Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

l26
2. zář 2008

ahoj dysney,před laparkou nastupuješ asi 2 dny předem do nemocnice a tam klasika,měření tlaku,vyšetření interní,tj.udělají veškeré krevní testy,jestli fungují ledviny,játra,zkrátka celý krevní obraz,to však není nikdy na škodu,pak akorát půjdeš na EKG,kde změří křivku srdce,prohlídnou tě,skouknou nohy,jestli nemáš křečáky,na gyndě akorát udělají znova vnitřní ultrazvuk a hotovo, a pak den před operací dostaneš tabletu na noc na sklidnění,udělají klistýr,ale neboj,to je úplně v poho a v den operace ti akorát udělají gynekologický dezinfekční výplach a jdeš na to,nic to není,pak se probudíš ani nevíš jak a je hotovo,já šla domů po týdnu

babalina
8. zář 2008

Ahoj holky,
vzhledem k tomu, že moc podobných laparoskopií jsem zde neviděla a chtěla jsem pár zkušeností od jiných, píšu tedy něco i já. Byla jsem na laparoskopickém odstranění myomu - nakonec byly 2, jeden 6cm a druhý 1,5. Přišla jsem v úterý do nemocnice již s předoperačním vyšetřením a ve středu jsem šla na sál - nejhorší byla ta narkóza a probrání z ní. jinak vše v pohodě, bez velkých bolestí, s drénkem do druhého dne. Uź druhý den mě honily do chození a v pátek jsem šla domů - i když se na to 2x doktoři netvářili. Do práce jsem šla už v úterý - bez bolestí, bez krvácení, vše ok, dnes jsem byla na kontrole a gynekolog mi řekl, že jsem v 6ti nedělí - to bylo poprvé co jsem to slyšela (a také pozdě), že bych se měla šetřit a ne chodit do práce. Tedy mé doporučení - nikam nespěchejte, nic vám neuteče. Pokud chcete být zdravé, rdši v klidu. Já si te%d nadávám a doufám, že budu ok-zatím to tak vypadá.No jo když dostanete povýšení tak do práce spěcháte - ale netojí to za to.Co se týká otěhotnění - ideální počkat 1 rok.Takže laparoskopie se nebojte, ale púotom na sebe dávejte pozor, ne jak já do všeho hned na plno.!!!Držím palečky

matkamatko
1. říj 2008

Ahojte, kočky chcem sa spýtať, ako vám nabehol cyklus po laparke? meškala niektorej mrcha?

domka28
1. říj 2008

nie mne nabehol po 4 tyzdnoch....a dalsi som mala na 28 den....

katuska23
13. říj 2008

Ahoj holky nemám bohužel čas pročítat diskuzi celou ale chci se zeptat,pomohla vám?A můžeme se snažit hned?Děkuju

xt1na
13. říj 2008

Ahojte,
ja som to uz sem asi písala, bola som na laparoskopii v polovici apríla, mrcha mi potom uz
vobec neprišla, v máji som otehotnela (žiaľ s nešťastným koncom). Takže si myslím, že
to je určite na niečo dobré. Potom som mala mrchu až v septembri, lebo medzičasom som
bola na zákroku a potom som ešte nejaký čas nedostala, takže trvalo dosť dlho, kým sa to
dostalo do normálu.

katuska23
13. říj 2008

xt1no to je mi líto že to nedopadlo ☹

my se snažíme tři roky a nic,teď jdu na laparo,a vidím to jako takovou naděj

xt1na
13. říj 2008

mňa doktor poslal na laparku po pol roku, čo sme sa snažili. Myslím, že je to dobré,
vyrieši sa tým veľa vecí, aspoň pozrú vajíčkovody, či sú priechodné a ak aj sú, tak
im určite pomôže, keď sa prečistia.
Držím palce!

