak se dá udělat průchodnost kontrastem, když je vysoká sliznice- tak je problém.. nějak tak mě to vysvětloval MUdr...

kam
8. črc 2008

chci se zeptat .....jsem po lap. a čekám na ovu...ale tentokrát se mi neobjevil žádný bílkový hlen...je to divné, měla jsem ho vždycky...čípek je otevřený...objevil se jen vodový ...tak jsem se chtěla zeptat jak jste to měly vy...?

marcelli
8. črc 2008

Lenand díky za držení palečků,taky ti držím palečky,ty už to máš za sebou ,takže hurá na mimi!! 😀

sylvia21
8. črc 2008

ahojte babulky,
kamoska mi hovorila, ze po laparke je mozne ist do kupelov, nemate niektora skusenost ako sa to vybavuje?
Mne laparkou operovali mimomaternicove teho v maji.

petka21
8. črc 2008

Ahoj nepsavam sem jen obcas ctu. JA jsem byla na LAparce nastup 26.6.ve ctvrtek,pak klistyr, a hladoveni 😀 v púatek mi rano daly oblbovaky jelikoz me na zakrok braly presne o pul druhe tak abych zaspala hlad,na tu kozu jsem si vylezla sama,jenom si pamatuju jak se ptaji na jmeno a vic nic,pak sem se vzbudila na pokoji a stenala bolesti ze to nevydrzim atd.byla jsem jeste omamena po anrkoze,bolelo to fest,ale injekce co dve hodky to ztisily,vecer uz jsem sla na wc ale za asistence sestry,nez sem dosla zpet byla sem cela zpocena fakt jak ze sprchy,mela jsme katetr,ktery mi v sobotu vyndali,no ta bolest priserna,ale chvilkova,domu me pustily v nedeli rano,ale skoda ze tak brzo hned sem dojela domu a smejcila,prala atd.takze bricho bolelo,ale zvladla jsme to,hned sem se i v sobotu uz koupala,jine se bali ze jim to popraska ty stehy ani na zachod nechtely 😅

Dr.na vytahovani stehu ted minuly cvrtek mi doporucila novikov-zeleny sajrajt,ale des bes,uz si ho nedavam dala jsem si ho tak 3x a vic nechci,parkrat jsme to potrela slivovici,protoze mi obcas pupik asi hnisa nebo co,je vtzem vlhko a trosku jde stoho jako by puch ci co,snad to prejde!

Dneska jsem 35DC a snad se mrcha rozjede,zatim to nevypada,jen rano slabe spineni a ted nic,docela se bojim jelikoz sme meli pred laapr.nechraneny styk pac sem nevedela ze na operaci pujdu a ze po MS se nesmi nechranit,takze mi vykon nechteli provest,ale nakonec jo,tak snad nejsme tehu ted aby to mimco neohrozilo,ale snad hne dpo teto MS uz se to povede. Jiank ja sem byla na operaci 24DC.

A jeste dotaz boli vas pri curani ta kost dole?Me to ted dela cca 2 dny a nevim proc,tak jestli je to jen u me,at vim jestli to rict dr.jestli neni neco spatne?

Jiank na laparce mi nic nezjistily takze jsem zdrava!! Mimco mit muzu takze asi chybicka v priteli,ale jeho sper.neni sice uplne dobry ale pry by to problem byt nemusel,musime pockat do zari a pak do centra,snazime se uplne od ledna,ale dr.rikam ze uz rok a neco aby me lecily na ovulaci a neprav.menzes 😝

Sorry ze sem se rozepsala,snad nevadi 😉

lemulca
9. črc 2008

no já jsem na to zvědavá, v pondělí nastupuju a budu poprvé v nemocnici... Myslím, že nejhorší bude ta první noc v nemocnici před operací o samotě...
Petko21: tobě dělali co všechno, průchodnost vejcovodů i endometriozu i hysteroskopii? Bylo ti špatně po narkóze?

petka21
9. črc 2008

Ja uz jsem byla v nemocnici podruhe,loni jsem byla na konizaci cipku- leep.

lemulca na zadance jsem mela laparosk.+hysteroskop.+chromo,nevim co vse delali,ale dr.rikala ze mi budou delat i pruchodnost,asi proto ten katetr. Spatne mi nebylo jenom sem po tetto i minule narkoze byla hodne citliva-buleni,stavy uskosti,ale uz to preslo 🙂 Jinak MS zatim nikde jen na toaletaku tak nevim no,rikala dr.ze by to spozdovat nemelo a dnes jsme 36DC a nevim od kdy mam teda pocitat MS jelikoz mam jit 3 DC na hormonalni profil,takze si tam budu asi muset zavolat jak to mam brat jestli je to uz MS nebo ne.

Lemulca drzim palecky at to dopadne vse ok a brzo te pusti 😉

lemulca
9. črc 2008

Petko21 díky, bojím se hodně ale snad bude vše ok. Jinak první den MS se bere až den kdy se ti naplno spustí krev, špinění atp. se do toho nepočítá a pokud by se ti MS rozjela až pozdě odpoledne nebo večer tak první den se počítá až ten následující 😉

lenand
9. črc 2008

lemulca neboj mne robili už 2 krat laparku a nebolelo to a katetr som mala len pri prvej ked som mala aj ciistu a teraz čo mi robili prefuk tak som vobec nemala a skus si opitat tabletku na spanie od sestričky aby si savyspala a v utorok budem na teba mysliet a posielat ti poitývnu energiu a ono to dobre dopadne mi sme sa v našej teme endo takto podporovali a pomahalo to 🙂 😉

lemulca
9. črc 2008

lenand díky moc, snad když už mě rozříznou tak mi udělají všechny vyšetření, jedna holčina tu psala že i když její dr. chtěl i tu hysteroskopii tak v nemocnici jí nakonec neudělali a bude muset jít ještě jednou ...
O prášek si řeknu a snad půjdu hned ráno abych nebyla moc nervózní, já jsem hrozná myšlenky mi lítaj a napadaj mě hrůzostrašný scénáře... 🙂 bych mohla psát horory 😎

lenand
9. črc 2008

ja som mala tiež take pocity ked som išla na prvu laparku či sa preberiem a podobne teraz to už bolo ine bala som sa ale pomohli mi aj kočky z našej témy ale aj pocit že namna čaka doma moj oliverko tak mi ani nenapadlo mysliet že sa nepreberiem z narkozy

mmmk
9. črc 2008

Mne teda delali chromolaparoskopii, bez hysteroskopie. Delali mi drilling cyst a pruchodnost vejcovodu roztokem. Mam dve uz plne zhojene ranky (23.5.), jedna ma 0,8 cm vpravo dole, vypada jako skrabanec. A ta druha je dole v pupiku (svisle) a meri 1 cm 😉 To pisu pro holky, aby se nebaly tech krateru. Jo a zakrok jsem podstoupila v Breclavi a byla jsem s pristupem gynekolozek a sestricek moc spokojena 😵