katuska23
31. říj 2008

ahojky tak mám po 😔

eva.konczynova
7. lis 2008

ahoj holky, ráda bych obnovila tuto diskuzi a posbírala zkušenosti co se týče laparoskopie. Já na ní jdu kvůli pravděpodobně dermoidní cystě (a není vyloučeno, že mi neseberou celý levý vaječník ☹ ) a v nemocnici se mnou bude i 4,5 měsíční mimčo a právě proto se chci zeptat, jak je to se zotavováním se z operace - jak dlouho to tak bolí a zda se dlouho nesmí zvedat nic těžkého (malý má 7 kg), jaké jsou další opatření co se třeba nesmí nebo na co si dát pozor. Známá co byla na laparoskopickém odstranění cysty mně dost postrašila, že jí to hodně bolelo a museli se první dny o ní starat, nebyla schopna vůbec chodit atd. Bojím se, jak to s mimi zvládneme, chci si udržet kojení, ale snad to bude dobré 😨

katuska23
7. lis 2008

Evi ono zaléží na tom jak u tebe bude operace probíhat.U mě byly hodně komplikace a nebudu moct tak min.ještě 14 dní do práce a to sedím za přepážkou.
V informačním buletinu který mi dali před operací,bylo napsáno,že se nesmí 5-6 týdnů zvedat nic těžkého,když už tak si budeš muset k malému dřepnout a zvednout ho,ale v žádném případě se nesmíš sklánět,natahovat.žádné mití oken,věšení záclon.
Mě to bolí doteď ale já na sále málem umřela,protože mi cysty zanedbávali,a já málem vykrvácela,proto mě operovali i normálně.
První dva dny po jsem byla fakt úplně v pr....,nemohla jsem na záchod,cévkovali mě,dávali mi umělou výživu do žíly.
Teď to docela jde,bolí to,ale to je taky kvůli tomu že mě jedna jizva zlobí a krvácí.

Kdybys cokoliv potřebovala klidně se ptej do IP,budu držet palce

sweethy
10. lis 2008

ahoj, mám za sebou hysteroskopii, už rok, a vše v pořádku, tak mě zajímá, jestli se tím zjišťuje i ta průchodnost nebo tam ten problém pořád může být, že se to zjistí jen laparoskopicky. Děkuji, nějak se v tom moc neorientuju, co se při čem zjišťuje 😅

elana
10. lis 2008

Hysteroskopií se průchodost nezjistí, ta jen monitoruje stav a funkci dělohy, k průchodnosti není nutná hned laparka, ale metody s kontrastním zobrazením vejcovodů, když se do nich vpouští barvička (hsg např.) nebo plyn. Nebo pak ta laparka, při které lze případné srůsty hned opravit, odebrat cysty atd.
.

katuska23
10. lis 2008

mě dělali průchodnost při laparce,protože jsem to tak chtěla.Jak říká elana tak jí udělají i normálně bez anestezie.

sweethy
10. lis 2008

Aha, tak to jsem vůbec netušila, až teď jak si pročítám, že většinou každá prošla tou laparkou. Děkuji

elana
10. lis 2008

Ono záleží na tom, jak doporučí doktor, obojí má své výhody i nevýhody, hsg (nebo kymoinsuflace, to je to s tím plynem) je určitě šetrnější, jak píše Katuška, dělá se "zaživa"🙂 a naopak laparka sice je operace, i když malá, s rychlou rekonvalescencí, ale daleko podrobnější a s větší vypovídací hodnotou-přece jen lidské oko nic nenahradí a taky se to dá hned spravit, na druhou stranu i když se rozruší při ní srůsty, tak pokud nedojde v brzké době k otěhotnění, tak se zas udělají znovu a kolikrát větší...

Spíš obecně asi tam, kde nejsou v anamnéze záněty, předchozí operace v břiše...prostě kde se srůsty spíš nečekají, tak se začíná tím šetrnějším postupem.

katuska23
10. lis 2008

sweet jak už jsem psala víše mě udělali LSK resekci ovarii bilat,chromopertubaci a minilaporotomii.Měla jsem velké komplikace,krvácela jsem tak mě "řízli"normálně,zachránili mi tím život.Doma jsem už 14 dní a ještě min.budu.
Ale je to hodně vyjímečné,já si vždycky všechno vyžeru 😔 každopádně jsem 56DC a MS nikde.Vyvolávat mi jí nechtějí tak mám radost 😔

saharka_78
10. lis 2008

ahojky holky...dnes jsem byla u mudrocha..a napsal mi poukaz na vyšetření laparoskopiíí na průchodnost vejcovodů...byla jste na tom některá?....jak to probíhá a jak dlouho bych byla mimo??? děkuju moc za radu..

katuska23
10. lis 2008

saharko já na tom byla před 14 dny.

elana
10. lis 2008

Katuško, to sis to fakt vyžrala 😖

Já byla po laparce fit do druhého dne, na WC jsem si došla přes chodbu sama hned jak mi vykapala druhá infuze (tj. tak za 5hodin), domů následující den, třetí den cesta vlakem, čtvrtý den do školy. A to nebyla gynekologická diagnostická laparka, ale apendektomie.

Jo, ale když jsme u toho, tak teď mi dr. v CARu říkal, že stejně je nutný počítat s tím, že i když průchodnost vejcovodů (ověřená jakkoli) vyjde na jedničku, stejně NIC nezaručí, že jsou správně pohyblivý, schopný transportovat vajíčko a embryo...takže spousta tzv. idiopatických sterilit jde právě na vrub špatným vejcovodům i přesto, že jsou průchodné. Ale test jejich funkční kvality bohužel (snad zatím) k dispozici není.

saharka_78
10. lis 2008

katusko...chodím na BT...to jsi ty, co jsi mela nejake problemy???

katuska23
10. lis 2008

elano fakt?tak to je mazec,já byla v nemocnici deset dní a infuze jsem měla asi 4 dny.Bylo to peklo 😔 na záchod jsem musela ten večer,ale složila jsem se na chodbě takže mě cévkovali 😝

sahar pokud chceš písni do IP a já ti to popíšu 😉

elana
10. lis 2008

Katuško, nojo, Ty jsi ale jiný případ, měla jsi komplikace a kuchali Tě klasicky...tam je samozřejmě všechno jinak a mizí výhody laparky...

Já mám z celé "operace" jediný nepříjemný zážitek a to bylo prozvracené odpoledne po narkoze. Nebýt toho, tak jsem nezažila jediný negativní pocit. Jo a pak blbě upíchnutá kanyla, takže mě celou noc brněla ruka. Ale to jsou všechno takový prkotiny🙂

katuska23
10. lis 2008

no já jsem byla tentokrát v podě co se týče narkozy.Nahlasila jsem jim váhu 64kg,a až před operací jsem zjistila že vážím 73.Bála jsem se jestli mě uspí a tak,no hned jim to nešlo,ale pak mi špatně nebylo.Co se týče narkozy.

elana
10. lis 2008

No tak to byla asi jediná fajn věc, co Tě nejspíš při tom potkala🙂 jak tak čtu. Každopádně máš to za sebou a to je hlavní.

katuska23
10. lis 2008

no to asi je 😀 hlavně je mazec že si nepamatuju jak mě probrali a to jsem s nima mluvila a pak jsem seřvala manžela do telefonu jak jsem trpěla 😀 to tak nevím 😅
ale kdybych věděla že to pomůže jdu do toho znovu....

elana
10. lis 2008

Jo, tohle je legrace, ten stav nevědomí, já to zažila při analgosedaci na koloskopii, to byla taky bžunda-nepamatuju si nic, ale přitom jsem celou dobu prý žvatlala a jak to ze mně spadlo ten strach, tak jsem potom seděla na chodbě a každýmu vykládala, jak ej to super a že tam má jít taky 😵

Budete se snažit hned jak se uzdravíš zas o mimi? Jak říkám, doporučuje se otěhotnět co nejdřív, jinak se srůsty (vlastně zcela logicky) udělají zase...a celý to martyrium je vlastně na draka mám-li být slušná 😝

katuska23
10. lis 2008

eli já nevím teď jsem to nedostala nevím co pro ot mám víc udělat.Naposledy jsem to měla 13.9. 😔 u mě je problém s ovulací a vajíčky a vším.dá se říct....

elana
10. lis 2008

Katuš já vím...čítám Vlaštovky a sem tam na něco narazím☹ ale neboj se, dočkáš se taky. MS určitě dřív či později dorazí a potom uvidíš, co Ti řeknou doktoři, určitě je rozumný nechat to tam vše zahojit, ona rostoucí děloha do neuzdravenýho břicha by taky určitě nebyla to pravý ořechový...tak Ti moc držím palce, ať máš vždy sílu řídit se svým mottem 😉 !

katuska23
10. lis 2008

děkuju moc.taky budu držet palce 😵